Trofėjų kolekciją papildė sidabru

2009 07 13 0:00
S.Tamošaitytė Lietuvos studentų medalių kolekciją Belgrade papildė sidabru.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Vakar Serbijos sostinėje Belgrade pasibaigusioje pasaulinėje studentų universiadoje Lietuvos sportininkai iškovojo visų trijų spalvų medalius.

Praėjusią savaitę universiados čempione tapo sprinterė Lina Grinčikaitė, o bronza džiaugėsi plaukikas Giedrius Titenis. Penktadienio vakarą sidabrinį apdovanojimą Lietuvai iškovojo bėgikė Sonata Tamošaitytė.

Lietuvos bėgikė buvo nepralenkiama 110 metrų barjerinio bėgimo rungtyje, finale distanciją ji įveikė per 13,10 sekundės.

Šis rezultatas - naujas Lietuvos rekordas. Ankstesnis - 13,15 sek. dar nuo 1996-ųjų priklausė daugiakovininkei Remigijai Nazarovienei.

S.Tamošaityte taip pat įvykdė ir pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne B normatyvą (13,11 sek.).

Universiados aukso medalis moterų 110 m barjerinio bėgimo rungtyje atiteko turkei Nevin Yanit (12,89), o bronza - Naujosios Zelandijos bėgikei Andreai Miller (13,13).

Penktosios vietos

Aukštos vietos buvo tikimasi iš bėgiko Vitalijaus Kozlovo. Jis 800 m bėgimo pusfinalyje užfiksavo geriausią laiką tarp 24 dalyvių (1 min. 49,06 sek.). Tačiau finale V.Kozlovas bėgo lėčiau (1:49,43) ir turėjo tenkintis aštuntąja vieta.

Moterų pusės maratono (21,1 km) bėgimo rungtyje sėkmingai pasirodė Rasa Drazdauskaitė, pasiekusi asmeninį rekordą. Lietuvos bėgikės rezultatas - 1 val. 15 min. 00 sek. - yra geriausias šio sezono rezultatas Lietuvoje ir Belgrade garantavo jai penktąją vietą.

Visus pusės maratono rungties medalius susižėrė japonės - čempione tapo Chisato Saito (1:13:44), aplenkusi Kikuyo Tsuzaki (1:14:03) bei Sayo Nomurą (1:14:23).

Trys Lietuvos studentų estafečių bėgimo rinktinės laimėjo penktąsias vietas. Merginų 4 po 100 m komanda (Silva Pesackaitė, Lina Andrijauskaitė, Sonata Tamošaitytė, Lina Grinčikaitė) nuotolį įveikė per 44,48 sekundės ir antrą kartą universiadoje pagerino geriausią Lietuvos iki 23 metų grupės rekordą.

Vyrų estafetės 4 po 100 m rungtyje lietuviai (Egidijus Dilys, Rytis Sakalauskas, Žilvinas Adomavičius bei Aivaras Pranckevičius) pasiekė naują šalies rekordą - 39,81 sekundės.

Merginos estafetėje 4 po 400 m (Inesa Rimkevičiūtė, Jekaterina Šakovič, Silva Pesackaitė bei Aina Valatkevičiūtė) distancijoje sugaišo 3 min. 46,19 sek.

Įkandin bėgikų

Su bėgikais solidarizavosi ir krepšininkai. Jie Serbijoje taip pat užėmė penktąją vietą.

Užvakar per paskutines rungtynes dėl 5-6 vietos Roberto Kuncaičio treniruojami studentai 107:87 (23:18, 28:22, 24:19, 32:28) sutriuškino šeštojoje pozicijoje likusius Turkijos krepšininkus.

16 taškų nugalėtojams pelnė Martynas Pocius, 15 - Martynas Mažeika, 14 - Giedrius Kurtinaitis, 13 - Laurynas Mikalauskas, 10 - Arnas Labuckas. 9 taškus mesdamas į varžovų krepšį surinko Gediminas Žylė, po 8 - Lukas Brazdauskis ir Deivydas Gailius, po 6 - Egidijus Dimša bei Paulius Morkeliūnas, 2 - Tomas Jasiulionis.

Turkų gretose sėkmingiausiai žaidė Erenas Beyazas (27 tšk.), Caneras Oneras (19 tšk.) ir Soneras Senturkas.

Universiados krepšinio turnyrą laimėjo turnyro šeimininkai serbai. Jie finale 73:51 sutriuškino rusus.