LENGVOJI ATLETIKA

Trumpai

2011 02 03 0:00

V.KOZLOVAS ĮSIBĖGĖJA

Antradienį Vienoje (Austrija) vykusiose tradicinėse tarptautinėse uždarųjų patalpų lengvosios atletikos varžybose "Indoor Classic Vienna" dalyvavo trys Lietuvos atstovai. Vyrų 800 m distancijoje Vitalijus Kozlovas savo bėgime buvo antras (1:48,59), o bendrojoje įskaitoje - penktas. Greičiau V.Kozlovas yra bėgęs tik 2009 metais irgi Vienoje (1:48,42). V.Kozlovas įvykdė Lietuvos lengvosios atletikos federacijos normatyvą, suteikiantį jam galimybę kovo 4-6 dienomis Paryžiuje (Prancūzija) dalyvauti Europos uždarųjų patalpų čempionate.

GIBRALTARO FESTIVALIS

Gibraltare vykstančiame šachmatų festivalyje "2011 Tradewise Gibraltar Chess Festival" Gedimino Rastenio auklėtinė 27-erių Viktorija Čmilytė (ELO 2526) aštuntajame ture juodosiomis figūromis nugalėjo šiandien savo penkiasdešimtmetį švenčiantį olandą Marcelą Peeką (2342). Surinkusi 5 taškus iš 8 galimų Viktorija iš 60 pozicijos šoktelėjo į 43-iąją. Devintajame rate vakar lietuvės varžovas buvo 23-ejų amerikietis Paulas Szuperis (2174).

Kitas mūsų šalies atstovas Povilas Lasinskas (2164) po aštuonių turų turėjo 3 taškus ir užėmė 132 vietą. Aštuntajame ture jis juodosiomis figūromis pralaimėjo vokiečiui Stefanui Winkleriui (1867), o vakar prie šachmatų lentos sėdo su Simonu Marderiu (1990) iš Švedijos. Festivalio elito turnyre po aštuonių turų lyderis nepasikeitė - pirmavo 7 taškus surinkęs ukrainietis Vasilis Ivančukas (2764). Šiandien, paskutinę festivalio dieną, žaidžiamas dešimtasis turas.

I.THORPE'AS GRĮŽTA

Penkių olimpiadų aukso medalininkas Australijos plaukikas Ianas Thorpe'as pareiškė grįžtąs į didįjį sportą. Jis pasiryžęs susigrąžinti vietą šalies rinktinėje, kad galėtų atstovauti Žaliajam žemynui 2012 metų Londono olimpiadoje.

28-erių I.Thorpe'as iš plaukimo pasitraukė 2006 metais po įspūdingų

pergalių. 2000 metų Sidnėjaus ir 2004-ųjų Atėnų olimpiadose jis iškovojo devynis medalius - penkis aukso, tris sidabro ir vieną bronzos, o pasaulio čempionatuose pelnė vienuolika aukso medalių. Australas buvo planetos plaukimo lyderis laisvuoju stiliumi: 400 m rungtyje jo iki šiol niekas neaplenkė. I.Thorpe'as viliasi, jog atstovaudamas Australijos rinktinei galės plaukti 100 ir 200 m

estafetėse. "Nemanau, kad mano amžiuje realu sėkmingai varžytis 400 m rungtyje laisvuoju stiliumi", - realiai save vertino plaukikas. Per dešimties metų (1996-2006 m.) plaukiko karjerą I.Thorpe'as pasiekė trylika pasaulio rekordų.

L.GRIGELIS LAIMI

ATP "Challenger Tour" serijos vyrų teniso turnyre "Valle D'Aosta Open" (prizų fondas - 30 tūkst. eurų) Italijoje sėkmingai žaidžia devyniolikmetis Laurynas Grigelis (ATP klasifikacijoje - 401 vieta).

Pirmajame rate lietuvis 7:6 (7:5), 6:4 nugalėjo 27-erių olandą Matwe Middelkoopą (264) ir pateko į aštuntfinalį, kur susitiks su 25 metų turnyro favoritu italu Simone Bolelli (102). L.Grigelis vienetų turnyre jau užsitikrino 9 ATP taškus ir 530 eurų čekį.

Staigmeną pateikė lietuvio ir italo Andrea Falgherio duetas, kuris dvejetų varžybų pirmajame rate 6:3, 3:6 (12:10) įveikė antrąją skirstytą britų porą Jamie'į Delgado ir Jonathaną Marray'ų ir dėl vietos pusfinalyje susikaus su italais Claudio Grassi ir Luca Vanni. Patekę į ketvirtfinalį lietuvis su italu uždirbo 15 ATP dvejetų reitingo taškų ir 400 eurų.