LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto naujienos

2008 02 12 0:00

Pagerintas senas rekordas.

Švedijos 60 m barjerinio bėgimo atstovė Susanna Kallur sekmadienį Vokietijoje vykusiose tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose pagerino vieną seniausių šios rungties pasaulio rekordų. 26-erių S.Kalur 60 m distanciją įveikė per 7,68 sekundės ir 0,01 sek. pagerino Liudmilai Narožilenko nuo 1990-ųjų priklausiusį rekordą.

Kiek vėliau L.Narožilenko emigravo į Švediją, tapo Liudmila Engquist ir atstovavo šiai šaliai.

Į ketvirtfinalį - rusai, švedai ir vokiečiai

2008 metų Deviso taurės - neoficialių vyrų teniso komandinių pirmenybių - paskutinėmis ketvirtfinalio dalyvėmis tapo Rusijos, Švedijos ir Vokietijos rinktinės, jos prisidėjo prie anksčiau pirmojo etapo mačus laimėjusių JAV, Ispanijos, Čekijos, Argentinos ir Prancūzijos komandų. Balandžio 11-13 dienomis taurės savininkai JAV tenisininkai žais su Prancūzijos komanda, praėjusių metų finalininkė Rusija susikaus su Čekija, Argentina - su Švedija ir Vokietija - su Ispanija.

Slalomo giganto lyderės

Sekmadienį Italijoje per pasaulio kalnų slidinėjimo taurės varžybų etapo slalomo giganto rungtį pirmąją vietą pasidalijo šveicarė Fabienne Suter ir austrė Andrea Fischbacher. Abi sportininkės distanciją įveikė per 1:21,06 ir 0,24 sek. aplenkė trečiojoje vietoje likusią vokietę Marią Riesch. Keturioliktąją vietą užėmusi austrė Nicole Hosp pagal bendrąją pasaulio taurės įskaitą surinko 983 taškus ir pavijo pirmavusią amerikietę Lindsey Vonn, kuri rungtį baigė šešiolikta.

Slidinėjimo virtuozai

Per Estijoje pasibaigusias planetos slidinėjimo taurės varžybas pergales klasikinio sprinto lenktynėse iškovojo slovėnė Petra Majdič ir norvegas Eldaras Roenningas.

Per moterų sprinto finalą visą laiką pirmavusi P.Majdič įtikinamai aplenkė antrojoje vietoje likusią norvegę Astrid Jacobsen ir trečiąją poziciją užėmusią šio sezono lyderę pagal bendrąją pasaulio taurės varžybų įskaitą suomę Virpi Kuitunen. Pasaulio slidinėjimo taurės varžybų lyderių rikiuotė (po 22 rungčių iš 31): 1. V.Kuitunen (979 tšk.), 2. Charlotte Kalla (Švedija, 830 tšk.), 3. A.Jacobsen (770 tšk.).

Vyrų lyderių rikiuotė (po 22 rungčių iš 31): 1. Lukašas Baueris (Čekija, 916 tšk.), 2. Rene Sommerfeldtas (Vokietija, 621 tšk.), 3. Toras Arne Hetlandas (Norvegija, 576 tšk.).

Čempionai - palangiškė ir šiaulietis

Per Lietuvos jaunių (iki 16 metų) teniso pirmenybes Šiauliuose merginų grupės nugalėtoja tapo palangiškė Roberta Liutikaitė. Ji finale 7:5, 7:5 šventė pergalę prieš šiaulietę Gabrielę Sinskaitę.

Trečiąją vietą iškovojo kita Šiaulių teniso mokyklos auklėtinė Justina Mikulskytė. Vaikinų čempionu tapo aikštelės šeimininkas Dovydas Šakinis. Jis finale 6:1, 6:0 nugalėjo treniruočių draugą Luką

Mugevičių. Trečias buvo taip pat šiaulietis Aleksas Tverijonas.

T.Vaitkus tarp autsaiderių

Per septynioliktą kartą Ispanijoje surengtų daugiadienių "Challenge Volta a Mallorca" dviratininkų lenktynių pirmajį etapą tik trylika varžovų aplenkė ir 148-as rungtį baigė Kazachstano "Astanos" komandai atstovaujantis Tomas Vaitkus. 100 km distanciją jis 18 sekundžių pralaimėjo etapo nugalėtojui belgui Philippe'ui Gilbertui (2.03:04).