LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2008 02 04 0:00

Lietuvos rekordas.

Lengvaatlečių turnyro "Frank Savigne Husker Invitational" Nebraskos valstijoje (JAV) nugalėtoju tapęs Darius Draudvila pasiekė naują Lietuvos uždarų patalpų septynkovės rekordą - 5878 taškai.

Ankstesnis jam pačiam priklausęs rekordas buvo blogesnis 93 taškais.

Penktadienį laimėjęs keturias rungtis D.Draudvila šeštadienį 60 m barjerinio bėgimo rungtyje sugaišo 8,14 sekundės, su kartimi įveikė 4,34 m aukštį, o 1000 m distanciją nubėgo per 2:52,54. Beje, pastarasis Lietuvos lengvaatlečio rezultatas - šį sezoną ketvirtas pasaulyje.

Moterų 60 m bėgimo rungties finale penkta finišavo Agnė Eggerth (7,55 sek.).

I.Dapkutei su belge nepavyko

Peru organizuoto Tarptautinės teniso federacijos jaunių (iki 18 metų) "Inka Bowl" turnyro dvejetų varžybų finalo nepavyko laimėti penkiolikmetei šiaulietei Ivetai Dapkutei ir belgei Sofie Oyen.

Trečias pagal reitingą lietuvės ir belgės duetas šeštadienį finale 4:6, 6:2, 1:6 nusileido antrajai turnyro porai - aikštelės šeimininkei Claudijai Rozzeto ir rusei Valerijai Solovjovai.

Geriausias futbolininkas.

30-metis "Sevillos" (Ispanija) futbolo klubo bei Malio nacionalinės futbolo rinktinės puolėjas Fredericas Kanoute'as pripažintas geriausiu 2007 metų Afrikos futbolininku. Tai penktadienį oficialiai paskelbė Afrikos futbolo konfederacija (CAF).

Jis dabar yra pirmasis Europoje (Prancūzija) gimęs futbolininkas, tapęs tradicinių rinkimų, kuriuose dalyvavo žemyno 53 šalių rinktinių treneriai, nugalėtoju.

F.Kanoute'as CAF rengiamoje apklausoje aplenkė Dramblio Kaulo Kranto rinktinės kapitoną Didier'ą Drogbą bei Michaelį Essieną iš Ganos. Malio rinktinei F.Kanoute'as atstovauja nuo 2004 metų.

Paskutinį kartą geriausio Afrikos futbolininko rinkimus Malio atstovas laimėjo 1970 metais - tąkart laureatu tapo Salifas Keita.

M.Narmontas - nugalėtojas

Lietuvos jaunimo vaikinų (iki 20 metų) šachmatų čempionatą sostinėje laimėjo Matas Narmontas, surinkęs 7,5 taško iš 9 galimų.

Antrąją vietą 35 dalyvių pirmenybėse užėmė Domantas Klimčiauskas (7 tšk.), trečias buvo Tauras Narmontas (6,5 tšk.).