LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2008 07 08 0:00

R.Leleivytei - Europos auksas.

Europos jaunimo (iki 23 metų) dviračių plento pirmenybių aukso medalį merginų grupinėse lenktynėse iškovojo devyniolikmetė Rasa Leleivytė. Lietuvos dviratininkė 129,6 km distanciją įveikė per 3 val. 30 min. 56 sek., finiše akimirka aplenkusi ukrainietę Lesią Kalitovską bei praėjusių metų pasaulio moterų grupinių lenktynių čempionę italę Martą Bastianelli. Daiva Tušlaitė finišavo vienuolikta, Inga Čilvinaitė - dvylikta.

Bėgikės pagerino rekordą

Ispanijos sostinėje vykusiame Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) "Grand Prix" turnyro estafetės bėgime (4 po 100 m) laimėjo Lietuvos rinktinė. Edita Lingytė, Lina Grinčikaitė, Sonata Tamošaitytė ir Audra Dagelytė distanciją įveikė per 43,95 sek. bei ketvirtą kartą per šį sezoną pagerino Lietuvos rekordą. Antrą vietą vyrų disko metimo rungtyje užėmė dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna (67,00 m), tik centimetru atsilikęs nuo ispano Mario Pestano (67,01 m).

R.Berankis pakilo

Naujoje pajėgiausių pasaulio tenisininkų ATP klasifikacijoje į 506 vietą iš 511 per dvi savaites pakilo aštuoniolikmetis Ričardas Berankis. Perspektyviausio Lietuvos tenisininko įskaitinių taškų (50) suma nepakito. Trijų įskaitinių taškų neteko bei penkiolika pozicijų prarado Gvidas Sabeckis (35 tšk.) - per pusę mėnesio jis iš 592 vietos nukrito į 607. ATP reitinge tebepirmauja šveicaras Roger Federeris (6600 tšk.).

Prasidėjo "Tour de France"

95-ąjį kartą Prancūzijoje startavusių daugiadienių "Tour de France" dviratininkų lenktynių pirmąjį etapą laimėjo 28 metų ispanas Alejandro Valverde, 197,5 km įveikęs per 4 val. 36 min. 7 sekundes. Antrą etapą sekmadienį laimėjo norvegas Thoras Hushovdas, 164,5 km įveikęs per 3 val. 45 min. 13 sekundes. Lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje išsaugojo A.Valverde.