LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2008 09 01 0:00

V.Čmilytė - šešioliktfinalyje.

Sėkmingai pasaulio moterų šachmatų čempionato Rusijoje pirmąjį etapą (1/32 finalo) įveikė ir į šešioliktfinalį pateko Viktorija Čmilytė (ELO koeficientas 2508). Pirmajame rate Lietuvos šachmatininkė dviejose partijose 1,5:0,5 nugalėjo Kroatijos atstovę Valentiną Golubenko (2271). Laimėjusi pirmąją tarpusavio partiją juodosiomis figūromis, šeštadienį V.Čmilytė lygiąsias pasiekė baltosiomis figūromis. Lietuvos šachmatininkės varžove šešioliktfinalyje bus rusė Nadežda Kosinceva (2461), 2:0 įveikusi Indijos šachmatininkę Nishą Mohotą (2354).

V.Alekna pagerino rekordą

Per 22-ąsias tarptautines "Meeting Citta Di Padova" lengvosios atletikos varžybas vyrų disko metimo rungtį laimėjo Pekino vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalininkas Virgilijus Alekna - 68,02 m (66,72; 66,38; 66,57; 66,77; 66,43; 68,02). Antrojoje vietoje liko estas Martas Israelis (63,35 m), o trečias - amerikietis Ianas Waltzas (61,07 m). V.Alekna pagerino šių varžybų rekordą, nuo 1990 metų priklausiusį vokiečiui Wolfgangui Schmidtui (66,12 m).

A.Rudys dirbs "Mažeikiuose"

Praėjusį sezoną Klaipėdos "Neptūno" ekipai vadovavęs Aloyzas Rudys treniruos Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate rungtyniaujantį "Mažeikių" klubą. Stratego debiutas einant šias pareigas įvyko per kontrolines rungtynes, kur mažeikiškiai svečiuose 94:89 įveikė Klaipėdos "Naftos-Uni-Laivitės" krepšininkus.

JAV teniso pirmenybių šešioliktfinalyje

Atvirajame JAV teniso čempionate Niujorke šeštadienį baigėsi moterų vienetų varžybų šešioliktfinalio etapas. Ketvirtoji raketė aikštyno šeimininkė Serena Williams 6:2, 6:1 sutriuškino japonę Ai Sugiyamą, šeštoji pagal reitingą rusė Dinara Safina 3:6, 7:5, 6:2 nugalėjo šveicarę Timeą Bacsinszky, septintoji pagal skirstymą amerikietė Venus Williams 6:2, 6:1 įveikė ukrainietę Alioną Bondarenko, o devintoji raketė lenkė Agnieszka Radwanska iš tolesnės kovos eliminavo slovakę Dominiką Cibulkovą - 6:0, 6:3.

Vyrų vienetų varžybų šešioliktfinalyje favoritas ispanas Rafaelis Nadalis 6:4, 6:3, 6:0 privertė pasiduoti serbą Viktorą Troickį, šeštoji raketė britas Andy Murray 6:7 (5:7), 4:6, 7:6 (7:5), 6:1, 6:3 nugalėjo austrą Juergeną Melzerį, o korto šeimininkas Mardy Fishas 6:3, 6:3, 7:6 (7:4) įveikė devintąjį pagal reitingą tautietį Jamesą Blake'ą.