LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2009 04 15 0:00

ŠACHMATAI. Norvegijos sostinėje pasibaigusiame dešimties dalyvių šachmatų turnyre antrąją vietą (6 taškai iš 9 galimų) užėmė Aloyzas Kveinys (ELO koeficientas 2534). Lietuvos šachmatininko sąskaitoje - 4 pergalės, 4 lygiosios ir 1 pralaimėjimas. Turnyro nugalėtoju (su 6 taškais pagal papildomus rodiklius) tapo Lenkijos atstovas Bartlomiejus Macieja (2601). Po 6 taškus iš 9 galimų taip pat surinko bei trečiąją-penktąją vietas pasidalijo atitinkamai švedas Emanuelis Bergas (2610) ir norvegai Leifas E.Johannessenas (2540) bei Jonas Ludvigas Hammeris (2566).

DVIRAČIŲ SPORTAS. Belgijoje vykusiose "Unive World Cup-Ronde van Drenthe" dviratininkių lenktynėse - trečiajame 2009 metų pasaulio moterų plento dviračių taurės varžybų etape - 35-ta finišavo Modesta

Vžesniauskaitė, atstovaujanti "Bigla Cycling Team" ekipai. 138 km distancijos finiše Lietuvos dviratininkė 22 sekundes pralaimėjolenktynių nugalėtojai 25 metų švedei Emmai Johansson, kuri surinkusi 160 taškų tapo lydere ir bendrojoje pasaulio taurės įskaitoje. Po trijų pasaulio taurės varžybų etapų E.Johansson 43 taškais lenkialyderės poziciją praradusią olandę Mariannę Vos (117 tšk.).

* Olandijoje vykusiose klasikinėse "Albert Achterhes Profronde van Drenthe" dviratininkų lenktynėse 35 finišavo "Cervelo TestTeam" ekipos narys Ignatas Konovalovas. Lietuvos dviratininkas 205,2 km distanciją įveikė su pagrindine grupe, o nugalėtoju tapo italas Maurizio Biondo (4.44:48). Tarp 68 distancijos pirmadienį nebaigusių dviratininkų buvo Andrius Buividas ("Atlas-Romer's Hausbackerei"), Vytautas Kaupas ir Mindaugas Striška (abu - "Revor-Jartazi Cyclingteam").

BĖGIMAS. Pasirengimą naujajam sezonui už Atlanto baigianti Živilė Balčiūnaitė Naujajame Orleane (JAV) vykusiame prestižiniame 10 km bėgime "Crescent City Classic" tarp moterų užėmė keturioliktąją vietą (35:18). Bendrojoje įskaitoje Lietuvos bėgikės rezultatas buvo 44-as.

Nugalėtoja tapo Kenijos stajerė Lineth Chepkurui (32:25), aplenkusi tėvynainę Genovivą Kigen (32:27) ir Abebu Gelan (32:38) iš Etiopijos.

Bėgimą laimėjo Markas Kiptoo (28:18) iš Kenijos, antras finišavo etiopas Feyisa Lelisa (28:20), trečias buvo kitas Kenijos bėgikas Robertas Lettingas (28:22).