LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2010 07 02 0:00

Jau žinomos finalininkės.

Anglijoje vykstančiame priešpaskutiniame šių metų "Grand Slam" serijos teniso turnyre - Vimbldono čempionate, kurio prizų fondas 13,725 mln. svarų sterlingų (per 58 mln. litų), vakar vyko moterų pusfinalio kovos. Pirmoji ir pirmą kartą į šios serijos turnyro finalą pateko 26-erių rusė Vera Zvonariova (21). Ji 3:6, 6:3, 6:2 nugalėjo WTA klasifikacijoje 82 vietą užimančią 22 metų bulgarę Tsvetaną Pironkovą. Kitame pusfinalyje čempionės titulą ginanti 28-erių amerikietė Serena Williams (1) nugalėjo 20 metų čekę Petrą Kvitovą (WTA klasifikacijoje 62-a) - 7:6 (7:5), 6:2.

O išvakarėse paaiškėjo vyrų pusfinalio kovų varžovai. 2008 metų turnyro nugalėtojas, antroji pasaulio raketė ispanas Rafaelis Nadalis 3:6, 6:3, 7:6 (7:4), 6:1 įveikė šeštuoju skirstytą švedą Robiną Soderlingą ir susitiks su Didžiosios Britanijos garbę ginančiu škotu Andy Murray'umi (4). Šis užvakar vakare 6:7 (5:7), 7:6 (7:5), 6:2, 6:2 nugalėjo dešimtuoju skirstytą prancūzą Jo-Wilfriedą Tsongą. Kito pusfinalio varžovai - serbas Novakas Džokovičius (3) ir čekas Tomas Berdychas (12).

Antroji vieta

Suomijos Espo mieste vykusiose antrosiose "Vattenfall Eliittikisat" ciklo tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose antrąją vietą užėmė Sonata Tamošaitytė. Lietuvė barjerinio bėgimo 100 m distanciją įveikė per 13,45 sek. ir 0,21 sek. atsiliko nuo nugalėtoja tapusios Seun Adigun iš Nigerijos. Trečia liko suomė Nooralotta Neziri (13,69 sek.).

Vyrų varžybose dalyvavęs sprinteris Rytis Sakalauskas 200 m distancijoje buvo diskvalifikuotas.

Galutinis dvyliktukas

Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė vakar iš Vilniaus išskrido į Ispanijos sostinę Madridą, kur liepos 2-4 dienomis dalyvaus kontroliniame turnyre kartu su Prancūzijos, Čekijos ir Ispanijos rinktinėmis. Prieš kelionę į Ispaniją treneris Vitoldas Masalskis paskelbė galutinį rinktinės 12-uką. Šių metų Europos čempionate šalies jaunimo rinktinės marškinėlius vilkės Eimantas Bendžius, Paulius Dambrauskas, Adomas Drungilas, Mantas Kadzevičius, Evaldas Kairys, Saulius Kulvietis, Gediminas Orelikas, Augustas Pečiukevičius, Matas Sapiega, Tautvydas Šležas, Giedrius Staniulis ir Darius Tarvydas. Europos čempionatas vyks Kroatijoje liepos 8-18 dienomis. Lietuviai varžysis B grupėje su Turkijos, Juodkalnijos ir Serbijos rinktinėmis.