LENGVOJI ATLETIKA

Trumpos sporto žinios

2010 07 24 0:00

Pateko į finalą.

Kanadoje vykstančiame pasaulio jaunimo iki 20 metų lengvosios atletikos čempionate sėkmingai rungtyniauja jaunieji Lietuvos atletai.

Disko metimo atrankos varžybose Andrius Gudžius užėmė pirmąją vietą ir pateko į finalą, kuris vyks šį vakarą. 19-metis lietuvis trečiuoju bandymu diską nusviedė 63 m 14 cm. Mažvydas Butkus diską numetė 53 m ir į finalą nepateko. 18-metis lietuvis tarp 35 atrankos varžybų dalyvių liko 23-ias.

Merginų šuolio į aukštį atrankos varžybose Airinė Palšytė pasidalijo 1-6 vietas ir pateko į rytoj vyksiantį finalą. 18-metė lietuvė peršoko kartelę, iškeltą į 1 m 81 cm aukštį.

Už ketvertuko

Europos merginų jaunimo (iki 20 metų) krepšinio čempionato, vykstančio Latvijoje, ketvirtfinalyje vakar Lietuvos krepšininkės 61:69 pralaimėjo prancūzėms ir nepateko į pusfinalį. Šiandien rungtynėse dėl 5-8 vietų Ramunės Kumpienės auklėtinės susitiks su serbėmis.

Asmeniniai sezono rekordai

Monake vykstančiose Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) rengiamose "Deimantinės lygos" serijos "Herculis 2010" varžybose ketvirtąją vietą disko metimo sektoriuje užėmė dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna. Dukart asmeninį bei šalies sezono rekordą pagerinęs V.Alekna geriausiu, penktuoju, bandymu diską nuskraidino 65,26 m. Nugalėtoju tapo estas Gerdas Kanteris. Jis diską nusviedė 67,81 m ir 92 cm aplenkė antrojoje vietoje likusį vengrą Zoltaną Kovago. Trečiąją vietą užėmė lenkas Piotras Malachowskis - 66,45 m.

Moterų 800 m varžybose dalyvavusi Eglė Balčiūnaitė finišavo septinta - 1 min. 59,29 sek. Tai asmeninis E.Balčiūnaitės rekordas bei geriausias rezultatas šalyje šį sezoną. Nugalėjo geriausią sezono rezultatą pasaulyje pasiekusi amerikietė Alysia Johnson - 1 min. 57,34 sek.

"Tour de France"

Prestižinių "Tour de France" dviratininkų lenktynių 17 etape ketvirtadienį "Cervelo Test Team" komandos narys Ignatas Konovalovas finišavo 151-as. 174 km distancijos finiše Lietuvos dviratininkas puse valandos atsiliko etapą laimėjusiam Andy Schleckui iš Liuksemburgo. Bendrojoje įskaitoje po prologo ir septyniolikos etapų I.Konovalovas iš 128 pozicijos nukrito 134-ąją ir nuo lenktynių lyderio poziciją išsaugojusio bei nugalėtojo titulą ginančio ispano Alberto Contadoro Velasco atsilieka beveik pusketvirtos valandomis.

Neįveikė atrankos etapo

Kanadoje vykstančiame 13-ajame IAAF pasaulio jaunimo lengvosios atletikos čempionate pirmasis iš lietuvių startavęs ieties metikas Nerijus Lučkauskas neįveikė kvalifikacinio etapo. Lietuvos atletas ketvirtadienį tik trečiuoju bandymu įrankį nuskraidino 57,81 m ir bendroje įskaitoje tarp 33 atletų liko tik 30-as. Vakar kvalifikacinėse varžybose startavo tarp favoritų minimi šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė bei disko metikas Andrius Gudžius.

Numatyti pinigai

Kauno miesto savivaldybės taryba penktadienį nusprendė 2011 metų biudžeto projekte krepšinio klubui "Žalgiris" numatyti 4,4 mln. litų. Pasak savivaldybės pranešimo, iš jų 400 tūkst. litų bus skirta apmokėti už Kauno sporto halės nuomą. Taryba taip pat nusprendė Kauno moterų krepšinio komandai "VIČI-Aistės" skirti 500 tūkst. litų, Kauno rezervinei vyrų krepšinio komandai, iškovojusiai teisę žaisti Lietuvos krepšinio lygoje - 300 tūkst. litų, Kauno rankinio klubui "Granitas" - 100 tūkst. litų, moterų rankinio klubui "Žalgiris", krepšinio klubui "Laisvė" ir regbio klubui "Ąžuolas" - po 25 tūkst. litų.