LENGVOJI ATLETIKA

Turime auksą!

2012 07 07 12:56

Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykstančio šiuolaikinės penkiakovės Europos čempionato moterų varžybų finale Londono žaidynių dalyvė 28-erių Laura Asadauskaitė pelnė aukso medalį.

Čempionės titulą iškovojo L.Asadauskaitė, sidabras atiteko Irynai Chochlovai, bronza - Gannai Buriak.

Tarp 36 finalo dalyvių L.Asadauskaitė po pirmosios rungties - fechtavimo - žengė šešta (928 tšk.). Plaukdama Laura užėmė 12 vietą (1132), jojimo varžybose ji buvo 29-a (1144) ir galiausiai pasiekė aukščiausią rezultatą.

Londono olimpiados debiutantės G.Venčkauskaitės finalo rezultatai: fechtavimas - 616 tšk. (35 vieta), plaukimas - 1148 (9), jojimas - 1200 (nugalėtoja). Viso ji surinko 5096 taškus ir užėmė 18 vietą. L.Batulevičiūtės startai: 760 tšk. (25 vieta), 1040 (27), 1160 (26), o viso gavusi 4924 taškus atletė užėmė 30žą vietą.

Atrankos varžybose L.Asadauskaitė A grupėje užėmė šeštąją vietą (3892 tšk.), B grupėje G.Venčkauskaitė buvo septinta (3892), L.Batulevičiūtė - aštuoniolikta (3780).

Iš viso atrankos varžybose dalyvavo 44 atletės. Primename, jog šiame vyrų ir moterų varžybų etape nebuvo jojimo rungties.

Šiandien vyks vyrų finalas. Tarp 36 laimingųjų pateko du mūsų krašto atstovai - 25-erių olimpinis debiutantas Justinas Kinderis ir 26 metų Tomas Makarovas. Jie kvalifikacijoje užėmė atitinkamai septintąją (4328 tšk., B grupė) ir aštuonioliktąją (4228 tšk., A grupė) vietas. Nepasisekė trečiam Lietuvos atletui 23-ejų Pauliui Aleksandravičiui, kuris B grupėje liko devynioliktas (4200 tšk.) ir nepateko į finalą. Kvalifikacijos varžybose iš viso konkuravo 49 sportininkai.

J.Kinderis fechtavimo varžybose (872 tšk.) buvo dešimtas, plaukimo (1268) - septintas, bėgimo ir šaudymo (2188) - dvyliktas. T.Makarovo rezultatai: 9 vieta (860 tšk.), 16 (1200), 10 (2168); P.Aleksandravičiaus: 22 vieta (684 tšk.), 21 (1172), 1 (2344).