LENGVOJI ATLETIKA

V.Aleknos diskas vėl nepataikė į medalį

2009 08 20 0:00
Jau antrame iš eilės pasaulio čempionate diskas nepakluso V.Aleknos norams.

Tituluočiausias Lietuvos atletas disko metikas Virgilijus Alekna antrą kartą iš eilės pasaulio čempionate liko be medalio. Šį sykį nesėkmė jį ištiko Berlyne.

Geriausiu bandymu diską nusviedęs 66,36 m V.Alekna nepateko tarp prizininkų - kaip ir prieš dvejus metus Osakoje liko ketvirtas.

Pasaulio čempiono titulą iškovojo vokietis Robertas Hartingas - 69,43 m, vicečempionu tapo lenkas Piotras Malachovskis - 69,15, o planetos čempiono vardo neapgynęs estas Gerdas Kanteris tenkinosi trečiąja vieta - 66,88.

Visi V.Aleknos bandymai: 66,36 m; 66,32; 65,68; 64,53; 66,24; X.

Zinaida nenustebino.

Vakar dieną vykusiose moterų disko metimo kvalifikacijos varžybose čempionato debiutantė Zinaida Sendriūtė neįveikė atrankos barjero (kvalifikacinis normatyvas - 61,50 m) - jos sviestas įrankis kirto 54,55 m žymą. B grupėje lietuvė užėmė tik 16 vietą, o bendrojoje įskaitoje tarp 40 diskininkių liko 31-a. Tiesą sakant, iš šios sportininkės daug ir nesitikėta. Jos asmeninis rekordas - 60,21 m - net nesiekia kvalifikacinio normatyvo. Tačiau patirtis tokiose varžybose Zinaidai labai pravers. Jai dar tik 24-eri, tad turi laiko paaugti. Geriausiai atrankos varžybose pasirodė kinė Xuejun Ma - 63,38 m.

Šiandien mūsų šalies sportininkai nestartuos.

Išmušė vokietės valanda

Čempionato šeimininkai vokiečiai pirmadienio vakarą džiaugėsi pirmuoju aukso medaliu, kurį iškovojo 37 metų ietininkė Steffi Nerius. Ji įrankį nuskraidino 67,30 m ir net 88 cm aplenkė čempionės titulą gynusią Pekino žaidynių nugalėtoją čekę Barborą Špotakovą. Tai - pirmasis S.Nerius aukso medalis tokio aukšto lygio varžybose.

Pirmąją didžiąją pergalę šventė ir 400 m bėgimą laimėjusi 24-erių amerikietė Sanya Richards - 49,00 sek. O 2004 metų Atėnų olimpiados 3000 m kliūtinio bėgimo čempionas 27-erių Ezekielas Kemboi iš Kenijos tik ketvirtuoju bandymu tapo pasaulio čempionu - 8:00,43. Mat paskutinėse trejose planetos pirmenybėse Paryžiuje (2003 m.), Helsinkyje (2005 m.) ir Osakoje (2007 m.) jis pelnė sidabrą.

Dopingo liūne

Antradienį 3000 m kliūtinio bėgimo finale nedalyvavo Maroko atletas Jamelas Chatbis, nes po dopingo testo jo organizme aptikta draudžiamo preparato klenbuterolio. Anksčiau šis preparatas naudotas kaip gydomoji priemonė nuo astmos. J.Chatbis, kuriam dopingo testas atliktas po kvalifikacinio bėgimo (trečiajame atrankos bėgime finišavo antras, jis nusileido tik vėliau planetos čempionu tapusiam kenui E.Kemboi, o į finalą pateko, turėdamas vienuoliktą rezultatą), pirmasis Berlyne prisišaukė bėdą. Maroko lengvosios atletikos federacija savo pareiškime patvirtino, kad atleto dopingo testas A teigiamas. Jam gresia diskvalifikacija dvejiems metams.

Čempionato metu - nuo rugpjūčio 15 iki 23 dienos - planuojama atlikti per 1000 dopingo testų.

Čempionato prizininkai

Ietis (moterys): 1. Steffi Nerius (Vokietija) 67,30 m; 2. Barbora Špotakova (Čekija) 66,42 m; 3. Marija Abakumova (Rusija) 66,06 m.

400 m bėgimas (moterys): 1. Sanya Richards (JAV) 49,00 sek.; 2. Shericka Williams (Jamaika) 49,32 sek.; 3. Antonina Krivošapka (Rusija) 49,71 sek.

400 m barjerinis bėgimas (vyrai): 1. Kerronas Clementas (JAV) 47,91 sek.; 2. Javieras Culsonas (Puerto Rikas) 48,09 sek.; 3. Bershawnas Jacksonas (JAV) 48,23 sek.

3000 m kliūtinis bėgimas (vyrai): 1. Ezekielas Kemboi (Kenija) 8:00,43; 2. Richardas Kipkemboi Mateelongas (Kenija) 8:00,89; 3. Bouabdellah Tahri (Prancūzija) 8:01,18.

Trišuolis (vyrai): 1. Phillipsas Idowas (Didžioji Britanija) 17,73 m; 2. Nelsonas Evora (Portugalija) 17,55 m; 3. Alexis Copello (Kuba) 17,36 m.