LENGVOJI ATLETIKA

Vilniuje vyko Ž. Balčiūnaitės 10 km bėgimas

2014 10 18 15:15
Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Šiandien Vilniuje vyko tarptautinis bėgimas „Vilniaus 10 km su Živile Balčiūnaite“, į kurį susirinko apie 1500 dalyvių.

Moterų varžybose pirma finišo liniją kirtusi D. Lobačevskė distanciją įveikė per 34 min. 33 sek. Antrą vietą užėmė Remalda Kergytė (34,57), trečia Ž. Balčiūnaitės bėgime liko pati Živilė (35,36).

Tarp vyrų nugalėjęs J. Beržanskis 10 km nubėgo per 30 min. 47 sek. Antras atbėgo Valdas Dopolskas (30,51), trečias finišavo Mindaugas Viršilas (32,31).

Bėgikai taip pat varžėsi 5 ir 2 km bėgimuose. Penkis kilometrus greičiausiai įveikė Rasa Batulevičiūtė (18,27) ir Remigijus Kančys (15,00). Dviejų kilometrų bėgimo trasoje laikas nebuvo fiksuojamas.

Taip buvo paminėta Europos ir pasaulio organų donorystės ir transplantacijos diena.

„Organų donorystės tema ir Lietuvoje, ir pasaulyje kartais dar sulaukia prieštaringų vertinimų, – sakė bėgimo iniciatorė, Lietuvos ilgų nuotolių ir maratono bėgikė Ž.Balčiūnaitė. – Visuomenėje daug su tuo susijusių klaidingų įsitikinimų, tačiau nepaisant to, kad ši tema pakankamai subtili, apie organų donorystę reikia kalbėti – kaip kitaip žmonės nustos tikėti klaidinančiais mitais? Aišku tik viena: liga nesirenka – susirgti gali bet kuris iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus, socialinės padėties, iškovotų medalių ar pasiektų rekordų. Ir jei yra galimybė vienas kitam, net ir nepažįstamam žmogui, padėti, o ypač – išgelbėti jo gyvybę – privalome tai ir padaryti.“