Ž.Balčiūnaitė aplenkė olimpinę čempionę

2009 11 16 0:00
Ž.Balčiūnaitei Japonijoje nepavyko pasiekti tikslo - maratono nubėgti greičiau nei per pustrečios valandos.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Lietuvos maratonininkė Živilė Balčiūnaitė Jokohamos maratone Japonijoje užėmė septintąją vietą.

Sekmadienį trisdešimtmetė vilnietė 42 km 195 m distanciją įveikė per 2 val. 32 min. 9 sek. Lietuvė buvo viena iš 11 lengvaatlečių, gavusių vardinius kvietimus į Jokohamos maratoną.

Živilė, kuriai nuo 2005-ųjų priklauso Lietuvos rekordas (2 val. 25 min. 15 sek.), tikėjosi Japonijoje nubėgti maratoną greičiau nei per pustrečios valandos, tačiau to padaryti nepavyko.

Pirmąją vietą užėmė 27-erių rusė Inga Abitova - 2 val. 27 min. 18 sek. Nuo nugalėtojos atsilikusi 1 min. 33 sek. antra finišavo japonė Kiyoko Shimahara. Trečiąją vietą užėmė Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė ir dukart pasaulio čempionė iš Kenijos Catherine Ndereba (nugalėtojai pralaimėjo 1 min. 55 sek.).

Pekino olimpinių žaidynių čempionė rumunė Constantina Dita (2:36.06) finišavo 11-a.

Maratone startavo 477 bėgikės. Finišavo 273, likusios distancijos nebaigė arba buvo diskvalifikuotos.