Žemaitytė smuko ir kilo

2006 08 09 0:00
Šuolininkas į tolį Vytautas Seliukas per Europos čempionatą nušoko 7,58 metro.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Gioteborge vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate septynkovininkė Viktorija Žemaitytė vakar buvo ir tarp lyderių, ir tarp autsaiderių

Žemaitytė po šešių rungčių vakar turėjo surinkusi 4908 taškus ir tarp 28 sportininkių buvo 23-a.

Per trečią rungtį - rutulio stūmimas - Žemaitytė liko 15-a (12,12 m), per ketvirtą - 200 metrų bėgimas - 21-a (25,44 sek.), per penktą - šuoliai į tolį - 26-a (5,56 m), per šeštą - ieties metimas - užėmė aštuntąją vietą (43,45 m). Lietuvos sportininkei ypač nesisekė šuoliai į tolį. Sėkmingas jai buvo tik pirmas bandymas (nuskriejo 5,56 m). Žemaitytė surinko vos 717 taškų ir liko 26-a tarp 28-ių toliau varžybose dalyvaujančių septynkovininkių.

Septynkovės varžybos vakar vakare baigėsi 800 metrų bėgimo rungtimi.

Kitiems lietuviams nesisekė prasibrauti tarp lyderių. 25 metų pirmenybių debiutantė sprinterė Audra Dagelytė trečiojo kvalifikacinio bėgimo 100 m distanciją įveikė per 11,74 sek. Ji užėmė tik šeštąją vietą ir nepateko į kitą etapą. Bendroje įskaitoje tarp 29 pirmojo etapo dalyvių Dagelytė liko 26-a. Iki asmeninio rekordo Lietuvos sprinterei trūko 0,17 sek.

Kvalifikacinių varžybų barjero neįveikė ir disko metikė iš Skuodo Zinaida Sendriūtė. Jos sviestas įrankis nuskriejo 53,22 m. Lietuvė, aplenkusi tik Izraelio atletę, užėmė priešpaskutinę, 18-ąją, vietą. Lietuvos ieties metikas Tomas Intas nuskraidino ietį 74,76 m ir liko 18-as tarp 24 rungties dalyvių. Jis pakartojo Arūno Jurkšo, kuris irgi buvo 18-as per 1998 metų Senojo žemyno pirmenybes, laimėjimą. Dar vienas Lietuvos rinktinės narys šuolininkas į tolį Vytautas Seliukas nušoko 7,58 m ir užėmė 21-ąją vietą tarp 27 startavusių atletų.

Šiandien 20 km sportinio ėjimo distancijos finale startuos Kristina Saltanovič ir Sonata Milušauskaitė.