Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
LIETUVA

Azerbaidžaniečiai prašo prezidentės įvertinti D. Kuodytės kelionę

 
Dalia Kuodytė.
Dalia Kuodytė. Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Liberalės Dalios Kuodytės sprendimas nepaisant Sei­mo val­dy­bos draudimo vykti į Kalnų Karabachą nenustoja kurstyti aistras. Lietuvos azerbaidžaniečių draugija trečiadienį kreipėsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę, prašydama Seimo narės veiksmų politinio įvertinimo.

Azerbaidžaniečiai taip pat prašo prezidentės paramos siekiant pašalinti iš Seimo internetinės svetainės informaciją apie Seime veikiančią Draugystės su Kalnų Karabachu parlamentinę grupę.

Skelbiame visą Lietuvos azerbaidžaniečių draugijos kreipimosi tekstą.

***

Jūsų Ekscelencija Prezidente,

Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos vardu kreipiuosi į Jus, kaip į Lietuvos Respublikos užsienio politikos formuotoją ir jos nuoseklumo bei tęstinumo garantą.

Dabartinių tragiškų įvykių Ukrainoje kontekste ypač svarbi Jūsų nuosekli ir ryžtinga politika, remiant šios šalies teritorinį vientisumą, nepripažįstant jokių iš agresyvėjančios Rusijos jai primetamų “žaidimo taisyklių”, jokių separatinių darinių - vadinamųjų “Donecko ir Luhansko liaudies respublikų”.

Lietuva ligi šiol nuosekliai pripažino ne tik agresiją patiriančios Ukrainos, bet ir kitų iš Rusijos importuoto “separatizmo” aukų – Azerbaidžano, Gruzijos, Moldovos teritorinį vientisumą.

Deja, privalau atkreipti Jūsų dėmesį į neatsakingą ar net provokuojantį kai kurių šalies politikų elgesį, diskredituojantį mūsų šalies užsienio politiką, laužantį jos nuoseklumą ir net leidžiantį kalbėti apie “alternatyvią” užsienio politiką. Turiu omenyje Lietuvos Respublikos Seimo narės Dalios Kuodytės veiklą, kurią “vainikuoja” šios parlamentarės kelionė (2014 m. rugpjūčio 29-rugsėjo 4 d.) į Armėniją ir jos okupuotą (tai konstatuota dar 1993 metų Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos rezoliucijose) Azerbaidžano teritorijos dalį - vadinamąją „Kalnų Karabacho Respubliką“.

Šios kelionės metu Seimo narė D. Kuodytė susitiko ne tik su Armėnijos prezidentu S.Sargsianu ir kitais oficialiais asmenimis, bet ir su vadinamosios „Kalnų Karabacho Respublikos“, kurios nepripažįsta nė viena pasaulio valstybė, vadovais, taip pat dalyvavo šios „respublikos nepriklausomybės” minėjimo iškilmėse. Minėtų susitikimų metu D. Kuodytė Lietuvos valstybės vardu samprotavo apie “ekonominių bei kultūrinių ryšių” tarp Lietuvos ir vadinamosios „Kalnų Karabacho Respublikos“ plėtrą bei buvo apdovanota “Karabacho judėjimo 25-čio medaliu”.

Norėčiau atkreipti Jūsų dėmesį, kad šis “garbingas” apdovanojimas nėra vieno atsitiktinio vizito išdava. D. Kuodytė, kaip žinoma, yra įkūrusi parlamente neįregistruotą “Draugystės su Kalnų Karabachu parlamentinę grupę” ir jau seniai Seime kryptingai veikia prieš Azerbaidžano valstybės teritorinį vientisumą, kurį be išlygų pripažįsta visos pasaulio valstybės ir taip pat Lietuvos Respublika.

Rusijos agresijos prieš Ukrainą kontekste, kai Armėnija yra pripažinusi (kartu su Šiaurės Korėja, Zimbabve ir Sudanu) Rusijos įvykdytą ukrainietiško Krymo pusiasalio aneksiją, o vadinamoji „Kalnų Karabacho Respublika“ remia tokius pat neteisėtus marionetinius darinius – vadinamąsias Donecko ir Luhansko „liaudies respublikas“ – tokia veikla atrodo ypač provokuojanti.

Lietuvos Respublikai remiant nuo ”importuoto separatizmo” kenčiančių šalių - Ukrainos, Moldovos, Gruzijos ir Azerbaidžano teritorinį vientisumą, atskirų parlamentarų neatsakinga veikla atrodo kaip mėginimas diskredituoti valstybės užsienio politiką ir savavališkai brėžti jos „alternatyvias“ kryptis. Tai pasitarnauja tik Rusijos ir jos sąjungininkės - abejotino lygio nepriklausomybe disponuojančios Armėnijos interesams.

Lietuvos azerbaidžaniečių bendrija prašo Jus politiškai įvertinti tokią parlamentarės veiklą. Kartu prašome Jūsų politinės paramos, pašalinant iš Seimo oficialios internetinės svetainės informaciją apie minėtą “Draugystės su Kalnų Karabachu parlamentinę grupę“, atvirai veikiančią prieš Lietuvai draugiškos šalies - Azerbaidžano teritorinį vientisumą, diskredituojančią Lietuvos Respublikos užsienio politiką ir neturinčią parlamentinių ryšių su užsienio šalimi grupės statuso.

Pagarbiai

Lietuvos azerbaidžaniečių bendrijos pirmininkas Mahiras Gamzajevas

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataŠvietimasTrasaKarjera
Žmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"