Kinų siena įveikta

2008 08 21 0:00
Vakar buvo Š.Jasikevičiaus diena.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vakar lengviau nei tikėtasi įveikė Jono Kazlausko vadovaujamą Kinijos nacionalinę komandą ir penktą kartą iš eilės pateko į olimpinių žaidynių pusfinalį.

Per antrąsias ketvirtfinalio rungtynes trečiadienį Lietuvos krepšininkai 94:68 (19:17, 22:13, 29:23, 24:15) nugalėjo olimpiados šeimininkę Kiniją.

Kol įsibėgėjo.

Vakar buvo Šarūno Jasikevičiaus diena - jis pelnė net 23 taškus (pataikė 5 tritaškius iš 6!), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir 3 kartus perėmė kamuolį. Po 15 taškų į varžovų krepšį įmetė Ramūnas Šiškauskas ir Linas Kleiza (7 atkovoti kamuoliai), 12 Simas Jasaitis. Varžovų gretose sėkmingiausiai žaidė Yao Mingas (19 tšk.), Yi Jianlianas (11 tšk.) ir Liu Wei'us (10 taškų).

Pirmuosius rungtynių taškus baudų metimais pelnė šeimininkai, tačiau po dviejų taiklių atakų jau priekyje Lietuvos krepšininkai - 4:2. Dar po minutės lygu - 6:6.

Po dviejų Ramūno Šiškausko bei Šarūno Jasikevičiaus tritaškių lietuviai įgijo 6 taškų persvarą (12:6), tačiau kinai atsakė spurtu 9:0 (17:14). Paskutinę ketvirčio minutę Šaras baudų metimais sušvelnino skirtumą, o po R.Šiškausko metimo pirmąjį kėlinuką lietuviai laimėjo 19:17. Per antrąjį lietuviai įsibėgėjo ir dešimtąją minutę jau pirmavo 38:28, o pirmąją rungtynių dalį tolimu metimu vėl užbaigė R.Šiškauskas - 41:30.

Trečiasis kėlinukas prasidėjo keturiais iš eilės taikliais Yao Mingo baudų metimais, skirtumas sumažėjo - 34:41. Bet lietuviai vėl spurtavo 9:2 ir skirtumas padidėjo - 50:36. Prieš lemiamą ketvirtį mūsiškiai pirmavo 70:53. Ketvirtąjį kėlinuką lietuviai pradėjo spurtu 11:3, o įpusėjus ketvirčiui pirmavo 25 taškais - 81:56. Rungtynes mūsų krepšininkai baigė ne stipriausios sudėties, tačiau ji išsaugojo didelę persvarą ir rungtynes baigė rezultatu 94:68.

Jau poryt pusfinalyje Lietuvos rinktinė susitiks su pasaulio čempionais Ispanijos krepšininkais, kurie vakar ketvirtfinalyje 72:59 (22:11, 15:15, 14:12, 21:21) nugalėjo Kroatijos komandą.

Po rungtynių

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas: "Ačiū Kinijai už geras rungtynes. Susitikimas nebuvo lengvas, vyko kieta kova. Ypač per pirmąją rungtynių dalį. Manau, jog pergalė pasiekta tik atidavus visas jėgas gynyboje. Ypač gerai pavyko susitvarkyti su Jao Mingu. Žaidėme komandinį krepšinį ir laimėjome. Ruošėmės gintis, ypač nuo Mingo, tačiau nereikia pamiršti ir kitų kinų žaidėjų, kurie yra labai talentingi ir kiekvienas gali pelnyti taškų. Laukėme ir kitų netikėtumų, tad buvome parengę ir planą B, ir planą C. Bet to neprireikė."

Šarūnas Jasikevičius: "Esame labai patenkinti šia pergale. Visada sunku žaisti su komanda jos arenoje, kai palaiko tiek tūkstančių krepšinio gerbėjų. Žaidėme gerai, ypač puikiai dirbome gynyboje. Manau, visi būna patenkinti patekę į pusfinalį. Nemanau, kad jau esame pasiekę savo formą."

Kinijos rinktinės treneris J.Kazlauskas: "Rungtynės buvo labai sunkios. Manėme, kad esame pasirengę tinkamai, tačiau per rungtynes mums kilo daug problemų. Mes neturėjome kaip lietuviams atsikirsti, nes jie šiandien žaidė neįtikėtinai ir motyvuotai. Lietuviai žaidė kietai, ties pražangos riba, o mums tai neparanku. Taip praradome pasitikėjimą savo jėgomis."

Būsimieji varžovai - ispanai

Pirmieji į pusfinalį patekę Ispanijos krepšininkai trečiadienį 72:59 (22:11, 15:15, 14:12, 21:21) nugalėjo Kroatijos komandą.

Po pergalės prieš kinus, R.Butautas taip kalbėjo apie būsimus varžovus ispanus: "Jie žaidžia labai didele sparta, turi puikius vidurio puolėjus. Ši komanda ta sudėtimi žaidžia jau keleri metai ir vienas kitą puikiai pažįsta. Visi krepšininkai žaidžia aukščiausio lygio komandose. Rungtynės bus sunkios, bet nesudėsime ginklų ir stengsimės nugalėti."

20 taškų nugalėtojams pelnė Pau Gasolis (10 atkovotų kamuolių), 13 - Felipe Reyesas, 10 - Jose Manuelis Calderonas. Rezultatyviausiai kroatų gretose žaidė Marko Baničius ir Zoranas Planiničius, pelnę atitinkamai 15 ir 12 taškų.

Ispanijos rinktinės pusfinalyje laukia Europos pirmenybių bronzos medalininkė Lietuva, o Kroatija dėl penktosios vietos pirmąjį mačą žais su Kinija.

Vakar ketvirtfinalio mače JAV nugalėjo Australiją - 116:85 (25:24, 30:19, 34:18, 24:24). 25 taškus nugalėtojams pelnė Kobe Bryantas, 16 - LeBronas Jamesas, 15 - Carmelo Anthony, po 10 - Deronas Williamsas ir Chrisas Boshas. Australijos komandoje išsiskyrė Patrickas Millsas (20 tšk.), Glenas Saville'as (13 tšk.), Joe Inglesas (11 tšk.) ir Bradas Newley (10 taškų).

JAV varžovė pusfinalyje vakar paaiškėjo po olimpinės čempionės Argentinos ir Graikijos mačo kurį 87:78 laimėjo argentiniečiai.

STATISTIKA

Lietuva - Kinija 94:68 (19:17, 22:13, 29:23, 24:15).

Lietuva: Šarūnas Jasikevičius - 23 tšk., Ramūnas Šiškauskas ir Linas Kleiza - po 15, Simas Jasaitis - 12, Rimantas Kaukėnas - 9, Jonas Mačiulis, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas - po 6, Marijonas Petravičius - 2, Mindaugas Lukauskis, Darjušas Lavrinovičius ir Marius Prekevičius taškų nepelnė.

Kinija: Yao Mingas - 19, Yi Jianlianas - 11, Liu Wei'us - 10.

Komandų taiklumas: 2 tšk. - 21/32 (66 proc.) ir 16/34 (47 proc.); 3 tšk.- 13/31 (42 proc.) ir 4/21 (19 proc.); baudos - 13/13 (100 proc.) ir 24/27 (89 proc.); atkovoti kamuoliai - 31 ir 31; rezult. perdavimai - 15 ir 9; klaidos - 10 ir 15; perimti kamuoliai - 12 ir 3; blokai - 5 ir 0.