LIETUVA

Nesėkminga diena plaukikams

2010 08 11 0:00
V.Janušaitis savo mėgstamiausios rungties pusfinalyje buvo diskvalifikuotas.

Vengrijos sostinėje Budapešte vykstančio Europos vandens sporto šakų čempionato finale pirmasis iš mūsų šalies sportininkų plaukė Giedrius Titenis - vakar 100 m krūtine varžybose jis užėmė penktąją vietą.

Kitam mūsų šalies plaukimo lyderiui Vytautui Janušaičiui antradienio vakarą nepavyko patekti į savo mėgstamiausios rungties finalą - 200 m kompleksiniu būdu pusfinalio varžybose jis buvo diskvalifikuotas.

Šiandien vėl startuos.

Žilvino Ovsiuko auklėtinis 21 metų anykštėnas G.Titenis finale distanciją įveikė per 1 min. 00,87 sek. ir tarp 8 sportininkų buvo penktas. Nors Giedrius nesėkmingai startavo (panėrė paskutinis), vėliau jis aplenkė tris varžovus. Europos čempionu tapo pirmenybių rekordą pasiekęs norvegas Alexanderis Dale Oenas - 59,20 sek. Vicečempiono titulą iškovojo prancūzas Hugues Duboscqas (1:00,15), bronzą pelnė Italijos plaukikas Fabio Scozzoli (1:00,41). Tarp prizininkų ir lietuvio įsiterpė vengras Danielis Gyurta (1:00,64).

Šiandien tuo pačiu stiliumi Giedrius iš ryto plauks savo mėgstamą 200 m distanciją per atrankos varžybas ir, tikėkimės, vakare - pusfinalyje. Pernai šioje rungtyje Romoje jaunasis mūsų plaukikas tapo pasaulio čempionato bronziniu prizininku ir pasiekė Lietuvos rekordą - 2:07,80.

Apmaudus pusfinalis

Labai nesėkmingas pusfinalis antradienį buvo Ramojaus Kalyčio mokiniui 28-erių V.Janušaičiui. Vakare plaukdamas 200 m kompleksiniu būdu antrajame pusfinalio plaukime Vytautas finišavo antras, o ir absoliučioje įskaitoje tarp 16 pusfinalio dalyvių jis buvo antras (1:59,03 sek.), po vengro Laszlo Csheho (1:58,33). Tačiau netrukus mūsų plaukikas buvo diskvalifikuotas... Pasak Lietuvos plaukimo trenerių tarybos pirmininko Algimanto Juozaičio, V.Janušaičiui pakišo koją apmaudi klaida, kurią jis padarė antrame posūkyje, baigdamas plaukti nugara ir pradėdamas irtis krūtine. Plaukimo specialistas labai apgailestavo dėl tokios sportininko nesėkmės, nes, pasak jo, Vytautas puikiai pasirengė šiam čempionatui, ir medalis buvo beveik garantuotas.

Antradienio rytą per atrankos varžybas, kuriose dalyvavo 34 atletai, Vytautas bendrojoje įskaitoje užėmė trečiąją vietą (2:00,05).

Kitiems vakar startavusiems mūsų šalies plaukikams irgi nebuvo kuo džiaugtis. Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose 20 metų Raminta Dvariškytė tarp 45 sportininkių užėmė 39 vietą (1:13,55).

Tą pačią distanciją laisvuoju stiliumi plaukusi 19-metė Aistė Dobrovolskaitė kvalifikacijoje tarp 56 dalyvių buvo tik 50-a (58,42 sek.).