Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
LIETUVA

Žmonių likimai šarlatanų pinklėse

 
2009 11 28 0:00
Corbis/Scanpix nuotrauka
Corbis/Scanpix nuotrauka

Nevilties apimti žmonės negaili nė paskutinių santaupų 'pagalbos ranką' ištiesusiems būrėjams, chiromantams ar ekstrasensams, kurių paslaugų sąraše galima aptikti net likimo korekcijos galimybę. Psichologai tokį 'gydymo būdą' vadina paprasčiausia apgavyste, o bažnyčios atstovai - šarlatanizmu.

Daugėja atvejų, kai lyg burtų lazdele pamojus, net kruopščiai pinigus skaičiuojantys žmonės juos atiduoda visai nepažįstamiems žmonėms, pasirengusiems akimirksniu atsakyti į juos varginusius klausimus. Patarimai, kokių dalykų konkrečiai jums reikėtų vengti, kainuoja apie 250 litų, o pakeisti likimą - iki 500 litų.

Likimo kaina.

Vilniuje gyvenanti ekstrasensė Audronė tikino esanti vienintelė Lietuvoje, kuriai suteikta tokia Dievo dovana. Patikėti tuo nesudėtinga vien perskaičius šios moters skelbimą internete: "Darau likimo korekcijas: nuimu prakeikimus ir nužiūrėjimus, nusakau ateitį, diagnozuoju ligas. Šalinu: įvairių nesėkmių kodus, ligų židinius, traumas, ydas, blogus polinkius, vaistų šlakus, psichinę įtampą, agresiją, nerimą, nervingumą, baimę, depresiją."

Ekstrasensė paaiškino, kad likimas į palankesnį keičiamas energetinės korekcijos seansais. "Žmogus, kuriam nesiseka, savo biolauke turi energetinį virusą. Suteikus pagalbą žmogų aplanko sėkmė. Susirūpinti reikėtų tuomet, kai nuolat kartojasi nesėkmės ir problemos. Tačiau dažnas nežino, kad jas galima pašalinti pasitelkus energetinius seansus", - LŽ kalbėjo ekstrasensė Audronė.

Pasak jos, seanso metu reikia tiesiog ramiai sėdėti kėdėje, medituoti, galvoti apie savo reikalus, rūpesčius, kurie neduoda ramybės. To visiškai pakanka.

"Gydymas pasitvirtina 100 procentų, nors ir nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Reikalingos abipusės pastangos. Dažniausiai pagyti reikia dešimties seansų. Geriausias variantas - užsiėmimai kas dvi trys dienos", - pasakojo ekstrasensė iš Vilniaus. Pasak jos, viena "darbo" valanda kainuoja 50 litų. Tai laikas, skirtas tik vienam "pacientui", per kurį galima išsiaiškinti viską, kas jam neduoda ramybės.

"Gydymas" kalbomis

Vis dėlto ekstrasensė pridūrė, kad seanso trukmė gali būti įvairi. Esą vieniems pakanka pusvalandžio, kitiems prireikia valandos ar dar daugiau. Audronė pasakojo turinti iš anksto parengtą tekstą. Moteris tikino, kad jos užduotis - kalbėti. Būtent žodžiais ji perteikia energetinę pagalbą.

Tačiau ar tikrai visų žmonių likimai tokie šabloniški? LŽ žurnalistui kilusias abejones, kad toks reiškinys kaip žmogaus likimas gydomas skaitant kažkokį trafaretinį tekstą, Audronė bandė išsklaidyti nenutrūkstama žodžių tirada. "Supraskite, gydytojas gydo fizinį kūną, ekstrasensas gydo jūsų energiją. Likimas kreipiamas į teigiamą pusę: išimama tai, kas žmogui nereikalinga, duodama tai, kas jam būtina. Neturėdamas energijos žmogus nei rankos, nei kojos nepakeltų, galvos nepasuktų, jokio darbo neatliktų. Asmenybės energetika yra viskas - tai jo jėgos, sveikata, visi gyvenime vykstantys reiškiniai", - nesustodama kalbėjo ekstrasensė.

Kūno nepasiekia

Žurnalisto smalsumas ima viršų, todėl "energijos gydytoja" sulaukia klausimo: jeigu prigimtinis likimas negailestingas, ar įmanoma jį pakeisti taip, kad pavyktų išvengti mirties? Po šios provokacijos Audronės balsas buvo toks pats užtikrintas.

"Mirties laukus galima ištrinti, tačiau tai užtrunka kiek ilgiau. Įmanoma pašalinti net įvairių traumų, galvos sutrenkimo, stuburo lūžių pasekmes. Nuimu ir prakeiksmus, - beria žodžius ekstrasensė. - Klausiate, kaip suprasti, kad esi prakeiktas? Kažką įtarti galima tuomet, kai ima nesisekti, viena paskui kitą užklumpa bėdos. Tada vertėtų susirūpinti. Prakeikimu galima užsikrėsti per blogas mintis, negerus poelgius, nuodėmių lauką."

Pašnekovė pasakojo, kad jos "pacientų" amžius labai įvairus. Jaunimas, anot Audronės, yra supratingesnis, labiau domisi dvasiniais energetiniais dalykais nei vyresnio amžiaus žmonės. Moteris tvirtino, kad juodosios magijos jos veikloje nė su žiburiu nerasi. "Esu tikinti, dirbu šviesos zonoje su Šventos Dvasios pagalba. Jau 14 metų verčiuosi šia veikla. Visuomenė įsitempusi, gyvena nuolatinėje streso būsenoje, todėl džiaugiuosi galėdama padėti. Tokį darbą Lietuvoje dirba nedaug žmonių, o aš turiu Dievo malonę, kuri kitiems neduota."

Pasiteiravus, ką reikėtų atsinešti ir kaip ruoštis pirmajam apsilankymui pas ekstrasensę, pašnekovė be užuolankų pataria: "Pinigų. Ir užsirašyti iš anksto."

Itin svarbus dalykas - ekstrasensai fizinių kūno sužalojimų negydo. "Jei žmogus neturi piršto, jo nepriklijuosiu. Kitais atvejais, kai žmogus serga lėtine liga, galiu padėti. Tiesa, efektyvumas siekia vos 30 procentų. Tačiau gydytis vis dėlto verta, nes galima sumažinti ligos sukeltą fizinę kančią", - pokalbį užbaigė Vilniuje dirbanti ekstrasensė.

Delne įrašyta informacija

Palankiau nei ekstrasensų veikla visuomenės vertinama chirologija, mat ji paremta žmogaus delne esančių linijų analize. Tikinama, kad pagal delno linijas galima pasakyti apie žmogų itin daug, net atspėti, koks gyvenimas jo laukia.

Žmonės pas chirologus užsuka dėl meilės reikalų, finansinės padėties, taip pat siekdami išsiaiškinti, kas jų laukia ateityje.

"Plika akimi žmogaus delne matoma informacija yra detali ir tiksli. Galima daug sužinoti apie gyvenimą ir daryti išvadas, ko reikėtų saugotis, kokių dalykų vengti. Vienkartinis užsiėmimas kainuoja nuo 150 litų iki 250 litų, - aiškino vieno privataus chirologijos centro darbuotoja.

Ilgiau panaršius internete, panašių paslaugų galima rasti ir mažesniais įkainiais. Tačiau pašnekovė LŽ siūlė atkreipti dėmesį ne tik į pinigų sumą, bet ir į paslaugos kokybę.

Bažnyčia vertina kritiškai

Vilniaus arkikatedros klebonas Ričardas Doveika LŽ pasakojo, kad Dievas kartu su žmogumi kuria žmogiškąjį likimą: "Visa, kas vyksta žmogaus gyvenime, turi išskirtinę reikšmę ir prasmę. Visi bandymai, kuriais kėsinamasi užimti Dievo vietą, visi veiksmai, kurie mažina pasitikėjimą Dievu, tikinčiajam yra nepriimtini, netoleruotini ir nuodėmingi. Nesvarbu, ar tai būtų burtai, chiromantija, okultistiniai dalykai - viso to garbingam žmogui nereikia." Pasak jo, asmenys, kurie tikina galintys pakeisti likimą ar jį pakreipti, bažnyčios atstovų įvardijami kaip šarlatanai.

"Dievas nė iš vieno žmogaus neatima teisės daryti nuodėmių. Chiromantija, burtai - tai praktika, kuri nedera su krikščionio gyvenimu. Tamsos pasaulis visada pasirengęs puolimui, todėl dažnai ekstrasensų, likimo dėliotojų pagalba atrodo tarsi malonė žmogui. Tačiau iš tikrųjų per tokią pagalbą velnias tik atlieka savo juodus darbus", - įsitikinimo neslėpė R.Doveika.

Išvaro patį velnią

Vienas iš šešių Lietuvos egzorcistų, Šiaulių rajono Kurtuvėnų klebonas Kęstutis Daknevičius LŽ tikino ypatingo velnio apsėstų žmonių antplūdžio krizės metu nepastebėjęs. "Tokie negalavimai užeina gūsiais. Pasitaiko dienų, kai reikia du tris žmones gydyti, o kitą sykį tiek pacientų sulaukiu per savaitę. Tačiau būna ir taip, kad visą mėnesį niekas neapsilanko. Tikrai negaliu pasakyti, kad žmonės pas mane masiškai plūstų", - kalbėjo K.Daknevičius.

Kunigas pasakojo, kad žmonės pas jį lankosi sutrikus dvasinei pusiausvyrai. "Visko pasitaiko. Būna, žmogus nesveikuoja, priimi jį, nuramini, pasimeldi kartu ir to pakanka, kad jam pagerėtų. Po trumpo pokalbio iškart pasidaro aišku, ką atvykusiajam skauda. Dažniausiai kreipiamasi dėl pakrikusių nervų, kai žmogus neberanda dvasios ramybės: tampa piktas, sutrikęs", - aiškino kunigas.

K.Daknevičius užtikrino, kad jis nenaudoja jokių burtų, tik prašo Dievo malonės. "Bažnyčioje žmogus gali tiesiog "išgriūti", o po maldos atsikelia kaip naujai gimęs. Viskas, kuo užsiimame, yra realūs dalykai. Galbūt tokios maldos atrodo tarsi iš fantastikos srities, bet tik tiems, kurie netiki amžinu gyvenimu ar tuo, kad žmogus turi sielą, kad yra gėris ir blogis", - LŽ sakė Kurtuvėnų klebonas.

Kiekvienas žmogus - individualus, jo bėdos - taip pat, todėl pašalinti problemas užtrunka ne vienodai, daug kas priklauso nuo pačios asmenybės. "Jei yra abipusis supratimas, bėdų atsikratoma greičiau. Pagrindinis vaistas - malda, todėl tiems, kurie vengia melstis, sunkiau kovoti su juos apsėdusiu velniu. Ilgiausiai su vienu ligoniu užtrukau apie tris valandas", - patirtimi dalijosi pašnekovas.

Į egzorcistą pagalbos dažniau kreipiasi moterys. Anot klebono, matyt, todėl, kad jos yra jautresnės ir drąsesnės. "Vyrų kitoks mąstymas. Jie ilgiau svarsto, abejoja, ar gali prašyti tokios pagalbos. Todėl dažnai ateina, kai jau būna per vėlu, per sunku atkurti dvasios pusiausvyrą. Tačiau aš niekada neatsuku nugaros", - pasakojo K.Daknevičius. Pasiteiravus apie įkainius, klebonas tik šypteli: "To kaina - žmogaus sveikata. Kartais man siūlo pinigų, bet aš atsisakau. Tai ne verslas, o pagalba žmogui."

Žmonių apgaudinėjimas

Psichologijos mokslų daktaras Gintaras Chomentauskas, vos išgirdęs, apie ką bus kalbama, trumpai reziumavo: "Visa tai - paprasčiausia apgavystė. Pažadėti tai, kas nepriklauso nei nuo chiromanto, nei nuo būrėjo, o yra pačio žmogaus valioje - akivaizdus apgaudinėjimas. Žmogui parduodama tai, ką jis ir taip turi: sprendimo teisę ir galimybę rinktis, kas jam geriau." Anot psichologo, žmonės visuomet bando išvengti neapibrėžtumo, ypač kai situacija jiems kelia nerimą.

"Natūralu, kad bėdų prislėgtas žmogus kreipiasi į pseudoautoritetą, laukdamas kokio nors atsakymo. Prognozė, pasakyta chiromanto ar ekstrasenso, sumažina žmogaus nerimą, tačiau neišsprendžia jo problemų", - pasakojo G.Chomentauskas. Pašnekovas atkreipė dėmesį, kad pasaulyje įsteigti keli milijoniniai fondai, skirti asmenims, sugebėsiantiems įrodyti, kad parapsichologiniai ar astrologiniai reiškiniai iš tikrųjų veikia. "Tokie fondai egzistuoja jau gerą šimtmetį, tačiau per tą laiką nerasta nė vieno atvejo, kurį mokslas galėtų patvirtinti kaip veikiantį iš tikrųjų", - pokalbį baigė psichologas.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
LIETUVA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"