TV programa
 

Horoskopai
 
SEKITE MUS Registruotiems varototojams
Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISKULTŪRAISTORIJALŽ REKOMENDUOJAEKONOMIKASPORTAS
Šeima ir sveikataPrie kavosŽmonėsGimtasis kraštasMokslas ir švietimasTrasaKelionėsKonkursaiNamų pasaulisGamtaAugintiniai
LŽ REKOMENDUOJA

Jau beveik aišku, kas bus geriausi

2008 03 19 0:00
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Kovo 27 d. 18 val. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre vyks Teatro dienos minėjimo iškilmės, kurių metu bus įteikti „Auksiniai scenos kryžiai“ ir premijos nusipelniusiems scenos meno kūrėjams. Kovo 17 d. Profesionalaus scenos meno darbų vertinimo komisija paskelbė premijos nominantus.

Komisiją šįmet sudarė septyni žmonės: teatro kritikės Audronė Girdzijauskaitė, Šarūnė Trinkūnaitė, muzikologės Gražina Daunoravičienė, Audronė Žiūraitytė, menotyrininkas Helmutas Šabasevičius (pirmininkas), lėlių teatro režisierė ir dailininkė Julija Skuratova, scenos menų vadybininkė Ada Paukštytė.

„Auksiniam scenos kryžiui” už 2007-2008 m. sezoną pristatyti:

1. Režisierius

Petro Vaičiūno „Patriotų” kūrėjai pretenduoja į kryžius septyniose kategorijose

Algimantas Pociūnas – už Pierre'o-Augustino Carono de Beaumarchais komediją „Figaro vedybos“ (Juozo Miltinio dramos teatras);

Jonas Vaitkus – už Petro Vaičiūno komediją „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras) ir Davido Harrowerio dramą „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija);

Gintaras Varnas už Dea Loher dramą „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras)

2. Scenografas / kostiumų dailininkas

Vilma Galeckaitė-Dabkienė – už kostiumus Cole‘o Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras, režisierius Aidas Giniotis);

Marijus Jacovskis – už scenografiją Rainerio Wernerio Fassbinderio dramai „Laisvės kaina“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, režisierė Yana Ross);

Gintaras Makarevičius – už scenografiją Petro Vaičiūno komedijai „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus) ir Dea Loher dramai „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras, režisierius Gintaras Varnas)

3. Choreografas

Anželika Cholina – už choreografiją spektakliui „Fantazija penkioms stichijoms“ (ACH teatras);

Vesta Grabštaitė – už choreografiją Christopho Willibaldo Glucko operai „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, režisierius Jonas Jurašas) ir Cole Porterio miuziklui „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras, režisierius Aidas Giniotis);

Loreta Juodkaitė – už choreografiją spektakliui „Trimatrix. Trys judėjimai“ („Menų spaustuvė“)

4. Dramos / muzikinio spektaklio kompozitorius

Martynas Bialobžeskis – už muziką Rainerio Wernerio Fassbinderio dramai „Laisvės kaina“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras);

Kipras Mašanauskas – už muziką Petro Vaičiūno komedijai „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus);

Giedrius Puskunigis – už muziką Williamo Shakespeare‘o dramai „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, režisierius Etienne Glaser) ir Erico-Emmanuelio Schmitto dramai „Dviejų pasaulių viešbutis“ (Lietuvos rusų dramos teatras, režisierius Sigitas Račkys)

Aldona Vilutytė ir Valdas Bagdonas „Juodvarnyje”: abu nominantai

5. Dramos aktorius

Vladas Bagdonas – už Rėjaus vaidmenį Davido Harrowerio dramoje „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija, režisierius Jonas Vaitkus);

Povilas Budrys – už Prospero vaidmenį Williamo Shakespeare‘o dramoje „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, režisierius Etienne Glaser);

Rolandas Kazlas – už Napoleono Šereikos vaidmenį Petro Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus) ir Andželo vaidmenį Williamo Shakespeare‘o komedijoje „Jei taip, tai šitaip“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Paul Eugene Budraitis)

6. Dramos aktorė

Asta Baukutė – už Liubos Šereikienės vaidmenį Petro Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus) ir už Konšos vaidmenį Dea Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras, režisierius Gintaras Varnas);

Gintarė Latvėnaitė – už Mirandos vaidmenį Williamo Shakespeare‘o dramoje „Audra“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, režisierius Etienne Glaser);

Aldona Vilutytė – už Unos vaidmenį Davido Harrowerio dramoje „Juodvarnis“ (Audronio Liugos produkcija) ir Ninos vaidmenį Andreaso Sauterio ir Bernhardo Studlario dramoje „A. – visai kita“ („Keistuolių“ teatras, režisierius Agnius Jankevičius).

7. Antraplanio vaidmens atlikėjas – aktorius

Gytis Ivanauskas – už Auroros vaidmenį Dea Loher dramoje „Ruzvelto aikštė“ (Kauno valstybinis dramos teatras, režisierius Gintaras Varnas);

Vladimiras Jefremovas – už Mago Radžapuro vaidmenį Erico-Emmanuelio Schmitto dramoje „Dviejų pasaulių viešbutis“ (Lietuvos rusų dramos teatras, režisierius Sigitas Račkys);

Albinas Kėleris – už grafo Almavivos vaidmenį Pierre-Augustin Caron de Beaumarchais komedijoje „Figaro vedybos“ (Juozo Miltinio dramos teatras, režisierius Algimantas Pociūnas)

8. Antraplanio vaidmens atlikėja – aktorė

Severija Janušauskaitė – už Liucijos vaidmenį Petro Vaičiūno komedijoje „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus);

Larisa Kalpokaitė – už Arielio vaidmenį Williamo Shakespeare‘o dramoje „Audra“ (Vilniaus mažasis teatras, režisierius Etienne Glaser);

Valentina Leonavičiūtė – už Močiutės Frachlon vaidmenį Marinos Carr dramoje „Mėja“ (Klaipėdos dramos teatras, režisierius Gytis Padegimas)

9. Geriausias darbas operos srityje

Kęstutis Alčauskis – už Evangelisto partiją Johanno Sebastiano Bacho „Pasijos pagal Joną“ inscenizacijoje (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Sandra Janušaitė – už Baterflai vaidmenį Giacomo Puccini operoje „Madam Butterfly“ ir Zyglindos vaidmenį Richardo Wagnerio operoje „Valkirija“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras); Mindaugas Zimkus – už Grafo Almavivos vaidmenį Gioacchino Rossini operoje „Sevilijos kirpėjas“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)

10. Geriausias darbas operetės srityje

Aidas Giniotis – už Cole‘o Porterio miuziklo „Bučiuok mane, Keit“ režisūrą (Kauno muzikinis teatras);

Rita Petrauskaitė – už Deizės vaidmenį Paulo Abrahamo operetėje „Balius Savojoje“ (Klaipėdos muzikinis teatras, režisierius Ramūnas Kaubrys);

Rasa Ulteravičiūtė – už Madlenos vaidmenį Paulo Abrahamo operetėje „Balius Savojoje“ (Klaipėdos muzikinis teatras, režisierius Ramūnas Kaubrys)

11. Geriausias darbas baleto ar šokio srityje

Olga Konošenko – už Gamzati, Balerinos, Karmen vaidmenis (Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektakliuose „Bajaderė“, „Raudonoji Žizel“, „Karmen“) ir Nastasijos Filipovnos vaidmenį („Vilniaus baleto“ spektaklis „Idiotas“);

Eglė Špokaitė – už Euridikės antrininkės vaidmenį operoje „Orfėjas ir Euridikė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras);

Igoris Zaripovas – už kunigaikščio Myškino vaidmenį („Vilniaus baleto“ spektaklis „Idiotas“) ir vaidmenį spektaklyje „Trimatrix. Trys judėjimai“ („Menų spaustuvė“).

12. Geriausias darbas lėlių teatro srityje

Elvyra Piškinaitė – už Eglės vaidmenį spektaklyje „Eglė žalčių karalienė“ (Vilniaus teatras „Lėlė“); Antanas Jasenka – už muziką spektakliui „Dvi padūkėlės pelytės“ (Kauno lėlių teatras);

Vitalijus Mazūras – už spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ režisūrą ir scenografiją (Vilniaus teatras „Lėlė“)

13. Geriausias darbas teatro vaikams srityje

„Juozapo ir jo svajonių apsiausto“ choristės. Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos

Antano Kučinsko operos „Bulvinė pasaka“ kūrybinė grupė (dirigentas Dmitrijus Zlotnikovas, režisierius Ramūnas Kaubrys, scenografas Artūras Šimonis, kostiumų dailininkė Vilija Šuklytė, choreografas Aurelijus Liškauskas; Klaipėdos muzikinis teatras);

spektaklio pagal Juozo Erlicko eiles „Bilietas iš dangaus“ kūrybinė grupė (Režisierė Dalia Jokubauskaitė, dailininkė Laura Luišaitytė, kompozitorius Andrius Kulikauskas, aktoriai Rasa Marazaitė, Sergejus Ivanovas, Lukas Petrauskas; Valstybinis jaunimo teatras);

Andrew Lloyd Webber miuziklo „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“ kūrybinė grupė (režisierius Aidas Giniotis, scenografijos ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, videografikas Vaidas Lekavičius, judesio konsultantas John Staniunas; „Keistuolių“ teatras)

14. Nacionalinės dramaturgijos autorius

Gintaras Grajauskas – „Mergaitė, kurios bijojo Dievas“;

Mindaugas Valiukas – „Septyniolika“;

Daiva Čepauskaitė – operos „Bulvinė pasaka“ libretas

15. Nacionalinės dramaturgijos pastatymas

Kazio Binkio „Sparnuotasis Matas“ (Teatro laboratorija „Atviras ratas“, režisierius Aidas Giniotis); Justo Tertelio „Pra“ (Teatro laboratorija „Atviras ratas“, režisierius Aidas Giniotis);

Petro Vaičiūno „Patriotai“ (Valstybinis jaunimo teatras, režisierius Jonas Vaitkus)

16. Debiutas / jaunasis menininkas

Akvilė Garbenčiūtė – už Luizos Lein vaidmenį spektaklyje „Bučiuok mane, Keit“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras, režisierius Aidas Giniotis);

Miglė Polikevičiūtė – už Doros vaidmenį spektaklyje „Seksualinės mūsų tėvų neurozės“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras, režisierė Ramunė Kudzmanaitė);

Paulius Tamolė – už Siero vaidmenį spektaklyje „Poliklinika“ („Menų spaustuvė“, režisierius Agnius Jankevičius).

Padėkos prizo laureatas, kaip ir kiti, bus paskelbtas ceremonijos metu. Renginio režisierius – Vytenis Pauliukaitis.

MENUFAKTURA.LT

DALINKIS:
0
0
SPAUSDINTI
LŽ REKOMENDUOJA
Rubrikos: Informacija:
AugintiniaiEkonomikaFutbolasGamtaĮkainiai
Gimtasis kraštasIstorijaJurgos virtuvėKelionėsInfoblokai
KomentaraiKonkursaiKovos menaiKrepšinisReklaminiai priedai
KultūraLengvoji atletikaLietuvaLŽ rekomenduojaPrenumerata
Mokslas ir švietimasNamų pasaulisPasaulisPrie kavosKontaktai
SportasŠeima ir sveikataTrasaŽmonėsKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2016 UAB "Lietuvos žinios"