Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATA
TRASAŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA
KULTŪRA

K.Sakalauskas atiduoda pagarbą O.Pikul

2010 10 16 0:00
LNK archyvo nuotrauka

Rugpjūčio pabaigoje Karolis Sakalauskas su 'Olialia pupyčių' lydere Oksana Pikul ėmė vesti LNK 'Kažkas atsitiko'. Aktorius išgarsėjo kaip TV3 rodyto šou 'Dzin' personažas Karolukas.

 

K.Sakalauskas sako, kad šiais laikais aktoriams tenka parsidavinėti kaip prostitutėms, bet vaidinantieji neturi darbinio pasirinkimo. Jis neslepia, kad "Kažkas atsitiko" koncepcija nėra artima jo širdžiai, bet pabrėžia mėgstantis dirbti televizijoje. Straipsnio herojaus draugai klausinėja, ar O.Pikul - bukagalvė, bet pašnekovas ją vadina proto siekiančia mergina. Skirtingai nei anksčiau, Karolis nedaužo snukių, bet, kaip ir anksčiau, nesileidžia įžeidinėjamas. Be abejo, interviu neapsieis be klausimo, susijusio su gegužę kilusiu skandalu, kai Egipte TV garsenybė atsidūrė už grotų...

- Prieš 8 metus interviu šiandien jau neegzistuojančiam žurnalui "TV klubas" Vytautas Šapranauskas mestelėjo: "Aktorius yra marionetė. Mūsų profesija, kaip ir prostitučių, seniausia pasaulyje. Tad aktorius irgi yra prostitutė - jis nuolat pardavinėja save." Pritari tokiam požiūriui?

- Iš principo pritariu, nes mūsų valstybėje aktoriai negali kelti sąlygų: "Aš to nedirbsiu, to nevaidinsiu!" Mums tenka parsidavinėti kaip toms prostitutėms. Jei kas duoda darbo, eini ir dirbi, nors kartais tai tau ir nepatinka. Neturime pasirinkimo...

2005-aisiais baigiau Lietuvos muzikos ir teatro akademiją (LMTA). Labai daug aktorių, dėstytojų sakydavo, kad aktorius turi dirbti teatre, o jei eini į televiziją, esi niekas. Mus smerkdavo, jei pasirodydavome "telike". Visi aktoriai, negaunantys darbo televizijoje, čia dirbančius kolegas vadina "chaltūrščikais", bet patys sulaukę pasiūlymo dalyvauti TV projekte eina stačia galva ir pamiršta, ką kalbėjo.

Man patiko visos laidos, kuriose esu dirbęs. "Kažkas atsitiko" pasakoja apie "pletkus". Manęs nežavi tokio formato šou, bet patinka pats darbo procesas.

- Kaip jis gali tau patikti, jei nesi infošou mėgėjas?

- Pati laidos koncepcija nėra artima mano širdžiai, tačiau man patinka dirbti televizijoje. Vesdamas "Kažkas atsitiko" esu savimi, o tai, kas pasakojama siužetuose, - jau kitas dalykas. "Pletkų" laidas žiūriu retai - tai nėra mano mėgstamas žanras.

- Pirmadienį įžanginis "Kažkas atsitiko" siužetas pasakojo apie tai, kad iš Lietuvos emigruos Jurgis Didžiulis ir Erica Jennings. Tačiau šį teiginį paneigė tos pačios dienos ryte DELFI publikuota žinutė, kuri pasirodė anksčiau nei pats reportažas. J.Didžiulis portalui mestelėjo: "Tai išpūstas reklaminis burbulas ir perlenkta lazda, mes nesirengiame emigruoti." Kodėl LNK melavo?

- Nerengiu reportažų - tiesiog skaitau tai, kas parašyta scenarijuje. Aišku, būna, kad žurnalistai išpučia burbulą iš nieko. Jurgis ir Erica sakė važiuosiantys į Kolumbiją. Viskas - žurnalistai pasigavo vieną frazę! Kartais istorija sukuriama iš vieno pasakyto žodžio. Jei tokie siužetai nekenkia jų herojams, tai nėra blogai. Bet taip labai dažnai nukenčia žmonės. Man nepatinka, kai pučiamas burbulas. Tai nėra gerai.

- Didžiajai daliai interneto komentatorių su tavimi "Kažkas atsitiko" vedanti O.Pikul atrodo tuščiagalvė barbė. Ši nuomonė pagrįsta?

- Visi draugai manęs klausia, ar ji tokia buka ir plastmasinė kaip atrodo jos nepažįstantiems žmonėms. Oksana turi labai gerą bruožą - ji labai nuoširdi. Protu ši mergina pranoksta kitas blondines.

- Ar jai tinka apibūdinimas "protinga"?

- Manau, kad tinka, nes Oksana studijuoja (tarptautinį verslą Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje, - aut.). Mokantis reikia ir skaityti, domėtis. Atiduodu jai pagarbą už tai, kad siekia proto. Ji tikrai nėra buka, nors galbūt daug kam atrodo iššaukianti ir plastmasinė. Ši mergina turi savo nuomonę, su ja yra apie ką pasišnekėti.

- Apie Oksaną rašo visos žiniasklaidos priemonės. Tavęs viešojoje erdvėje 10 kartų mažiau. Viešumo prasme nesijauti užgožtas?

- Tikrai nesijaučiu esantis šešėlyje. Nesiekiu žvėriško populiarumo. Pasidaryti reklamą noriu darbais, o ne dalyvaudamas renginiuose. Mane pastoviai kviečia į klubus, "balius", "Olialia" fiestas ir festivalius, bet manęs tai netraukia. Pusė tokių vakarėlių dalyvių į juos eina, kad atsidurtų žurnaluose. Man tai kelia juoką. Neminėsiu vardų, bet vienas mano draugas pasakojo vėlai prekybos centre matęs žymų jauną aktorių, kuris užsimaukšlinęs kepurę vartė žurnalus ir ieškojo savo nuotraukų.

Aš - labai paprastas šeimos žmogus. Žiauriai mėgstu linksmintis, bet manęs niekada netraukė klubai. "Baliavoju" savo namuose, sodybose, pirtyse ir pan.

- Karoluko vaidmeniu TV3 rodytame "Dzin" ir trumpai LNK eteryje gyvavusiame projekto tęsinyje "Oplia" susikūrei linksmo vyruko įvaizdį. Teko skaityti apie psichologinius tyrimus, kurie rodo, kad vyrai labiau nori atrodyti agresyvūs nei juokingi. Nebijai būti juokingas?

- Nebijau. Kai studijavau LMTA, mano kursą vadino kekšių ir banditų kursu. Visiems atrodė, kad mūsų merginos pasileidusios - rūko, geria ir su visais miega. Mes, vaikinai, elgdavomės gana agresyviai. Visi įpratę prie "štampo", kad menininkas vaikšto suplyšusiais džinsais ir riebaluotais plaukais. Mes buvome ne tokie. Per pirmo kurso krikštynas man plyšo pėdos raiščiai, nes prie mūsų prisikabino ketvirtakursiai: "Jūs "fuksai"?.. Tai jūs - gaidžiai!" Akademijos koridoriuje - muštynės... Dažnai mušdavomės bendrabutyje...

- Jei kas nors man papasakotų apie tokius nuolat besimušančius vyrukus, sakyčiau, kad šie - kaimiečiai...

- Mes ir esam kaimiečiai. Atvažiavau iš Alytaus, kuriame augau su gatviniais. Aplink daugiaaukštį, kuriame gyvenau, buvo bendrabučiai, šalia - griežtojo režimo pataisos darbų kolonija. Užaugau su visokiais banditėliais. Dalis mano draugų sėdi, dalis užsiima verslu, dalis - Didžiojoje Britanijoje, dalis - Airijoje.

Dabar nedaužau snukių, bet nesileidžiu įžeidinėjamas. Jei prigėrusi kompanija mieste šaukia "Ė, čia šitas, kuris vaidina durnelį!", niekada nepraleidžiu pro ausis - pasiūlau nusiraminti. Viešumoje nesu Karolukas iš "teliko". Jei kas nors išgėręs reikalauja juokinti, atkertu, kad aš jam - ne draugas, ir pasiūlau parinkti žodžius. Tokie nustemba, kad aš kitoks nei ekrane. Po kelių žodžių supranta, kad neverta konfliktuoti - nesu iš tų, kuriuos galima pastumti.

- Tavo citata iš 2008 metų vasario 8 dienos Alfa.lt publikuoto žurnalo "Savaitė" interviu: "Visiškai nevartoju alkoholio, o tai ir apsaugo nuo komiškų situacijų. Anksčiau visas humoras prasidėdavo išgėrus." Papasakok, į kokius nuotykius esi įsivėlęs.

- Susipažinęs su mano žmona tapusia Jolanta norėjau parodyti, koks esu geras, protingas, koks atsidavęs šeimai ir meilei (šypsosi). Nevartojau alkoholio dvejus metus, bet vėl pradėjau vartoti. Žmonai sakiau: "Juk nežadėjau visam gyvenimui atsisakyti alkoholio! Juo labiau kad su juo neturėjau problemų." Nusprendžiau pradėti gerti, kai bus didelė proga. Susilaukėm Ajaus - ta proga vėl ėmiau vartoti alkoholį.

Nuotykiai išgėrus įvairūs. Prisimenu, "baliavojom", "baliavojom" mano namuose - draugui sakau: "Klausyk, nuobodu... Reikia kažką nuveikti." Radom surūdijusias kopėčias - šiaip ne taip užsikabarojom ant aukšto vandens bokšto, esančio šalia namo. Nusipirkom dažų, teptuką - ant bokšto sienos užrašiau "Jolantėle, myliu tave". Blaivas nesugalvotum... Būna - šokam į "tapkes", važiuojame į centrą. Arba apsivelku chalatą, susivėlęs einu į "Iki" alaus, pradedu maivytis prieš parduotuvės kameras...

- Gegužės 17 dieną Egipto kurorte Hurgadoje pusantros paros praleidai už grotų, nes tave apkaltino viešbutyje "Sunrise Festival" ant stalo metus Koraną, leptelėjus "Užsikrušk!" ir tokiu būdu įžeidus islamo religiją. Koks būtų šios istorijos moralas?

- Moralas toks: skaudžiausia, kai tave apkaltina nekaltai. Kai kurie draugai klausė, ar ši istorija - reklaminė akcija. Jei ji nebūtų nutikusi man, nepatikėčiau, kad taip gali būti. Manau, niekas nepatikėjo, kad mane be priežasties uždarė į kalėjimą. Saulius (Bartkus - "Kažkas atsitiko" prodiuseris, - aut.) pasakojo girdėjęs, jog viešbučio darbuotojui Koraną mečiau į veidą. Kažkoks iš Egipto paskambinęs pažįstamas situaciją jam nupiešė taip.

Viskas prasidėjo, kai "Sunrise Festival" registratūroje dvi valandas laukęs kambario rakto ant stalo piktokai mestelėjau Korano knygutę. Šią ištraukiau iš kišenės manydamas, jog tai - mano pasas: "Tegul viešbučio administratorius ima pasą! Tegul duoda tą raktą!" Netrukus į kambario duris pasibeldė šeši pareigūnai... Pirmadienį po pietų patekęs už grotų maniau, kad viską tuoj išsiaiškins - situaciją matė 10 "Oplia" komandos narių (projekto žmonės į Egiptą vyko filmuoti laidos siužetų, - aut.), buvo viešbučio filmavimo kameros. Kai antradienį mane surakino ir su keliais nusikaltėliais vežė į teismą, supratau, kad reikalai krypsta ne į gerąją pusę. Lydėjo 8 apsauginiai, ėjau nulenkęs galvą, kad nenufotografuotų musulmonai žurnalistai, kurie susidomėjo šia istorija ir prirašė, jog Koraną trypiau kojomis. Visi aplinkui sakė, kad jei mano nuotrauka bus paviešinta, gatvėje mane kas nors papjaus ar nušaus. Džipą, kuriuo mane po apklausos teisme vežė atgal į kalėjimą, persekiojo mašinos. Paleido naktį į trečiadienį. Baisesnio košmaro nesu patyręs gyvenime...

DALINKIS:
0
0
SPAUSDINTI
KULTŪRA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasĮdomybėsKontaktai
IstorijaJurgos virtuvėKomentaraiKonkursaiReklaminiai priedai
KultūraLietuvaMokslas ir ITPasaulisPrenumerata
SportasŠeima ir sveikataTrasaŽmonėsKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"