Akmenukai ir skudurinės lėlės žėri kaip brangenybės

Nijolė STORYK 2009-03-03 00:00
Nijolė STORYK 2009-03-03 00:00
Dizainerė V.Petkuvienė teigia, kad akmuo gamtoje toks pat grožis, kaip ir pievoje žydinti gėlė. Autorės nuotraukos
Kaip už­baig­ti įsi­reng­ti na­mą, jei at­si­ti­ko taip, kad pri­trū­ko pi­ni­gų to­kiems dar­bams? O ir pa­pras­čiau­siam re­mon­tui jų be­veik nė­ra. Šiais lai­kais na­mų vai­duok­lių ga­li at­si­ras­ti dau­giau - daug kur pra­dė­ti sta­ty­ti na­mai sto­vi tuš­ti ir ap­leis­ti. Į to­kią bė­dą pa­te­ko tie, ku­rie ne­spė­jo įsi­reng­ti sa­vo pa­sto­gės, kol dar ne­bu­vo įsi­siū­ba­vu­si eko­no­mi­nė kri­zė.

Dvi kūrybingos kaunietės interjero dizainerė Viktorija Petkuvienė ir tekstilininkė lėlininkė Lina Drižiūtė pasirengusios padėti tiems, kas pakliuvo į bėdą. Abi gan išradingai ir optimistiškai nusiteikusios, teigdamos, kad gražius daiktus namams galima patiems pasigaminti iš labai paprastų dalykų, ir tai beveik nieko nekainuoja.

Nujautė artėjančius sunkumus

"Gyventi tarp pastolių ir laukti geresnių laikų - ne pati geriausia išeitis. Truputis išradingumo ir namai gali būti labai gražūs, nors interjerui neišleidote nė cento. Tik reikia apsidairyti aplink, ką galima panaudoti ne pagal "paskirtį", senam daiktui suteikus naują patrauklią formą", - teigė V.Petkuvienė.

Prieš kelerius metus interjero dizainerė V.Petkuvienė, įsirengdama naują būstą, tarsi nujautė artėjantį sunkų metą. Moteris su šeima įsikūrė ne miesto centre, bet už miesto, sodų bendrijoje "Netoniai".

Vietoj vasarnamio toje vietoje iškilo dviejų aukštų pastatas. Nors statinys šiek tiek išsiskiria iš sodų bendrijoms būdingos medinių, nedidelių vasarnamių aplinkos originalumu ir naujoviškumu, tačiau nėra svetimkūnis. Iš išorės apkaltas šviesiai rudos spalvos medinėmis lentelėmis. Skoningai, jaukiai ir gražiai.

Jos manymu, būstas visų pirma turi būti ekonomiškas, kad prasidėjus šildymo sezonui nereikėtų brangiai mokėti už paslaugas. Antra, dalį santaupų galima sutaupyti išradingai apstatant kambarius, daug ką panaudojant iš seno buto. Kai kurias interjero detales galima patiems pasidaryti iš akmenukų, sudžiūvusios medžio šakos ar kitokių gamtos grožybių.

Vertina, kas natūralu

V.Petkuvienė užsiminė, kad japonai labai vertina tai, kas yra natūralu. "Akmuo gamtoje toks pat grožis, kaip pievoje auganti žolė. Man labai patinka akmenukai ir jų turiu daug savo namuose. Juos renku važinėdama po Lietuvą", - pasakojo ji.

Šešių arų plote nėra daržo agurkams ir pomidorams auginti. Vietoj jo - alpinariumas, įrengtas prie pat įėjimo į namus, ir akmenimis grįstas keliukas, vingiuojantis kaip upelis. Tiesa, dabar apsnigta ir to grožio nematyti.

Kompozicijų iš akmens yra ir namo viduje. Dizainerė akmenis sutupdė ant laiptų, ant palangės vazoje, kambario kampe. Bet ne bet kaip, o meniškai ir patraukliai. Iš pirmo žvilgsnio tie akmenukai nepastebimi erdviuose, baldais neužgriozdintuose kambariuose tiek pirmame, tiek antrame aukšte.

Varpeliai, kaip ir akmenėliai, kukli interjero detalė, bet pačiai šeimininkei labai svarbi. Varpeliai atkeliavo iš įvairių šalių - vienus Viktorijai draugai padovanojo, kitus ji pati atsivežė. "Garsas turi energetinę prasmę, apvalo erdvę nuo blogų minčių, užterštumo ir kitų neigiamų dalykų. Bet šie daikčiukai neturi trikdyti ramybės namie", - perspėjo dizainerė.

"Nebūtina daug išlaidauti, kai tam nėra būtinybės. Tai, kas yra gražu, nebūtinai turi daug kainuoti", - tikino dizainerė.

Kukli "dėžutė"

Savo būstą dizainerė pavadino kuklia dėžute. Tai sakydama, ji turi omenyje namus, kurie stūkso lyg dvarai ir prabangios pilys.

Namą nuo pradžios iki pabaigos pati gražino ir dailino savo jėgomis. "Pabandžiau save patikrinti, kad galėčiau kitiems daug ką pasiūlyti", - sako ji.

Jai patinka apytuščiai kambariai, kuriuose yra tik būtiniausi baldai, - svetainėje sofa, kad būtų kur atsisėsti, o miegamajame lova - poilsiui.

Ar kada nors apskaičiavote, kiek kainuoja užuolaidos? Dizainerė sako, kad gyvenant sodų bendrijoje nebūtina langų dangstyti, tad ir užuolaidų jai nereikėjo pirkti. "Kiek susitaupo pinigų! - sako ji. - Mano kambario langus dengia aplink namą augantys medžiai. Koks tai nuostabus grožis", - šypsosi dizainerė.

Sienų apmušalai - pastelinio rusvo atspalvio. Namie tarsi padvelkė rudenėjančiu mišku. Gamtos atspalviai beveik visuose kambariuose.

Virtuvė nedidelė, sujungta su gyvenamąja erdve. Bet čia yra viskas, ko reikia šeimininkei, kad būtų galima gardžius valgius pagaminti.

Gyvenimo atspindys

Dar viena detalė - oranžinės spalvos atraminė medinė sija svetainėje prie virtuvės. Ši spalva neišnyko, bet, priešingai, tapo pagrindiniu interjero akcentu. Oranžiniai atspalviai tarsi užkilo į antrą aukštą - miegamąjį, darbo ir poilsio kambarius.

Pastarasis kambarys - į pietų pusę, su dideliais dviem langais, kurie įstatyti kampu tarp dviejų sienų. Šiame kambaryje itin daug šviesos, o pro langus matyti miškas. Tik ir klausykis gyvos gamtos muzikos!

Darbo kambarys ir miegamasis - į šiaurę. Čia mažiau šviesos, tad dirbti ir miegoti saulės spinduliai netrukdo.

"Manau, kad žmogus turi pats kurti savo namus, - sako V.Petkuvienė. - Namai - mūsų dvasinio gyvenimo atspindys. Viskas turi juose harmoningai derėti."

Kaip išsirinkti geriausią prekę?

1. Atsižvelkite ne tik į kainas, bet ir į prekės kokybę. Pabandykite įsivaizduoti, kokie jūsų namai bus po kelerių metų. Ar norėsite greitai daryti remontą, jei nekokybiški sienų dažai pernelyg greitai apsilupo, nubluko? Nepirkite iš karto pirmoje pasitaikiusioje parduotuvėje. Šiek tiek pasidairykite kitur, kad galėtumėte palyginti kainas ir prekės kokybę. Specializuotose parduotuvėse yra didesnis pasirinkimas, gaminiai aukštesnės kokybės ir kainos prieinamos.

2. Pasinaudokite akcijomis ir nuolaidomis. Nepagailėkite laiko ir atidžiau pasidairykite parduotuvėje. Pabandykite patys paderinti tapetų pavyzdžius čia pat, vietoje. O galbūt nusprendėte nudažyti sienas, o tapetą panaudoti kaip akcentą. Jei kilo abejonių, pabandykite pasikonsultuoti su parduotuvėje dirbančiu specialistu.

3. Kūrybingai įvertinkite esamas kambarių sienas. Gal dabar, kai atėjo sunkesni laikai, neverta nieko namie keisti. Pabandykite "užlopyti" negražius kampus kuo mažesnėmis išlaidomis.

Šeimos hobis - namams lobis

Jei kas nors šeimoje turi gabumų piešti, fotografuoti, marginti, nerti ar siūti - leiskite jiems pasireikšti. Jūsų namai bus labai originalūs, namiškių kūrybiniais darbais papuošus interjerą. Jūsų vaikas, būsimasis menininkas, tik apsidžiaugtų, jei jo kambaryje jam leisite nupiešti ant sienos gamtos peizažą. Senos užuolaidos atsinaujintų, jei paviršių išmargintumėte nauju raštu arba ranka gražiai užrašytumėte jums patikusią mintį. Gera didelė fotonuotrauka gali būti panaudojama kaip fototapetas. Jūs jau sutaupėte!

Pertvarų funkcionalumas

Savo bute būtinai pasinaudokite pertvarų funkcionalumu. Tarkime, jei įrengta žema pertvara, apatinė dalis gali būti panaudojama kaip knygų lentyna, o viršus - kaip baro stalelis.

Apšvietimas

Kad kambaryje būtų daugiau natūralios dienos šviesos, ant sienos kaip interjero akcentą pakabinkite didelį veidrodį ir panaudokite originalias stiklo instaliacijas. Šviesos atspindžiai pagyvins aplinką. Galbūt jūsų vaikas bijo tamsos. Jums nereikės deginti lemputės prie vaiko lovelės, jei lubose instaliuosite tamsoje švytintį žvaigždėtą dangų.

Vaiko kambarys

Mūsų atžaloms nuolat knieti savais vaikiškais piešiniais išmarginti kambario sienas. Na, jums teks su tuo susitaikyti. Tačiau savo vaiką pergudraukite: pasirinkite kamštinę sienų dangą ar kitą panašią, kurią galima lengvai nuplauti. Jei mažylis priteplios, jokio pavojaus, kad sienos bus murzinos ir nešvarios. Jūs ir vėl sutaupėte!

Dar vienas pasiūlymas. Vaiko kambario remonto išvengsite, jei sienas išmarginsite įvairaus dydžio rėmeliais. Juose drąsiai įrėminkite nuotraukas, vaikų piešinius. Tokiu būdu vaiko kambarys nebus monotoniškas ir santykinai palaikysite jame tvarką.

Baldai

Seni baldai jums nusibodo iki begalybės. Neskubėkite jų išmesti! Iš savo praktikos galiu pasakyti, kad visiškai nesunku patiems baldų gobeleną pakeisti. Jei tai jums per sunku, gal šalia gyvena kaimynas stalius, kuris yra ne brangininkas ir tą darbą atliks gan pigiai. Ir vėl sutaupėte!

Dar galima senus baldus pagyvinti kokia nors originalia detale, ir jie taps kitokie nei buvo. Jei baldo neverta restauruoti, tačiau jis vertingas kitu aspektu - pritaikykite naujoje aplinkoje taip, kad iš karto nekristų į akis kambaryje, bet jums tas baldas būtų matomas. O pasitelkę fantaziją galite pakeisti seno baldo funkciją, tam panaudoję, tarkime, iškyloje gamtoje rastą sausą šaką.

Kolekcijos

Jūsų namai bus išskirtiniai, ir dar sutaupysite pinigų, jei tinkamai eksponuosite savo šeimos kolekcijas. Viskas priklauso nuo jūsų išradingumo! Tuos daiktus galima originaliai pritaikyti prie aplinkos kaip dekoro elementus.

Jei dabar neturite lėšų iš karto įrengti viso būsto, iš pradžių įsigykite tai, kas yra būtina. Jei trūksta lėšų tik šviestuvams, laikinai galite išsiversti ir be jų. Tai ne būtiniausia prekė namams. Nepirkite to, kas pakliuvo po ranka. Po mėnesio to daikto ar baldo jau nenorėsite turėti.

Nuo boružėlės iki įsimylėjėlių porelės

Daugelis jų iškeliavo į kitus namus ir tapo unikalia interjero dalele. Lėlių siuvimo manija apėmė ir kaunietes, kurios iki tol nėra pasiuvusios nė vienos lėlės.

Pasak Linos, rankų darbo dirbiniai labai vertinami visame pasaulyje. "Džiugu, kad tokios tradicijos atgyja mūsų krašte. Tiesa, mūsų prosenelės dekoratyvinių lėlių nelabai siuvo. Jos atkeliavo iš kitų kraštų - Japonijos, Rusijos. Dabar ir lietuvės pramoko lėlių siuvimo meno. Tai taip pat kūriniai", - pasakojo tekstilininkė, "užkrėtusi" šia "bacila" kitas moteris.

Pasirodo, skudurines lėles pagaminti nėra sunku, reikia tik šiek tiek įgūdžių, kruopštumo ir atidumo. "Kiekviena moteris, norėdama pagražinti savo namus, gali pati tokias lėles pasisiūdinti. Kai manęs paprašo, neatsisakau padėti - pamokau ir patariu. Į darbščiųjų rankų būrelį susibūrusioms moterims jokia krizė nebaisi - siuvimas - kaip psichologinė terapija", - užsiminė Lina.

Kokias lėles paprastai siuva moterys - raganas, princeses ar angelus? Užtektinai yra raganiukių. Tad tekstilininkė patarė moterims pasidairyti originalesnių personažų. Ir štai būta daug išradingumo. Ko tik jos nepadarė - ir boružėlę, ir įsimylėjėlių porelę, ir žydrąją gėlelę, ir kaubojų, ir čigonę, ir net koketišką musmirėlę.

Lėlės labai tinka minkštų baldų interjero fone. Taip ir norisi šias gražuoles patupdyti ant baltos sofos. Tik kad koks augintinis namie tos lėlės nepačiuptų ir neapkandžiotų kaip jam skirto žaisliuko. Juk tokiam grožiui ar galima atsispirti!

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Kraš­to ap­sau­gos mi­nis­tras so­cial­de­mo­kra­tas Juo­zas Ole­kas iš­sau­go­jo pos­tą. Tre­čia­die­nį į slap­tą bal­sa­vi­mą at­vy­ko vos 37 Sei­mo na­riai.
Že­mės ūkio mi­nis­trė „dar­bie­tė“ Vir­gi­ni­ja Bal­trai­tie­nė at­lai­kė opo­zi­ci­nių konservatorių su­reng­tą in­ter­pe­lia­ci­ją.
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma ir Ira­ko mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Hai­de­ras al-Aba­di su­ta­rė, kad į Ira­ką pa­pil­do­mai bus at­siųs­ta 600 JAV ka­rių, ku­rie pa­dės reng­ti Mo­su­lo puo­li­mą, sa­kė tre­čia­die­nį [...]
Egip­to par­ei­gū­nai an­tra­die­nį iš­kė­lė Vi­dur­že­mio jū­ro­je nu­sken­du­sį mig­ran­tų lai­vą ir iš­trau­kė ma­žiau­siai 33 la­vo­nus, o pra­ei­tą sa­vai­tę įvy­ku­sios tra­ge­di­jos pa­tvir­tin­tų aukų skai­čius pa­di­dė­jo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
16-asis Len­kų ki­no fes­ti­va­lis vyks spa­lio 6 – 16 die­no­mis pen­kiuo­se Lie­tu­vos mies­tuo­se – Vil­niu­je, Kau­ne, Klai­pė­do­je, Ma­žei­kiuo­se ir Šal­či­nin­kuo­se. Len­ki­jos ins­ti­tu­to direktorius Mar­ci­nas Lapc­zyns­kis, [...]
Ak­to­riui, re­ži­sie­riui, bar­dui Kos­tui Smo­ri­gi­nui pa­skir­ta pir­mo­jo laipsnio vals­ty­bi­nė pen­si­ja.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Klai­pė­dos dra­mos tea­tras kvie­čia į prem­je­rą vai­kus – spa­lio 8 – 9 d. 12 val. tea­tras ro­dys spek­tak­lį pa­gal vie­ną gar­siau­sių pa­sau­ly­je kla­si­ki­nės vai­kų li­te­ra­tū­ros kny­gą – Ken­net­ho Gra­ha­me­‘o [...]
Ki­tų me­tų biu­dže­tas pla­nuo­ja­mas su ne­di­de­liu de­fi­ci­tu, ku­riam, kaip ti­ki­ma­si, Eu­ro­pos Ko­mi­si­ja pri­tars, jei nau­ja­sis Dar­bo ko­dek­sas ir ki­ti so­cia­li­nės ap­sau­gos sis­te­mos pakeitimai bus pri­pa­žin­ti [...]
„Devs.LT“, ku­rian­ti dirb­ti­nio in­te­lek­to pa­grin­du vei­kian­čią prog­ra­muo­to­jų pa­ieš­kos plat­for­mą, jun­gia­si prie „Vil­nius Tech Park“ vers­lo vystymo par­tne­rių tink­lo. 
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­ba (VSAT) su­lai­kė tar­ny­bi­nį pa­sie­nie­čių šu­nį nu­šo­vu­sį Ar­vy­dą Koms­kį, ku­ris yra Sei­mo vi­ce­pir­mi­nin­ko Kęs­to Koms­kio ir Pa­gė­gių me­ro Virginijaus Koms­kio bro­lis.
Tre­čia­die­nį bu­vo pra­tęs­tas Lie­tu­vos mo­te­rų ran­ki­nio čem­pio­na­to star­to rung­ty­nės tarp Ute­nos dau­gia­funk­ci­nio spor­to cen­tro (DSC) ir Vil­niaus LEU „Švie­sa-Eg­lė“ ko­lek­ty­vų. Ute­nos DSC – Vil­niaus [...]
„Te­te-a-Te­te Ca­si­no-LKL“ čem­pio­na­te „Lie­tu­vos ry­tas“ na­muo­se po itin at­kak­lios ko­vos 68:66 pa­lau­žė Pa­ne­vė­žio „Liet­ka­be­lį“ ir iš­ko­vo­jo tre­čią pergalę iš ei­lės.
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Ho­li­vu­do ak­to­riai Lie­vas Schrei­be­ris ir Nao­mi Watts po 11 drau­ge nu­gy­ven­tų me­tų su­ka kiekvienas sa­vo ke­liu.
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Vie­nos di­džiau­sių Lie­tu­vos la­ze­ri­nių pro­duk­tų ir spren­di­mų tie­kė­jų „Al­tech­na R&D“ su­kur­ta itin plo­nų pjū­vių tech­no­lo­gi­ja šie­met pri­pa­žin­ta ge­riau­siu vers­lo ir moks­lo bend­ra­dar­bia­vi­mo [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Ti­ki­ma­si, jog jau ki­tais me­tais Lie­tu­vo­je bus įreng­ta kro­vi­ni­nėms trans­por­to prie­mo­nėms skir­tos ypač sau­gios sto­vė­ji­mo aikš­te­lės.
Vis dau­giau lie­tu­vių ryž­ta­si nuo­sa­vą au­to­mo­bi­lį įsi­gy­ti li­zin­gu. Li­zin­gu per­kan­čių nau­do­tus au­to­mo­bi­lius tur­gu­je ar iš­si­rink­tus in­ter­ne­to skel­bi­mų sve­tai­nė­se gy­ven­to­jų skaičius kas­met au­ga.
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Dar ne­sup­la­nuo­ti sa­vait­ga­liai ir dau­gu­mo­je Eu­ro­pos mies­tų ru­de­nį vis dar vy­rau­jan­tys ma­lo­nūs orai per­ša tik vie­ną min­tį – ne­dve­jo­da­mi ga­li­me leis­tis į ke­lių dienų nuo­ty­kius sve­tur.
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Ti­kriau­siai kiek­vie­na esa­te iš­gy­ve­nu­si šo­ką, kai vie­ną die­ną svo­ris stai­ga pa­šo­ka po­ra ki­log­ra­mų, ar­ba va­ka­re sve­ria­te ge­ro­kai dau­giau nei ry­te. Šie svo­rio ki­ti­mai, kurie daž­niau­sia at­si­ran­da [...]
JAV ak­to­rius Ja­re­das Le­to pro­diu­suos fil­mą „War­ho­las“ ir vai­dins pa­grin­di­nį jo he­ro­jų. Juo­sto­je bus pa­sa­ko­ja­ma apie le­gen­di­nį po­pu­lia­rio­jo me­no pradininką An­dy War­ho­lą.
Bang­la­de­šo mui­ti­nin­kai šiukš­lių kon­tei­ne­ry­je sos­ti­nės oro uos­te ra­do 10 auk­so ly­di­nių, ku­rių bend­ras svo­ris sie­kia tris ki­log­ra­mus, pra­ne­šė Di­džio­sios Britanijos trans­liuo­to­jas BBC.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar Jums trukdė reikalavimas rodyti asmens dokumentą, perkant alkoholį?
Taip. Žeminanti patirtis
Ne. Civilizuotas sprendimas
Seimas neturi svarbesnių reikalų
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami