Fasado šiltinimas - būdas šilčiau gyventi

Nijolė STORYK 2010-10-12 00:00
Nijolė STORYK 2010-10-12 00:00
Fasado apšiltinimo tikslas ir yra užtikrinti komfortą mažesnėmis energijos sąnaudomis KNAUF archyvo nuotrauka
Stro­pus ir rū­pes­tin­gas būs­to šei­mi­nin­kas iš anks­to pa­si­rū­pi­na, kad žie­mą ne­rei­kė­tų šal­ti, - na­mą ap­šil­ti­na mo­der­nio­mis ir ko­ky­biš­ko­mis sta­ty­bi­nė­mis me­džia­go­mis.

KNAUF bendrovė, veikianti Lietuvoje ne vienus metus, šiuo metu yra viena lyderių statybinių medžia-gų gamybos srityje. Ji gali pasiūlyti itin aukštos kokybės sertifikuotas pastatų fasado šiltinimo sistemas.

Kokios tai sistemos ir kuo jos naudingos vartotojui, pasakoja KNAUF bendrovės techninis specialistas Kastytis VASERIS.

- Lietuvoje daugelis statybų ben-drovių siūlo pastatų šiltinimo medžiagas ir sistemas. Visos kaip susitarusios vardija, kad jų siū-lomi produktai yra pačios geriausios kokybės už patrauklią kainą.

- KNAUF siūlo pastatų šiltinimo sistemas, kurios sukurtos ir pritaikytos tiek mūsų klimatinėms sąlygoms, tiek Lietuvos medžiagų rinkai. Tiesa ta, kad mes nebuvome pirmieji, kurie pasiūlė tokias sertifikuotas sistemas Lietuvai, tačiau kurį laiką ruošėmės, stebėjome rinką ir sukūrėme tokį produktą, kuris pasižymi kokybe ir atitinka vartotojo lūkesčius.

- Kuo iš bendros pasiūlos mūsų šalyje išsiskiria KNAUF pro-duktai? Kokiais kriterijais vadovaujatės savo darbe, kad užsakovas, pasibaigus namo šiltinimo darbams, galėtų ramiai laukti žiemos?

- KNAUF bendrovė išsiskiria tuo, kad ji nėra tik gamintojo atstovė, parduodanti tiekiamą produkciją. Suburtas stiprus ir patyręs kolektyvas, galintis padėti rangovams, užsakovams ar projektuotojams spręsti iškilusias problemas dar esant projektinei stadijai, taip pat pasidalyti savo praktine patirtimi įrengiant apšiltinimo sistemas bei padėti užsakovui eksploatuoti pastatą, kuriame įrengta apšiltinimo sistema. Paprastas pardavėjas visų techninių operacijų paprasčiausiai negalėtų atlikti.

Be to, reikia žinoti, kad siekiant užtikrinti sistemos ilgaamžiškumą nepakanka tik kokybiškai įrengti šiltinimo sistemą, dar būtina ją reguliariai ir tinkamai prižiūrėti.

Tokiu atveju sistema veiks ne tik oficialiai skelbiamu ilgaamžiškumo periodu, bet ir gerokai ilgiau.

- Kada KNAUF pradėjo gaminti ir tiekti fasado šiltinimo produktus? Kokia patirtimi remiamasi šiame darbe ir kokios tradicijos susiformavo kitose šalyse?

- Lietuvoje KNAUF fasadų šiltinimo produktai siūlomi nuo 2000-ųjų, todėl rinka juos žino ir vertina jų kokybę. O nuo šių metų, atsižvelgdami į Europos Sąjungos (ES) keliamus reikalavimus, siūlome ne atskirus produktus, o visą patikrintą ir išbandytą fasadų šiltinimo sistemą.

Vakarų Europoje, konkrečiai Vokietijoje, KNAUF turi ilgametę šių sistemų gaminimo patirtį. Tai labai svarbu, nes galime naudotis kolegų patirtimi bei siūlyti patikimus ir laiko patikrintus sprendimus.

Naudinga ir žiemą, ir vasarą

- Kokias apšiltinimo medžiagas gamina KNAUF?

- KNAUF siūlo dvi sistemas: šiltinimą mineralinės vatos plokštėmis "Knauf Termo Plus M� ir polistireno putplasčiu "Knauf Termo Plus P�.

- Sakoma, geras namas tas, kuriame šilta gyventi žiemą net per speigus, o vasarą būna vėsu per pačius didžiausius karščius. Ar toks kriterijus taikomas KNAUF bendrovės šiuolaikinei fasado šiltinimo sistemai?

- Fasado apšiltinimo tikslas ir yra užtikrinti komfortą mažesnėmis energijos sąnaudomis. Tai liečia tiek šildymą šaltuoju metų laiku, tiek šaldymą (kondicionavimą) karštuoju metų laiku. T. y. žiemą neleidžiama šilumai pasišalinti iš pastato per išorines atitvaras, o vasarą izoliacinis sluoksnis neleidžia įkaitinti patalpų. Be abejonės, KNAUF siūlomos sistemos šią funkciją ir atlieka.

- Norėtųsi išsamiau sužinoti, ką reiškia sertifikuota fasado apšiltinimo sistema? Kokia tai sistema ir kokie jai taikomi kriterijai?

- Pagal Lietuvoje galiojantį Statybos techninį reglamentą (STR) 2.01.10:2007 "Išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos� naujų ir rekonstruojamų pastatų apšiltinamoms atitvaroms projektuoti ir statyti privaloma naudoti sistemas, turinčias Europos techninį liudijimą (ETL) (angliškai - ETA).

Kalbant paprasčiau, KNAUF pasirinko tokius sistemos komponentus, t. y. apšiltinimo medžiagas - klijavimo ir armavimo mišinius, armavimo tinklus, tvirtinimo smeiges, gruntą, dekoratyvinį tinką bei dažus - ir jas išbandė pagal Europos techninių liudijimų apšiltinimo sistemoms bandymų reikalavimus (ETAG 004).

Bandytas sistemos degumas, laidumas vandens garams, nepralaidumas vandeniui, ilgaamžiškumas, mechaninis atsparumas ir kita.

Rezultatai rodo, kad sistemos komponentai dera vieni su kitais ir tinkamai įrengta sistema išlaikys savo savybes daugelį metų.

- Ar KNAUF vienintelė siūlo tokią sertifikuotą apšiltinimo sistemą?

- Apšiltinimo sistemas siūlo gana daug gamintojų, todėl apsispręsti tikrai nelengva. Gaila, tačiau yra daug tiekėjų, pateikiančių sertifikatus, kuriuose nurodomos ne tos gamyklos, iš kurių konkrečiai vežami produktai. KNAUF yra vienas iš nedaugelio gamintojų, siūlančių būtent tuos produktus, kurie yra patikrinti ir nurodomi sertifikatuose.

- Vienaip namą reikėtų šiltinti, kai jis yra naujas, ir kitaip, kai nuo sienų byra tinkas, o stogas beveik kiauras. Ar KNAUF fasado apšiltinimo medžiagos tinka tiek naujam, tiek senam namui šiltinti?

- Nėra didelio skirtumo, kur bus įrengta fasadų apšiltinimo sistema, - statomame naujame būste ar renovuojamame sename name.

Žinoma, renovacijos atveju reikėtų papildomai įvertinti esamą pastato konstrukcijų kokybę ir būklę. Tai turi įtakos parenkant apšiltinimo medžiagos plotį ir esant reikalui atliekant papildomus esamo pagrindo paruošimo darbus.

- Daugelis žmonių gyvena šaltuose daugiabučiuose? Gal jau turite gerų pavyzdžių, kai gyven-tojai džiaugiasi KNAUF fasado apšiltinimo medžiagomis atliktais darbais.

- Šiuo metu jau vykdomi keleto namų Kaune ir Klaipėdoje fasado šiltinimo darbai, jiems naudojama minėta KNAUF sistema.

Svarbus ir ilgaamžiškumas

- Sakoma, ne laikas šiltinti namą, kai už lango šaltis spaudžia. Kada patartumėte pradėti apšiltinimo darbus?

- Akivaizdu, kad esama tam tikrų klimato sąlygų apribojimų sistemos įrengimo metu. Neleistina darbuotis šaltuoju metų laiku ar karštą vasaros dieną itin spiginant tiesioginei saulei.

- Kokią garantiją KNAUF suteikia namo apšiltinimo sistemai?

- Kaip sistemos tiekėjas KNAUF garantuoja sistemos ilgaamžiškumą - net 25 metams.

Sistemos ilgaamžiškumo garantija galioja tada, kai ji sumontuota pagal KNAUF rekomendacijas ir reikalavimus. Laikomasi sistemos eks-ploatacijos ir priežiūros taisyklių.

Ilgaamžiškumas reiškia, kad tinkamai sumontuota ir prižiūrima sistema turi veikti visą deklaruojamą laikotarpį ir atitikti visus jai keliamus reikalavimus, t. y. atsparumas ugniai, šilumos izoliacija, mechaninis atsparumas - nelaidumas vandeniui ir vandens garams.

Sistemos ilgaamžiškumas netaikomas dekoratyviam sluoksniui, nes šis turi būti reguliariai atnaujinamas (perdažomas arba pertinkuojamas).

Sistemos garantiją suteikia rangovas, atlikęs visus montavimo darbus. Lietuvoje privalomas garantinis terminas - 5 metai. Per šį laikotarpį negali atsirasti jokių didelių trūkumų, trūkių, pleišėjimų, išsisluoksniavimo. Gali tik šiek tiek nublukti spalva.

- Užsakovas visada atsižvelgia, kai už geras paslaugas tenka mokėti didesnę kainą. Ar KNAUF medžiagos prieinamos vidutines pajamas turintiems žmonėms? Kiek maždaug kainuoja vienam kvadratiniam metrui reikalingos medžiagos?

- KNAUF siūloma kaina yra konkurencinga ir neišsiskiria iš rinkos. Sumokėjęs visą tokios sistemos me-džiagų kainą užsakovas gauna patikimą ir sertifikuotą sistemą su visomis priklausančiomis garantijomis. Be to, KNAUF nemokamai teikia konsultacijas ir praktinius patarimus, kad darbai būtų atlikti kokybiškai.

Apytiksliai vienam kvadratiniam metrui reikalingos medžiagos, be darbų atlikimo, kainuoja nuo 45 iki 60 Lt, priklausomai nuo pasirinktos sistemos.

- Ar pritariate nuomonei, kad KNAUF pastatų apšiltinimo sistema ne tik optimizuos energijos išlaidas ir pagerins patalpų klimatą žiemą bei vasarą, bet ir padidins nekilnojamojo turto vertę bei pailgins pastato statybinių medžiagų eksploatacijos trukmę. O tai yra patikimas būdas taupyti!

- Taip, įrengus tokią sistemą pasiekiami keli tikslai: pagerinami išorinių sienų šilumos izoliacijos parametrai, o tai padeda taupyti energiją, skirtą patalpoms šiltinti, apsaugo esamas sienų konstrukcijas nuo atmosferos poveikio, atliekama nauja pastato fasado apdaila. Tai tik padidina pastato vertę.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Kestas  213.252.237.2 2013-03-26 16:03:06
Kur nenurodant? Pavartykit laikrasti, aiskiai matosi, kad reklama ir to neslepia, visur sudeti uzsakymo numeriai. Pagarba, kai nesliapia reklaminiu medziagu.
2 0  Netinkamas komentaras
next  88.119.136.12 2013-03-26 16:03:06
na neveltui LŽ gavo "garbingą" "neetiško leidinio" vardą - visas dienraštis , vien reklama, to nenurodant.
2 0  Netinkamas komentaras
Linas  213.252.237.2 2013-03-26 16:03:06
Knauf tai nerealus. I juos kreipiausi statydamas nama, tai informacijos ir patarimu gavau begale.
2 0  Netinkamas komentaras
Lie­tu­vos vals­ty­bi­nės ins­ti­tu­ci­jos kas­dien su­lau­kia tūks­tan­čių ban­dy­mų reng­ti ki­ber­ne­ti­nes at­akas, šim­tai jų ke­lia vi­du­ti­nę, o bent 5 proc. – rim­tą grės­mę, sa­ko Nacionalinio ki­ber­ne­ti­nio sau­gu­mo [...]
Sei­mo vi­ce­pir­mi­nin­kas „tvar­kie­tis“ Kęs­tas Koms­kis, krei­pę­sis į pro­ku­ro­rus su pra­šy­mu pe­rim­ti iki­teis­mi­nį ty­ri­mą dėl jo bro­lio nu­šau­to pa­sie­nie­čių šuns, ki­ša­si į ty­ri­mą ir da­ro spau­di­mą [...]
Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se trau­ki­niui įsi­rė­žus į Ho­bo­ke­no sto­tį Nau­ja­ja­me Džer­sy­je, pa­tvir­tin­ta vie­no žmo­gaus žū­tis, sa­kė Nau­jo­jo Džer­sio gubernatorius Chri­sas Chris­tie.
Ru­si­ja ket­vir­ta­die­nį pra­ne­šė te­be­tę­sian­ti bom­bar­da­vi­mo kam­pa­ni­ją Si­ri­jo­je, ne­pai­sy­da­ma JAV pers­pė­ji­mo, kad Va­šing­to­nas nu­trauks de­ry­bas dėl šio konf­lik­to, jei­gu Mask­va nesustabdys Ale­po puo­li­mo.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Spa­lio 1 ir 2 die­no­mis Pa­ne­vė­žio Juo­zo Mil­ti­nio dra­mos tea­tre įvyks iš­skir­ti­nė prem­je­ra – gar­saus len­kų ki­no ir tea­tro re­ži­sie­riaus, sce­na­ris­to, pro­diu­se­rio Krzysz­to­fo Zanussio „Hyb­ris (Pui­ky­bė)“. [...]
Ka­dai­se, so­viet­me­čiu, tai bu­vo mies­te­lio ar kai­mo kul­tū­ros na­mai, ku­riuos sta­tant bu­vo sie­kia­ma už­gož­ti vie­tos baž­ny­čią. Da­bar kai ku­rie jų te­be­vei­kia, ki­ti ap­leis­ti, o kai kurių pa­tal­po­mis nau­do­ja­si [...]
Grum­da­ma­sis su pra­stu oru ir prieš­prie­ši­niu vė­ju prieš 180 me­tų iš Ka­ra­liau­čiaus į Klai­pė­dą vy­kęs bur­lai­vis ga­be­no žmo­gų, il­gai­niui ta­pu­sį vie­nu žy­miau­siu XIX amžiaus kom­po­zi­to­rių, pa­sku­ti­nį­jį [...]
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nia­me ope­ros ir ba­le­to tea­tre spa­lio 1 d. ro­do­ma Lud­wi­go van Beet­ho­ve­no ope­ra „Fi­de­li­jus“ – ypa­tin­gas spek­tak­lis, mat tą va­ka­rą įvyks net trys de­biu­tai. 
Rug­sė­jo 29 d., ket­vir­ta­die­nį, du­ris ofi­cia­liai at­vė­rė de­ši­nia­ja­me Ne­ries kran­te įsi­kū­ręs vers­lo mies­tas „Quad­rum“, į ku­rį Nor­ve­gi­jos įmo­nių gru­pė „Scha­ge Group“ investavo 100 mln. [...]
Trims Bal­ti­jos ša­lims po il­gų ir su­dė­tin­gų de­ry­bų pa­sie­kus su­si­ta­ri­mą, kad eu­ro­pi­nės ge­le­žin­ke­lio ve­žės pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ ran­gos kon­kur­sai bū­tų skel­bia­mi ne tik per bend­rą įmo­nę, [...]
Vil­niu­je ket­vir­ta­die­nį pra­dė­jus šil­dy­mo se­zo­ną, ki­ti di­die­ji Lie­tu­vos mies­tai kol kas neketina šil­dy­ti na­mų.
Tau­ra­gės kraš­to mu­zie­jus pri­sta­to so­viet­me­čio pra­džią Lie­tu­vo­je pri­me­nan­čią NKVD būs­ti­nę su au­ten­tiš­ko­mis su­lai­ky­mo, tar­dy­mo ka­me­ro­mis ir kar­ce­riu. Mu­zie­jaus lan­ky­to­jams bus su­tei­kia­ma pro­ga [...]
Penk­ta­die­nį ir šeš­ta­die­nį Jo­na­vo­je vyks 22-ą kar­tą ren­gia­mas tarp­tau­ti­nis mo­te­rų tink­li­nio tur­ny­ras „A. Ogo­naus­ko at­mi­ni­mo tau­rė“. Ja­me var­žy­sis po dvi Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos ko­man­das.
Žir­gų lenk­ty­nės Lie­tu­vo­je vis po­pu­lia­rė­ja, o šį spor­tą pa­ma­tę žiū­ro­vai lie­ka su­ža­vė­ti – taip tei­gia lenk­ty­nių Lie­tu­vo­je or­ga­ni­za­to­rė Eve­li­na Kol­bas­nik. Pir­mą sezoną lenk­ty­nes ren­gu­si [...]
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Kas­kart į Lie­tu­vą ar­ti­mų­jų, gi­mi­nių ir bi­čiu­lių ap­lan­ky­ti at­vyks­tan­ti ži­no­mo po­li­ti­ko, vi­suo­me­ni­nin­ko, gy­dy­to­jo Ka­zio Bo­be­lio naš­lė Da­lia Bo­be­lie­nė iš­vys­ta ge­rų po­ky­čių. Šįsyk ją itin [...]
Rug­sė­jo pra­džio­je Eko­no­mi­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo ir plė­tros or­ga­ni­za­ci­ja (EB­PO) pa­skel­bė kas­me­ti­nį švie­ti­mo duo­me­nų lei­di­nį „Žvilgs­nis į švie­ti­mą“ (anlg. Edu­ca­tion at a Glan­ce), ku­ria­me pir­mą [...]
Pi­gi ir leng­vai pa­ga­mi­na­ma sin­te­ti­nė kau­lų me­džia­ga, im­plan­tuo­ta žiur­kių stu­bu­ruo­se ir bež­džio­nių kau­ko­lė­se, sti­mu­liuo­ja kau­li­nio au­di­nio vys­ty­mą­si, trečiadienį pra­ne­šė moks­li­nin­kai.
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Spe­cia­lis­tai ra­gi­na gy­ven­to­jus, nu­spren­du­sius įsi­gy­ti nau­do­tą au­to­mo­bi­lį, ne­pa­si­ra­ši­nė­ti su­tar­čių, ku­rios su­da­ro­mos ne­va su už­sie­nio pi­lie­čiais, nors au­to­mo­bi­lio pre­kei­vis yra vie­ti­nis gy­ven­to­jas.
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pe­ru pie­tuo­se pa­upį tvar­kę dar­bi­nin­kai ap­ti­ko da­lį se­no­vės in­kų al­to­riaus, ku­ris bu­vo lai­ko­mas din­gu­siu, tre­čia­die­nį pranešė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja.
Aji Cha­ra­pi­ta rū­šies ai­trio­ji pa­pri­ka yra maž­daug žir­nio dy­džio. Kaip skel­bia­ma, ki­log­ra­mas šių prie­sko­nių ga­li kainuoti tūks­tan­čius eu­rų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar išvados dėl numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo pakeis Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu?
Taip. Vakarai su Rusija elgsis griežčiau
Ne. Toliau bus vykdoma "dialogo ir kompromiso paieškos" politika
Išvados dar labiau išgąsdins Vakarus. Pozicija Maskvos atžvilgiu taps švelnesnė
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami