Gyvenimas greta elektros linijų: pavojinga kaimynystė

Ekodiena.lt 2011-10-27 08:00

Ekodiena.lt

2011-10-27 08:00
Di­džiau­sią pa­vo­jų ke­lia elek­tros li­ni­jų sklei­džia­mas elek­tro­mag­ne­ti­nis lau­kas. Moks­li­nin­kų tei­gi­mu, vie­nas iš pa­vo­jin­giau­sių ap­lin­kos tar­šos bū­dų ir yra elek­tro­mag­ne­ti­nis smo­gas, ku­ris mus su­pa be­veik vi­sur, ne­svar­bu, kur bū­tu­me.

Galite būti tikri, kad elektromagnetinės spinduliuotės poveikis sveikatai yra neigiamas. Tik žinodami riziką, jūs galite apsisaugoti nuo spinduliuotės ir apsaugoti savo artimuosius. Jei negalite laikytis visų rekomendacijų, stenkitės paisyti bent kelių patarimų.

Būdai, apsisaugoti nuo elektromagnetinės spinduliuotės:

1. Stenkitės sumažinti jus supančioje aplinkoje esančių spinduliuotę skleidžiančių prietaisų skaičių.

2. Nuo elektros spinduliuotę skleidžiančių įrenginių laikykitės saugiu atstumu:

 • 25 m. nuo elektros linijų ir telefono bokštų;

 • 30 cm. nuo kompiuterio monitoriaus;

 • 5 cm. nuo elektrinių laikrodžių;

 • 2,5 cm. nuo mobiliojo telefono.

25 m. nuo elektros linijų ir telefono bokštų;

30 cm. nuo kompiuterio monitoriaus;

5 cm. nuo elektrinių laikrodžių;

2,5 cm. nuo mobiliojo telefono.

Daugelis žmonių supranta, kaip pavojinga gyventi šalia elektros linijų ar elektros bokštų, tačiau retai susimąstome, kad telefono laikymas kišenėje kenkia dar labiau.

Reikėtų išjungti elektros prietaisus, kurie veikia snaudimo režimu, pavyzdžiui, nenaudojamus mobiliųjų telefonų kroviklius, nešiojamųjų kompiuterių, kraunamus elementus ir pan. Beje, tarp snaudimo režimu veikiančių prietaisų yra ir spausdintuvas.

Išjungę šiuos prietaisus ne tik sumažinsite elektros sąnaudas, sumažinsite elektros spinduliuotės poveikį, bet ir prisidėsite prie planetos gerovės.

Pirmieji žingsniai

Turėtumėte apžiūrėti visus elektromagnetinės spinduliuotės šaltinius savo aplinkoje: namuose, darbe, kaime, pas draugus ir t.t. Tai gali atrodyti keistai, tačiau tai yra sveikintinas elgesys, rodantis jūsų nusimanymą ir brandą.

Namas, kuriame gyvenate

Atkreipkite dėmesį į pastatą, kuriame gyvenate. Jei elektros perdavimo laidai yra daugiau nei 400 metrų atstumu nuo namo, vargu ar tai kelia rimtą poveikį jūsų sveikatai, tačiau jei atstumas mažesnis, esate pavojingoje zonoje.

Vietinės elektros linijos (tiekiančios elektrą į namus) taip pat skleidžia stiprų elektromagnetinį spinduliavimą. Atkreipkite dėmesį į atstumą nuo savo namo iki transformatoriaus pastotės. Elektromagnetinė spinduliuotė iš pastotę gali sklisti 5-10 metrų atstumu, todėl neleiskite vaikams žaisti šioje srityje ir patys ją apeikite.

Taip pat apsižvalgykite ir atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų aplinkoje yra televizijos ir radijo antenų. Jie skleidžia kur kas stipresnę radiaciją nei elektros laidai. Televizijos ir radijo antenos turėtų būti ne arčiau nei 3-5 kilometrai nuo gyvenamųjų namų, nes jų kaimynystė siejama padidinta rizika susirgti vėžiu ar leukemija.

Apsauga nuo radiaciją skleidžiančių  prietaisų

Prietaisai skleidžia skirtingą elektromagnetinės spinduliuotės lauką. Pavyzdžiui, plaukų džiovintuvai skleidžia stiprią elektromagnetinę spinduliuotę, bet jei jūs jį naudosite 1 minutę per dieną, vargu ar prietaisas jums pakenks.

Visai kitaip turite žiūrėti į džiovintuvą, jie dirbate kirpykloje. Tokiu atveju reikėtų pirkti, pavyzdžiui, EMI firmos prietaisus, kurie skleidžia mažesnę elektromagnetinės spinduliuotės lauką.

Apsauga nuo elektromagnetinės spinduliuotės miegamajame

Nustatydami elektromagnetinę spinduliuotę skleidžiančius prietaisus namuose, atkreipkite ypatingą dėmesį į tuos prietaisus, šalia kurių būnate dažniausiai. Pradėkite nuo savo miegamojo, nes čia jūs praleidžiate (ar turėtumėte praleisti) 8 valandas per parą, todėl net nedidelis elektromagnetinės spinduliuotės kiekis miegamajame gali labai pakenkti jūsų sveikatai. 

Išjunkite elektrines antklodes, kai jų nenaudojate, ar pasirinkite mažiausią lygį, kuris reikalauja mažiausių elektros sąnaudų. Laikykite savo elektroninį laikrodį ar radiją nuo lovos bent 60 cm. atstumu. Net baterijomis maitinamas laikrodis ir radijas neturėtų būti šalia savo galvos. 

Atkreipkite dėmesį į vietą, kurioje yra namo elektros energijos lizdas. Jis turi būti bent 1,5 m atstumu nuo lovos. Jei miegamasis yra už sienos, lovą laikykite priešingoje pusėje, nei yra elektros energijos lizdas.

Apsauga nuo mobiliųjų telefonų radiacijos

Mobilieji telefonai tampa vienu svarbiausių biologinių pavojų, beveik ginklu, tokiu pat žalingu kaip rūkymas. Siekiant sumažinti neigiamą poveikį siūloma naudoti alternatyvius metodus – laidinius telefonus, skype ar pokalbius susitikus (ar jums šis pasiūlymas keistas?).

Mobiliųjų telefonų geriau nenaudoti ilgiems pokalbiams. Jei ilgai kalbėti yra būtina, geriau naudokite ausines arba garsiakalbį. Pripratę pamatysite, kaip tai yra patogu.

Vaikai iki 10 metų mobiliųjų telefonų turėtų apskritai nenaudoti, nes jų plonos kaukolės yra puikus laidininkas elektromagnetiniam spinduliavimui, o besivystančioms smegenims tai yra labai pavojinga.

Vyresni vaikai mobiliaisiais telefonais turėtų naudotis labai trumpai ir net tada naudotis ausinėmis ar garsiakalbiu.

Apsauga nuo elektromagnetinės spinduliuotės darbo vietoje 

Tikriausiai daug laiko praleidžiate darbe, kuriame gausu elektros prietaisų. Stenkitės būti bent 1,5 m. atstumu nuo bet kurio iš jų: šildymo ir oro kondicionieriaus, spausdintuvo, virdulio, kopijavimo aparato ir t.t. Tokiu pačiu atstumu laikykitės nuo elektros sujungimo mazgų.

Jei turite ilgai dirbti prie kompiuterio, laikykite jį nuo savęs taip toli, kaip leidžia kabeliai. Jei įmanoma, rinkitės LCD, o ne CRT monitorius.

Jei turite Uninterruptible Power Supply – atminkite, kad elektromagnetinis spinduliavimas nuo jų yra daug didesnis nei skleidžiamas kompiuterio. Pabandykite padėti šiuos prietaisus bent 1,5 metrų atstumu nuo jūsų ir kitų žmonių.

Stenkitės vengti vietų, kuriose veikia belaidžiai įrenginiai: Wi-Fi, modemai ir belaidžiai telefonai, tačiau nepamirškite, kad žemo dažnio spinduliuotė kur kas pavojingesnė, pvz., radijo ir mikrobangų krosnelės skleidžiama spinduliuotė.

Elektromagnetinės spinduliuotės žala

Elektromagnetinės spinduliuotės poveikis pirmiausia pažeidžia centrinę nervų sistemą. Pažeidimas pasireiškia galvos skausmais, miego sutrikimu, depresija ir nuovargiu.

Nuolat būnant elektromagnetinės spinduliuotės lauke gali būti pažeistos imuninė, endokrininė, reprodukcinė sistemos, galima susirgti lėtinėmis ligomis.

Apsaugokite save nuo elektromagnetinių laukų, sklindančių nuo elektros laidų. Tai labai sunku, jei šalia jų gyvenate. Deja, tenka pripažinti, kad daugelis žmonių dažniausiai dėl pigios žemės sugeba statyti vasarnamius šalia elektros bokštų.

Vis dėlto, apsauga yra įmanoma. Galima užsisakyti specialius apsauginius skydus pagamintus iš medžiagų, kurios apsaugo nuo elektromagnetinių laukų. Žinoma, jos nėra pigios, o juos gaminančių įmonių mūsų rinkoje beveik nėra.

Patarimai, kaip apsisaugoti

"Įspėtas – apsaugotas", todėl geriausias dalykas, kurį mes galime patarti šiuo atveju , tai laikytis saugaus atstumo nuo elektros energijos tiekimo linijų, priklausomai nuo kiekvieno maitinimo linijos įtampos.

 • SanPiN № 2971-84, kai įtampa 330 kV (sanitarinės apsaugos zonoje) reikia laikytis 20 metrų atstumo;

 • Jei saugaus atstumo įtampa yra 500 kV, reikia laikytis 30 metrų;

 • Jei 750 kV – 40 m.

SanPiN № 2971-84, kai įtampa 330 kV (sanitarinės apsaugos zonoje) reikia laikytis 20 metrų atstumo;

Jei saugaus atstumo įtampa yra 500 kV, reikia laikytis 30 metrų;

Jei 750 kV – 40 m.

Kaip nustatyti konkrečią maitinimo linijos įtampą? Ją galima apskaičiuoti pagal vielų skaičių arba izoliatoriaus grandinę, priklausomai nuo įtampos linijos numerio.

 • Jei elektros perdavimo liniją sudaro tik vienas laidas, įtampa yra mažesnė nei 330 kV.

 • Jei vielos dvi – 330 kV įtampą;

 • Trys – 500 kV;

 • Keturios – 750 kV;

 • Linija, kurioje yra 6-8 laidai, turi 1150 kV įtampą.

Jei elektros perdavimo liniją sudaro tik vienas laidas, įtampa yra mažesnė nei 330 kV.

Jei vielos dvi – 330 kV įtampą;

Trys – 500 kV;

Keturios – 750 kV;

Linija, kurioje yra 6-8 laidai, turi 1150 kV įtampą.

Mažos galios perdavimo linijos įtampa gali būti nustatoma pagal izoliatoriaus skaičius grandines:

 • 15 vnt. – 220 kV

 • 6-8 vnt. – 110 kV

 • 3-5 vnt. – 35 kV

 • 1 vnt. – 10 kV.

15 vnt. – 220 kV

6-8 vnt. – 110 kV

3-5 vnt. – 35 kV

1 vnt. – 10 kV.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Skaityti visus komentarus (9)
Algirdas  81.7.118.134 2012-02-03 08:56:40
kliedesiai
3 0  Netinkamas komentaras
vezejas  79.133.246.219 2011-11-02 08:59:22
Anais gerais laikais, kai vadeliojau arkli, tai anas man ispyre. Tas bjaurusis Sartis man pakenke labiau nei visa siuolaikine elektra kartu sudejus.
3 0  Netinkamas komentaras
hm  86.38.181.9 2011-10-30 17:29:15
Siūlau pasižiūrėt (atidžiai; tikrai nėra prasmės žiūrėt, jei nesiekiama peržiūrėt VISKO) ir pamąstyt: Atsidarykit YouTube ir paieškoj surašykit (COPY/PASTE) "Youtube: /watch?v=UgET7rYESuI"
2 0  Netinkamas komentaras
Kestutis  90.130.137.219 2011-10-29 13:22:27
Visiško ligonio (paveikto elektromagnetinio lauko) nusišnekėjimas.
2 0  Netinkamas komentaras
El.įtampa po žeme  158.129.152.188 2011-10-28 11:03:47
Gal kas žino, o kokia el.įtampa po žeme 3 metrai yra? Po 30 metų staiga sužinojom, kad mūsų sode, po lysvėmis ir obelimis, nuo namo tik 15 metrų yra el.įtampa, kaip sakė tarnybos darbuotojai - turėtų būti pagal reglamentą apie 3 metrus gylyje, bet dažnai reglamento nesilaikoma. O mes ir daržą kasėm ir kitokias duobes nieko nežinodami, ačiū Dievui niekam per 30 metų nieko blogo neatsitiko, mūsų niekas neįspėjo, nes neva tai slapti laidas - kariniai. Įdomu, kokią įtaką sveikatai darė ir tebedaro šie laidai, niekas nieko nesako, o mes nieko nesuprantam. Gal kas žino?
3 0  Netinkamas komentaras
Šian­dien į Lie­tu­vą at­vyks­ta Bel­gi­jos rotacinių pa­jė­gų ka­riai.
Eks­per­tai ir apž­val­gi­nin­kai ma­no, kad pa­sta­rie­ji ket­ve­ri me­tai mū­sų ša­liai ne­ta­po pro­ver­žio lai­ko­tar­piu. Esą reikš­min­ges­nius val­džios lai­mė­ji­mus ga­li­ma su­skai­čiuo­ti ant vienos ran­kos pirš­tų. [...]
Ka­ri­bų jū­ros re­gio­ne siau­čian­tis ura­ga­nas „Matt­hew“ su­stip­rė­jo iki penk­tos ka­te­go­ri­jos ir, ne­šda­mas pa­vo­jin­gus vė­jus ir lie­tų, ar­tė­ja link Ja­mai­kos, Hai­čio ir Ku­bos te­ri­to­ri­jų.
TAI­KA. Vie­nas iš tūks­tan­čių žmo­nių, ku­rie rug­sė­jo 26 die­ną rin­ko­si į pa­grin­di­nę Bo­go­tos, Ko­lum­bi­jo­je, aikš­tę švęs­ti tai­kos su­si­ta­ri­mo. Tą­dien Kar­ta­che­nos mies­te vyriausybė ir di­džiau­sia [...]
Į Vil­nių Na­pa­leo­nas Kit­kaus­kas at­vy­ko 1960-ai­siais, bai­gęs stu­di­jas Kau­no po­li­tech­ni­kos ins­ti­tu­te, tai­gi jau 56 me­tai, kai yra vil­nie­tis.
Prieš 77 me­tus, 1939-ųjų rug­sė­jo 28 die­ną, Vo­kie­ti­jos ir SSRS pa­si­ra­šy­tas va­di­na­mo­jo Mo­lo­to­vo-Rib­ben­tro­po pa­kto pa­pil­do­mas slap­ta­sis pro­to­ko­las ga­lu­ti­nai nu­lė­mė Lie­tu­vos li­ki­mą. Ta­čiau są­moks­lo [...]
Ne me­mo­ria­li­nis mu­zie­jus. Bet ir ne lan­ky­to­jams ne­priei­na­mos sau­gyk­los, ku­rio­se pa­pras­tai pri­glo­bia­mi iš­ki­lių žmo­nių as­me­ni­nių daik­tai, įskai­tant bib­lio­te­kas, su­kaup­tus rin­ki­nius, įvai­rią ar­chy­vi­nę [...]
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nė­je fil­har­mo­ni­jo­je spa­lio 6-ąją vyks Sau­liaus Lip­čiaus gy­ve­ni­mo 70-me­čiui ir kū­ry­bi­nės veik­los 50-me­čiui skir­tas ju­bi­lie­ji­nis kon­cer­tas „Ro­man­ti­kai – ro­man­ti­kams“. Nuo [...]
Vil­niu­je bai­gia­ma­ja­me Ino­va­ci­jų sa­vai­tės ren­gi­ny­je šeš­ta­die­nį ren­gia­mas ro­bo­tų par­adas ir ko­vos, bepiločių or­lai­vių pa­si­ro­dy­mai.
Grum­da­ma­sis su pra­stu oru ir prieš­prie­ši­niu vė­ju prieš 180 me­tų iš Ka­ra­liau­čiaus į Klai­pė­dą vy­kęs bur­lai­vis ga­be­no žmo­gų, il­gai­niui ta­pu­sį vie­nu žy­miau­siu XIX amžiaus kom­po­zi­to­rių, pa­sku­ti­nį­jį [...]
Res­pub­li­ki­nė Kau­no li­go­ni­nė pir­ko dar­bus iš vie­nų ran­go­vų, o ga­vo iš ki­tų. Bend­ro­vei „Ir­dai­va“ jos su­bran­go­vė „Nis­ka­ma“ su­mo­kė­jo 478 tūkst. eu­rų už perleistą ga­li­my­bę re­mon­tuo­ti [...]
Klai­pė­dos uos­to pie­ti­nė­je da­ly­je per pu­san­trų me­tų įreng­ta pir­mo­ji dvie­jų ly­gių san­kry­ža pa­leng­vins trau­ki­nių ir ma­ši­nų ju­dė­ji­mą. Es­ta­ka­dos pro­jek­tas kai­na­vo dau­giau kaip 4 mln. eu­rų.
Pa­ne­vė­žio val­džia nu­ta­rė, kad ga­li­my­bės iš­si­mau­dy­ti na­muo­se ne­tu­rin­tiems mies­tie­čiams ge­riau­sia vie­ta tai da­ry­ti – pa­tal­pos pa­sta­te, ku­ria­me vei­kia Ne­mu­no po­lik­li­ni­ka. Jos darbuotojams toks su­ma­ny­mas [...]
Dar šie­met Ša­kių cen­tre tu­rė­tų iš­kil­ti pa­mink­las lie­tu­vių kal­bai. Ją sim­bo­li­zuos Ne­prik­lau­so­my­bės gat­vės alė­ja žen­gian­čios za­na­vy­kės mer­gai­tės skulp­tū­ra ir lietuviškos abė­cė­lės rai­dės [...]
Nuo ki­to se­zo­no „SMScre­dit.lt A ly­go­je“ ne­bus ri­bo­ja­mas Eu­ro­pos Są­jun­gos pi­lie­ty­bę tu­rin­čių žai­dė­jų skai­čius. Tuo tar­pu le­gio­nie­riams iš ne ES ša­lių bus tai­ko­mas pereinamasis tre­jų me­tų [...]
Po „SMScre­dit.lt A ly­gos“ per­trau­kos Jo­na­vos „Lie­ta­vos“ fut­bo­li­nin­kai spa­lio 2 d. vyks į Vil­nių, kur Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­jos (LFF) sta­dio­ne su­si­tiks su vie­na čem­pio­na­to lydere – „Tra­kų“ [...]
Lie­tu­vos ak­lų­jų bib­lio­te­ka šio­mis die­no­mis ne­įp­ras­tai šur­mu­liuo­ja: vi­si džiau­gia­si iš Rio de Ža­nei­ro grį­žu­siais bend­ra­dar­biais „auk­si­niais ber­niu­kais“, par­olim­pi­nius aukso me­da­lius par­ve­žu­siais [...]
Jau šį pir­ma­die­nį, spa­lio 3 die­ną, Vil­niaus vo­kie­čių bend­ruo­me­nės an­samb­lis at­liks pro­tė­vių dai­nas sos­ti­nė­je, Vo­kie­čių gat­vė­je. Čia bus pa­ka­bin­ta ir at­mi­ni­mo len­te­lė vokiečių kal­ba. Pen­kio­li­ka [...]
Šiuo me­tu ga­lio­jan­čią de­šimt­ba­lę ver­ti­ni­mo sis­te­mą Lie­tu­vos uni­ver­si­te­tuo­se ke­ti­na­ma pa­keis­ti iki ki­to rug­sė­jo.
Nau­jus ke­lius kos­mo­so ty­ri­muo­se pra­my­nęs Eu­ro­pos kos­mi­nis zon­das „Ro­set­ta“ penk­ta­die­nį bai­gė 12 me­tų tru­ku­sią odi­sė­ją, kai bu­vo nu­kreip­tas įsi­rėž­ti į ko­me­tą, kurią ly­dė­jo pa­sta­ruo­sius [...]
Rug­sė­jis mus pa­si­ti­ko šil­tais orais, ir bu­vo grau­du skir­tis su at­os­to­go­mis. Jei pūs­tų šal­ti, bjau­rūs vė­jai su lie­tu­mi, tai psi­cho­lo­giš­kai bū­tų ti­krai leng­viau dar­buo­tis. Tačiau ši­lu­ma taip [...]
Pa­sau­lio kli­ma­tas iki 2050 me­tų at­šils dviem laips­niais Cel­si­jaus ir per­žengs ri­bą, ro­dan­čią, kad kli­ma­to po­ky­čių pro­ce­sas įgi­jo pa­vo­jin­gą mas­tą, ket­vir­ta­die­nį perspėjo sep­ty­ni iš­ki­lūs [...]
Ki­ni­jos kom­pa­ni­ja „Nex­tEV“ ku­ria elek­tri­nę su­per­ma­ši­ną, ku­ri, por­ta­lo elec­trec.co tei­gi­mu, gal­būt at­ei­ty­je da­ly­vaus su­pe­re­lek­tro­mo­bi­lių „Formula E“ var­žy­bo­se.
Jau­niau­si vai­ruo­to­jai pa­si­žy­mi ne tik ne­pa­ma­tuo­tai drą­siu el­ge­siu ke­ly­je, bet ir itin di­de­liu iš­sib­laš­ky­mu. Nors jau­ni žmo­nės Eu­ro­po­je pa­ti­ria di­džiau­sią ri­zi­ką žū­ti eismo įvy­ky­je, aiš­kė­ja, [...]
Jei ku­ris nors vil­nie­tis sa­vęs pa­klaus­tų, o ka­da jis, kaip iš sve­tur at­vy­kęs tu­ris­tas, sky­rė lai­ko tie­siog pa­vaikš­čio­ti po Vil­nių ir įdė­miai pa­siž­val­gy­ti, pa­jus­ti jo dva­sią, gy­ve­ni­mo rit­mą, [...]
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Gra­žuo­lis Ken­dis – apie 3 mė­ne­sių am­žiaus ka­ti­nu­kas ga­li bū­ti va­di­na­mas lū­ši­mi. Ži­no­ma, na­mi­ne lū­ši­mi, nes Ken­dis glos­to­mas burz­gia kaip trak­to­riu­kas ir yra tikras mei­lu­mo įsi­kū­ni­ji­mas.
Rū­pi­ni­ma­sis vo­kie­čių bok­se­re Vė­tra pa­ska­ti­no vil­nie­čius Ža­ną ir Ta­dą Pen­kaus­kus pra­dė­ti šei­mos vers­lą: įkur­ti pre­kės ženk­lą „Dog Punk“ val­dan­čią bend­ro­vę „Penki šu­nys“. Idė­ją [...]
Užg­rū­din­ti vai­kai ser­ga re­čiau. At­ša­lus orams ne­ga­li­me vai­ko pa­vers­ti mi­mo­za, sau­go­ma nuo vė­jo gū­sio. Kaip iš­la­vi­ruo­ti, kad grūdindami jo ne­su­sarg­din­tu­me.
Jei vai­ko he­mog­lo­bi­no kie­kis ma­žas, tė­vai ga­li ne­rtis iš kai­lio grū­din­da­mi, ta­čiau li­gos vis tiek kibs. Kaip su­stip­rin­ti krau­ją prasidėjus li­gų se­zo­nui?
Stin­gas, ku­ris sa­vo nau­jau­siam al­bu­mui, be ki­tų, pa­si­rin­ko ir pa­bė­gė­lių kri­zės te­mą, Ber­ly­ne su­si­ti­ko su Si­ri­ją pa­li­ku­siais mu­zi­kan­tais ir pa­pra­šė jų leidimo įra­šy­ti dai­ną.
Šie vy­rai ir mo­te­rys vil­ki gra­žiau­sius ir bran­giau­sius dra­bu­žius pa­sau­ly­je, bet jų vei­duo­se atsispindi ab­so­liu­tus nuo­bo­du­lys.
Komentarai
Dienos klausimas
Kaip vertinate padėtį Lietuvoje per pastaruosius 4 metus?
Teigiamai. Pasiekta daug svarbių laimėjimų
Neutraliai. Pasirodėme neblogai, bet tikėjausi geriau
Neigiamai. Neišspręsta nei viena opi šaliai problema
Man tas pats. Niekada čia niekas nepasikeis
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami