Interjero šviesos kelias: kas yra už kampo?

Nijolė STORYK 2012-07-10 08:32

Nijolė STORYK

2012-07-10 08:32
Ar­chi­tek­tų su­kur­tas spal­vų žais­mas - uni­ka­lus ir iki šiol ne­ma­ty­tas vie­šo­jo­je erd­vė­je. Vil­nie­čių pro­jek­tas pel­nė pri­zą "Me­tų in­ter­je­ro" kon­kur­se ir drą­siai ga­lė­tų pre­ten­duo­ti į me­tų at­ra­di­mą.

Vilniuje, Žirmūnuose, atnaujintas prekybos centras "Iki Minskas" nušvito visomis vaivorykštės spalvomis. Malonu ne tik apsipirkti, bet ir pasižvalgyti. Modernaus interjero vaizdas - pribloškiantis, o kokios įspūdingos šviesos linijos!

Kur dingo lubos?

Vilniečiams architektams Dariui Čekanauskui ir Mariui Mateikai kaip pats geriausias jų darbo įvertinimas nuskambėjo užsakovų žodžiai, kai šie nustebę pasiteiravo, kurgi dingo buvusios senos lubos?

Senosios lubos, likusios dar nuo sovietinių laikų, per tuos metus regėjo ne vieną pastato renovaciją, tačiau šiandien jų beveik nematyti - betonas paslėptas po moderniu ir originaliu apšvietimu, kokio iki šiol nėra buvę ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos Sąjungos valstybėse. Architektai D.Čekanauskas ir M.Mateika šypsosi sakydami, kad prekybos centro interjero esmė ašis - daugeliui neįprastas apšvietimas.

"Kai mums patiems tapo aišku, koks bus interjeras ir kas čia dominuos, visa kita klostėsi savaime. Šis projektas - pats sudėtingiausias iš visų mūsų iki šiol įgyvendintų projektų. Be to, spaudė laikas, darbą reikėjo atlikti vos per keletą mėnesių. Ir, žinoma, ne bet kaip, o gerai", - kalbėjo M.Mateika.

Kodėl autoriai tokiam projektui pasirinko šviesą? Marius paaiškino, kad jie filosofiškai pažvelgė į vieną svarbiausių gamtos stichijų, - juk su šviesa ateiname į šį pasaulį, su šviesa ir išeiname. "Geras prekybos salės apšvietimas yra patikimas sėkmingo verslo garantas. Šio verslo atstovai tai jau suprato. Šviesa gali suteikti prekei daugiau patrauklumo", - teigė architektas.

Kolega Darius pridūrė, kad prireikė šiek tiek laiko, kol prekybininkai suvokė to reikšmę. "Mums nereikėjo užsakovų įtikinėti, kodėl apšvietimą pasirinkome kaip esminį projekto dalyką. Svarbu buvo pagrįsti, kaip tai ketiname padaryti. Ši užduotis buvo gana sudėtinga ir nelengva", - neslėpė D.Čekanauskas.

Pateko į prestižinį konkursą

Pasirodo, nebūtina griauti sovietinių laikų pastatų ir vietoj jų statyti naujų. Tos pačios sienos gali dar ilgai laikyti, kai projektuotojai pasistengia ir viduje išradingai sukuria naują erdvę. Būtent taip atsitiko ir buvusios "Minsko" parduotuvės atveju. Architektai D.Čekanauskas ir M.Mateika padarė tai, kas, atrodė, yra neįmanoma, - tarsi prikėlė pastatą naujam gyvenimui.

Vilniečių projektas šiemet buvo pastebėtas "Metų interjero" konkurse. D.Čekanauskui ir M.Mateikai įteiktas apdovanojimas už geriausią apšvietimą. Jei būtų buvusi metų atradimo nominacija, ko gero, tokį  prizą būtų pelniusi ši darni dviejų kūrybingų žmonių komanda.

Neseniai prekybos tinklą "Iki" valdančią bendrovę "Palink" pasiekė gera žinia, kad ji pretenduoja į "Europos verslo 2012" apdovanojimą ("European Business Awards 2012") už veiklos tvarumą ir aplinkos apsaugą ("Environmental & Corporate Sustainability"). Į šią kategoriją patenka ir jaukios aplinkos interjeras. "Palink" atstovai atsidūrė tarp 15 prestižinio konkurso nacionalinių finalo nugalėtojų.

Žinomas prekybos tinklas įgyvendina programą "IKI - už geresnę rytdieną", kurioje numatytos septynios kompanijos veiklos kryptys. Viena jų - jauki, namus primenanti aplinka, kurioje norėtųsi kuo ilgiau pabūti.

Prekybos centro "Iki Minskas" unikalus interjeras yra dalis visos "Palink" veiklos ir gali būti svarbus akcentas prestižiniame Europos konkurse, kurį remia vienas didžiausių Europos bankų HSBC. Jo rezultatai paaiškės kitų metų pradžioje.

Po rekonstrukcijos prekybos centro "Iki Minskas" plotas padidėjo dvigubai ir dabar siekia 7200 kvadratinių metrų. Atnaujinimo darbai atsiėjo 6 mln. litų. Prekybos centre po vienu stogu įsikūrė apie 30 įvairių prekių parduotuvių, maisto ruošimo cechų, viešojo maitinimo įstaigų. Be to, pirkėjai čia gali gauti visą kompleksą paslaugų - nuo soliariumo studijos, cheminio drabužių valymo iki notaro bei pašto.

Sovietinio palikimo spalvos

Buvęs prekybos centras "Minskas" paveldėjo sovietinį palikimą. Tais laikais statinys pasižymėjo savita stilistika. Tačiau svarbiausia, kad jau tada pirkėjų patogumui viskas buvo po vienu stogu. Tokių centrų era sovietinėje Lietuvoje dar tik buvo prasidėjusi. "Minsko" pirmasis aukštas visada buvo skirtas prekybai, o antrasis - administraciniams reikalams. Toks erdvių padalijimas lėmė patalpų suplanavimą ir interjerą, nors tais laikais interjeras pernelyg neakcentuotas. Be to, tuomet erdvių puošybos galimybės buvo gana ribotos. Prekybos ir administracinės patalpos skyrėsi, į jas buvo įrengti atskiri įėjimai. Šie du vieno namo aukštai neturėjo jokio bendrumo ir tarpusavio ryšio.

Bėgant metams daug kas keitėsi. Pastato pirmas aukštas lyg kregždžių lizdas nuolat apaugdavo neaiškios architektūros prekybos patalpėlėmis. Antras aukštas buvo neliečiamas, nors ir jame kai kas vyko. Tuo metu niekas nė neužsimindavo apie bendrą prekybos centro per du aukštus viziją, siekiant maksimaliai išnaudoti visas erdves.

Neįprastas vaizdas į antrą aukštą

Erdvės buvo sujungtos tik pernai, kai "Iki Minskas" pagaliau sulaukė dar vienos renovacijos. Sovietinio palikimo pastato būklė netenkino nei savininkų, nei pirkėjų. "Interjero tikslas buvo aiškus - reikėjo sujungti dvi skirtingas ir nefunkcionalias erdves, įgijusias savitų, neaiškios paskirties prekybinių erdvių", - pasakojo D.Mateika.

Architektai ten atrado tokių "šedevrų", kad nieko kito neliko, kaip tik išdraskyti tuos "lizdelius". Pasak D.Čekanausko, kliūčių kilo kur kas daugiau, negu jie tikėjosi. Sovietinis pastatas buvo keletą kartų renovuotas, bet ne iš esmės. "Mūsų užduotį apsunkino sudėtinga ir skirtinga pastato struktūra. Galima sakyti, projektavimo darbai vyko tuo pat metu kaip ir statybų darbai, nes išgriovus kai kurias vidines erdves atrasdavome įvairių netikėtumų. Reikėjo daug ką tuoj pat ir vietoje keisti, iš naujo projektuoti. Tačiau tai nekeitė esminės vizijos", - dėstė architektas.

Projekto idėjos ašimi tapo unikali apšvietimo koncepcija. Taip atsirado pirkėjo kelias. Jį sudaro trys nenutrūkstamos gijos, kurių ilgis - 300 metrų. Tai pagrindinė šviesos kelio rodyklė. Gijos driekiasi skirtingame aukštyje - prasideda pirmame aukšte, prie pat įėjimo į pastatą, paskui vingiuoja į antro aukšto erdves ir vėl leidžiasi į kitą statinio pusę, kur įrengtas dar vienas įėjimas į prekybos centrą.

Šviesos kelio intriga - kas yra už kampo? Tokia mintis kyla, kai pamatai lubose vingiuojančias šviesos linijas. "Mums buvo svarbu parodyti pirkėjui ne tik kelią į parduotuvę, norėjome sukurti ir tam tikrą intrigą, kas gi laukia kiekvieno iš mūsų už kito kampo atėjus į didelį prekybos centrą. Kad žmogus nepasiklystų atsidūręs painiame labirinte, jam neakivaizdiniu gidu tampa šviesos linijų gijos. Šviesos šaltinis - kaip kelias, kuris veda į tikslą", - pasakojo D.Čekanauskas.

Įtikino belgų gamintojus

Nieko stebėtina, kad apšvietimo įrangą pagamino belgai. Tačiau net ir užsienio specialistai, turintys daug gamybos patirties, iš pradžių dvejojo, ar jiems pavyks įgyvendinti tokį sudėtingą lietuvių autorių projektą.

Bet vilniečiai buvo tikri, jog šiais laikais galima pagaminti net tai, kas, atrodo, neįmanoma. Pati sudėtingiausia apšvietimo dalis - jo sujungimas, kad driektųsi erdvėje kaip šviečiantis kelias. Belgai nežinojo, kaip tai galima padaryti. Lietuviai architektai konsultavo gamintojus ir šiems vis dėlto pavyko sukurti įdomų apšvietimą. Dabar belgai didžiuojasi savo darbu taip, lyg tai būtų jų sumanymas.

Moduliniai raštai ant lubų

Kur dingo senosios lubos? - vis dar kirba tas pats klausimas. D.Čekanauskas sako, kad jei pastatas būtų buvęs nugriautas, tokio klausimo, suprantama, niekam nė nekiltų. Dabar - tos pačios lubos, kaip ir konstrukcinės sienos, išliko, tačiau tai, kas buvo sena, paslėpta ir nematyti.

Ant buvusių "Armstrong" tipo lubų plokščių šilkografijos būdu įspausti moduliniai-linijiniai raštai. "Šis sprendimas padėjo išryškinti šviesos akcentus, be to, vizualiai panaikino montažinius lubų profilių skirtumus", - aiškino architektas. Linijinis piešinys pasikartoja tiek pirmo, tiek antro aukšto interjero detalėse. Antrame aukšte dominuoja šviesūs tonai ir vertikalios detalės.

Grindų akmens danga - patvari, saugi ir ekologiška. Tokios nenutryps jokia minia pirkėjų. Bet jei visur būtų vien akmens danga, prekybos centro aplinka atrodytų šalta ir nejauki. Todėl skirtingoms prekybos firmoms apipavidalinti buvo panaudota polimerinė medžio imitacijos danga. Ši medžiaga suteikia aplinkai minkštumo ir šilumos.

Be istorinio palikimo

Labai senais laikais žmonės būrėsi turguose ir negalvojo apie tokių vietų interjerą. Daug svarbiau buvo parduoti, ką patys užaugino savo ūkyje, pabendrauti su kaimynu, pasiteirauti, kaip jam sekasi. Turgus keitė modernesnės prekyvietės, mugės.

Jos neatsirasdavo staiga ir iš niekur. Tie prekybos taškai būdavo parenkami itin patogiose vietose, prie kelio ar vandens telkinių, kad žmonės galėtų lengvai juos pasiekti. Taip per šimtmečius susiformavęs turgus ilgainiui tapo miestelio ar net regiono prekybos ašimi. Toks unikalus darinys egzistuoja iki šiol, tik dabar atmosfera čia jau kita - šiuolaikiška ir moderni.

Iš dalies turgus pakeitė prekybos centrai. Tačiau jų atsiradimo istorija šiek tiek kitokia. Dabartiniai prekybos taškai neturi istorinių ištakų, jie iškilo staiga ir ne visada patogiose vietose, o ir tikslas jų kitas - kuo daugiau pritraukti lankytojų. Kuo jaukesnis ir modernesnis interjeras, tuo prekybos centras populiaresnis. Žmonės po senovei mėgsta tokiose vietose bendrauti, leisti laiką, net jei ir neketina pirkti.

Intriga išliko - architektai D.Čekanauskas ir M.Mateika pabandė moderniai interpretuoti "turgų". Šioje vietoje įkūrė jaukius ir patogius apsipirkimo namus. "Iki Minskas" prisitaikė prie laiko tėkmės poreikių ir vėl tarnauja tiek prekybininkams, tiek pirkėjams. Visas erdves per du aukštus jungia unikalus šviesos kelias.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Sei­mo pir­mi­nin­kė Lo­re­ta Grau­ži­nie­nė ti­ki­si, kad jos pa­teik­tas Sei­mo sta­tu­to pa­tai­sas dėl par­la­men­ta­rų iš­ei­ti­nių su­ma­ži­ni­mo pri­ims dar šios ka­den­ci­jos par­la­men­tas, nors ki­lus ginčams dėl svars­ty­mo [...]
Spar­čiai ar­tė­jant rin­ki­mų į Sei­mą die­nai, ad­vo­ka­tas Jo­nas Ivoš­ka iš­pla­ti­no krei­pi­mą­si į Lie­tu­vos Res­pub­li­kos pre­zi­den­tę „Dar kar­tą dėl LR Sei­mo rinkimų įsta­ty­mo kons­ti­tu­cin­gu­mo“.
Iz­rae­lio ly­de­riai ir mi­nios ge­din­čių žmo­nių ket­vir­ta­die­nį su­si­rin­ko aikš­tė­je prie par­la­men­to ati­duo­ti pa­sku­ti­nės pa­gar­bos bu­vu­siam pre­zi­den­tui ir No­be­lio pre­mi­jos laureatui Shi­mo­nui Pe­re­sui.
Prieš­in­gai nei ma­nė dau­ge­lis ana­li­ti­kų ir eks­per­tų, Naf­tą eks­por­tuo­jan­čių ša­lių or­ga­ni­za­ci­jos (OPEC) na­rės tre­čia­die­nį Al­žy­re ne­ti­kė­tai, vi­sos rin­kos ir sa­vo pačių nuo­sta­bai, su­ge­bė­jo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Spa­lio 1 ir 2 die­no­mis Pa­ne­vė­žio Juo­zo Mil­ti­nio dra­mos tea­tre įvyks iš­skir­ti­nė prem­je­ra – gar­saus len­kų ki­no ir tea­tro re­ži­sie­riaus, sce­na­ris­to, pro­diu­se­rio Krzysz­to­fo Zanussio „Hyb­ris (Pui­ky­bė)“. [...]
Ka­dai­se, so­viet­me­čiu, tai bu­vo mies­te­lio ar kai­mo kul­tū­ros na­mai, ku­riuos sta­tant bu­vo sie­kia­ma už­gož­ti vie­tos baž­ny­čią. Da­bar kai ku­rie jų te­be­vei­kia, ki­ti ap­leis­ti, o kai kurių pa­tal­po­mis nau­do­ja­si [...]
Jau vie­nuo­lik­tus me­tus iš ei­lės ru­duo moks­lei­viams aso­ci­juo­ja­si ne tik su mo­kyk­li­ne ru­ti­na, bet ir su jiems skirtais pra­smin­gais fil­mais.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Ko­pen­ha­go­je pri­sta­ty­tas bū­si­mo­jo vi­siš­kai su­yran­čio „Carls­berg“ bu­te­lio „Green Fi­ber Bott­le“ di­zai­nas. Pla­nuo­ja­ma, jog „Green Fi­ber Bott­le“ ban­do­mo­jo­je rin­ko­je pasirodys 2018 me­tais.
Įvai­riems pra­šy­mams ir pa­žy­moms, raš­tams ir do­ku­men­tams vals­ty­bi­nės ins­ti­tu­ci­jos kas­met su­eik­vo­ja vis ma­žiau po­pie­riaus. Tarp­ži­ny­bi­niam su­si­ra­ši­nė­ji­mui per­si­kė­lus į skaitmeninę erd­vę – [...]
Tau­ra­gės kraš­to mu­zie­jus pri­sta­to so­viet­me­čio pra­džią Lie­tu­vo­je pri­me­nan­čią NKVD būs­ti­nę su au­ten­tiš­ko­mis su­lai­ky­mo, tar­dy­mo ka­me­ro­mis ir kar­ce­riu. Mu­zie­jaus lan­ky­to­jams bus su­tei­kia­ma pro­ga [...]
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Šeš­ta­die­nį Šiau­lių Zok­nių reg­bio sta­dio­ne bus karš­ta. Bū­tent čia vyks le­mia­mos ir in­tri­guo­jan­čios dvie­jų Šiau­lių gran­dų rung­ty­nės dėl reg­bio „Top“ lygos nu­ga­lė­to­jo var­do.
Kau­no ra­jo­no „Hop­trans-Si­re­nų“ ko­man­dą pa­pil­dė dar vie­na ame­ri­kie­tė. Lie­tu­vos mo­te­rų krep­ši­nio ly­gos (LMKL) čem­pio­nės pa­si­ra­šė su­tar­tį su 28 me­tų puolėja Can­da­ce Wil­liams. 
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Kas­kart į Lie­tu­vą ar­ti­mų­jų, gi­mi­nių ir bi­čiu­lių ap­lan­ky­ti at­vyks­tan­ti ži­no­mo po­li­ti­ko, vi­suo­me­ni­nin­ko, gy­dy­to­jo Ka­zio Bo­be­lio naš­lė Da­lia Bo­be­lie­nė iš­vys­ta ge­rų po­ky­čių. Šįsyk ją itin [...]
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Vie­nos di­džiau­sių Lie­tu­vos la­ze­ri­nių pro­duk­tų ir spren­di­mų tie­kė­jų „Al­tech­na R&D“ su­kur­ta itin plo­nų pjū­vių tech­no­lo­gi­ja šie­met pri­pa­žin­ta ge­riau­siu vers­lo ir moks­lo bend­ra­dar­bia­vi­mo [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Spe­cia­lis­tai ra­gi­na gy­ven­to­jus, nu­spren­du­sius įsi­gy­ti nau­do­tą au­to­mo­bi­lį, ne­pa­si­ra­ši­nė­ti su­tar­čių, ku­rios su­da­ro­mos ne­va su už­sie­nio pi­lie­čiais, nors au­to­mo­bi­lio pre­kei­vis yra vie­ti­nis gy­ven­to­jas.
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pe­ru pie­tuo­se pa­upį tvar­kę dar­bi­nin­kai ap­ti­ko da­lį se­no­vės in­kų al­to­riaus, ku­ris bu­vo lai­ko­mas din­gu­siu, tre­čia­die­nį pranešė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja.
Aji Cha­ra­pi­ta rū­šies ai­trio­ji pa­pri­ka yra maž­daug žir­nio dy­džio. Kaip skel­bia­ma, ki­log­ra­mas šių prie­sko­nių ga­li kainuoti tūks­tan­čius eu­rų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar išvados dėl numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo pakeis Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu?
Taip. Vakarai su Rusija elgsis griežčiau
Ne. Toliau bus vykdoma "dialogo ir kompromiso paieškos" politika
Išvados dar labiau išgąsdins Vakarus. Pozicija Maskvos atžvilgiu taps švelnesnė
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami