Mažos gyvenamosios erdvės dideli privalumai

Nijolė STORYK 2012-11-13 06:00

Nijolė STORYK

2012-11-13 06:00
Tai, kas tinka dideliam butui, visiškai netinka mažai patalpai. Studijos "Namų vizija" nuotraukos
Ma­žas jau­kus bu­tas pa­čia­me sos­ti­nės cen­tre pa­to­gus įvai­riais at­žvil­giais. Tad vis daž­niau žmo­nės į to­kius ir dai­ro­si.

Dvi merginos mažą erdvę įsirengė vos per du mėnesius. Bute vietos nedaug, bet labai patogu gyventi. Modernus interjeras gana praktiškas ir lakoniškas.

Baldų ir interjero "Namų vizija" studijos vadovė, 25 metų Gintarė Gruodytė kūrybiškai pažvelgė į sostinės Savanorių prospekte, "Evitos" namų komplekse esantį 45 kvadratinių metrų butą. Jį įrengti Gintarei padėjo studijos interjero dekoratorė Sigita Jusaitė.

Baldų ir interjero "Namų vizija" studijos vadovė G.Gruodytė (viršuje) ir interjero dekoratorė S.Jusaitė kūrybingai pažvelgė į nedidelį butą.

Tos pačios zonos, tik mažesnės

Sukurti mažą erdvę - nelengva užduotis interjero dizainerei. Tai, kas tinka dideliam butui, visiškai netinka mažai patalpai. Reikia pamąstyti, kaip vizualiai padidinti erdvę ir tikslingai panaudoti visą gyvenamąjį plotą.

G.Gruodytė neabejojo, kad galima puikiai įsikurti mažame bute, kur yra beveik tos pačios zonos kaip ir dideliame - virtuvė, svetainė ir miegamasis. Į mažą erdvę reikia sutalpinti visa, kas yra būtina patogiam ir jaukiam gyvenimui.

"Žinoma, daug lengviau kurti interjerą, kai viskas yra aišku, kai su užsakovu iki smulkmenų aptariama kiekviena detalė. Kiek kebliau, kai tenka bendrauti su žmonėmis, kurie patys gerai nežino, ko nori, ir nelabai įsivaizduoja, kaip atrodys jų butas. Šį kartą su užsakovais gana greitai radome bendrą kalbą", - aiškino Gintarė.

Kurti baldus įdomiau nei drabužius

Baldų ir interjero studija veikia dar tik metus, nors baldų projektavimu Gintarė pradėjo domėtis gerokai anksčiau.

"Pradžia buvo nelengva, bet ir ne tokia sunki, kad nebūčiau galėjusi pragyventi ir būtų reikėję išvykti ieškoti darbo svetur. Pamėginau plėsti savo veiklą. Taip daug įdomiau dirbti. Studija "Namų vizija" neapsiriboja vien tik interjero kūrimu. Dar projektuojame ir gaminame baldus", - teigė ji.

Pasak merginos, ši sritis atveria daug galimybių, čia galima tobulėti ir įgyvendinti savo idėjas. "Baldų projektavimu ir gamyba susidomėjau būdama aštuoniolikos metų. Tuo metu dirbau Jonavoje. Čia įgijau daug praktikos. Tai padėjo man pačiai pradėti savo baldų projektavimo ir gamybos verslą. Be to, ši veiklos sritis papildo interjero dekoravimą", - tikino pašnekovė, kuri baigė ekonomikos studijas, tačiau pasirinko kūrybiškesnę veiklos sritį. "Mūsų giminėje yra baldininkų, bet tai nėra mano šeimos verslas. Iš pradžių projektuoti baldus buvo tik pomėgis, paskui tai virto rimta veikla. Mano pirmas suprojektuotas baldas buvo virtuvės komplektas. Visada žaviuosi gražia namų aplinka. Žmogus gerai jaučiasi tokioje aplinkoje gyvendamas", - pasakojo autorė.

Vonios interjeras - tarsi gyvenamųjų zonų tęsinys.

Nė kvapo senų baldų

Nedideli butai patinka jauniems žmonėms. Jie paprastai savo gyvenimą pradeda nuo kuklaus turto, telpančio į mažą lagaminą. Be to, jaunimas nėra pripratęs prie senų baldų ir daiktų. Juos traukia tai, kas yra nauja ir modernu.

Mažame ir jaukiame bute Savanorių prospekte senų daiktų nėra nė kvapo. Nauji baldai virtuvėje, svetainėje ir miegamajame dar kvepia natūraliu medžiu ir dažais. Pasak Gintarės, baldai skirti patogiai gyventi. Jie atlieka tam tikrą funkciją, tarkim, vienokią virtuvėje, kitokią - svetainėje ar miegamajame. Tačiau mažame bute jie turi būti dar ir estetiškai patrauklūs. Net baldų spalvos parinktos ramios, pastelinės, kad neužgožtų mažos erdvės ir būtų praktiški.

Žvilgsnis aukštyn

Nedidelis butas yra kampinis. Vietoj išorinių svetainės sienų - du dideli vitrininiai langai. Virtuvės zonoje - dar vienas langas. Bute šviesos daug, bet kur pastatyti baldus? Vietos lyg ir nėra. Svetainė, valgomasis ir virtuvė yra vienoje atviroje erdvėje.

Interjero autorė panaudojo mažos erdvės aukštį, kad būtų daugiau vietos buities daiktams susidėti. Virtuvės baldų komplektas siekia lubas. Spintelių durelės turi frezuotas rankenėles. "Tokios rankenėlės būtinos gyvenant mažoje erdvėje. Jos neatsikišusios, todėl netrukdo, kai virtuvėje sukinėjasi šeimininkė", - tvirtino pašnekovė. Kad liktų daugiau vietos virtuvės darbastaliui, garų surinktuvas buvo sumontuotas šiek tiek toliau nuo kriauklės.

Mažoje virtuvėje nėra valgomojo stalo - nebeužteko vietos jam pastatyti. Vietoj jo atsirado Gintarės suprojektuotas mini baras su trimis aukštomis kėdėmis, kuris nusitęsia palei visą virtuvės palangę. Virtuvėje dominuoja šviesios pastelinės spalvos.

Veidrodžių sumažėjo

Kaip ir virtuvės, miegamojo spinta užima visą sieną iki pat lubų. Spintos vidurinėje dalyje įstatytas veidrodis. Taip vizualiai išsiplečia erdvė. Pasak Gintarės, jeigu veidrodis būtų per visą spintą, jame atsispindėtų visas kambarys. Tačiau šio sumanymo atsisakė užsakovai, jie teigė, kad tada jaustųsi lyg veidrodžių karalystėje.

Miegamojo interjere, kaip ir visame bute, vyrauja paprastumas ir lakoniškumas. Viskas buvo daroma taip, kad čia gyvenantys jauni žmonės jaustųsi patogiai. Pernelyg ramių spalvų monotonija nėra gerai. Tad dizainerė pateikė įvairovės. Vertikaliai dryžuotas tapetas - subtilius kompozicijos triukas. Priklijuotas ant sienos ties lovos atlošu jis pagyvino ir vizualiai praplėtė nedidelį miegamąjį.

Jei dar žvilgterėtume į svetainę, šios erdvės akcentas - lengvos formos sekcija su atviromis lentynomis. Autorė teigė, kad projektuodama šį baldą stengėsi, kad daiktas tarsi susilietų su maža patalpa.

Lengvumo pojūtis

Gintarė tiesiog įsimylėjusi medį, kuris yra tobula medžiaga baldams. Tačiau negalėjo pasakyti, koks medis jai geriausiai paklūsta. "Tokia gyvenimo realybė, kad tenka gaminti kiek pigesnius, bet kokybiškus baldus iš medžio drožlių plokščių. Šiame bute kietieji baldai būtent tokie ir yra. Man svarbus ne pats medis, iš kurio gaminamas baldas, bet aplinkos visuma, kurioje stovi mano suprojektuotas daiktas", - patikslino ji.

Pašnekovė ne kartą užsiminė, kad interjeras turi būti lengvas kaip plunksna. Kas tai? Ar baldai gali būti lengvi? Pasak jaunos baldininkės, gerai pagamintas baldas gali daryti lengvumo įspūdį. Grakštumo suteikia ir tinkamai priderinta prie interjero baldo spalva.

"Mažam butui spalvų įvairovė netinka, ypač jeigu jos yra ryškios. Po kurio laiko toks derinys pradėtų dirginti ir varginti. Tad šiame bute vyrauja vien tik tų pačių ramių pastelinių spalvų atspalviai - nuo sienų iki baldų", - pasakojo Gintarė.

Apšvietimas - estetinė detalė

Autorė taip pat daug dėmesio skyrė interjero apšvietimui. Prie baro ir svetainėje pakabinti šviestuvai. Jaukumo suteikia halogeninės lempos, įmontuotos į virtuvės baldų komplektą.

Miegamajame buvo atsisakyta dirbtinio apšvietimo. Pasak Gintarės, šiam kambariui labiau tinka gelsva šviesa, kuri suteikia ramybės pojūtį. Virš lovos pritvirtintos bra, kad būtų patogu prieš miegą paskaityti gerą knygą. Svetainės sekcijoje esantis šviestuvas atlieka labiau estetinę funkciją. Šviesos skleidžia nedaug, bet sukuria jaukumą, kai norima pasėdėti romantiškoje prieblandoje.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Rugilė  94.244.104.67 2016-09-12 15:26:35
Tikrai labai skoningas interjeras tokioms palyginus mažoms erdvėms. Baldai man labai patinka, panašių lyg ir radau http://www.leojar.lt/, bandysim kažką panašaus įsirengti ir savo namuose.
0 0  Netinkamas komentaras
evita  78.60.214.113 2012-11-13 10:59:27
Labai grazu, jauku ir skoninga.
2 0  Netinkamas komentaras
Lie­tu­va penk­ta­die­nį ati­duo­da duo­klę ve­lio­niui Iz­rae­lio prezidentui Shi­mo­nui Pe­re­sui.
Prieš ket­ve­rius me­tus Eli­gi­jaus Ma­siu­lio ir Val­de­ma­ro To­ma­ševs­kio va­do­vau­ja­mas par­ti­jas Sei­mo rin­ki­muo­se pa­lai­kė maž­daug 200 tūkst. rin­kė­jų. Ne­di­de­lės, ta­čiau stabilų elek­to­ra­tą tu­rin­čios [...]
Veng­rai sek­ma­die­nį vyk­sian­čia­me re­fe­ren­du­me ti­kriau­siai at­mes pa­bė­gė­lių pa­skirs­ty­mo Eu­ro­pos Są­jun­go­je pa­gal pri­va­lo­mas kvo­tas pla­ną ir šiuo žings­niu ga­li dar su­stip­rin­ti griežtai prieš im­ig­ran­tus [...]
Ukrai­nos na­cio­na­li­nis an­ti­ko­rup­ci­jos biu­ras (UNAB) vei­kia jau be­veik de­šimt mė­ne­sių. Per šį lai­ką jis pra­dė­jo dau­giau nei 200 kri­mi­na­li­nių ty­ri­mų, su­si­ju­sių su įsigalėjusia ša­ly­je ko­rup­ci­ja. [...]
Prieš 77 me­tus, 1939-ųjų rug­sė­jo 28 die­ną, Vo­kie­ti­jos ir SSRS pa­si­ra­šy­tas va­di­na­mo­jo Mo­lo­to­vo-Rib­ben­tro­po pa­kto pa­pil­do­mas slap­ta­sis pro­to­ko­las ga­lu­ti­nai nu­lė­mė Lie­tu­vos li­ki­mą. Ta­čiau są­moks­lo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
Šį tea­tro se­zo­ną tea­tro­lo­gas, kri­ti­kas, spek­tak­lių pro­diu­se­ris Aud­ro­nis Liu­ga pra­dė­jo Vals­ty­bi­nia­me jau­ni­mo tea­tre. Jo da­bar­ti­nis va­do­vas sie­kia nau­jin­ti tea­trą, bū­si­mos prem­je­ros – tiek jau­nų, [...]
Gal­būt net ne vi­si vil­nie­čiai ži­no, kur va­ka­rais ga­li­ma pa­bėg­ti nuo ne­oni­nių var­to­to­jų kul­tū­ros lem­pu­čių ir ras­ti ne to­kią triukš­min­gą, tru­pu­tį nos­tal­gi­jos dul­kė­mis nusėtą ra­my­bės oa­zę.
Grum­da­ma­sis su pra­stu oru ir prieš­prie­ši­niu vė­ju prieš 180 me­tų iš Ka­ra­liau­čiaus į Klai­pė­dą vy­kęs bur­lai­vis ga­be­no žmo­gų, il­gai­niui ta­pu­sį vie­nu žy­miau­siu XIX amžiaus kom­po­zi­to­rių, pa­sku­ti­nį­jį [...]
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nia­me ope­ros ir ba­le­to tea­tre spa­lio 1 d. ro­do­ma Lud­wi­go van Beet­ho­ve­no ope­ra „Fi­de­li­jus“ – ypa­tin­gas spek­tak­lis, mat tą va­ka­rą įvyks net trys de­biu­tai. 
Įmo­nėms, ku­rios Vil­niu­je ne tik žen­gė pir­muo­sius žings­nius, bet ir skai­čiuo­ja čia veik­los de­šimt­me­čius ar šimt­me­tį, mies­to pra­na­šu­mai na­tū­ra­liai nu­sve­ria trū­ku­mus: lo­gis­ti­kos iš­šū­kiai [...]
Rug­sė­jo 29 d., ket­vir­ta­die­nį, du­ris ofi­cia­liai at­vė­rė de­ši­nia­ja­me Ne­ries kran­te įsi­kū­ręs vers­lo mies­tas „Quad­rum“, į ku­rį Nor­ve­gi­jos įmo­nių gru­pė „Scha­ge Group“ investavo 100 mln. [...]
Jei ku­ris nors vil­nie­tis sa­vęs pa­klaus­tų, o ka­da jis, kaip iš sve­tur at­vy­kęs tu­ris­tas, sky­rė lai­ko tie­siog pa­vaikš­čio­ti po Vil­nių ir įdė­miai pa­siž­val­gy­ti, pa­jus­ti jo dva­sią, gy­ve­ni­mo rit­mą, [...]
Birš­to­no me­ri­ja ofi­cia­liai at­sip­ra­šė kū­rė­jos Il­zės But­ku­tės už teks­tus, nu­si­ra­šy­tus iš jos tink­la­raš­čio. Ta­čiau au­to­rė krei­pė­si į ad­vo­ka­tus, nes jos kū­ry­ba sa­vi­na­ma­si jau ne pir­mą kar­tą.
Šią sa­vai­tę su­kan­ka 20 me­tų, kai Lon­do­no „Ar­se­nal“ fut­bo­lo klu­bą tre­ni­ruo­ja prancūzas Ar­se­ne'as Wen­ge­ras.
Po tri­jų Lie­tu­vos krep­ši­nio ly­gos (LKL) tu­rį vien­val­dis ly­de­ris yra Vil­niaus „Lie­tu­vos ry­tas“. Per­ga­lės sko­nio šį se­zo­ną dar ne­pa­ju­to ša­lies vi­ce­čem­pio­nas Klai­pė­dos „Neptūnas“ ir be­ne [...]
Vil­niu­je ga­li­ma ska­nau­ti ko­ne vi­sų pa­sau­lio vir­tu­vių pa­tie­ka­lų. Čia ne­trūks­ta ir tra­di­ci­nės lie­tu­viš­kos vir­tu­vės res­to­ra­nų, ku­riuos daž­nai ren­ka­mės, kai at­vy­ku­siems svečiams no­ri­si pri­sta­ty­ti [...]
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Jau penk­tus me­tus iš ei­lės vyks­tan­ti IT pa­slau­gų bend­ro­vės „Tie­to Lie­tu­va“ IT ta­len­tų ug­dy­mo prog­ra­ma „Mė­nuo su IT“ šie­met pir­mą kar­tą su­lau­kė itin daug par­aiš­kų ne tik iš Lie­tu­vos, [...]
Rug­sė­jo pra­džio­je Eko­no­mi­nio bend­ra­dar­bia­vi­mo ir plė­tros or­ga­ni­za­ci­ja (EB­PO) pa­skel­bė kas­me­ti­nį švie­ti­mo duo­me­nų lei­di­nį „Žvilgs­nis į švie­ti­mą“ (anlg. Edu­ca­tion at a Glan­ce), ku­ria­me pir­mą [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Jau ry­toj, spa­lio 1 die­ną, Lie­tu­vo­je pra­dės veik­ti iš­ma­nio­ji mo­kes­čių ad­mi­nis­tra­vi­mo sis­te­ma (i.MAS) – vi­si pri­dė­ti­nės ver­tės mo­kes­čio (PVM) mo­kė­to­jai pri­va­lės teikti elek­tro­ni­nes sąs­kai­tas [...]
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Rū­pi­ni­ma­sis vo­kie­čių bok­se­re Vė­tra pa­ska­ti­no vil­nie­čius Ža­ną ir Ta­dą Pen­kaus­kus pra­dė­ti šei­mos vers­lą: įkur­ti pre­kės ženk­lą „Dog Punk“ val­dan­čią bend­ro­vę „Penki šu­nys“. Idė­ją [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pra­ncū­zi­jo­je skan­da­lą su­kė­lė žur­na­lis­tas, pa­si­pik­ti­nęs bu­vu­sios tei­sin­gu­mo mi­nis­trės Ra­chi­dos Da­ti dukrai duo­tu var­du.
Net pei­liu gink­luo­tas plė­ši­kas ne­pri­vers at­si­sa­ky­ti puodelio ar­ba­tos Ang­li­jo­je.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar ukrainiečiams pavyks sumažinti korupcijos lygį šalyje?
Taip. Pastangos įveikti korupciją nenueis veltui
Ne. Korupcija Ukrainoje per giliai įsišaknijusi
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami