Pavasario nuotaikos braunasi į namus

Nijolė STORYK 2012-04-03 08:21

Nijolė STORYK

2012-04-03 08:21
Ži­no­mas Lie­tu­vos ar­chi­tek­tas To­mas La­pė ir jo va­do­vau­ja­ma bend­ro­vės "Stu­di­ja la­pe" ko­man­da jau­ni ar­chi­tek­tai Ži­vi­lė Pu­tri­mai­tė, Do­vi­lė Ažon­de­ny­tė ir Vy­te­nis Eit­mi­na­vi­čius in­ter­je­rą pa­ly­gi­no su gai­viu pa­va­sa­rio pro­ver­žiu. Poe­tiš­kas žo­dis vir­to ti­kro­ve.

Kūrybinga architektų grupė nustebino "Metų interjero" konkurso išmaningąją tarptautinę komisiją savitu požiūriu į interjerą, nepaprastai skoningu bei subtiliu daiktų ir spalvų deriniu gyvenamoje erdvėje. 

Vilniečių projektas "Pavasaris", įgyvendintas individualiame name, buvo pripažintas geriausiu šių metų interjeru. T.Lapės komandai buvo įteikta "Auksinė paletė".

Jau tradicinis tapęs ir septintą kartą rengiamas gan populiarus "Metų interjero" konkursas šiemet sulaukė rekordinio skaičiaus dalyvių - net 140 pateikė savo realizuotus interjerus. Tarp nugalėtojų - tik dešimt geriausių interjerų, kurie buvo sukurti visuomeniniuose pastatuose, biuruose ir privačiuose namuose.

Ne bedvasis pasaulis

Kaip gyvybės daigelis pavasaris trūks plyš braunasi į namo vidų ir tirpdo šalčio sukaustytą žemę - šildo, gaivina, šviečia ir ramina.

Interjeras ir pavasaris - toks derinys naujas ir netikėtas namų aplinkoje. Sumanymas gan drąsus, turint omenyje, kad pati gamta yra įnoringa ir ne visada nori paklusti, kai ja norima tarsi pasinaudoti ir priversti tarnauti žmogui. Tai, kas tinka gamtai, ne visada prigyja namų erdvėje.

Talentingas architektas T.Lapė vadovavosi gan paprastu ir daugeliui žinomu principu - interjeras yra gyvenimo būdas, jokiu būdu - ne baldų ir daiktų bedvasis pasaulis.

Interjeras "Pavasaris" prilygsta vienam geriausių šios srities darbų, kurį galima tiesiog pavadinti tobulu šedevru.

Architektas T.Lapė šypteli kukliai sakydamas, kad "Pavasario" interjeras nepretenduoja į tokias dideles aukštumas. Tačiau tas faktas, kad tarp daugelio konkurso dalyvių išrinktas lyderiu, daug ką pasako.

Balta - kaip žydintis sodas

- Kodėl "Metų interjero" geriausias interjeras pavadintas žodžiu "Pavasaris"?

- Žodžio poezija natūraliai išsirutuliojo į interjero poeziją (šypsosi). Tokį projekto pavadinimą lėmė unikalus sklypas ant šlaito, kuris yra itin gražioje gamtoje. Užsakovų vertybės susijusios su gamta ir augalais. Taip viskas natūraliai ir susidėliojo.

- Tad galima teigti, kad į namo vidų perkėlėte tikrą pavasarį. Koks jūsų interjero pavasaris?

- Pastatas stovi tarsi įsikirtęs į šlaitą. Poezija kaip ir tiko šiam atvejui. Kai sniegas pradeda tirpti, iš apačios bunda gyvybė. Gan aukšta būsto erdvė, pro kurią įkrinta saulės spinduliai. Viduje yra mažasis žiemos sodas.

Name nėra jokių koridorių. Jų tiesiog nereikėjo. Visos erdvės susilieja į pavasario grožį.

- Baltas pavasario interjeras padvelkė lengvumu ir paprastumu, lyg žydintis sodas. Ar nebaisu prisiliesti prie tokios grožybės purvinais batais? (Bandau atremti architektą praktišku požiūriu.)

- (Nusistebi.) Taip tikrai nėra. Pats esu ne kartą lankęsis tame name. Žmonės gerai jaučiasi gyvendami gražioje baltoje aplinkoje.

- Interjeras - baltas tarsi žydintis sodas. Kodėl ši spalva dominuoja namo viduje?

- Sakoma, kad geriausia spalva yra natūrali šviesa. Šiame name šviesos daug. Būnant viduje jaučiamas skaidrumas ir lengvas švelnumas, savitas ryšys su gamta. Balta spalva sukuria ypatingą nuotaiką gyvenamojoje erdvėje.

Ši spalva yra neutrali, jai viskas dera. Tokią spalvą pasirinkome dar ir todėl, kad čia gyvenantys žmonės yra dideli dailės gerbėjai. Tapybos drobė yra didesnė vertybė nei kambario sienos. Vertingi dalykai, kabantys ant baltos sienos, dar labiau išryškėja.

Akcentai - židinys ir šviestuvai

- Erdvėje nėra vidinių sienų. Ją padalijote, bet neatskyrėte vienos dalies nuo kitos. Kaip tai padarėte?

- Minkšti šviesūs baldai pastatyti taip, kad būtų patogu bendrauti. Jie sudaro tarsi pusratį, kaip amfiteatre.

Židinys, kaip tai būdavo senovėje, yra pačiame būsto centre, skirtas tam, kad šiek tiek tą erdvę suskaldytų ir detalizuotų, kur kas yra.

Židinys skiria ir kartu jungia poilsio zoną ir valgomąjį. Jo apačia yra stiklinė. Kai židinys pakuriamas, nuo jo šiluma sklinda į visas keturias puses. Jauku ir patogu.

Senovėje taip statydavo namus - ugnies aukuras būdavo centre, o aplink jį vyko žmonių gyvenimas. Ir dabar tokiu principu mongolai stato jurtas. Girdėjau, kad ir Lietuvoje jau yra jurtų.

Šviestuvai kabo lyg debesėliai. Taip buvo padaryta specialiai, nes norėjome išsaugoti aukštas lubas. Mokslininkų įrodyta, jog kuo aukštesnės lubos, tuo žmogus lengviau mąsto. Žemos lubos slegia ir trukdo galvoti.

Kad būtų jaukiau, buvo pakabinti šviestuvai debesėliai, kurie yra lyg antros lubos. Išnyko konkreti lubų riba. Pirmas įspūdis toks, jog lubų apskirtai nėra.

- Minėjote, jog projektuodami modernų būstą atkreipėte dėmesį į užsakovų gyvenimo būdą, stengėtės, kad tai atsispindėtų toje aplinkoje, kur jie gyvens. Kaip pavyko susieti interjerą ir gyvenimo būdą?

- Tai buvo pats džiugiausias kūrybos momentas. Su užsakovu gan daug ir nuoširdžiai bendravome, diskutavome, koks turėtų būti statomas šeimos namas. Tuos pokalbius apibendrinome ir padarėme išvadas. Daug dalykų lėmė, kad namas yra būtent toks. Pats reljefas yra unikalus. Aplink - nuostabūs nepakartojami vaizdai. Vaiski saulė. Visi objektyvūs argumentai buvo įvertinti ir į tai atsižvelgta.

Vieninteliai laiptai tamsūs

- Šiame name nėra koridoriaus. Kai kurios erdvės - netradicinės, be keturių kampų. Ko dar atsisakėte?

- (Šypteli.) Šį kartą išsisukome be koridoriaus, bet yra tamsūs ąžuoliniai laiptai, kuriais galima pakilti į miegamuosius.

Viskas čia yra gan racionalu, tik kai kurių sienų linijos lenktos. Tačiau tai nesudarė sunkumų, kai buvo statomi baldai. Lenktos linijos atsirado dėsningai, nes namas yra ant šlaito. Rūsys tarsi buvo įraustas po žeme, ant kurio pamato iškilo pastatas.

- Vieninteliai laiptai baltame pavasario interjere yra tamsūs. Kodėl?

- Kai saulė pakrypsta vakarop, pro langus spinduliai apšviečia tamsius laiptus. Tamsi spalva čia tiko. Laiptai yra tarsi koridorius, jie jungia dvi namo erdves - privačią ir skirtą svečiams. Miegamųjų zona taip pat balta.

- Šiais laikais prabanga - didelis valgomasis, kuriame galima pastatyti didelį stalą. Retai kur pamatysi tokioje vietoje ant sienos puikų paveikslą. Dar retesnis dalykas - namų biblioteka. 

- Svetainės gale už nedidelės pertvaros yra nedidelė biblioteka. Čia gyvenantys žmonės daug skaito. Knygoms šiuose namuose yra vietos. Namai be knygų - kaip medis be lapų.

- Kuris proceso etapas jums pats įdomiausias? Kaip daabr vertinate namą dabar, kurio interjeras pelnė metų geriausio interjero titulą?

- Viskas buvo įdomu - nuo pradžios iki pabaigos. Kažko išskirti negalėčiau. Pažinimo etape visada slypi kažkokia paslaptis. Mėgstu ir statybos procesą, kuris yra nuolat kintantis ir tenka greitai priimti sprendimus, kai reikia ką nors pakeisti. Nuo esminės būsto idėjos nebuvo nutolta, tik kai kas patobulinta. Kūryba yra amžinas kelias.

Kaip komplimentas nuskambėjo užsakovo pasakyti žodžiai, jog per atostogas pirmą kartą jis su šeima liko naujuose namuose ir niekur nenorėjo važiuoti atostogauti. Visiems namiškiams taip buvo gera būti namie (šypsosi).

Kaip žmogaus drabužis

- Didesnė jūsų kūrybos dalis yra statinių architektūra. Kokią dalį užima interjeras?

- Dauguma mūsų studijos sukurtų interjerų yra tęstiniai būsto projektai. Baigdami statyti namą įrengiame ir jo interjerą. Tai darni viso namo koncepcijos tąsa.

Vien tik dekoruoti keturias būsto sienas be visumos - ne tik man, bet ir mano kolegoms paprasčiausiai būtų neįdomu dirbti. Tai jau ne architektūra, bet interjero dekoravimas. Toks variantas taip pat įmanomas. Tuomet tenka ieškoti atspirties taškų, koks turi būti interjeras konkrečiu atveju.

Interjeras, kalbant alegoriškai, yra kaip žmogaus drabužis. Tik kur kas didesnio dydžio (smagiai šypsosi). Interjeras turi atitikti žmogaus gyvenseną, jo gyvenimo būdą ir vertybes.

Interjero dekoravimas yra kas kita. Tai daiktų, kuriuos siūlo prekybininkai, komponavimas erdvėje. Tai gali padaryti ir architektas, ir interjero dekoravimo išsilavinimą turintys asmenys. Bet tai nėra susiję su gyvenimo būdu ir jo scenarijumi.

Žvelgiant į šį procesą architekto požiūriu, tokie dalykai kyla iš vertybių, kurios yra esminės tame pastate, sklype ar žmogaus gyvenime. Vėliau reikia pasirinkti išraiškos priemones. Būtina labai aiškiai nustatyti akcentus, kas yra svarbu - ar tai architekto (interjero dekoratoriaus) nusižiūrėti daiktai parduotuvėje, ar, priešingai, tie daiktai atspindi to žmogaus gyvenimą.

- Jums labai sekasi, kad galite daryti tai, kas jums patinka - projektuoti namą ir įrengti jo interjerą?

- (Šypsosi.) Nuoseklus darbas visada atveria didesnes galimybes. Svarbu, koks yra projekto tikslas, ko autorius siekia. Manau, jog tikslas - tai žmogus, kuris ketina tame name gyventi. Reikia žinoti jo gyvenimo vertybes. Tai labai plati prasmė. Mano nuoširdžiu įsitikinimu, ne kvadratiniai metrai pakelia gyvenimo kokybę, bet dalykai, kurie džiugina žmogų. Architektas nėra šalutinis asmuo, kai  projektuoja savo užsakovui namą. Jis tampa tarsi šeimos nariu. Architektas yra tas asmuo, kuris turėtų padaryti džiaugsmingesnį kitų gyvenimą.

- Tenka išgirsti tokius pasakymus: "Projektavau namą kaip sau." Ar toks požiūris teisingas?

- Atleiskite, bet kartais nereikia daryti kaip sau. Aš kratausi pasakymo: "Darau kaip sau." Ar tai daryčiau sau, ar kitam, viską lemia, ko siekiu konkrečiu atveju. Tačiau yra dar keli aspektai - o tai svarbu - materialiniai ar dvasiniai dalykai. Viską reikia darniai suderinti.

Kartais užsakovai nedrąsiai atveria architektui savo asmenines vertybes ir tuo apsunkina jam darbą. Jei bendravimas vyksta sklandžiai, tuomet pavyksta pasiekti gerą rezultatą. Gyvybė atsiranda tuomet, jei yra gyvas impulsas. Vien tik logiškas ir pragmatiškas vertinimas gali sugadinti net geriausią projektą.

Be gero modelio net ir pats geriausias drabužių dizaineris nesukurs gražaus drabužio. Taip yra ir su architektūra.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Alex  78.60.107.142 2012-04-03 20:16:56
Respect
2 0  Netinkamas komentaras
Penk­ta­die­nio va­ka­rą še­šio­li­kai sa­vi­val­dy­bių įteik­ti „Auk­si­nės kri­vū­lės“ ap­do­va­no­ji­mai už pasiekimus skir­tin­go­se sri­ty­se.
Po­li­ci­ja tei­gia pa­sie­ku­si rim­tų pos­lin­kių iki­teis­mi­nia­me ty­ri­me dėl pla­taus mas­to ki­ber­ne­ti­nių at­akų, šį pa­va­sa­rį įvyk­dy­tų prieš Lie­tu­vos valstybės ins­ti­tu­ci­jų tink­la­la­pius.
Če­ki­jos prem­je­ras pa­pra­šė bri­tų mi­nis­trės pir­mi­nin­kės The­re­sos May su­stab­dy­ti smur­tą prieš če­kus, anot Pra­hos, pra­si­ver­žian­tį po bri­tų rin­kė­jų pri­im­to spren­di­mo iš­sto­ti iš Eu­ro­pos Są­jun­gos, [...]
Jung­ti­nės Tau­tos penk­ta­die­nį pers­pė­jo, kad maž­daug 100 tūkst. žmo­nių yra įstri­gę Pie­tų Su­da­no Jė­jaus mies­te, ku­ria­me jiems trūks­ta maisto ir me­di­ka­men­tų.
Prieš 77 me­tus, 1939-ųjų rug­sė­jo 28 die­ną, Vo­kie­ti­jos ir SSRS pa­si­ra­šy­tas va­di­na­mo­jo Mo­lo­to­vo-Rib­ben­tro­po pa­kto pa­pil­do­mas slap­ta­sis pro­to­ko­las ga­lu­ti­nai nu­lė­mė Lie­tu­vos li­ki­mą. Ta­čiau są­moks­lo [...]
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
Šių­me­ti­nės Šven­to­jo Je­ro­ni­mo pre­mi­jos pa­skir­tos ver­tė­jai į pra­ncū­zų kal­bą Sta­sei Ba­nio­ny­tei-Ger­vie­nei ir lie­tu­vių li­te­ra­tū­rą į bul­ga­rų kal­bą ver­čian­čiai Antonijai Pen­če­vai, pra­ne­šė [...]
Šį tea­tro se­zo­ną tea­tro­lo­gas, kri­ti­kas, spek­tak­lių pro­diu­se­ris Aud­ro­nis Liu­ga pra­dė­jo Vals­ty­bi­nia­me jau­ni­mo tea­tre. Jo da­bar­ti­nis va­do­vas sie­kia nau­jin­ti tea­trą, bū­si­mos prem­je­ros – tiek jau­nų, [...]
Grum­da­ma­sis su pra­stu oru ir prieš­prie­ši­niu vė­ju prieš 180 me­tų iš Ka­ra­liau­čiaus į Klai­pė­dą vy­kęs bur­lai­vis ga­be­no žmo­gų, il­gai­niui ta­pu­sį vie­nu žy­miau­siu XIX amžiaus kom­po­zi­to­rių, pa­sku­ti­nį­jį [...]
Lie­tu­vos na­cio­na­li­nia­me ope­ros ir ba­le­to tea­tre spa­lio 1 d. ro­do­ma Lud­wi­go van Beet­ho­ve­no ope­ra „Fi­de­li­jus“ – ypa­tin­gas spek­tak­lis, mat tą va­ka­rą įvyks net trys de­biu­tai. 
2015 me­tais kas tre­čias iš Lie­tu­vos emig­ra­vęs vy­ras bu­vo 19–26 me­tų am­žiaus, kas penk­tas – 27–34 me­tų am­žiaus. Pa­ly­gin­ti su 2014 me­tais, emig­ra­vu­sių 19–26 me­tų amžiaus vy­rų skai­čius [...]
2016 m. an­trą­jį ket­vir­tį tie­sio­gi­nių už­sie­nio in­ves­ti­ci­jų srau­tas į Lie­tu­vą di­dė­jo, o tie­sio­gi­nių Lie­tu­vos in­ves­ti­ci­jų srau­tas už­sie­ny­je ma­žė­jo, bend­ra­me pra­ne­ši­me skelbia Lie­tu­vos sta­tis­ti­kos [...]
VšĮ At­ei­ties vi­suo­me­nės ins­ti­tu­to 2016 me­tais at­lik­tas sa­vi­val­dy­bių kul­tū­ros įstai­gų veik­los ino­va­ty­vu­mo ty­ri­mas par­odė, kad pa­grin­di­nis bū­das ska­tin­ti ino­va­ci­jas regionų kul­tū­ros įstai­go­se [...]
Se­niau­siam Lie­tu­vos le­do ri­tu­lio klu­bui, daug­kar­ti­niams Lie­tu­vos čem­pio­nams ir dau­giau­siai žai­dė­jų Lie­tu­vos rink­ti­nei iš­ug­džiu­siai Elek­trė­nų „E­ner­gi­jai“ at­si­bo­do taiks­ty­tis su blo­go­mis sa­vo [...]
Rug­sė­jo mė­ne­sį pra­si­dė­jęs nau­ja­sis spor­ti­nių šo­kių se­zo­nas Lie­tu­vos at­sto­vams ža­da kaip niekada daug per­ga­lių.
Šių me­tų lie­pą su­si­tuo­kęs tris­de­šimt­me­tis bu­ši­do ko­vo­to­jas Ta­das Jon­kus at­vi­ras – šei­ma jam di­džiau­sias tur­tas.
„Šian­dien da­lin­siuo­si sa­vo pa­tir­ti­mi, kaip įveik­ti dep­re­si­ją, kaip ne­pa­si­duo­ti ir at­ras­ti ti­kė­ji­mą sa­vy­je. Ži­nau, kad Lie­tu­vo­je yra la­bai skau­di si­tua­ci­ja dėl didelio sa­vi­žu­dy­bių skai­čiaus. [...]
Vil­niu­je ga­li­ma ska­nau­ti ko­ne vi­sų pa­sau­lio vir­tu­vių pa­tie­ka­lų. Čia ne­trūks­ta ir tra­di­ci­nės lie­tu­viš­kos vir­tu­vės res­to­ra­nų, ku­riuos daž­nai ren­ka­mės, kai at­vy­ku­siems svečiams no­ri­si pri­sta­ty­ti [...]
Nau­jus ke­lius kos­mo­so ty­ri­muo­se pra­my­nęs Eu­ro­pos kos­mi­nis zon­das „Ro­set­ta“ penk­ta­die­nį bai­gė 12 me­tų tru­ku­sią odi­sė­ją, kai bu­vo nu­kreip­tas įsi­rėž­ti į ko­me­tą, kurią ly­dė­jo pa­sta­ruo­sius [...]
Nau­ji moks­lo me­tai pra­si­dė­jo Mi­la­no li­tua­nis­ti­nė­je mo­kyk­lo­je „Pa­bi­ru­čiai“, į ku­rią už­re­gis­truo­ta 30 vai­kų nuo 4 iki 12 m. Be­veik vi­si vai­kai yra iš miš­rių šei­mų.
Pa­sau­lio kli­ma­tas iki 2050 me­tų at­šils dviem laips­niais Cel­si­jaus ir per­žengs ri­bą, ro­dan­čią, kad kli­ma­to po­ky­čių pro­ce­sas įgi­jo pa­vo­jin­gą mas­tą, ket­vir­ta­die­nį perspėjo sep­ty­ni iš­ki­lūs [...]
Pa­gal Mė­gė­jų žve­jy­bos vi­daus van­de­ny­se tai­syk­les mar­gų­jų upė­ta­kių ne­ga­li­ma žve­jo­ti nuo spa­lio 1 d. iki gruo­džio 31 d., bet šį­syk drau­di­mas įsi­ga­lios spa­lio 3-ąją, praneša Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­ja.
Jau­niau­si vai­ruo­to­jai pa­si­žy­mi ne tik ne­pa­ma­tuo­tai drą­siu el­ge­siu ke­ly­je, bet ir itin di­de­liu iš­sib­laš­ky­mu. Nors jau­ni žmo­nės Eu­ro­po­je pa­ti­ria di­džiau­sią ri­zi­ką žū­ti eismo įvy­ky­je, aiš­kė­ja, [...]
Jau ry­toj, spa­lio 1 die­ną, Lie­tu­vo­je pra­dės veik­ti iš­ma­nio­ji mo­kes­čių ad­mi­nis­tra­vi­mo sis­te­ma (i.MAS) – vi­si pri­dė­ti­nės ver­tės mo­kes­čio (PVM) mo­kė­to­jai pri­va­lės teikti elek­tro­ni­nes sąs­kai­tas [...]
Jei ku­ris nors vil­nie­tis sa­vęs pa­klaus­tų, o ka­da jis, kaip iš sve­tur at­vy­kęs tu­ris­tas, sky­rė lai­ko tie­siog pa­vaikš­čio­ti po Vil­nių ir įdė­miai pa­siž­val­gy­ti, pa­jus­ti jo dva­sią, gy­ve­ni­mo rit­mą, [...]
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Gra­žuo­lis Ken­dis – apie 3 mė­ne­sių am­žiaus ka­ti­nu­kas ga­li bū­ti va­di­na­mas lū­ši­mi. Ži­no­ma, na­mi­ne lū­ši­mi, nes Ken­dis glos­to­mas burz­gia kaip trak­to­riu­kas ir yra tikras mei­lu­mo įsi­kū­ni­ji­mas.
Rū­pi­ni­ma­sis vo­kie­čių bok­se­re Vė­tra pa­ska­ti­no vil­nie­čius Ža­ną ir Ta­dą Pen­kaus­kus pra­dė­ti šei­mos vers­lą: įkur­ti pre­kės ženk­lą „Dog Punk“ val­dan­čią bend­ro­vę „Penki šu­nys“. Idė­ją [...]
Kaip in­for­muo­ja Na­cio­na­li­nis transp­lan­ta­ci­jos biu­ras prie Svei­ka­tos ap­sau­gos mi­nis­te­ri­jos, šie me­tai bus įsi­min­ti­ni dėl aki­vaiz­džiai ge­rė­jan­čios si­tua­ci­jos or­ga­nų donorystės ir transp­lan­ta­ci­jos [...]
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Stin­gas, ku­ris sa­vo nau­jau­siam al­bu­mui, be ki­tų, pa­si­rin­ko ir pa­bė­gė­lių kri­zės te­mą, Ber­ly­ne su­si­ti­ko su Si­ri­ją pa­li­ku­siais mu­zi­kan­tais ir pa­pra­šė jų leidimo įra­šy­ti dai­ną.
Šie vy­rai ir mo­te­rys vil­ki gra­žiau­sius ir bran­giau­sius dra­bu­žius pa­sau­ly­je, bet jų vei­duo­se atsispindi ab­so­liu­tus nuo­bo­du­lys.
Komentarai
Dienos klausimas
Kaip vertinate padėtį Lietuvoje per pastaruosius 4 metus?
Teigiamai. Pasiekta daug svarbių laimėjimų
Neutraliai. Pasirodėme neblogai, bet tikėjausi geriau
Neigiamai. Neišspręsta nei viena opi šaliai problema
Man tas pats. Niekada čia niekas nepasikeis
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami