Po vienu stogusu anyta, bet be pykčio

Nijolė STORYK 2011-02-08 00:00
Nijolė STORYK 2011-02-08 00:00
Erlendo Bartulio nuotrauka
Na­mas, ku­ria­me po vie­nu sto­gu gy­ve­na dvi mo­te­rys - mar­ti ir any­ta, ap­sup­tas san­tar­ve ir ra­my­be. Kaip ir de­ra iš­min­tin­goms su­si­mo­kė­lėms, abi su­tar­ti­nai pa­lai­ko ge­rą­ją na­mų dva­sią.

Nuo seno manoma, kad anyta ir marti - tai du priešingi gyvenimo poliai, kurie vienas kitam tokie svetimi ir tolimi, kaip jūroje nutolę laivai. Šių moterų gyvenimas po vienu stogu kartais gali būti panašus į siaubo košmarą, kaip tai vaizdžiai aprašė literatūros klasikė Julija Žemaitė.

Vietos visiems bus

Kaunietė ekonomistė, buvusi manekenė, konkurso "Lietuvos ponia 2010" prizo "Mis Elegancija" nugalėtoja, 39 metų Žaneta Pikšilingienė prieš 20 metų atitekėjo į uošvių namą, esantį Kaune, Aukštuosiuose Šančiuose.

Svetimi namai jaunai moteriai dabar - tokie pat savi, jaukūs ir šilti, kokie iki vedybų buvo ir jos tėvų. Gyvendama uošvijoje ji jaučiasi saugi ir rami, visada laukiama, gerbiama ir mylima. Žaneta nuolat jautė anytos rūpestį ir geranoriškumą, ji padėjo auginti anūkus.

"Uošvių namai dabar yra ir mūsų šeimos namai. Nors gyvename po vienu stogu su vyro tėvais, vieni kitiems nė kiek netrukdome. Būtent anyta prašė, kad neišeitume kitur ir nepaliktume namų. Vietos užteks visiems. Jei reikės - pastatys priestatą, padidins mansardą", - pasakojo Ž.Pikšilingienė.

Blogai - tai reiškia gerai

Žaneta ne kartą kartojo, kad jos komanda - tai vyras Laisvydas, kuris irgi yra ekonomistas, ir du paaugliai sūnūs - 13 metų Justinas ir 10 metų Jokūbas. Be savo komandos palaikymo turbūt nebūtų ryžusis dalyvauti "Lietuvos ponios" konkurse.

Kita moteris gal padejuotų, jog ne viskas jos gyvenime yra taip, kaip ji norėtų. Ž.Pikšilingienė šiuo metu yra bedarbė. Firma, kurioje dirbo, ją atleido. Du kartus neišsipildė jos jaunystės svajonės - norėjo būti dainininke, bet balso stygos neatlaikė didelio repeticijų krūvio - prarado balsą ir daugiau negalėjo dainuoti. Ant podiumo jaunai merginai sekėsi, bet profesionalia manekene netapo. Žaneta įniko į ekonomikos studijos. Tai iš esmės pakeitė kaunietės gyvenimą. Tame pačiame kurse mokėsi jos būsimas vyras Laisvydas. Ištekėjusi Žaneta dėl šeimos atsisakė darbo ant podiumo.

Praėjus beveik 20 metų nuo tos dienos, kai jiedu susituokė, iki šiol jos tvirtovė - šeima, nesugriaunama, tvirta ir neišblaškoma. "Kiekviena nesėkmė mane verčia susitelkti ir ką nors daryti. Gal dabar, kai neturiu darbo, išsipildys mano svajonė - sugrįšiu prie tos veiklos, kuri kadaise man labai patiko. Norėčiau įkurti grožio mokyklą", - svarstė Žaneta.

Buvo pakėlę sparnus

Iš pradžių jauna šeima gyveno tėvų namo mansardoje. Viršuje buvo įrengta atskira virtuvė, kad būtų išsaugotas poros privatus gyvenimas. Kol nebuvo atskiro įėjimo į namus, su tėvais jie prasilenkdavo ties laiptais, kylančiais į mansardą. Tačiau bėgant metams mansardoje Žaneta ir Laisvydas neišsiteko - pagausėjo šeima, dviem vaikams reikėjo atskirų kambarių. Tada jie turėjo apsispręsti, kaip toliau gyventi - likti su tėvais ar ieškoti

kitos vietos. "Buvome pakėlę sparnus, norėjome išeiti iš uošvių. Abu su vyru svajojome apie savo namą, jau buvome susiradę sklypą ir ketinome pradėti jį statyti", - prisiminė Žaneta.

Bet juos, kaip ir jų gyvenimo pradžioje, sulaikiusi anyta. Namai be vaikų ir anūkų būtų tušti ir nykūs, tad ji ryžtingai jiems pasakiusi: "Vaikai, kelkitės gyventi į pirmąjį aukštą. Padalykime šią erdvę į dvi dalis ir toliau gyvenkime drauge."

Svajonių kambarys

Senas namas išgyveno permainų laikus. Po rekonstrukcijos jame daug kas pasikeitė. Ne tik pirmas aukštas, bet ir mansarda - visa aplinka, lyg kiti namai. Mansarda po senovei priklauso jaunesniesiems Pikšilingiams.

Kai pirmame aukšte buvo pastatytas namo priestatas, viršuje atsirado didelė lauko terasa. Vasarą rytais joje pakvimpa kava - kavos gėrimo ritualu Žaneta ir Laisvydas pradeda dieną. Seną mansardos konstrukciją primena paliktos durys, pro kurias iš vidaus laiptais galima nusileisti į atskirtą Laisvydo tėvų namo dalį. Tie laiptai patogūs visiems, o labiausiai - augintiniui dalmatinų veislės šuneliui. Čia nebėra senos virtuvės - dabar Žaneta šeimininkauja pirmame aukšte. Vietoj virtuvės - darbo kambarys su kompiuteriu. Berniukai turi po atskirą kambarį. Tačiau mažasis Jokūbas vienas nenori miegoti, tad vis vyresniojo brolio Justino prašo su juo pabūti. Kitas kambarys - tėvų miegamasis.

Tačiau labiausiai džiugina jauną moterį tai, ką ji žada parodyti lyg savo paslaptį. Žaneta tuoj atidaro dar vienas duris. Už jų - didelis ir erdvus baltas vonios kambarys. Nė kiek ne mažesnis nei kiti. Gal net didesnis nei miegamasis. Ar tai jos paslaptis? Kuo ypatinga - juk visi turime vonios kambarius? "Tokios vonios neturėjau - čia erdvu ir jauku. Savo svajonių kambaryje skaitau, vartau žurnalus ir svajoju", - džiaugėsi Žaneta, o aplink ją sukinėjosi dalmatinas, matyt, taip pat džiaugdamasis, kad gali būti pokalbio dalyviu.

Stogo remontas vietoj kelionės

Iš mansardos leidžiamės žemyn. Atnaujintas namas turi du atskirus įėjimus - vienoje pusėje gyvena uošviai, kitoje - sūnaus šeima. Marti ir anyta nesidalija nei bendra virtuve, nei vonios kambariu, nei koridoriumi. Bendra nuosavybė - kiemas su sūpuoklėmis vaikams, garažas ir pirtelė.

Jei nėra svarbaus reikalo, nei uošviai, nei sūnus su marčia vieni kitų durų nevarsto. Tokio įpročio nėra. Bet tylos siena jie neatsitvėrę. Kartu gyvendami tame pačiame name atranda bendrų interesų - tai reikia ką nors sutvarkyti, tai kokį reikalą aptarti. Kai visi kartu, daug lengviau ir rūpesčių mažiau.

Šią vasarą remontavo namo stogą. Statybų reikalais rūpinosi abi Pikšilingių šeimos. Žaneta ir Laisvydas net atsisakė tolimos kelionės, nors keliauti labai mėgsta nuo pat savo vestuvių ir kiekvienais metais kur nors su draugais išvyksta. Pavyzdžiui, į Braziliją ar dar toliau. Kai jie išvyksta į tolimą kelionę kelioms savaitėms, namai nelieka tušti - vaikus prižiūri seneliai. "Didelis patogumas, kai gyvename visi kartu. Tiesiog neįsivaizduoju, kaip gyventume, jei šalia nebūtų vyro tėvų", - džiaugėsi jauna moteris.

Laisvė dalmatinui

Vieninteliam namų augintiniui šuneliui dalmatinui nėra skirtumo, kur būti. Jam nė motais, kad namas padalytas į dvi dalis. Visos durys šuniui atviros - vizgindamas uodegą palaksto tai vienur, tai kitur - visur jam gerai. Kai šunelis svečiuojasi pas Žanetą ir Laisvydą, dažniausiai augintiniui leidžiama būti viršuje mansardoje.

Mat pirmame aukšte kaip tikra šeimininkė jaučiasi dar viena šeimos augintinė - Siamo veislės katė. Ji paseno ir ramiai tūno ant kilimo, kuris jai patiestas prie didelio valgomojo stalo. Čia pat padėtas dubenėlis su kačių maistu. Šunelis nėra toks draugiškas ir nuolat kėsinasi suėsti tai, kas katei padėta. Užtat veislinis šuo turi visišką laisvę kitoje namo pusėje, kur gyvena vyresnieji Pikšilingiai. Pas juos jam mažiau apribojimų. Vasarą jis gali lakstyti po erdvų vidinį kiemą.

Bendra šeimos vakarienė

Žaneta tęsia anytos pradėtą tradiciją. Šeima kas vakarą tuo pačiu laiku susėda prie stalo vakarieniauti. Visi nors valandėlę pabūna kartu. "Tai labai svarbu. Tokią tradiciją šeimoje įvedė anyta. Šeimos vienybė - bendravimas. Jei prarasime bendravimą, susvetimėsime ir būsime vienas kitam nereikalingi", - įsitikinusi ji. Valgomasis - su dideliu langu į kiemą. Stalas taip pat didelis - prie jo gali susėsti visa šeima. Šalia valgomojo - virtuvė. Padalijus namą į dvi dalis, gyvenamoji erdvė pailgėjo ir kažkodėl Žanetai priminė traukinį. Vos ne namo centre atsidūrė laiptai į mansardą. Be reikalo moteris nuogąstavo, kad pailgoje erdvėje bus nejauku gyventi.

Svetainės lubose pritaikytas specialus apšvietimas, specialiai buvo palikta sienos dalis, kuri anksčiau skyrė virtuvę nuo valgomojo. Oranžinės spalvos akcentas - dar viena detalė, vizualiai sumažinusi pailgą erdvę. Kaip Žaneta minėjo, apie šeštą vakaro į namus susirinko visa šeima. Visi rengėsi vakarieniauti. Tik mažasis Jokūbas buvo namie visą dieną, nes sirguliavo.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Skaityti visus komentarus (6)
fg  87.247.92.126 2013-03-26 16:03:06
kiek kainavo straipsnis?
2 0  Netinkamas komentaras
Liucija-Kazimiera  84.55.5.242 2013-03-26 16:03:06
Nesupratau apie ka cia pasakojate ir kokia sio straipsnio prasme.Atleiskite,mieloji korespondente,nejaugi nera Lietuvoje nieko prasmingo ir idomaus.
2 0  Netinkamas komentaras
Taip  80.6.204.95 2013-03-26 16:03:06
ir nesupratau, ka reiskia, si rasliava, apie nieka, nors straipsnis savo apimtim nustebino. Miela autore, o ka tikrai, jau nebeliko apie ka Lietuvoje rasyti? Turiu omeny, isliekamosios vertes turincias zinias, svietejiskas, mokslines, kulturines... Nusigyveno LZ, gana idomus buvo dienrastis.
2 0  Netinkamas komentaras
Elytė  213.164.107.39 2013-03-26 16:03:06
Pagarba ir meilė anytai, kuri jaučia meilę iš marčios. Jums visiems pasisekė, kaqd turite tokį gerą sutarimą ir meilę vieni kitiems. Todėl manau, kad anytai ir mirtis bus nesunki, nes prie jos sukinėsis geroji fėja - martelė, kuri atstos ir skausmą ir neviltį. Būkite visi sveiki ir laimingi, to linki jums visiems, nes mano vienturtė dukra nesugebėjo išlaikyti šiltų santykių su savo anyta, nors gyveno erdviame ir dideliame name Vilniuje ir teko anytai išvažiuoti gyventi atskirai. Kas kaltas, sunku pasakyti, nes būną, jog žmonių požiūriai nesutampa. Sėkmės Jums visiems.
2 0  Netinkamas komentaras
smagu  85.255.56.134 2013-03-26 16:03:06
dideli namai,daug erdvės, ..net gyvūnai laimingi ,tai nuostabu
2 0  Netinkamas komentaras
Pre­zi­den­tė Da­lia Gry­baus­kai­tė ra­gi­na ge­ne­ra­li­nį po­li­ci­jos ko­mi­sa­rą Li­ną Per­na­vą įver­tin­ti pir­muo­sius po­li­ci­jos pert­var­kos re­zul­ta­tus ir tęs­ti ją tik įsi­ti­ki­nus, kad tai pagerino po­li­ci­jos dar­bą [...]
Itin bran­giai vir­tu­vės įran­kius Lie­tu­vos ka­riuo­me­nei par­da­vu­si bend­ro­vė „No­ta Be­ne“ pri­pa­žįs­ta su­kly­du­si, kad ne­in­for­ma­vo ka­riuo­me­nės, jog „auk­si­nius šaukš­tus“ perpardavė iš Lie­tu­vos [...]
Sau­do Ara­bi­jos ka­ra­lius Sal­ma­nas pir­ma­die­nį 20 proc. su­ma­ži­no ka­bi­ne­to mi­nis­trų at­ly­gi­ni­mus ir ap­kar­pė iš­mo­kas ki­tiems vals­ty­bės par­ei­gū­nams, tęs­da­mas tau­py­mo po­li­ti­ką, kurią pa­ska­ti­no su­ma­žė­ju­sios [...]
Is­lan­di­ja pir­ma­die­nį pa­sis­kun­dė, kad Ru­si­jos oro pa­jė­gų bom­bo­ne­šiai skrai­do per­ne­lyg ar­ti ci­vi­li­nių lai­ne­rių, o nau­jau­sias in­ci­den­tas įvy­ko per vie­ną reisą iš Reik­ja­vi­ko.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Sce­nos erd­vės, de­ko­ra­ci­jų pro­jek­ta­vi­mas, es­ki­zų, brė­ži­nių kū­ri­mas ir rea­li­za­vi­mas, apš­vie­ti­mo par­in­ki­mas – 45-erių bri­tės Es Dev­lin kas­die­nis dar­bas. Sce­nog­ra­fę traukte įtrau­kė spal­vin­gas [...]
Šv. Je­ro­ni­mo pre­mi­ja už nuo­sek­lų, kryp­tin­gą dar­bą, ve­dan­tį lie­tu­vių skai­ty­to­jus į pra­ncū­zų ir fran­ko­fo­niš­ko­sios li­te­ra­tū­ros lo­by­ną ir su­bti­liai jį at­ve­rian­tį tur­tin­ga lietuvių kal­ba šie­met [...]
Klai­pė­dos jau­ni­mo tea­tras (KJT) pa­si­tin­ka penk­tą­jį sa­vo se­zo­ną. Kū­rė­jai nau­ją į star­tą žen­gia su pir­mo­jo mo­nos­pek­tak­lio prem­je­ra ir pla­nuo­ja at­ei­ties dar­bus. Iš­skir­ti­nį KJT re­per­tua­rą jau [...]
Pir­ma­die­nio va­ka­rą rau­do­nas ki­li­mas bus iš­ties­tas nau­jo lie­tu­viš­ko ki­no fil­mo „Se­ne­kos die­na“ kū­ry­bi­nei gru­pei. Pir­mą kar­tą ša­lies is­to­ri­jo­je žiū­ro­vams pri­sta­to­mas fil­mas, prie ku­rio kū­ri­mo [...]
Eu­ro­po­je stip­ri­nant Šiau­rės ir Bal­ti­jos jū­rų pre­ky­bos tink­lą bei gau­siu fi­nan­sa­vi­mu ma­ži­nant uos­tų inf­ras­truk­tū­ros skir­tu­mus, kon­ku­ren­cin­gu­mui vis di­des­nį po­vei­kį da­ro geopolitinė įta­ka ir [...]
Vi­du­ti­nė elek­tros kai­na „Nord Pool“ bir­žos Lie­tu­vos pre­ky­bos zo­no­je pra­ėju­sią sa­vai­tę, rug­sė­jo 19–25 d., bu­vo 36 eu­rai už me­ga­vat­va­lan­dę (EUR/MWh). Tai 8 proc. dau­giau nei anks­tes­nę sa­vai­tę [...]
Ku­lau­tu­vos pa­grin­di­nė mo­kyk­la kar­tu su Ku­lau­tu­vos jau­ni­mo cen­tru bai­gė įgy­ven­din­ti pro­jek­tą, ku­ris įga­li­no at­nau­jin­ti da­lį mo­kyk­los pa­tal­pų ir jo­se įkur­ti vai­kų die­nos cen­trą su at­vi­ra erd­ve [...]
Jau be­veik mė­nuo, kai Tau­ra­gės ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nis­tra­ci­jos val­di­nin­kai ka­va iš me­ri­jos pa­sta­te sto­vin­čio apa­ra­to ga­li mė­gau­tis kiek šir­dis gei­džia, nes už ją mokėti ne­rei­kia. Iš­lai­dos [...]
Ki­tą mė­ne­sį Lie­tu­vos krep­ši­nio fe­de­ra­ci­jos (LKF) va­do­vai ofi­cia­liai pa­dė­kos Jo­nui Kaz­laus­kui už dar­bą na­cio­na­li­nė­je vyrų krep­ši­nio rink­ti­nė­je.
Šio­mis die­no­mis val­džios dė­me­sys nu­kreip­tas į ša­lies par­olim­pie­čius, Rio de Ža­nei­ro žai­dy­nė­se iš­ko­vo­ju­sius me­da­lius. Pir­ma­die­nį juos ir tre­ne­rius ap­do­va­no­jo ša­lies prezidentė Da­lia Gry­baus­kai­tė, [...]
Dr. Mal­go­ža­ta Ste­fa­no­vič, len­kai­tė iš Vil­niaus, Kro­ku­vo­je bai­gu­si po­li­to­lo­gi­jos ir so­cio­lo­gi­jos stu­di­jas, da­bar Kro­ku­vos Jo­gai­lai­čių uni­ver­si­te­te va­do­vau­ja Lie­tu­vos studijų cen­trui. „Ste­bė­da­ma [...]
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Kos­mi­nis te­les­ko­pas „Hubb­le“ pa­ste­bė­jo iki 200 km aukš­čio van­dens čiurkš­les, trykš­tan­čias vie­na­me apledėjusiame Ju­pi­te­rio pa­ly­do­ve.
Vil­niaus uni­ver­si­te­to moks­li­nin­kai (VU) kar­tu su par­tne­riais iš Fe­de­ra­li­nio tech­no­lo­gi­jos ins­ti­tu­to Ciu­ri­che da­ro prie­lai­dą, kad da­bar­ti­nius duo­me­nų įra­šy­mo ir sau­go­ji­mo įrenginius at­ei­ty­je pa­keis [...]
De­vy­ni iš 10 žmo­nių vi­sa­me pa­sau­ly­je kvė­puo­ja pra­stos ko­ky­bės oru, an­tra­die­nį pa­skel­bė Pa­sau­li­nė svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­ja (PSO) ir par­agi­no im­tis dra­ma­tiš­kų veiks­mų prieš tar­šą, nu­le­mian­čią [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Eu­ro­pos Ko­mi­si­jai ga­lu­ti­nai nu­ta­rė skir­ti 84,4 mln. eu­rų Vil­niaus va­ka­ri­nio ap­link­ke­lio tre­čia­jam eta­pui. Ko­mi­si­ja dar bir­že­lį pra­ne­šė apie fi­nan­sa­vi­mą, ta­čiau per tris mėnesius ga­lė­jo ne­pri­tar­ti [...]
Rug­sė­jo pa­bai­go­je du­ris at­ver­sian­čio­je tarp­tau­ti­nė­je Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) par­odo­je jos lan­ky­to­jams Pie­tų Ko­rė­jos au­to­mo­bi­lių ga­min­to­jas „Hyun­dai Mo­tor“ ža­da leisti pir­mie­siems žvilg­te­lė­ti [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Dar ne­sup­la­nuo­ti sa­vait­ga­liai ir dau­gu­mo­je Eu­ro­pos mies­tų ru­de­nį vis dar vy­rau­jan­tys ma­lo­nūs orai per­ša tik vie­ną min­tį – ne­dve­jo­da­mi ga­li­me leis­tis į ke­lių dienų nuo­ty­kius sve­tur.
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Ti­kriau­siai kiek­vie­na esa­te iš­gy­ve­nu­si šo­ką, kai vie­ną die­ną svo­ris stai­ga pa­šo­ka po­ra ki­log­ra­mų, ar­ba va­ka­re sve­ria­te ge­ro­kai dau­giau nei ry­te. Šie svo­rio ki­ti­mai, kurie daž­niau­sia at­si­ran­da [...]
Bang­la­de­šo mui­ti­nin­kai šiukš­lių kon­tei­ne­ry­je sos­ti­nės oro uos­te ra­do 10 auk­so ly­di­nių, ku­rių bend­ras svo­ris sie­kia tris ki­log­ra­mus, pra­ne­šė Di­džio­sios Britanijos trans­liuo­to­jas BBC.
Ja­po­ni­jos su­perg­rei­ta­sis trau­ki­nys pir­ma­die­nį bu­vo pri­vers­tas įvyk­dy­ti ava­ri­nį su­sto­ji­mą, nes ja­me tarp krės­lų bu­vo ap­tik­ta be­si­ran­gan­ti gy­va­tė, pranešė vie­ti­nė ži­niask­lai­da.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar reikia izoliuoti Rusiją?
Taip. Kol neišnyks Maskvos agresija, su šia šalimi negali būti bendradarbiaujama 
Ne. Izoliacija tik mažina problemų sprendimo galimybę
Neturiu nuomonės
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami