Tarp karštos Alikantės ir lietingojo Kauno

Nijolė STORYK 2008-11-18 00:00
Nijolė STORYK 2008-11-18 00:00
Tenisininkai G.ir D.Lencinos savo ateitį sieja su Lietuva. Asmeninio albumo nuotrauka
Lie­tu­vos te­ni­so rink­ti­nės ka­pi­to­nui is­pa­nui Da­nie­liui Len­ci­nai ir jo žmo­nai te­ni­si­nin­kei Gab­rie­lei Ma­si­liū­nai­tei-Len­ci­nai na­mai ten, kur jie tuo me­tu bū­na. Te­ni­so pa­sau­ly­je ži­no­ma gar­si po­ra šiuo me­tu gy­ve­na Vo­kie­ti­jo­je. Jie abu at­sto­vau­ja By­le­fel­do mies­to te­ni­so klu­bui.

Tenisininkams nereikia nuomotis viešbučio Kaune. Laikinoji sostinė - Gabrielės gimtasis miestas, čia gyvena jos tėvai, bet sportininkų pora čia turi ir savo namus. Nuo 2002 metų ispanas G.Lencina yra mūsų šalies teniso rinktinės narys ir atstovauja Lietuvai per įvairias tarptautines varžybas. Nuo tada poros viešnagės į Lietuvą padažnėjo.

Per atostogas - kur šilta.

Toks sportinis gyvenimas - vis ant ratų, vis ne namie. Tačiau per atostogas Gabrielė ir Danielis neaplenkia savo jaukaus būsto Ispanijoje, prie Viduržemio jūros. Po įtempto sportinio sezono poilsis jiems būtinas.

Ispanijoje gyvena Danielio tėvai, kurie itin džiaugiasi sulaukę sūnaus ir lietuvės marčios. Ją iš karto priėmė kaip saviškę, kai jiedu susituokė prieš aštuonerius metus.

Tenisininkams patinka ilsėtis savo namuose saulėtojoje Alikantėje. Pro jų buto langus atsiveria nuostabus vaizdas į Viduržemio jūros pakrantę. Prie namų yra baseinas ir kitokių puikių pramogų, skirtų poilsiui.

Gabrielė itin gerai jaučiasi, kai būna gražioje aplinkoje. Tiesiog užsimiršta, kad Lietuvoje dažnai lyja ir retokai pasirodo saulė. Jai patinka šilti ir malonūs žmonės.

Kaip gimtieji namai

Kur yra jų tikrieji namai - Ispanijoje ar Lietuvoje? Abu mėgino diplomatiškai išsisukti nuo tiesioginio klausimo. Atsakyti į tai nėra paprasta. Danielis turi Lietuvos pilietybę, tad šis kraštas jam - tarsi gimtieji namai. Juo labiau kad sportininkui tenka ginti Lietuvos garbę per aukšto lygio teniso varžybas. Jis yra mūsų šalies teniso rinktinės kapitonas.

Per tuos aštuonerius metus, pragyventus kartu su lietuve žmona, ispanas puikiai išmoko kalbėti lietuviškai. Danielis gabus kalboms. Laisvai kalba prancūzų, portugalų, vokiečių, anglų, katalonų ir, žinoma, ispanų kalbomis.

Jis labai šiltai atsiliepė apie Lietuvą, savo namus Kaune ir čia gyvenančius artimus žmones. Tačiau užsiminė, kad viskas būtų gerai, jei žiemos būtų ne tokios šaltos ir žvarbios. Prie atšiauraus klimato taip ir negalįs priprasti.

"Lietuva man - labai egzotiškas kraštas, turintis senas tradicijas ir kultūrą. Baltas sniegas - tarsi kontrastas saulės įkaitintai Alikantei. Kai būnu Lietuvoje, mane sušildo geri ir draugiški žmonės. Man nebaisus net 30 laipsnių šaltis. O kai šaltis stipriai kanda, metas vykti į šiltąją Ispaniją", - linksmai pasakojo ispanas D.Lencina, lygindamas dviejų namų pranašumus.

Šeimos nuotraukos - Alikantėje

Jiems abiem vienodai svarbūs savi namai, esantys skirtingose klimato juostose - Kaune ir Alikantėje. Kai pora gyvena Vokietijoje, butą Kaune prižiūri Gabrielės mama, o Alikantėje - Danielio tėvai.

"Turime du būstus. Klausiate, kuris iš jų man mielesnis? Nė vieno negalėčiau išskirsti. Ir Ispanija, ir Lietuva yra mano gimtieji namai. Kai būnu Kaune, jaučiuosi kaip gimtinėje. Juk esu Lietuvos pilietis. O kai lankausi Alikantėje, taip pat jaučiuosi gerai, nes tai - mano namai. Esu ispanas. Man labai pasisekė, kad turiu puikią žmoną, kurios dėka gerai pažinau Lietuvą", - sakė Danielis.

Pasak sportininko, jų namai Kaune ir Alikantėje yra gana skirtingi, nes vienas iš jų yra gyvenamasis, kitas skirtas poilsiui. "Suprantama, tų namų interjerai skiriasi, bet kiekviename yra ir lietuviškų, ir ispaniškų detalių", - sakė tenisininkas.

Alikantėje namus puošia tapybos paveikslai iš Lietuvos, o Kaune - koridos vaizdai. Daug nuotraukų, įvairių kaukių, atsivežtų iš kelionių. Jų vestuvių ir kitos asmeninio gyvenimo nuotraukos kabo ispaniškuose namuose.

Keliauja nuo draugystės pradžios

Ispanas pasakojo, kad su žmona susipažino 1999 metais, kai abu žaidė tenisą tame pačiame Vokietijos Kobleco miesto teniso klube.

Gabrielė buvo žinoma tenisininkė ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Jis pats dar tik žengė pirmuosius žingsnius į profesionalų tenisą, nors žaidžia jį nuo mažens. Kai JAV, Viskonsino valstijos Milvokio universitete, įgijo psichologo ir seksologo specialybę bei baigė prancūzų kalbos mokslus, tik tada nutarė savo gyvenimą susieti su sportu.

Nuo to laiko jie beveik nesiskyrė. Kartu važinėjo į turnyrus, į Lietuvą - pas Gabrielės tėvus, į Ispaniją - pas Danielio tėvus. Kartu vyko į JAV, kai 2000 metais Gabrielė studijavo Keneso universitete verslo vadybą. Ji atstovavo universiteto teniso ir lengvosios atletikos rinktinėms. Studenčių teniso komandoje ji buvo pirmoji raketė. Visus tuos metus Danielis irgi praleido už Atlanto.

Toks jų gyvenimas - nuolat keliauja nuo pat draugystės pradžios.

Laikinumo jausmas

Tenisininkas Vokietijai jaučia tam tikrus sentimentus. Čia susipažino su Gabriele, čia vienas kitą karštai pamilo ir tą jausmą išsaugojo iki šiol. Jau dvejus metus ispanas ir lietuvė gyvena Bylefende, kur turi gražius ir jaukius, tačiau laikinus namus. Būstą nuomojasi, kadangi Vokietijoje gyvens tik tol, kol žais už to miesto teniso klubą.

"Laikini namai paženklinti laikinumu. Mums abiem patinka minimalizmas, todėl savo namuose neturime nereikalingų daiktų. Nekaupiame jokių niekučių, kad nesusietume gyvenimo su vieta. Be to, bus lengviau išsikraustyti, kai teks keisti gyvenamąją vietą", - pasakojo tenisininkas.

Gabrielė jam pritarė, kadangi daugiau šeimos rūpesčių tenka vyrui. Pasak moters, jis geriau išmano tokius dalykus, todėl jai nereikia rūpintis, kaip geriau tvarkyti būstą.

Tarp jų nekyla didelių nesutarimų, kai reikia perstatyti baldus ar namie ką nors atnaujinti. Danielis visada tariasi su žmona. Kai abu nutaria, ko reikia namams, tada ir tvarko. Abiem nepatinka senoviški baldai, tad jų ir neperka.

"Tik bėda, kad namuose būname labai retai. Tačiau kai grįžtame iš kelionių, virtuvėje paprastai šeimininkauju aš. Abu pasiilgstame naminio maisto, ypač ispaniškų patiekalų. Aktyviai sportuojant labai svarbu valgyti kokybišką maistą. Lietuviški didžkukuliai - išimtis. Juk kaloringo maisto dažnai nevalgome", - užsiminė ispanas, kuriam patinka lietuviška virtuvė.

Danielis tiesiog neįsivaizduoja namų be virtuvės, net jei tie namai yra laikini. Virtuvė turi būti moderniai įrengta, kad būtų patogu gaminti valgį.

Norėtų grįžti į Lietuvą

Tenisas jiems vis dar yra gyvenimo būdas, bet šiek tiek kitoks. Teniso aikštelėje daugiau laiko praleidžia Danielis, o Gabrielė yra garsios Vokiečių teniso inventoriaus firmos atstovė Lietuvoje. Šis darbas taip pat labai judrus. Jai tenka nuolat keliauti po įvairias pasaulio šalis. Tačiau jų kelionės kartais sutampa - pora keliauja kartu.

Kai baigs aktyviai sportuoti, ispanas savo ateitį sieja su Lietuva. Jis norėtų čia gyventi, įkurti teniso klubą ir ramiai sulaukti senatvės. Žinoma, 32 metų tenisininkui dar ankstoka galvoti apie pensiją, bet, kaip sakoma, tam, kas neišvengiama, reikia iš anksto rengtis.

Ar sugrįžimui į Lietuvą pritartų žmona? "Tikiuosi, kad ji man pritars, nors apie tai nesame rimtai kalbėję. Dar ne metas keisti sportinį gyvenimą, - svarstė jis. - Noriu išpopuliarinti tenisą Lietuvoje. Be to, man labai patinka šis kraštas, kurio pilietis esu. Čia gyvena daug nuostabių žmonių."

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
ET LIETUVAITĖS ;(((  195.182.78.131 2013-03-26 16:03:06
KAD TIK SVETIMAS... NU GAL ČIA GENAI ??? SOVIETINIAIS LAIKAIS LIETUVAITĖS SVAIGDAVO DĖL GRUZINŲ, ARMĖNŲ IR KT. SIENOMS ATSIVĖRUS JŲ ANŪKĖS IR DUKROS VERŽIASI PAS ISPANUS, ITALUS, EGIPTIEČIUS, ARABUS ... TIESIOG JIE SALDESNI KOL ... SUKAPOJA IR SU ČEMODANU IŠMETA KUR ;((((( TFU KŪR...
2 0  Netinkamas komentaras
Du Lie­tu­vos Kraš­to ap­sau­gos sa­va­no­rių pa­jė­gų bū­riai šį sa­vait­ga­lį da­ly­vau­ja Lat­vi­jo­je vyks­tan­čio­se lau­ko tak­ti­nė­se pra­ty­bo­se, pra­ne­šė Krašto ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja.
At­sis­vei­kin­ti su žmo­gu­mi be pyk­čio ir Lie­tu­vos švie­suo­liu va­din­tu pro­fe­so­riu­mi mi­nios žmo­nių į VDU Di­džią­ją au­lą plūdo dvi die­nas.
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Fran­cois Hol­lan­de'as iš­reiš­kė vil­tį, kad par­ei­gū­nams ar­ti­miau­sias ke­le­tą sa­vai­čių pa­vyks per­kel­ti iki 9 tūkst. mig­ran­tų iš skur­džios sto­vyk­los Ka­lė į pri­ėmi­mo cen­trus [...]
Es­ti­jos rin­ki­kų ko­le­gi­jai šeš­ta­die­nį per an­trą­jį bal­sa­vi­mą ne­pa­vy­ko iš­rink­ti pre­zi­den­to Too­mo Hend­ri­ko Il­ve­so įpė­di­nio, nes nei vie­nas kan­di­da­tas ne­su­rin­ko pa­pras­tos balsų dau­gu­mos, to­dėl [...]
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma šeš­ta­die­nį per ce­re­mo­ni­ją Na­cio­na­li­nė­je alė­jo­je per­kirps kas­pi­ną ir ati­da­rys Smit­so­no af­roa­me­ri­kie­čių is­to­ri­jos ir kultūros na­cio­na­li­nį mu­zie­jų.
1943 me­tų rug­sė­jo 23 die­ną na­ciai ir jų tal­ki­nin­kai ga­lu­ti­nai lik­vi­da­vo Vil­niaus ge­tą. Prieš 22 me­tus ši da­ta ofi­cia­liai įtei­sin­ta kaip Lie­tu­vos žy­dų ge­no­ci­do au­kų at­mi­ni­mo die­na. Šį kar­tą [...]
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Vo­kie­čių gat­vė­je, ne­se­niai du­ris at­vė­rė „I­liu­zi­jų mu­zie­jus“. To­kių vi­sa­me pa­sau­ly­je yra vos ke­li, bet ir tie – la­biau moks­li­nės pa­krai­pos, o lie­tu­viš­ka­me iliu­zi­jų [...]
Vos prieš ke­le­tą sa­vai­čių iš di­džiau­sio pa­sau­ly­je me­nų fes­ti­va­lio Ško­ti­jos sos­ti­nė­je Edin­bur­ge su spe­cia­liuo­ju pri­zu grį­žęs AAT | Ar­tū­ro Arei­mos tea­tras nau­ją tea­tro sezoną pra­de­da prem­je­ra [...]
Kiek­vie­na mums su­teik­ta aki­mir­ka yra ne­įkai­no­ja­ma. Vie­nos iš­nyks­ta vos blyks­te­lė­ju­sios, o ki­tos, re­gis, tę­sia­si am­ži­ny­bę. Ta­čiau kiek­vie­no­je sly­pi ne­iš­ma­tuo­ja­mos ga­li­my­bės: vos per aki­mir­ką [...]
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Bokš­to ir Onos Ši­mai­tės gat­vių san­kir­to­je, bai­gia­mi iš­kal­ti Čes­lo­vo Mi­lo­šo ei­lių frag­men­tai lie­tu­vių ir len­kų kal­bo­mis. 
Len­ki­jai 2,5 me­tų ati­dė­jus bend­ro du­jo­tie­kio pro­jek­to (GIPL) įgy­ven­di­ni­mo pa­bai­gą, Lie­tu­vos du­jų per­da­vi­mo bend­ro­vė „Am­ber Grid“ tu­rės nu­trauk­ti jau pa­skelb­tus vamz­džių pirkimo ir du­jo­tie­kio [...]
Po už­sie­nio ša­lis ke­lia­vę tu­ris­tai iš Lie­tu­vos pir­mą­jį šių me­tų pus­me­tį ten iš­lei­do 409,7 mln. eu­rų – 15,6 proc. dau­giau nei 2015 me­tų sau­sio-bir­že­lio mė­ne­siais. Po Lietuvą su vie­na [...]
Sos­ti­nės ta­ry­bai ne­pri­ta­rus Vil­niaus kli­ni­ki­nės li­go­ni­nės reor­ga­ni­za­ci­jai, jos fi­lia­le An­ta­kal­nio li­go­ni­nė­je vis­tiek tu­rė­tų įsi­kur­ti Ge­ria­tri­jos cen­tras,  skir­tas su senėjimo pro­ce­sais su­si­ju­sioms [...]
Ru­si­jos am­ba­sa­do­rius Alek­sand­ras Udal­co­vas ne­įti­ki­no Šiau­lių va­do­vy­bės, kad cen­tri­nė­je mies­to aikš­tė­je rei­kė­tų pa­lik­ti sovietmečiu sta­ty­tą pa­mink­lą.
Ne­leng­vą per­ga­lę „Te­te-a-Te­te Ca­si­no-LKL“ čem­pio­na­te iš­ko­vo­jo „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kai. Kau­nie­čiai na­muo­se 90:70 palaužė „Ju­ven­tus“ eki­pą.
Šeš­ta­die­nį Klai­pė­do­je ir Šiau­liuo­se star­ta­vo nau­ja­sis 2017m.Lie­tu­vos mo­te­rų rankinio ly­gos var­žy­bos.
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Sep­ty­nių vai­kų ma­ma, dvie­jų anū­kų mo­čiu­tė, tink­la­raš­čio 7tas­kai.lt au­to­rė, rek­la­mos agen­tū­ros „Ad­ca­cao“ įkū­rė­ja ir kū­ry­bos va­do­vė, pro­jek­to „Kūrybinės par­tne­rys­tės“ da­ly­vė, [...]
Ang­lų kal­bos mo­ky­ma­sis tarp Lie­tu­vos moks­lei­vių pa­pli­tęs tiek pat, kiek vi­du­ti­niš­kai Eu­ro­pos Są­jun­go­je (ES). Pa­gal ru­sų kal­bos mo­ky­mą­si Bal­ti­jos ša­lys smar­kiai len­kia kitas Eu­ro­pos vals­ty­bes.
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos (STT) par­ei­gū­nai, iš­ana­li­za­vę tei­sės ak­tus, reg­la­men­tuo­jan­čius pri­ėmi­mą į Lie­tu­vos di­džių­jų mies­tų mo­kyk­las, pa­da­rė iš­va­das, jog būtina to­bu­lin­ti tei­sės [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Bang­la­de­šo zoo­lo­gi­jos so­do pri­žiū­rė­to­jai tre­čia­die­nį su­ren­gė dviem liū­tams iš­kil­min­gas „ves­tu­ves“, ku­rio­se bu­vo ba­lio­nų ir net šir­dies pavidalo mė­sos py­ra­gas.
Vie­šie­ji pir­ki­mai vi­sa­da ke­lia ne­ma­žai ais­trų – vie­niems ne­įtin­ka kon­kur­so są­ly­gos, ki­ti ne­su­si­tai­ko su pra­lai­mė­ji­mu ir pro­ce­dū­ras stab­do teis­muo­se. „Kur di­de­li pi­ni­gai, ten ir in­tri­gos“, [...]
Pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ pir­mą­ją da­lį sėk­min­gai įgy­ven­di­nu­si Lie­tu­va pir­mo­ji iš tri­jų Bal­ti­jos ša­lių pe­rei­na prie an­tro­jo eta­po: eu­ro­pi­nės vė­žės ge­le­žin­ke­lio tie­si­mo Latvijos link. „Tai [...]
Ryž­tis pi­lig­ri­mys­tei pa­ska­ti­no ūmai užp­lū­dęs il­ge­sys ke­liau­ti su kup­ri­ne ant pe­čių. Svar­biau­sia, at­ro­dė, ei­ti. Ir net ne­la­bai svar­bu bu­vo, kur tas ke­lias ves­tų.
An­tra­die­nį, rug­sė­jo 27-ąją, Vil­nius švęs Pa­sau­li­nę tu­riz­mo die­ną, to­dėl rug­sė­jo 24–25 ir 27 die­no­mis bus pa­siū­ly­ta net 20 eks­kur­si­jų ne­mo­ka­mai.
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Nau­jas in­ter­ne­to var­to­to­jų ty­ri­mas at­sklei­dė, kad nuo in­ter­ne­to pri­klau­so­mi as­me­nys ga­li tu­rė­ti ir dau­giau psichikos svei­ka­tos prob­le­mų.
Ru­duo dar tik pra­si­dė­jo, ta­čiau per­ša­li­mo li­gos jau ima plis­ti. Per­mai­nin­gi orai ir ne­pa­kan­ka­mas rū­pi­ni­ma­sis sa­vo bei šei­mos na­rių svei­ka­ta daž­nai le­mia vie­ną ne­ma­lo­niau­sių ir su­nkiau­siai prog­no­zuo­ja­mų [...]
Bū­ti­ny­bė kas­dien kel­tis ir dirb­ti nuo de­vin­tos va­lan­dos yra la­biau­siai pa­pli­tu­si kan­ki­ni­mo for­ma šiuo­lai­ki­nė­je vi­suo­me­nė­je, tei­gia­ma Oks­for­do uni­ver­si­te­to pro­fe­so­riaus Pa­ulo Kelley at­lik­to ty­ri­mo [...]
„Šno­be­lio“ pre­mi­jos įteik­tos moks­li­nin­kams, ku­rie ty­ri­nė­jo me­la­gius, žiur­kėms už­mo­vė kel­nes ar­ba gyveno kaip žvė­rys.
Komentarai
Dienos klausimas
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Pir­mo­je sa­vai­tės pu­sė­je už­siim­ki­te nau­jo vers­lo pro­jek­tais ar ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to rei­ka­lais. Jums ga­li bū­ti pa­siū­ly­tas iš tie­sų pers­pek­ty­vus pla­nas, bet sa­vo as­me­ni­nių pi­ni­gų ver­čiau ne­in­ves­tuo­ki­te. An­tro­je sa­vai­tės pu­sė­je pa­sis­ten­ki­te bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­lus ir drau­giš­kas. Kuo dau­giau nau­jų pa­žįs­ta­mų įgy­si­te šio­mis die­no­mis, tuo ge­riau.

Daugiau

Komentuojami