Tarp kreminės spalvos ir juodo-balto derinių

Nijolė STORYK 2012-04-17 07:48

Nijolė STORYK

2012-04-17 07:48
Du bu­tai - vie­nas Vil­niu­je, ki­tas Tra­kuo­se. Du in­ter­je­rai - ab­so­liu­čiai skir­tin­gi, kon­tras­tin­gi ir mo­der­nūs, nors juos kū­rė ta pa­ti au­to­rė, jau­na in­ter­je­ro di­zai­ne­rė, stu­di­jos "Id­con­cept" va­do­vė Dai­va Čes­naus­kai­tė.

Viename bute dominuoja kreminiai rožių raštai ir simboliai, kitame - išgryninti juodos ir baltos spalvų deriniai. Kuris interjeras yra originalesnis ir savitesnis pačios autorės akimis? D.Česnauskaitė nė kiek nedvejodama atsakė, kad jai labiau patinka klasikinės tobulos spalvos. Interjero dizainerė rinktųsi butą, kuriame dominuoja balta ir juoda.

"Šios spalvos - mano kūrybos esmė. Visada pirmenybę teikiu baltai ir juodai harmonijai", - teigė ji.

Teko keisti interjero spalvą

Tačiau atsitiko gana keistas dalykas. Nors dizainerei labai patinka balti ir juodi deriniai, šį kartą ji pasielgė priešingai. Užsakovai lyg tyčia pageidavo baltos erdvės. Daiva pajuto, kad tam butui tokia spalva netiktų. Ji pasiūlė šeimininkams visiškai kitą variantą - vietoj baltos parinko kreminę spalvą.

"Sutuoktiniai yra medikai. Darbe - balti chalatai, baltos palatos, balta operacinė ir dar balti namai. Pamaniau, ar ne per daug baltos spalvos tų žmonių gyvenime..." - projekto pradžioje suabejojo interjero dizainerė.

Autorės argumentai buvo svarūs ir įtikimi, tad užsakovai su jos nuomone sutiko ir pasirinko tradicinę lietuvišką kreminę spalvą. D.Česnauskaitė labai nustebo, kai šiemet "Metų interjero" konkurse internetu balsavę žmonės "Metų Tautos" interjeru pripažino ir kaip geriausią iš dviejų jos pateiktų projektų įvertino būtent kreminį butą, o ne baltą ir juodą.

"Tai, kad tautai patiko kreminės spalvos interjeras, pradžiugino. Bet ir nustebino. Šis interjeras jaukus ir šiltas, tačiau ne toks tobulas kaip juodo ir balto buto", - įsitikinusi autorė.

Padėjo apsispręsti draugo mama

D.Česnauskaitė tiesiog įsimylėjusi savo darbą, be jo neįsivaizduoja gyvenimo. Iš Plungės kilusi mergina visiškai atsitiktinai pasirinko interjero dizaino specialybę. Jai apie šią profesiją artėjant abitūros egzaminams užsiminė draugo mama.

"Iš pradžių pamaniau, kad man galbūt per vėlu būti interjero dizainere. Juk tokiam darbui reikia iš anksto pasirengti. Mokykloje nei piešiau, nei ką nors panašaus dariau. Bet ši mintis man kažin kodėl nedavė ramybės", - pasakojo Daiva.

Ji beveik metus važinėjo į Vilnių, lankė papildomas dailės paskaitas, mokėsi piešti. Tuo pat metu dar ruošėsi abitūros egzaminams. Tas laikotarpis merginai buvo labai sunkus. Daivos tėvai verslininkai baiminosi, kad duktė nepervargtų ir didelis krūvis nepakenktų jos sveikatai.

Tais pačiais metais D.Česnauskaitė įstojo į Vilniaus dailės akademiją, interjero dizaino specialybę. Dar studijuodama ji pradėjo savarankiškai dirbti. Daivai sekėsi, ir dabar mergina jau penkerius metus vadovauja savo interjero dizaino studijai "Idconcept".

"Interjero dizainas man daugiau negu darbas. Didžiausias malonumas kurti namų aplinkos grožį, kad kiti galėtų jaukiai ir patogiai gyventi", - sakė Daiva, sukaupusi dar nedaug kūrybinio darbo patirties.

Jauna dizainerė įsitikinusi, jog net maži pokyčiai erdvėje turi įtakos gyvenimo kokybei, verslui ir net bendravimui šeimoje. Pasak jos, gyvenime ne tiek daug yra harmonijos, tad nors namų erdvė turi būti harmoninga. "XXI amžius padarė tam tikrų interjero korekcijų. Dabar svarbu ne tik grožis, harmonija, bet ir praktiškumas. Interjerą taikliai apibūdina trys žodžiai - idėja, tikslas ir funkcionalumas", - tvirtino ji.

Koks džiugus malonumas atrasti save kūrybiniame darbe, kurį papildo tokios žmogaus būdo savybės kaip vaizduotė, kruopštumas, atidumas ir nuovoka. Interjero specialistas yra lyg koks nuodėmklausys, turintis išklausyti visus užsakovo pageidavimus ir norus. "Manęs niekada neapgauna vidinė nuojauta, ką ir kaip turiu daryti konkrečiu atveju. Dar nė karto neapsirikau", - šypsojosi daili mergina.

Du projektai - du skirtingi variantai

Buto Santariškėse interjeras - naujas žvilgsnis į šiuolaikinę tradicinę gyvenamąją vietą. Erdvė, šviesa ir jaukumas - tokie buvo pagrindiniai užsakovų reikalavimai. Bute daug ką teko keisti, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Buvo perplanuotos visos vidinės būsto sienos - taip atsirado daugiau erdvės. Vietoj trijų nedidelių kambarių palikti du - jie tapo didesni ir šviesesni. Pasak interjero dizainerės, dabartinio buto erdvės funkciškai patogesnės ir jaukesnės.

"Koks turi būti būsto interjeras, man beveik iš karto paaiškėja, kai pabendrauju su užsakovais, sužinau, kokie jų norai ir poreikiai.

Tuomet užduotis tampa daug lengvesnė. Šis projekto etapas labai svarbus. Paskui prasideda techninis darbas, bet tai jau kita specifika. Man dar nė karto nereikėjo perdaryti interjero (prietaringai pabeldė į stalą - aut.). Nesuklysti padeda vizualizacija, kurią parengiu pagal užsakovo pageidavimus. Žmonės iš karto pamato, kaip atrodys jų butas, nors dar nėra įrengtas", - aiškino Daiva.

Su užsakovais dizainerė bendravo ir viską derino iki mažiausių smulkmenų nuo pat projekto pradžios iki jo įgyvendinimo pabaigos. Kitaip darbas vyko balto ir juodo interjero bute. Čia jai buvo suteikta visiška kūrybos laisvė. Užsakovė pasirodė tik tada, kai Daiva jai įteikė buto raktus. Modernaus interjero būste buvo galima gyventi.

"Tai nepakeitė mano darbo esmės - tiek vienu, tiek kitu atveju jaučiau užsakovų pasitikėjimą. Buvo lengva dirbti, nes tai man labai patinka", - patikslino mergina.

Subtilūs rožių motyvai

Buto Santariškėse interjerą autorė apibūdino kaip tradicišką lietuvišką. Kreminė spalva - universali, šilta ir jauki. Prie jos daug kas dera. Tačiau Daiva pabėgo nuo tradiciškumo - kreminės spalvos interjere atsirado labai subtilių, kartais vos pastebimų rožių raštų. Tai originalu ir savita. Skirtingo pavidalo rožės tarsi žydi visuose kambariuose - kilimų audimo ir tapetų raštuose, atsispindi glazūruotame stikle, vonios plytelėse.

"Gėlių motyvas atsirado gana atsitiktinai. Pro savo namų langą pamačiau vaikiną, kuris galbūt merginai nešė puokštę rožių. Pamaniau: štai ko dar trūksta kreminiam interjerui - rožių motyvo. Tai iš tiesų stilinga ir gražu. Net vonios plytelės yra su švelniais rožių grafiniais piešiniais. Man pačios gražiausios - baltos rožės", - kaip kilo tokia idėja, pasakojo autorė.

Kreminė spalva jauki, šilta, švelni, ir Daiva nėra nusiteikusi prieš ją. Būtent tokio interjero pageidavo ir užsakovai. "Santariškių buto interjeras labai lietuviškas. Tačiau aš tokiame galbūt negyvenčiau. Baltos spalvos yra, bet ta spalva ne tokia išgryninta", - šypsojosi pašnekovė.

Akcentas - virtuvė

Paprastai interjero ašis būna svetainė, kurioje tarsi sukasi visas šeimos gyvenimas. Šį kartą vėl padaryta netradiciškai. Užsakovai pageidavo didelės ir jaukios virtuvės, nes joje praleidžia daug laiko. Kur žmogus eina, kai sugrįžta namo? "Į virtuvę", - pasakytų daugelis.

"Užsakovai pakvietė mane pasižvalgyti į jų seną butą, kad pamatyčiau, kokios norėtų virtuvės. Ši erdvė buvo tarsi darbo vieta - čia stovėjo kompiuteris, televizorius. Virtuvėje prie valgomojo stalo vakarais jie mėgsta gerti kavą, bendrauti, aptarti dienos naujienas. Taigi ta erdvė turėjo būti itin jauki ir šviesi. Svetainė jiems buvo ne tokia svarbi", - kalbėjo Daiva.

Buto Santariškėse centrinė vieta - virtuvė ir valgomasis. Jame stovi specialiai pagamintas stalas. Esant poreikiui stalas padidinamas, kad prie jo galėtų susėsti daugiau žmonių. Šeimininkų augintis naujoje aplinkoje pritapo gana greitai.

Sujungė miegamąjį ir drabužinę

Miegamojo ir drabužinės erdvės suprojektuotos naujoviškai. Dizainerė, siekdama sukurti intymumo pojūtį, atskyrė miegamąjį nuo svetainės. Anksčiau į miegamąjį buvo įeinama iš svetainės. Dabar to įėjimo nėra. Ant buvusios durų angos pakabintas paveikslas, virš jo įrengtas jaukus apšvietimas. Pasak Daivos, atsidūrus bute daug maloniau žvelgti į paveikslą, o ne į duris.

Šiame interjere itin daug dėmesio skirta apšvietimui, bet apie tai šiek tiek vėliau. Į drabužinę galima patekti tik iš miegamojo, kuris yra uždaras.

Šviesos - lyg interjero kaukės

Pasak Daivos, šiame bute nėra atsitiktinių dalykų, gerai apgalvota kiekviena detalė, o jų funkcija - ne vien puošti, bet ir  ir praktiškai pritaikyti erdvei. Iš prieškambario įrengtas papildomas įėjimas į virtuvę. Kai šeimininkė sugrįžta namo su maisto pirkiniais, ji iš karto gali patekti į virtuvę.

Vos ne buto centre atsirado atraminė kolona. Ji buvo specialiai šiek tiek padidinta, kad iš svetainės pusės tilptų jaukus židinys.

Visas erdves - nuo prieškambario iki miegamojo ir vonios kambario - autorė dar paryškino specialiais šviestuvais, kurie skirtingai šviečia ir sukuria jaukumo įspūdį. Grūdintas stiklas naudotas tam, kad būtų galima apšviesti prieškambario grindis.

Šviestuvų gausa ir įvairovė - lyg interjero šviesos kaukės. Tai suteikia namams malonios šilumos.

Dukros ir mamos erdvės skirtingos

Juoda - balta. Estetiškai švari erdvė - toks Trakų buto interjero kodas. Pasak Daivos, kurdama šį interjerą ji buvo tarsi pati šeimininkė. Galėjo išpildyti savo fantazijas nuo pradžios iki pabaigos.

Trakų butas panašaus dydžio kaip ir būstas Santariškėse. Tik daug aukštesnis. Lubose atsirado nauja detalė - ažūrinė plokštuma, kuri šiek tiek sumažino tą aukštį. "Šis butas skirtas dviem moterims - dukrai ir mamai. Jos čia gyvens tik vasarą. Tačiau tai jokiu būdu ne vasarnamio tipo butas. Jame yra gana daug prabangos", - tikino autorė. Trakų butas - tai Daivos svajonių namai. Juose jauna mergina tikrai norėtų gyventi.

Taip pasakė ir buto šeimininkė, kai interjero dizainerė įteikė jai raktus, baigusi visus įrengimo darbus. Dviem moterims, kurios yra skirtingo amžiaus, būstas labai patiko. Daiva atsižvelgė į tai, kad užsakovės mama turėtų atskirą erdvę, kad jai nereikėtų būti su dukra tame pačiame kambaryje.

Vyresniosios moters miegamasis su svetaine šiek tiek kitoks negu dukters. Kambario viduryje pastatytas patogus supamasis fotelis, pakabintos užuolaidos.

Bandžiau prieštarauti Daivai, jog derinys balta-juoda yra šaltas it marmuras, o užsakovė pageidavo priešingai - jaukios ir šiltos atmosferos.

Dizainerė šypsojosi sakydama, kad jai įdomu dirbti, kai reikia padaryti tai, kas sunkiausia. Griežtą ir šaltą įspūdį ji lengvai panaikino, pasitelkdama tam savo išradingumą ir - nepatikėsite - net jausmus. Tai šis tas nauja!

"Prie interjero kompozicijos bandžiau priderinti schematiškus, geometriškai paprastus, bet jaukumo suteikiančius audinių raštus ir jų faktūras. Tai pasitvirtino", - paaiškino autorė. Nesunku pastebėti, kad interjere varijuoja šiltesni matiniai ir blizgūs bei lygūs kaip ledas paviršiai. Bendroje erdvėje vyrauja matinė tekstūra - ąžuolinės grindys, baltai nudažytos sienos. Blizgiose plokštumose žaižaruoja šviesos atspindžiai. Jų šešėliai paįvairina vienspalvį interjero koloritą ir sukuria elegantiškos prabangos pojūtį.

Nedideliam butui parinkti daugiafunkciai baldai. Paveikslai - svarbi meninė detalė. Prie įėjimo durų pakabintas dailės darbas, kurio pavadinimas "Sargas", - tikslus ir iškalbingas.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
nuomonė  108.35.249.96 2012-05-14 16:54:05
pagal spalvų teoriją juoda spalva kelia liūdnas emocijas. Juodos -baltos spalvų interjerai prieš porą metų buvo labai madingi Niujorke. Iš tiesų, jie nepasiteisino. Gla dailininkei vertėtų pabandyti komponuoti laidotuvių namų interjerus.Jie skausmingai baisūs.
2 0  Netinkamas komentaras
Vy­riau­sio­ji tar­ny­bi­nės eti­kos ko­mi­si­ja (VTEK), bend­ra­dar­biau­da­ma su Vy­riau­sia­ja rin­ki­mų ko­mi­si­ja (VRK), pa­ly­gi­no, ko­kius pri­va­čius in­te­re­sus dek­la­ruo­ja kan­di­da­tai į Sei­mą šioms abiem ins­ti­tu­ci­joms. [...]
Sei­mo pir­mi­nin­kė Lo­re­ta Grau­ži­nie­nė ti­ki­si, kad jos pa­teik­tas Sei­mo sta­tu­to pa­tai­sas dėl par­la­men­ta­rų iš­ei­ti­nių su­ma­ži­ni­mo pri­ims dar šios ka­den­ci­jos par­la­men­tas, nors ki­lus ginčams dėl svars­ty­mo [...]
Len­ki­jos prem­je­rė Bea­ta Szyd­lo tre­čia­die­nį pa­sky­rė įta­kin­gą plė­tros mi­nis­trą Ma­teus­zą Mo­ra­wiec­kį Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­jos va­do­vu, pert­var­kiu­si sa­vo prieš­ta­rin­gai ver­ti­na­mą dešiniojo spar­no vy­riau­sy­bę.
Iz­rae­lio ly­de­riai ir mi­nios ge­din­čių žmo­nių ket­vir­ta­die­nį su­si­rin­ko aikš­tė­je prie par­la­men­to ati­duo­ti pa­sku­ti­nės pa­gar­bos bu­vu­siam pre­zi­den­tui ir No­be­lio pre­mi­jos laureatui Shi­mo­nui Pe­re­sui.
An­tra­die­nį Anykš­čiuo­se, ant Šei­my­niš­kė­lių pi­lia­kal­nio, pra­de­da­ma sta­ty­ti medinė Vo­ru­tos pi­lis.
1893 me­tų rugp­jū­tį Vil­niu­je įvy­ko IX Ru­si­jos im­pe­ri­jos ar­cheo­lo­gų su­va­žia­vi­mas. Ruo­šian­tis jam rink­ta in­for­ma­ci­ja apie lie­tu­viš­kų gu­ber­ni­jų – Šiau­rės va­ka­rų kraš­to is­to­ri­ją. Tam bu­vo [...]
Spa­lio 1 ir 2 die­no­mis Pa­ne­vė­žio Juo­zo Mil­ti­nio dra­mos tea­tre įvyks iš­skir­ti­nė prem­je­ra – gar­saus len­kų ki­no ir tea­tro re­ži­sie­riaus, sce­na­ris­to, pro­diu­se­rio Krzysz­to­fo Zanussio „Hyb­ris (Pui­ky­bė)“. [...]
Ka­dai­se, so­viet­me­čiu, tai bu­vo mies­te­lio ar kai­mo kul­tū­ros na­mai, ku­riuos sta­tant bu­vo sie­kia­ma už­gož­ti vie­tos baž­ny­čią. Da­bar kai ku­rie jų te­be­vei­kia, ki­ti ap­leis­ti, o kai kurių pa­tal­po­mis nau­do­ja­si [...]
Jau vie­nuo­lik­tus me­tus iš ei­lės ru­duo moks­lei­viams aso­ci­juo­ja­si ne tik su mo­kyk­li­ne ru­ti­na, bet ir su jiems skirtais pra­smin­gais fil­mais.
Nau­jau­sias re­ži­sie­riaus Ig­no Miš­ki­nio dar­bas – tai tre­čia­sis jo pil­no me­tro fil­mas, po sėk­min­gai pa­si­ro­džiu­sių „Di­rin­gas“ ir „Ar­ti­mos švie­sos“.
Trims Bal­ti­jos ša­lims po il­gų ir su­dė­tin­gų de­ry­bų pa­sie­kus su­si­ta­ri­mą, kad eu­ro­pi­nės ge­le­žin­ke­lio ve­žės pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ ran­gos kon­kur­sai bū­tų skel­bia­mi ne tik per bend­rą įmo­nę, [...]
„Šian­dien Vil­niu­je pra­de­da­me sta­ty­ti vie­ną di­džiau­sių ener­ge­ti­kos ob­jek­tų ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos is­to­ri­jo­je – bio­ku­ro ir ko­mu­na­li­nių at­lie­kų ko­ge­ne­ra­ci­nę elek­tri­nę. Ji svar­bi ne tik Vil­niui, [...]
Tau­ra­gės kraš­to mu­zie­jus pri­sta­to so­viet­me­čio pra­džią Lie­tu­vo­je pri­me­nan­čią NKVD būs­ti­nę su au­ten­tiš­ko­mis su­lai­ky­mo, tar­dy­mo ka­me­ro­mis ir kar­ce­riu. Mu­zie­jaus lan­ky­to­jams bus su­tei­kia­ma pro­ga [...]
Baig­tas svar­bus Ve­liuo­nos Švč. Mer­ge­lės Ma­ri­jos Ėmi­mo į dan­gų baž­ny­čios (Jur­bar­ko raj.) tvar­ky­bos dar­bų eta­pas. Jo me­tu res­tau­ruo­ti Vy­tau­ti­ne va­di­na­mos baž­ny­čios pa­ma­tai ir fa­sa­dai. Šie­met [...]
Penk­ta­die­nį ir šeš­ta­die­nį Jo­na­vo­je vyks 22-ą kar­tą ren­gia­mas tarp­tau­ti­nis mo­te­rų tink­li­nio tur­ny­ras „A. Ogo­naus­ko at­mi­ni­mo tau­rė“. Ja­me var­žy­sis po dvi Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos ko­man­das.
Žir­gų lenk­ty­nės Lie­tu­vo­je vis po­pu­lia­rė­ja, o šį spor­tą pa­ma­tę žiū­ro­vai lie­ka su­ža­vė­ti – taip tei­gia lenk­ty­nių Lie­tu­vo­je or­ga­ni­za­to­rė Eve­li­na Kol­bas­nik. Pir­mą sezoną lenk­ty­nes ren­gu­si [...]
Shi­mo­nas Pe­re­sas, ku­ris mi­rė tre­čia­die­nį bū­da­mas 93 me­tų, du­kart ėjo prem­je­ro par­ei­gas ir, at­si­sa­kęs sa­vo anks­tes­nių ka­rin­gų pa­žiū­rų, ini­ci­ja­vo pa­stan­gas siek­ti taikos su pa­les­ti­nie­čiais, [...]
Kas­kart į Lie­tu­vą ar­ti­mų­jų, gi­mi­nių ir bi­čiu­lių ap­lan­ky­ti at­vyks­tan­ti ži­no­mo po­li­ti­ko, vi­suo­me­ni­nin­ko, gy­dy­to­jo Ka­zio Bo­be­lio naš­lė Da­lia Bo­be­lie­nė iš­vys­ta ge­rų po­ky­čių. Šįsyk ją itin [...]
Pi­gi ir leng­vai pa­ga­mi­na­ma sin­te­ti­nė kau­lų me­džia­ga, im­plan­tuo­ta žiur­kių stu­bu­ruo­se ir bež­džio­nių kau­ko­lė­se, sti­mu­liuo­ja kau­li­nio au­di­nio vys­ty­mą­si, trečiadienį pra­ne­šė moks­li­nin­kai.
Ty­ri­mų duo­me­ni­mis, be gim­to­sios kal­bos di­džio­ji dau­gu­ma lie­tu­vių mo­ka bent vie­ną už­sie­nio – pa­gal šią sta­tis­ti­ką esa­me vie­na iš pir­mau­jan­čių ša­lių Eu­ro­po­je. Vis dėl­to šiais lai­kais vie­nos [...]
Žvar­bus ūžau­jan­tis vė­jas, snie­go pus­nys, ap­šar­mo­ję lan­gai ir... kak­tu­sai? Ne, tai ne fan­ta­zi­jos, o vi­siš­kai rea­lus vaiz­das: lie­tu­viš­ką žie­mą iš­tve­rian­tys ir lau­ke vi­sus metus ga­lin­tys aug­ti [...]
Pa­si­bai­gus mau­dy­mo­si se­zo­nui ir api­bend­ri­nus mau­dyk­lų van­dens ko­ky­bės ty­ri­mų re­zul­ta­tus, nu­sta­ty­ta, kad šį mau­dy­mo­si se­zo­ną šva­riau­sias van­duo bu­vo Tau­ra­gės ir Tel­šių aps­kri­ty­se.
Pra­si­dė­jo tarp­tau­ti­nė Par­yžiaus (Pra­ncū­zi­ja) au­to­mo­bi­lių par­oda, o be­ne svar­biau­sia jos nau­jie­na – kon­cep­ci­nis elek­tro­mo­bi­lis „Volks­wa­gen I.D. Con­cept“, ku­rio se­ri­ji­nė versija pa­si­ro­dys, de­ja, [...]
Spe­cia­lis­tai ra­gi­na gy­ven­to­jus, nu­spren­du­sius įsi­gy­ti nau­do­tą au­to­mo­bi­lį, ne­pa­si­ra­ši­nė­ti su­tar­čių, ku­rios su­da­ro­mos ne­va su už­sie­nio pi­lie­čiais, nors au­to­mo­bi­lio pre­kei­vis yra vie­ti­nis gy­ven­to­jas.
Ra­mia­ja­me van­de­ny­ne pa­bi­ru­sias Ga­la­pa­gų sa­las bio­lo­gai va­di­na gy­vu evo­liu­ci­jos mu­zie­ju­mi. Ek­va­do­rui pri­klau­san­tį sa­ly­ną, per tūks­tan­tį ki­lo­me­trų nu­to­lu­sį nuo Pie­tų Ame­ri­kos že­my­no, su­da­ro 19 [...]
Lan­ky­to­jai, no­rin­tys pa­ma­ty­ti gar­sią­ją Ro­mos Boc­ca del­la Ve­rità (Tei­sy­bės bur­ną), nuo šiol tu­rės su­si­mo­kė­ti. Už 2 eu­rų mo­kes­tį smal­suo­liai ga­lės iš­vys­ti šį objektą ir nu­si­fo­tog­ra­fuo­ti [...]
Šis mar­gas­pal­vė drau­gu­tė ma­nais į jū­sų mei­lę ar­tė­jant šal­tu­kui ga­li pa­siū­ly­ti sa­vo ši­lu­mą, darbš­čias „ma­sa­žo“ le­te­nė­les bei ra­my­bės su­tei­kian­tį mur­ki­mą. Mėlynakei smul­ku­tei ka­ty­tei [...]
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Įtam­pa, stre­sas, prieš­iš­ku­mas, pyk­tis, dep­re­si­ja, ne­ri­mas, pa­vy­das. Ko­kią įta­ką svei­ka­tai da­ro vi­sos šios ne­igia­mos emo­ci­jos? Jos – tar­si kli­jai, la­šas po lašo užk­li­juo­jan­tys  šir­dį [...]
Moks­li­niai ty­ri­mai ro­do, kad net apie treč­da­lis vi­sų nėš­tu­mų bai­gia­si per­si­lei­di­mu, be to, pa­si­tai­ko at­ve­jų, kai jis įvyks­ta taip anks­ti, kad mo­te­ris nė ne­spė­ja su­ži­no­ti, kad lau­kė­si. To­kių [...]
Pe­ru pie­tuo­se pa­upį tvar­kę dar­bi­nin­kai ap­ti­ko da­lį se­no­vės in­kų al­to­riaus, ku­ris bu­vo lai­ko­mas din­gu­siu, tre­čia­die­nį pranešė Kul­tū­ros mi­nis­te­ri­ja.
Aji Cha­ra­pi­ta rū­šies ai­trio­ji pa­pri­ka yra maž­daug žir­nio dy­džio. Kaip skel­bia­ma, ki­log­ra­mas šių prie­sko­nių ga­li kainuoti tūks­tan­čius eu­rų.
Komentarai
Dienos klausimas
Ar išvados dėl numušto Malaizijos keleivinio lėktuvo pakeis Vakarų politiką Rusijos atžvilgiu?
Taip. Vakarai su Rusija elgsis griežčiau
Ne. Toliau bus vykdoma "dialogo ir kompromiso paieškos" politika
Išvados dar labiau išgąsdins Vakarus. Pozicija Maskvos atžvilgiu taps švelnesnė
Man nerūpi
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Vi­są sa­vai­tę ka­muos sa­vi­raiš­kos prob­le­mos. Ypač skaus­min­gai rea­guo­si­te į vi­so­kiau­sio plau­ko su­var­žy­mus ir ap­ri­bo­ji­mus. Iš ap­lin­ki­nių ga­li­te ti­kė­tis tik įvai­riau­sių ban­dy­mų kaip nors pa­si­nau­do­ti ju­mis sa­viems tiks­lams. Penk­ta­die­nis - ri­bi­nė die­na. Daug kas baig­sis ir daug kas pra­si­dės.

Daugiau

Komentuojami