Treneriai įkurtuvių namie neatšoko

Nijolė STORYK 2009-10-13 00:00
Nijolė STORYK 2009-10-13 00:00
Žuvėdros" ansamblio treneriai S.ir R.Idzelevičiai kol kas dar gyvena įkurtuvių nuotaikomis. Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"
Lie­tu­vą gar­si­nan­čio Klai­pė­dos šo­kių an­samb­lio "Žu­vėd­ra" tre­ne­riai Skais­tė ir Ro­mal­das Idze­le­vi­čiai kol kas nau­juo­se na­muo­se įkur­tu­vių ne­at­šo­ko. Lai­ką pa­sig­lem­žia šo­kių tre­ni­ruo­tės ir var­žy­bos.

"Žuvėdra" septintą kartą triumfavo Lotynų Amerikos šokių ansamblių Europos čempionate, kuris neseniai praūžė Vilniuje, bet treniruočių maratonas nenutrūko - kolektyvas jau intensyviai rengiasi pasaulio čempionatui. Jis vyks gruodžio mėnesį Brėmene, Vokietijoje.

Be to, kokia šventė namie, kai šokti nėra kam. Idzelevičiams šokis - ne pramoga. Seniai praėjo tie laikai, kai jie patys grakščiai sukosi ant didžiojo parketo.

Vis nėra kada.

Šokių treneriai Idzelevičiai neturi nė mažiausios atokvėpio valandėlės pailsėti ir nors šiek tiek pasimėgauti naujais gražiais namais. Kaip ir visada, jie namo sugrįžta vėlai vakare. Iš "Žuvėdros" klubo, kuriame treniruojasi ir garsaus kolektyvo pamaina, Klaipėdos universiteto Šokių katedros studentai bei mažieji "žuvėdriukai", Skaistė ir Romaldas išeina paskutiniai - užgesina šviesas, užrakina duris. Tokios tvarkos laikosi beveik keturiasdešimt metų, kai pradėjo treniruoti šokių kolektyvą.

Idzelevičių erdvus ir modernus itališko interjero būstas visada atviras artimiems draugams. Jame pakaktų vietos smagiai pašėlti šokio sūkuryje, bet šeimininkai retai būna namie, tad pasikviesti svečių vis nėra kada.

Išsikėlė į kaimą

Dar pernai Idzelevičiai džiaugėsi, kad gyvena erdviame bute, vos už poros žingsnių nuo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto, kur vyksta treniruotės. Paprastai užsiėmimai užtrunka iki vėlumos, tad jie visiškai nesugaišdavo savo brangaus laiko skubėdami namo.

Tačiau prieš pusmetį treneriai išsikėlė iš Klaipėdos ir apsigyveno toliau nuo miesto moderniame name. Dabar kasdien važinėja savo automobiliu po kelet1 kilometrų į Menų fakultetą. Kam tada sutuoktiniams prireikė kitų namų, jei, kaip ir anksčiau, retai juose būna, sugrįžta dažniausiai tik permiegoti? Ar ne paprasčiau buvo gyventi po senovei?

Trenerė S.Idzelevičienė šyptelėjo ir prisipažino, kad gyvenimo permainai ryžosi tik tuomet, kai sūnus Artūras sutiko tėvams padėti, kol vyko statybos ir reikėjo įrengti namus. "Mudu su vyru esame labai užsiėmę, neturime laiko net į parduotuves nueiti, o ką jau kalbėti apie statybas. Juk tenka viską patiems derinti ir prižiūrėti", - paaiškino Skaistė.

Romaldas pridūrė: "Ši vieta - ne kaimas, o priemiestis. Aplink tylu ir ramu. Žvilgt pro langus - tolyn nusidriekę žaliuojančių pievų plotai, ganosi karvės. Nuo vaikystės nemėgau kaimo ir niekada nenorėjau jame gyventi, bet atsitiko priešingai. Dabar esame kaime ir abu tuo džiaugiamės."

Smagūs pasisėdėjimai vakarais

Gyvenimo malonumo tokioje vietoje akimirkų naujakuriai patyrė jau šią vasarą. Kokie įsimintini buvo tie vakarai, kai sugrįžę iš treniruočių galėdavo nors valandėlę pasėdėti lauke, ant žaliosios vejos, ir pasigėrėti vakaro vėsa bei dvelkiančia ramybe.

"Kai gyvenome mieste, nematydavome nuostabaus gamtos grožio. Net nuvažiuoti prie jūros nerasdavome laisvo laiko. Mano gyvenime ši vasara - išskirtinė. Pati negaliu patikėti tuo, kokie buvo puikūs tie vakarai - sėdžiu ir nieko neveikiu, tik stebiu gamtą. Kaip tai nuostabu! Gal čia ir yra gyvenimo kaime pranašumas, ypač mums, kai į gamtą nuvažiuoti neturime kada", - svarstė trenerė.

R.Idzelevičius atrado kitokių gyvenimo nuosavame name patogumų: viskas yra vienoje vietoje - ir garažas čia pat, ir daugiau vietos buities daiktams susikrauti. O vaikaičiai, atvažiuojantys į svečius iš Vilniaus, turi atskirą kambarį antrame aukšte.

Romaldas paragavo ir architekto duonos. Kad būtų daugiau vietos, pats pasiūlė projekto autoriui, kur būtų galima praplėsti namo erdvę. Dar žaliojoje vejoje pastatė nedidelį ūkinį medinį namelį. Jį bus apželdintas augalais, kad nekristų į akis. "Pastatas šiek tiek pailgėjo, bet atsirado papildomo ploto. Antrame aukšte buvo vietos įrengti erdvų vonios kambarį, o prie miegamojo - drabužinę. Yra atskiras vonios kambarys ir svečiams", - pasakojo treneris.

Nupirkti šviestuvą ne taip paprasta

Kol kas baldais neapstatyti sūnaus ir vaikaičių kambariai. Tačiau šeimininkai jau gali name gyventi. Pirmame aukšte - svetainė ir virtuvė, tradiciškai sujungtos atvira erdve, apstatytos moderniais itališkais baldais. Šviesios sienos ir šviesūs baldai itin dera prie tamsių rudo atspalvio grindų.

Paprastai moterys džiaugiasi naujuose namuose turinčios erdvesnę ir modernesnę virtuvę, kitus buities patogumus. S.Idzelevičienės svajonė buvo šiek tiek kitokia - jai reikėjo atskiro darbo kambario. Dabar tokia vieta namie yra. Šiek tiek netikėta, bet ji visiškai nepanaši į šokių salę! Knygos, rašomasis stalas, kompiuteris... Už lango - pievų toliai iki horizonto.

"Namie mudu su vyru nešokame. Daugiau laiko praleidžiu prie rašomojo stalo kurdama šokius. Man reikalingas ir kompiuteris", - paaiškino Skaistė. Darbo kambaryje bus šokių nuotraukų galerija, matomoje vietoje trenerė sudėlios apdovanojimus.

Kita S.Idzelevičienės svajonė - žuvyčių akvariumas. Vietą jam jau numatė. Svetainėje yra dvi kolonos. Pagal projektą tarp jų turėjo būti įtaisytas televizorius, bet šeimininkai jį pastatė prie lango kampe. "Tuščią erdvę tarp kolonų bus kuo užpildyti", - pasidžiaugė moteris.

Tačiau vieno dalyko klaipėdietė nenumatė, kai sugalvojo nusipirkti norimą šviestuvą svetainei. "Maniau, nueisiu į parduotuvę ir išsirinksiu reikiamą daiktą. Kol suradau tai, ko ieškojau, apvaikščiojau visas parduotuves, kokios tik buvo. Koks tai vargas! Geriau savo darbą dirbti, negu imtis to, ko gerai nežinai", - šyptelėjo Skaistė, prisiminusi pirmus naujakurystės rūpesčius.

Šokių salė skendi gėlėse

Kaip tuomet sportinių šokių klubas, kuris per tiek daug metų tapo svarbia jų gyvenimo dalimi, o gal net ir svarbesne - vos ne antraisiais namais? Juk "Žuvėdros" klubu buvusioje krepšinio salėje Klaipėdos universitete, Menų fakultete, nuo pradžios iki pabaigos rūpinosi ne kas kitas, o treneriai. Taigi patirties turi. Buvusią sporto salę jie pritaikė šokiui - ten atsirado veidrodžiai, parketo grindys, o visai neseniai lyg aristokratų menėje prie lubų pakibo prabangus, didelis šviestuvas. Anksčiau Idzelevičiai treniravo šokėjus mažose salėse, glaudėsi ir mokykloje.

"Kai mūsų klausia, gal per tuos metus, kai treniruojame "Žuvėdrą", dabartinis erdvus klubas tapo mūsų antraisiais namais, iš dalies galėtume teigti, jog taip ir yra, nes daugiau būname čia negu namie. Jei ne treniruotės, tai varžybos, jei ne varžybos, tada teisėjaujame. Ir taip diena iš dienos. Toks trenerių darbas - nuolat kelyje. Tačiau ši salė nėra mūsų. Mums tenka prašyti universiteto leidimo, kad galėtume treniruoti šokėjus vasarą. Šis klubas nėra mūsų namai", - šyptelėjo abu treneriai.

Kai įsižiebia šviestuvas, salė suraibuliuoja įvairiomis spalvomis. Gražu! Kodėl treniruotėms prireikė puošnaus šviestuvo? "Klube vyksta įvairūs renginiai ir varžybos. Kai organizavome valso šventę, labai norėjau sukurti iškilmingą aplinką. Šviestuvas papuošė salę. Taip ir liko nuo tada", - pasakojo "Žuvėdros" ansamblio trenerė.

Šokių salėje lyg botanikos sode žaliuoja įvairūs augalai. Gėlės vazonuose eilėmis sustatytos šalia sportinių trofėjų, prie veidrodžių, ant pakylos prie kėdžių.

"Man labai patinka augalai. Kadangi namie būnu mažai, jų neturiu. Šokėjai žino šį mano pomėgį, todėl salėje nuolat atsiranda naujų gėlių. Jas dovanoja šokėjai, studentai ir mūsų mažieji", - nusišypsojo Skaistė.

Raudono kilimo paslaptis

Kaskart salėje per treniruotes ištiesiamas raudonas kilimas. Puošnu. Tačiau tai daroma ne todėl, kad būtų gražiau ir iškilmingiau, tarsi per aukštų svečių priėmimą.

S.Idzelevičienė užsiminė, jog žiūrovai mato tik galutinį ilgo darbo rezultatą, kai ansamblio nariai sukasi ant parketo. Šokio choreografija - tiksli kaip laikrodžio mechanizmas. Jo atlikėjai negali nė per milimetrą nukrypti "nuo kurso" lyg tos žuvėdros danguje. Treniruočių parketas išmargintas įvairiais ženklais, kurie suprantami tik šokėjams. Prieš varžybas tos rodyklės paslepiamos po kilimu, nes šokėjai turi tiksliai išmokti judėti jų nematydami.

Kad šokio kompozicija "James Bond" taptų auksinė, "Žuvėdros" nariams ne kartą teko kloti kilimą ir slėpti ženklus, nupieštus ant parketo. Tokia yra raudonojo kilimo paslaptis.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Komentarai
Plonyk  217.117.27.114 2013-03-26 16:03:06
vaje zurnaliste ka rasai. Jie taip uzsieme, taip uzsieme, neturi ne minutes laisvo laiko, bet... gali apvaziuoti VISAS sviestuvu parduotuves klaipedoje. Taip uzsieme, taip uzsieme, bet maloniausia valandu valandas sedeti lauke... ka rasai zurnaliste. A? Rasyk normaliai. Papasakok kaip kas, o ne vienas kitam priestaraujanciu minciu. Barokinis patosinis propogandinis stiliukas.
2 0  Netinkamas komentaras
Vi­du­ti­nio nuo­to­lio nor­ve­giš­koms ir ame­ri­kie­tiš­koms oro gy­ny­bos sis­te­moms NA­SAMS Lie­tu­va pla­nuo­ja iš­leis­ti dau­giau nei 100 mln. eu­rų.
Lie­tu­vos pi­lie­ti, keis­ki­mės ir pa­keis­ki­me sa­vo at­ei­tį Lie­tu­vo­je. Są­ži­nin­gai at­li­ki­me par­ei­gą Lie­tu­vai ir dėl sa­vęs 2016 me­tų LR Sei­mo rin­ki­muo­se. 
Jor­da­ni­jos sos­ti­nė­je sek­ma­die­nį nu­šau­tas įžy­mus ra­šy­to­jas Na­he­das Hat­ta­ras; iš­puo­lis įvy­ko Ama­ne prie teis­mo, ku­ria­me jam ke­tin­ta par­eikš­ti kal­ti­ni­mus is­la­mo įžei­di­mu, padarytu da­li­jan­tis ka­ri­ka­tū­ra [...]
Sek­ma­die­nį švei­ca­rai bal­suo­ja dėl to, ar su­teik­ti nau­jų ga­lių ša­lies žval­gy­bos tar­ny­boms, – tei­sę sek­ti veik­lą in­ter­ne­te, ti­krin­ti elek­tro­ni­nį pa­štą ir klau­sy­tis telefono po­kal­bių, kad [...]
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma šeš­ta­die­nį per ce­re­mo­ni­ją Na­cio­na­li­nė­je alė­jo­je per­kirps kas­pi­ną ir ati­da­rys Smit­so­no af­roa­me­ri­kie­čių is­to­ri­jos ir kultūros na­cio­na­li­nį mu­zie­jų.
1943 me­tų rug­sė­jo 23 die­ną na­ciai ir jų tal­ki­nin­kai ga­lu­ti­nai lik­vi­da­vo Vil­niaus ge­tą. Prieš 22 me­tus ši da­ta ofi­cia­liai įtei­sin­ta kaip Lie­tu­vos žy­dų ge­no­ci­do au­kų at­mi­ni­mo die­na. Šį kar­tą [...]
Vie­na di­džiau­sių ša­lies kul­tū­ros bend­ruo­me­nių Lie­tu­vos kul­tū­ros cen­trų aso­cia­ci­ja kvie­čia siū­ly­ti pre­ten­den­tus pres­ti­ži­niam ap­do­va­no­ji­mui „Auksinis fe­nik­sas“ gau­ti.
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Vo­kie­čių gat­vė­je, ne­se­niai du­ris at­vė­rė „I­liu­zi­jų mu­zie­jus“. To­kių vi­sa­me pa­sau­ly­je yra vos ke­li, bet ir tie – la­biau moks­li­nės pa­krai­pos, o lie­tu­viš­ka­me iliu­zi­jų [...]
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Bokš­to ir Onos Ši­mai­tės gat­vių san­kir­to­je, bai­gia­mi iš­kal­ti Čes­lo­vo Mi­lo­šo ei­lių frag­men­tai lie­tu­vių ir len­kų kal­bo­mis. 
Rug­sė­jo 26 die­ną Vil­niaus uni­ver­si­te­to Fi­zi­kos fa­kul­te­te vie­šės pro­fe­so­rius iš Vo­kie­ti­jos Uwe Eich­hof­fas. Sve­čias skai­tys pa­skai­tą „The Al­most Un­li­mi­ted Pos­si­bi­li­ties of NMR in Me­di­ci­ne“. 
Len­ki­jai 2,5 me­tų ati­dė­jus bend­ro du­jo­tie­kio pro­jek­to (GIPL) įgy­ven­di­ni­mo pa­bai­gą, Lie­tu­vos du­jų per­da­vi­mo bend­ro­vė „Am­ber Grid“ tu­rės nu­trauk­ti jau pa­skelb­tus vamz­džių pirkimo ir du­jo­tie­kio [...]
Po už­sie­nio ša­lis ke­lia­vę tu­ris­tai iš Lie­tu­vos pir­mą­jį šių me­tų pus­me­tį ten iš­lei­do 409,7 mln. eu­rų – 15,6 proc. dau­giau nei 2015 me­tų sau­sio-bir­že­lio mė­ne­siais. Po Lietuvą su vie­na [...]
Sos­ti­nės ta­ry­bai ne­pri­ta­rus Vil­niaus kli­ni­ki­nės li­go­ni­nės reor­ga­ni­za­ci­jai, jos fi­lia­le An­ta­kal­nio li­go­ni­nė­je vis­tiek tu­rė­tų įsi­kur­ti Ge­ria­tri­jos cen­tras,  skir­tas su senėjimo pro­ce­sais su­si­ju­sioms [...]
Ru­si­jos am­ba­sa­do­rius Alek­sand­ras Udal­co­vas ne­įti­ki­no Šiau­lių va­do­vy­bės, kad cen­tri­nė­je mies­to aikš­tė­je rei­kė­tų pa­lik­ti sovietmečiu sta­ty­tą pa­mink­lą.
Vie­nuo­lik­tą kar­tą is­to­ri­jo­je ir šeš­tą kar­tą iš ei­lės Vil­niaus „Žal­gi­ris“ iš­ko­vo­jo Lie­tu­vos fut­bo­lo fe­de­ra­ci­jos (LFF) tau­rę. Fi­na­le Klai­pė­do­je vil­nie­čiai 2:0 privertė pa­si­duo­ti Ma­ri­jam­po­lės [...]
Ne­leng­vą per­ga­lę „Te­te-a-Te­te Ca­si­no-LKL“ čem­pio­na­te iš­ko­vo­jo „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kai. Kau­nie­čiai na­muo­se 90:70 palaužė „Ju­ven­tus“ eki­pą.
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Sep­ty­nių vai­kų ma­ma, dvie­jų anū­kų mo­čiu­tė, tink­la­raš­čio 7tas­kai.lt au­to­rė, rek­la­mos agen­tū­ros „Ad­ca­cao“ įkū­rė­ja ir kū­ry­bos va­do­vė, pro­jek­to „Kūrybinės par­tne­rys­tės“ da­ly­vė, [...]
Ang­lų kal­bos mo­ky­ma­sis tarp Lie­tu­vos moks­lei­vių pa­pli­tęs tiek pat, kiek vi­du­ti­niš­kai Eu­ro­pos Są­jun­go­je (ES). Pa­gal ru­sų kal­bos mo­ky­mą­si Bal­ti­jos ša­lys smar­kiai len­kia kitas Eu­ro­pos vals­ty­bes.
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos (STT) par­ei­gū­nai, iš­ana­li­za­vę tei­sės ak­tus, reg­la­men­tuo­jan­čius pri­ėmi­mą į Lie­tu­vos di­džių­jų mies­tų mo­kyk­las, pa­da­rė iš­va­das, jog būtina to­bu­lin­ti tei­sės [...]
Pir­mą­jį spa­lio sa­vait­ga­lį gam­tos my­lė­to­jai vi­so­je Eu­ro­po­je kvie­čia­mi pri­si­jung­ti prie kas­met gau­sė­jan­čio ste­bė­to­jų bū­rio iš­ly­dė­ti iš­skren­dan­čius pa­ukš­čius. Tūks­tan­čiai žmonių 36 ša­ly­se [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Sek­ma­die­nį Lie­tu­vo­je mi­ni­ma Ke­liau­jan­čių­jų ir vai­ruo­to­jų die­na.
Vie­šie­ji pir­ki­mai vi­sa­da ke­lia ne­ma­žai ais­trų – vie­niems ne­įtin­ka kon­kur­so są­ly­gos, ki­ti ne­su­si­tai­ko su pra­lai­mė­ji­mu ir pro­ce­dū­ras stab­do teis­muo­se. „Kur di­de­li pi­ni­gai, ten ir in­tri­gos“, [...]
Dar ne­sup­la­nuo­ti sa­vait­ga­liai ir dau­gu­mo­je Eu­ro­pos mies­tų ru­de­nį vis dar vy­rau­jan­tys ma­lo­nūs orai per­ša tik vie­ną min­tį – ne­dve­jo­da­mi ga­li­me leis­tis į ke­lių dienų nuo­ty­kius sve­tur.
Ryž­tis pi­lig­ri­mys­tei pa­ska­ti­no ūmai užp­lū­dęs il­ge­sys ke­liau­ti su kup­ri­ne ant pe­čių. Svar­biau­sia, at­ro­dė, ei­ti. Ir net ne­la­bai svar­bu bu­vo, kur tas ke­lias ves­tų.
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Kiek­vie­nais me­tais pa­sku­ti­nį rug­sė­jo sek­ma­die­nį Pa­sau­li­nė šir­dies die­na. Įvai­rios svei­ka­tos or­ga­ni­za­ci­jos kvie­čia at­kreip­ti dė­me­sį į šir­dies ir krau­ja­gys­lių li­gų pre­ven­ci­ją, ak­ty­ves­nį gy­ve­ni­mo [...]
Nau­jas in­ter­ne­to var­to­to­jų ty­ri­mas at­sklei­dė, kad nuo in­ter­ne­to pri­klau­so­mi as­me­nys ga­li tu­rė­ti ir dau­giau psichikos svei­ka­tos prob­le­mų.
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos pri­ncas Wil­lia­mas su žmo­na Ka­te šeš­ta­die­nį at­vy­ko į Ka­na­dos Bri­tų Ko­lum­bi­jos pro­vin­ci­ją aš­tuo­nias die­nas truk­sian­čio vi­zi­to; jie ap­lan­kys įspū­din­gas gamtos vie­tas ir [...]
Bū­ti­ny­bė kas­dien kel­tis ir dirb­ti nuo de­vin­tos va­lan­dos yra la­biau­siai pa­pli­tu­si kan­ki­ni­mo for­ma šiuo­lai­ki­nė­je vi­suo­me­nė­je, tei­gia­ma Oks­for­do uni­ver­si­te­to pro­fe­so­riaus Pa­ulo Kelley at­lik­to ty­ri­mo [...]
Komentarai
Dienos klausimas
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Pir­mo­je sa­vai­tės pu­sė­je už­siim­ki­te nau­jo vers­lo pro­jek­tais ar ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to rei­ka­lais. Jums ga­li bū­ti pa­siū­ly­tas iš tie­sų pers­pek­ty­vus pla­nas, bet sa­vo as­me­ni­nių pi­ni­gų ver­čiau ne­in­ves­tuo­ki­te. An­tro­je sa­vai­tės pu­sė­je pa­sis­ten­ki­te bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­lus ir drau­giš­kas. Kuo dau­giau nau­jų pa­žįs­ta­mų įgy­si­te šio­mis die­no­mis, tuo ge­riau.

Daugiau

Komentuojami