Virtualus interjeras - taip gyventi patogiau

Nijolė STORYK 2011-11-29 07:00

Nijolė STORYK

2011-11-29 07:00
Vir­tua­lus pa­sau­lis ver­žia­si į vi­sas gy­ve­ni­mo sri­tis - vir­tua­lios pa­žin­tys ir stu­di­jos, vir­tua­li par­duo­tu­vė ir vir­tua­lus na­mas, vir­tua­lus in­ter­je­ras. Ne­rei­kia nė ko­jos iš­kel­ti iš na­mų, kad su kuo nors su­si­pa­žin­tum, įgy­tum ži­nių ar įsi­reng­tum nau­ją būs­tą.

Jauni dizaineriai, kuriems ne daugiau kaip 35 metai, pabandė savo lakią vaizduotę išreikšti virtualiomis priemonėmis. Beveik trys dešimtys kūrėjų varžėsi konkurse dėl geriausio virtualaus buto interjero.

Keturių dizainerių projektai komisijos vertinimu pripažinti geriausiais - tai šiuo metu Vilniuje gyvenančios Jekaterinos Tichonovos iš Sankt Peterburgo, vilnietės Agnės Kizytės ir šiauliečio Martyno Olšausko darbai. Ketvirtą projektą rinkę virtualūs internautai daugiausia balsų atidavė Vilmos Šniaraitės ir Dovilės Piekytės bendram sumanymui.

Svarbūs vertintojai - gyventojai

Šių autorių pristatytos idėjos bus realiai įgyvendinamos naujame name. Tie naujakuriai, kurie panorės gyventi jame, galės išsirinkti patikusį interjerą.

Tai nereiškia, kad kitų kūrybingų autorių darbai neįdomūs, neoriginalūs ar neatitinka šiuolaikinės vizijos. Konkurso organizatoriai pasirengę pateikti būsto ieškantiems klientams visus specialiai tam namui sukurtus interjero variantus. Pats gyvenimas parodys, kas buvo teisūs - profesionali komisija ar žmonės, kurie panorės gyventi naujame name. Ar tai patys jaukiausi, patogiausi ir nebrangiai įgyvendinami darbai?

Išsirinkti bus iš ko

Nekilnojamojo turto valdymo ir plėtros bendrovės "MG Valda" rinkodaros vadovė Akvilė Verbliugevičiūtė neabejojo, kad interjero vizualizacijos projektai ateityje gali būti labai populiarūs. "Kol kas tai pirmas viešas bandymas, bet jis parodė, jog toks projektas sudomino jaunus interjero kūrėjus. Norą dalyvauti konkurse iš viso pareiškė 80 dalyvių. Nežinome, kokios priežastys lėmė, kad dalis jų atsisakė pateikti savo projektus. Galutinis rezultatas vis dėlto gana geras - sulaukėme 26 interjero dizainerių darbų. Jauni kūrėjai mąsto novatoriškai, įdomiai ir racionaliai", - pabrėžė A.Verbliugevičiūtė. 

Įdomu tai, kad visiems konkurso dalyviams specialiai buvo parinkti vienodo planavimo trijų kambarių butai. Ta pati erdvė, bet kokia ji gali būti skirtinga ir nepanaši, kai įgyvendinamos kitokios kūrybinės vizijos.    

Jauni interjero dizaineriai yra drąsūs ir veržlūs ieškodami išskirtinių bei pačių originaliausių sprendimų. Tačiau dažnai jie negali pasireikšti, nes paprastai konkursus laimi specialistai, turintys daugiau patirties. "Šį kartą nugalėjo jaunystė, novatoriškumas ir kūrybiškumas. Keturiems laimėtojams buvo skirta po 4 tūkst. litų. Iš viso turime net 26 skirtingus butų interjero projektus. Visi jie originalūs, funkcionalūs ir spalvingi, o kai kurie net pernelyg žaismingi", - šypsojosi konkurso sėkme patenkintas A.Verbliugevičiūtė.

Visada gana aktualus klausimas, į ką labiau turėjo atsižvelgti interjero kūrėjai: į kokybę ar į kainą? "Visais atvejais rūpi tiek kokybė, tiek kaina. Vienas svarbiausių konkurso reikalavimų buvo, kad projektuose šie du pagrindiniai dalykai nesikirstų, kad būtų surastas pats geriausias jų santykis", - tikino pašnekovė.

Butų interjeras, apdailos medžiagos, baldai, dekoro elementai - visos sąnaudos (be darbų) dizainerių projektuose svyruoja nuo 30 tūkst. iki 150 tūkst. litų.

Tarp Vilniaus ir Sankt Peterburgo

Jauna dizainerė iš Sankt Peterburgo, meilės emigrantė 32 metų J.Tichonova pasakojo, kad atvykusi gyventi į Vilnių ilgai neturėjo kūrybinio darbo. Palikusi gimtąjį miestą ji prarado ir savo užsakovus. "Kol dar kas pusmetį važinėjau į Sankt Peterburgą, viskas buvo lyg ir po senovei. Tačiau toliau taip gyventi darėsi vis sunkiau. Nenorėjau palikti savo vyro Vilniuje, bet ir darbo Sankt Peterburge buvo nelengva atsisakyti. Teko galutinai apsispręsti - pasirinkau šeimą, o ne darbą", - kalbėjo dizainerė. 

Jekaterinai patinka gyventi Vilniuje - miestas jaukus ir žalias, atstumai ne tokie dideli kaip Sankt Peterburge, juodu su mylimu vyru turi gražius ir šiltus namus. "Dar nespėjau pramokti lietuviškai, beveik nieko nepažįstu, niekas čia nežino, kad esu interjero dizainerė. Vis svarsčiau, nuo ko pradėti, kaip susirasti darbą. Vyro draugai patarė dalyvauti interjero konkursuose, bet lyg tyčia jų nebuvo. Kai sužinojau apie šį konkursą, labai apsidžiaugiau. Iš karto supratau, kad jame dalyvausiu. Pagal amžių atitikau keliamus reikalavimus, be to, nesu naujokė interjero srityje. Tikėjausi sėkmės, bet kad pakilsiu iki pirmosios prizinės vietos - nė sapne nesapnavau. Man labai pasisekė, kad mane, atvykusią iš svetur, pastebėjo interjero specialistai. Pasiekta sėkme ypač džiaugėsi vyras, Sankt Peterburge gyvenantys tėvai", - neslėpė pašnekovė.

Vietoj dviejų erdvių - trys

Komisijos narys architektas Artūras Imbrasas pabrėžė, kad ne visiems jauniems dizaineriams pavyko įveikti sudėtingiausią šio virtualaus konkurso užduotį - sujungti į bendrą visumą svetainės ir virtuvės erdvę. J.Tichonova į tai atkreipė ypač daug dėmesio.

"Mano tikslas buvo funkcionaliai "apgyvendinti" skirtingas erdves, kurios yra greta, bet neturi viena kitos užgožti. Svarbu virtuvės nepaversti svetaine ir, priešingai, svetainės - virtuve", - kalbėjo interjero dizainerė.

Jekaterina dirbo daug ir kruopščiai - sukūrė per dešimt to paties buto projekto variantų. Jaunai autorei vis kas nors nepatiko, ji vis negalėjo apsispręsti. Nelengva buvo virtuvės zoną įkomponuoti į nedidelę svetainės erdvę, kad ši neliktų dar mažesnė. "Kuo daugiau dirbau, tuo labiau man nepatiko tai, ką sukūriau. Vis dėlto apsistojau prie pirmojo varianto ir nusiunčiau jį konkurso komisijai. Šį interjerą net susapnavau. Pasirinkau tinkamai - dvi šalia esančios skirtingos erdvės buvo atskirtos, bet neprarado vientisumo darnos", - sakė ji.

Autorei pasisekė padaryti daugiau nei reikėjo. Dizainerė norėjo išsaugoti tą patį skaičių kambarių, todėl pakeitė miegamojo ir vaikų kambario duris - suprojektavo jas plačias, stumdomąsias, iki lubų ir pusiau permatomas. Pro tas duris matyti visas butas. Tai sudarė galimybę svetainėje pastatyti sofą atrama į langą, pasukti ją į miegamojo ir vaikų kambario langus. Televizorius pakabintas ant sienos, tad vaizdas gerai matyti ne tik sėdint ant sofos, bet ir prie pietų stalo. Taip interjero dizainerė vietoj dviejų erdvių sukūrė tris - virtuvės, valgomojo ir svetainės.

Prieškambaris buto projekte buvo gana didelis - čia pastatyta drabužių spinta. Dizainerė šiek tiek pakeitė vonios suplanavimą.

J.Tichonova užsiminė, kad projekto funkcionalumas buvo esminis dalykas. Tik paskui ji mąstė apie estetinį interjero grožį. "Pirmą kartą rengiau interjero projektą nežinodama, kas gyvens tame bute. Tai iš dalies sunkino užduotį. Manau, vis dėlto nuėjau tinkamu keliu - tas butas pritaikytas įvairaus amžiaus žmonėms, jame jauku ir patogu gyventi. Tuo nė kiek neabejoju. Sau rinkčiausi būtent tokį butą", - tvirtino konkurso laureatė iš Sankt Peterburgo.

Spintelės visais atvejais

Jauni interjero kūrėjai vos ne stačia galva puolė į nežinią. Jiems teko nelengva užduotis - statomame name sukurti interjero projektą butui, kurio nėra matę, nežino, kas tame būste gyvens, ko tie žmonės pageidautų, jei su jais, paprastai dirbant, reikėtų bendrauti. Dizaineriai pasikliovė savo lakia vaizduote, tarsi tas projektuojamas butas būtų skirtas jiems netrukus gyventi.  

Vilniaus dailės akademijos 22 metų studentė A.Kizytė eksperimentavo gana drąsiai ir moderniai - erdvė maža, bet čia yra viskas, ko reikia buityje, talpūs ir kompaktiški originalios konstrukcijos baldai pastatyti tinkamoje vietoje. "Daugiabučio trūkumas - maži standartiniai butai. Tad iškilo klausimas, kaip vizualiai padidinti gyvenamąjį plotą, kad kuklus būstas taptų nors šiek tiek kitoks - patrauklesnis ir patogesnis gyventi", - svarstė jauna dizainerė.

Maža gyvenamoji erdvė dar labiau "susitraukia", kai joje atsiranda baldų, kurie yra svarbi interjero dalis. Negerai, jeigu jie slopina šviesą ir užgriozdina patalpą. Agnė išradingai siekė suderinti du esminius dalykus - erdvę ir baldus. "Kai pradėjau projektuoti interjerą, supratau, kad gyvenamosios vietos poreikis yra kur kas didesnis, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Žmonės sukaupia nemažai  daiktų, o jiems net nenumatyta vietos gyvenamoje erdvėje. Be to, visi esame kitokie, tad ir mūsų daiktai skirtingi bei gana įvairūs. Specialiai projektavau tokias spinteles, kurios būtų tinkamos visais atvejais", - aiškino A.Kizytė.

Pasinaudojo tėvų išmone

Interjeras - kaip gyva ląstelė - gali būti keičiamas pagal kiekvieno žmogaus poreikius ir tikslus. "Tarkime, spinta. Tai pats tipiškiausias baldas, bet šiek tiek išradingumo - ir tas daiktas gali visai kitaip atrodyti mūsų bute, ypač daugiabutyje. Arba šaldytuvas mažoje virtuvėje, kuri sujungta atvira erdve su svetaine ir prieškambariu. Toks daiktas užima daug vietos ir gadina vaizdą, kai tik įžengiame į vidų", - vertino A.Kizytė.

Dalį virtuvės baldų jauna dizainerė "įkišo" į patalpos sieną, tad iš 

koridoriaus jų nematyti. Regimos erdvės niekas neužgriozdina. Koridorius toks pat kompaktiškas, kaip ir viso buto patalpos. Susidaro įspūdis, tarsi jame išvis nėra baldų. Modernų efektą sustiprina faktūrinė tinko siena, ant kurios išryškėja specialaus apšvietimo šviesos ir tamsos šešėliai.

Žvilgsnis krypsta toliau - į šviesaus medžio pakabintą plokštumą. Ji traukia dėmesį ir vilioja prieiti arčiau. "Šis sumanymas - iš mano vaikystės. Prisiminiau tėvų balkoną, kuriame buvo pakabinta panaši konstrukcija. Vietos mažai, tačiau kaip viskas kompaktiškai sudėliota. Kas tos tobulos konstrukcijos sumanytojas, nežinau - gal senelis, kuris taip pat gyveno su mumis. Gana patogu - erdvės mažai, bet yra vietos daiktams sudėti. Tėvų išmonę pritaikiau kitoje patalpoje", - juokėsi Agnė.

Keisti detales - pagal nuotaiką

Sienas autorė nudažė pilkais ir dramblio kaulo atspalviais. Toks neutralus derinys dar labiau išryškino šviesią uosio medieną ir jos paviršių. Šioje aplinkoje nėra nieko atsitiktinio - šviesiai rusvas kilimas ir žalsvos spalvos užuolaidos ypač dera prie baro kėdžių.

Žalsvi akcentai pagyvina viso buto koloritą. Grindys išklotos universalia danga, kuri labai atspari ir pritaikyta įvairioms gyvenimiškoms situacijoms. Tarkime, jei šeima turi vaikų. Jie tos dangos taip lengvai nesugadintų žaisdami.  

"Visus buto akcentus galima bet kada pakeisti pagal nuotaiką ir poreikius. Tai šio interjero pranašumas", - tikino dizainerė A.Kizytė.

Tavo komentaras
Vardas: * El.paštas:
Komentaras: *
Du Lie­tu­vos Kraš­to ap­sau­gos sa­va­no­rių pa­jė­gų bū­riai šį sa­vait­ga­lį da­ly­vau­ja Lat­vi­jo­je vyks­tan­čio­se lau­ko tak­ti­nė­se pra­ty­bo­se, pra­ne­šė Krašto ap­sau­gos mi­nis­te­ri­ja.
At­sis­vei­kin­ti su žmo­gu­mi be pyk­čio ir Lie­tu­vos švie­suo­liu va­din­tu pro­fe­so­riu­mi mi­nios žmo­nių į VDU Di­džią­ją au­lą plūdo dvi die­nas.
Pra­ncū­zi­jos pre­zi­den­tas Fran­cois Hol­lan­de'as iš­reiš­kė vil­tį, kad par­ei­gū­nams ar­ti­miau­sias ke­le­tą sa­vai­čių pa­vyks per­kel­ti iki 9 tūkst. mig­ran­tų iš skur­džios sto­vyk­los Ka­lė į pri­ėmi­mo cen­trus [...]
Es­ti­jos rin­ki­kų ko­le­gi­jai šeš­ta­die­nį per an­trą­jį bal­sa­vi­mą ne­pa­vy­ko iš­rink­ti pre­zi­den­to Too­mo Hend­ri­ko Il­ve­so įpė­di­nio, nes nei vie­nas kan­di­da­tas ne­su­rin­ko pa­pras­tos balsų dau­gu­mos, to­dėl [...]
JAV pre­zi­den­tas Ba­rac­kas Oba­ma šeš­ta­die­nį per ce­re­mo­ni­ją Na­cio­na­li­nė­je alė­jo­je per­kirps kas­pi­ną ir ati­da­rys Smit­so­no af­roa­me­ri­kie­čių is­to­ri­jos ir kultūros na­cio­na­li­nį mu­zie­jų.
1943 me­tų rug­sė­jo 23 die­ną na­ciai ir jų tal­ki­nin­kai ga­lu­ti­nai lik­vi­da­vo Vil­niaus ge­tą. Prieš 22 me­tus ši da­ta ofi­cia­liai įtei­sin­ta kaip Lie­tu­vos žy­dų ge­no­ci­do au­kų at­mi­ni­mo die­na. Šį kar­tą [...]
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Vo­kie­čių gat­vė­je, ne­se­niai du­ris at­vė­rė „I­liu­zi­jų mu­zie­jus“. To­kių vi­sa­me pa­sau­ly­je yra vos ke­li, bet ir tie – la­biau moks­li­nės pa­krai­pos, o lie­tu­viš­ka­me iliu­zi­jų [...]
Vos prieš ke­le­tą sa­vai­čių iš di­džiau­sio pa­sau­ly­je me­nų fes­ti­va­lio Ško­ti­jos sos­ti­nė­je Edin­bur­ge su spe­cia­liuo­ju pri­zu grį­žęs AAT | Ar­tū­ro Arei­mos tea­tras nau­ją tea­tro sezoną pra­de­da prem­je­ra [...]
Kiek­vie­na mums su­teik­ta aki­mir­ka yra ne­įkai­no­ja­ma. Vie­nos iš­nyks­ta vos blyks­te­lė­ju­sios, o ki­tos, re­gis, tę­sia­si am­ži­ny­bę. Ta­čiau kiek­vie­no­je sly­pi ne­iš­ma­tuo­ja­mos ga­li­my­bės: vos per aki­mir­ką [...]
Vil­niaus se­na­mies­ty­je, Bokš­to ir Onos Ši­mai­tės gat­vių san­kir­to­je, bai­gia­mi iš­kal­ti Čes­lo­vo Mi­lo­šo ei­lių frag­men­tai lie­tu­vių ir len­kų kal­bo­mis. 
Len­ki­jai 2,5 me­tų ati­dė­jus bend­ro du­jo­tie­kio pro­jek­to (GIPL) įgy­ven­di­ni­mo pa­bai­gą, Lie­tu­vos du­jų per­da­vi­mo bend­ro­vė „Am­ber Grid“ tu­rės nu­trauk­ti jau pa­skelb­tus vamz­džių pirkimo ir du­jo­tie­kio [...]
Po už­sie­nio ša­lis ke­lia­vę tu­ris­tai iš Lie­tu­vos pir­mą­jį šių me­tų pus­me­tį ten iš­lei­do 409,7 mln. eu­rų – 15,6 proc. dau­giau nei 2015 me­tų sau­sio-bir­že­lio mė­ne­siais. Po Lietuvą su vie­na [...]
Sos­ti­nės ta­ry­bai ne­pri­ta­rus Vil­niaus kli­ni­ki­nės li­go­ni­nės reor­ga­ni­za­ci­jai, jos fi­lia­le An­ta­kal­nio li­go­ni­nė­je vis­tiek tu­rė­tų įsi­kur­ti Ge­ria­tri­jos cen­tras,  skir­tas su senėjimo pro­ce­sais su­si­ju­sioms [...]
Ru­si­jos am­ba­sa­do­rius Alek­sand­ras Udal­co­vas ne­įti­ki­no Šiau­lių va­do­vy­bės, kad cen­tri­nė­je mies­to aikš­tė­je rei­kė­tų pa­lik­ti sovietmečiu sta­ty­tą pa­mink­lą.
Ne­leng­vą per­ga­lę „Te­te-a-Te­te Ca­si­no-LKL“ čem­pio­na­te iš­ko­vo­jo „Žal­gi­rio“ krep­ši­nin­kai. Kau­nie­čiai na­muo­se 90:70 palaužė „Ju­ven­tus“ eki­pą.
Šeš­ta­die­nį Klai­pė­do­je ir Šiau­liuo­se star­ta­vo nau­ja­sis 2017m.Lie­tu­vos mo­te­rų rankinio ly­gos var­žy­bos.
Dvi jau­nos mer­gi­nos iš Ka­ma­jų mies­te­lio (Ro­kiš­kio r.) Li­na Ma­tiu­kai­tė ir Ie­va Ki­lie­nė su­ma­nė, par­ašė ir iš­lei­do pa­sa­kų vai­kams kny­ge­lę, ku­rios pa­grin­di­niai he­ro­jai – skai­čiai. Mer­gi­nos sie­kia [...]
Sep­ty­nių vai­kų ma­ma, dvie­jų anū­kų mo­čiu­tė, tink­la­raš­čio 7tas­kai.lt au­to­rė, rek­la­mos agen­tū­ros „Ad­ca­cao“ įkū­rė­ja ir kū­ry­bos va­do­vė, pro­jek­to „Kūrybinės par­tne­rys­tės“ da­ly­vė, [...]
Ang­lų kal­bos mo­ky­ma­sis tarp Lie­tu­vos moks­lei­vių pa­pli­tęs tiek pat, kiek vi­du­ti­niš­kai Eu­ro­pos Są­jun­go­je (ES). Pa­gal ru­sų kal­bos mo­ky­mą­si Bal­ti­jos ša­lys smar­kiai len­kia kitas Eu­ro­pos vals­ty­bes.
Spe­cia­lių­jų ty­ri­mų tar­ny­bos (STT) par­ei­gū­nai, iš­ana­li­za­vę tei­sės ak­tus, reg­la­men­tuo­jan­čius pri­ėmi­mą į Lie­tu­vos di­džių­jų mies­tų mo­kyk­las, pa­da­rė iš­va­das, jog būtina to­bu­lin­ti tei­sės [...]
Lie­tu­vos Zoo­lo­gi­jos so­das pri­sta­to elek­tro­ni­nį bi­lie­tą – jį lan­ky­to­jai ga­lės įsi­gy­ti in­ter­ne­tu ir taip iš­veng­ti ei­lių prie Kau­ne įsi­kū­ru­sio zoologijos so­do var­tų.
Bang­la­de­šo zoo­lo­gi­jos so­do pri­žiū­rė­to­jai tre­čia­die­nį su­ren­gė dviem liū­tams iš­kil­min­gas „ves­tu­ves“, ku­rio­se bu­vo ba­lio­nų ir net šir­dies pavidalo mė­sos py­ra­gas.
Vie­šie­ji pir­ki­mai vi­sa­da ke­lia ne­ma­žai ais­trų – vie­niems ne­įtin­ka kon­kur­so są­ly­gos, ki­ti ne­su­si­tai­ko su pra­lai­mė­ji­mu ir pro­ce­dū­ras stab­do teis­muo­se. „Kur di­de­li pi­ni­gai, ten ir in­tri­gos“, [...]
Pro­jek­to „Rail Bal­ti­ca“ pir­mą­ją da­lį sėk­min­gai įgy­ven­di­nu­si Lie­tu­va pir­mo­ji iš tri­jų Bal­ti­jos ša­lių pe­rei­na prie an­tro­jo eta­po: eu­ro­pi­nės vė­žės ge­le­žin­ke­lio tie­si­mo Latvijos link. „Tai [...]
Ryž­tis pi­lig­ri­mys­tei pa­ska­ti­no ūmai užp­lū­dęs il­ge­sys ke­liau­ti su kup­ri­ne ant pe­čių. Svar­biau­sia, at­ro­dė, ei­ti. Ir net ne­la­bai svar­bu bu­vo, kur tas ke­lias ves­tų.
An­tra­die­nį, rug­sė­jo 27-ąją, Vil­nius švęs Pa­sau­li­nę tu­riz­mo die­ną, to­dėl rug­sė­jo 24–25 ir 27 die­no­mis bus pa­siū­ly­ta net 20 eks­kur­si­jų ne­mo­ka­mai.
Ki­ni­jos mi­li­jar­die­riaus sū­nus nu­pir­ko sa­vo šu­niui aš­tuo­nis nau­jau­sio modelio „iP­ho­ne“ te­le­fo­nus.
Ket­vir­tus me­tus iš ei­lės, Kau­no se­na­mies­čio bend­ruo­me­nė kvie­čia gy­vū­nų my­lė­to­jus pa­mi­nė­ti Šv. Pra­nciš­kaus, gyvūnų glo­bė­jo, die­ną. 
Nau­jas in­ter­ne­to var­to­to­jų ty­ri­mas at­sklei­dė, kad nuo in­ter­ne­to pri­klau­so­mi as­me­nys ga­li tu­rė­ti ir dau­giau psichikos svei­ka­tos prob­le­mų.
Ru­duo dar tik pra­si­dė­jo, ta­čiau per­ša­li­mo li­gos jau ima plis­ti. Per­mai­nin­gi orai ir ne­pa­kan­ka­mas rū­pi­ni­ma­sis sa­vo bei šei­mos na­rių svei­ka­ta daž­nai le­mia vie­ną ne­ma­lo­niau­sių ir su­nkiau­siai prog­no­zuo­ja­mų [...]
Bū­ti­ny­bė kas­dien kel­tis ir dirb­ti nuo de­vin­tos va­lan­dos yra la­biau­siai pa­pli­tu­si kan­ki­ni­mo for­ma šiuo­lai­ki­nė­je vi­suo­me­nė­je, tei­gia­ma Oks­for­do uni­ver­si­te­to pro­fe­so­riaus Pa­ulo Kelley at­lik­to ty­ri­mo [...]
„Šno­be­lio“ pre­mi­jos įteik­tos moks­li­nin­kams, ku­rie ty­ri­nė­jo me­la­gius, žiur­kėms už­mo­vė kel­nes ar­ba gyveno kaip žvė­rys.
Komentarai
Dienos klausimas
horoskopai
SVARSTYKLĖS

SVARSTYKLĖS

Pir­mo­je sa­vai­tės pu­sė­je už­siim­ki­te nau­jo vers­lo pro­jek­tais ar ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to rei­ka­lais. Jums ga­li bū­ti pa­siū­ly­tas iš tie­sų pers­pek­ty­vus pla­nas, bet sa­vo as­me­ni­nių pi­ni­gų ver­čiau ne­in­ves­tuo­ki­te. An­tro­je sa­vai­tės pu­sė­je pa­sis­ten­ki­te bū­ti ko­mu­ni­ka­bi­lus ir drau­giš­kas. Kuo dau­giau nau­jų pa­žįs­ta­mų įgy­si­te šio­mis die­no­mis, tuo ge­riau.

Daugiau

Komentuojami