PRIE KAVOS

Šuns ir maratonininko draugystė

2016 09 07 6:00
Per maratoną Dionas Leonardas laimėjo antrąją vietą. Finišo liniją su juo kirto ir Gobi. palmbeachpost.com nuotrauka

Ilgų distancijų bėgikas Dionas Leonardas, nusprendęs dalyvauti 7 dienų maratone per Gobio dykumą, namo tikėjosi parsivežti tik medalį. Tačiau sportininkas gavo kur kas daugiau – be galo mielą gauruotą draugą, kuris bėgdamas greta jo įveikė net 125 kilometrus. Viso maratono nuotolis – 250 kilometrų.

D. Leonardas prisimena, kad benamę 18 mėnesių kalytę, kurią vėliau pavadino Gobi, jis pastebėjo dar pirmą maratono dieną. Prasidėjus lenktynėms mažytis šuo prisidėjo prie bėgikų ir visaip stengėsi nuo jų neatsilikti. Antrą dieną Gobi ėmė bėgti drauge su D. Leonardu ir nuo tada jie tapo neišskiriami. „Kai grįžau į stovyklą, šuo nusekė paskui mane į palapinę, atsigulė šalia ir viskas – ryšys buvo užmegztas“, – pasakojo sportininkas.

Vėliau Gobi bėgo šalia D. Leonardo 4 iš 6 dykumos maratono distancijų. „Ji aplenkdavo mane ir laukdavo už kokių 20 ar 30 metrų, kol pasivysiu, – kalbėjo D. Leonardas. – Ši kalytė tokia mažutė, bet turi didžiulę širdį.“ Bėgikui teko pernešti Gobi ir per upę, nes ši būtų neįstengusi jos perplaukti. Ir nors maratonininkas žinojo, kad vos kelios prarastos minutės gali kainuoti medalį, jis suprato – privalo pasiimti gyvūnėlį drauge.

Gobi bėgdama šalia maratonininko Diono Leonardo įveikė net 125 kilometrus. /yahoo.com nuotrauka

Niekas nežino, iš kur atsirado Gobi, nes artimiausias kaimas nuo bėgimo trasos nutolęs apie porą kilometrų. „Šuo išgarsėjo labiau negu bėgikai, – teigė D. Leonardas. – Gobi iš tikrųjų tapo maratono talismanu – ji parodė tokią pat kovotojo dvasią kaip ir lenktynių dalyviai.“

Kai temperatūra dykumoje siekė 52 laipsnius Celsijaus, kalytei nebuvo leista bėgti. Tačiau pagalbą maratonininkams teikiantys asmenys pasiėmė ją į mašiną. Gobi buvo suteikta galimybė kartu su savo naujuoju draugu kirsti finišo liniją. D. Leonardas užėmė antrąją vietą.

Pasibaigus maratonui bėgikas nusprendė parsivežti gyvūnėlį namo. Visokiems skiepams ir dokumentams sutvarkyti prireikė nemažai pinigų, bet juos greitai suaukojo geri žmonės. Gobi ir jos naujasis šeimininkas dar yra Kinijoje, laukia, kada galės grįžti namo į Škotiją.