LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

"Braliukai" palaužė šveicarus

2014 02 18 22:03
Reuters/Scanpix nuotrauka

Latvijos ledo ritulininkai su kaupu atsirevanšavo šveicarams už apmaudžią nesėkmę grupių etape. Sočio žiemos olimpinių žaidynių aštuntfinalyje latviai 3:1 nugalėjo šveicarus ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame žais pirmą kartą olimpiados istorijoje.

Kaimynai pasaulio vicečempionus iš Šveicarijos šaltu dušu apdovanojo jau mačo pradžioje. 8:38 minutę pasižymėjo Oskaras Bartulis (1:0). Tačiau tuo šveicarų bėdos nesibaigė. Jau netrukus 2 min. iš aikštės buvo pašalintas Morrisas Trachsleris, o latviams pavyko išnaudoti kiekybinį pranašumą. 11:19 min. antrą įvartį Latvijos ekipai pelnė Lauris Daržinis (2:0).

Jau antrame kėlinyje latviai pradėjo demonstruoti pirmus nuovargio ženklus, tačiau vieną po kito smūgius siuntusių šveicarų spaudimą atlaikydavo Latvijos vartų sargas Edgaras Masalskisa. Tačiau šveicarams pabandžius jį nuginkluoti net 18 kartą, vartininkas nesugebėjo išgelbėti situacijos ir praleido įvartį. Po Martino Plusso taiklaus smūgio 36:01 min. šveicarai sušvelnino rezultatą (2:1).

Trečiajame kėlinyje šveicarai ir toliau aktyviai atakavo varžovus ir bet kokiomis priemonėmis bandė lyginti rezultatą, tuo tarpu latviai kantriai buvo atsitvėrę gynybos siena. Mačo pabaigoje šveicarai surizikavo ir paliko tuščius vartus, bet rizika nepasiteisino – 59:00 min. Lauris Darzins pasiuntė ritulį į tuščius vartus ir užsitikrino pergalę – 3:1.

Primename, jog grupių etapo varžybose šveicarai tik paskutinėmis sekundėmis palaužė latvius (1:0), tačiau aštuntfinalyje Latvija pasiekė saldų revanšą.

Latvių ketvirtfinalyje laukia itin grėsmingas varžovas – olimpinė čempionė Kanada.

Kituose aštuntfinalio mačuose čekai 5:3 palaužė Slovakijos rinktinę, slovėnai 4:0 nugalėjo austrus, o rusai taip pat 4:0 nokautavo norvegus.