LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

Baigėsi V.Strolios ir D.Rasimovičiūtės išbandymai

D.Rasimovičiūtė Sočyje pasirodė prasčiau nei dvejose pastarosiose olimpinėse žaidynėse. Alfredo Pliadžio (LTOK) nuotrauka

Sočio olimpinės žaidynės penktadienį baigėsi dar dviem mūsų šalies atstovams. Biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė, kuriai tai buvo jau ketvirtoji olimpiada, paskutinėje rungtyje atsidūrė penkiasdešimtuke, o slidininkas Vytautas Strolia antrą sykį finišavo 70-as.

Savaitgalį Lietuvos garbę Sočyje gins čiuožikai: šeštadienį 12 val. greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 m atrankos varžybose kovos Agnė Sereikaitė. Tą pačią dieną vyks pusfinalis ir finalas.

Sekmadienį Sočyje debiutuose mūsų ledo šokėjų pora Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas. Jie atliks trumpąją programą. Lietuvos ledo šokėjų duetas drauge su kitomis poromis kelias dienas praleido Maskvoje - ten intensyviai rengėsi olimpinėms kovoms. Sočio medalius ledo šokėjai išsidalys pirmadienio vakarą po laisvosios programos.

Baltarusių triumfas

Moterų 15 km asmeninėse lenktynėse dvidešimta startavusi biatlonininkė D.Rasimovičiūtė, kuriai vasario 25-ąją sukaks 30 metų, iš 20 šūvių nepataikė 3 kartus ir tarp 78 finišavusiųjų užėmė 42 vietą. Dvi sportininkės nestartavo, o keturios nebaigė finišo. Įdomu, kad per dvejas pirmąsias lenktynes Sočyje Ilmaro Bricio ir Aurimo Bučelio treniruojama lietuvė šaudydama suklydo po du kartus (sprinte tikslą pasiekė 8 iš 10 jos šūvių, persekiojimo lenktynėse – 18 iš 20).

Antrose žiemos žaidynėse dalyvaujanti Baltarusijos biatlonininkė savo kolekcijoje turi jau tris olimpinius medalius. /AFP/Scanpix nuotrauka

15 km asmeninėse lenktynėse už kiekvieną netaiklų šūvį pridedama baudos minutė. Mūsiškės laikas – 49:32,5. Čempione tapo baltarusė Darija Domračeva, Sočyje triumfavusi ir 10 km persekiojimo lenktynėse. Vakar šaudykloje baltarusė suklydo tik sykį. Jos laikas – 43:19,6. Be klaidų šaudžiusi jos tautietė Nadežda Skardino iškovojo bronzos medalį. Tarp jų įsiterpė irgi nė sykio neprašovusi šveicarė Selina Gasparin.

D.Rasimovičiūtė Sočyje pasirodė gerokai prasčiau nei dvejose ankstesnėse olimpinėse žaidynėse – 2010-aisiais Vankuveryje ir 2006-aisiais Turine. Sočyje sprinte (7,5 km) ji buvo 51-a, 10 km persekiojimo lenktynėse - 43-ia, o 15 km asmeninėse lenktynėse - 42-a. Turino olimpiadoje Lietuvos biatlonininkė užėmė atitinkamai 18, 27, 66 vietas, Vankuverio žaidynėse – 25, 34 ir 30 vietas.

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas Sočyje jai planavo 10-20 vietą.

Pagal galimybes

Pirmieji dėl medalių penktadienį Sočyje kovojo slidininkai. 15 km klasikiniu stiliumi lenktynes laimėjo šveicaras Dario Kolonja. Nuotolį jis įveikė per 38:29,7 ir šiose žaidynėse iškovojo jau antrą aukso medalį. Pirmąsyk šveicaras triumfavo skiatlono rungtyje.

21 metų V.Strolia tarp 87 finišavusių slidininkų užėmė 70 vietą (45:08,0). Jis nuo čempiono atsiliko 6:38,3. Dar keturi slidininkai nebaigė distancijos, vienas nestartavo.

Sidabro ir bronzos apdovanojimus pelnė 2010 metų Vankuverio žaidynėse sidabro medaliais estafetės varžybose pasipuošę Švedijos slidininkai – atitinkamai Johanas Olssonas ir Danielis Richardssonas.

Paskutinę vietą užėmęs 43-ejų Peru atstovas Roberto Carcelenas, jis nugalėtojui pralaimėjo net 27:59,2.

Priminsime, kad skiatlono rungtyje V.Strolia tarp 68 startavusių sportininkų liko 67-as, o sprinto varžybose anykštėnas užėmė 70 vietą (dalyvavo 86 slidininkai).

Šalies garbę Sočyje gynę Lietuvos slidininkai namo turi grįžti šeštadienį vakare.