LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

2014 02 09 18:24
D.Rasimovičiūtė
D.Rasimovičiūtė AFP/Scanpix nuotrauka

Prasčiau nei 2006-aisiais Turine ir 2010-aisiais Vankuveryje. Taip Sočio žiemos olimpinių žaidynių sprinto rungtyje pasirodė labiausiai patyrusi Lietuvos komandos narė Diana Rasimovičiūtė.

Šį mėnesį 30-metį švęsianti biatlonininkė 7,5 km distancijos varžybose suklydo 2 kartus (šaudymas 1+1) bei užėmė 51 vietą.

54-a į distanciją iššliuožusi D.Rasimovičiūtė lyderėms pralaimėjo jau nuo pirmųjų distancijos metrų: dar prieš pirmą šaudymą lietuvė buvo 43-ia, po jo – 58-a, po antrojo šaudymo stovint – 55-a. Beje, netaikliai skriejo abu pirmieji sportininkės šūviai.

„Nesusitvarkiau iki galo su šaudymu, abu pirmi šūviai nepataikė į taikinį. Galbūt šiek tiek paskubėjau, galbūt psichologija padarė savo, – lrytas.tv sakė D.Rasimovičiūtė. – Esu nusiteikusi kovoti toliau. Labai bijojau pirmo starto, nes nežinojau, kokioje kondicijoje esu. Tačiau esu nusiteikusi kovoti ir kovosiu iki galo.“

Pagal šliuožimo greitį Lietuvos atstovė tarp 84 rungties dalyvių buvo 48-a.

Primename, jog Turino olimpinių žaidynių sprinto rungtyje lietuvė užėmė iki šiol aukščiausią Lietuvos biatlonininkų poziciją olimpiadose – 18-ą, Vankuveryje – 25-ą. 2002 metų Solt Leik Sičio žaidynėse tuomet 17-metė D.Rasimovičiūtė buvo 66-a.

Olimpinės čempionės titulą sprinto rungtyje apgynė Slovakijai atstovaujanti rusė Anastasija Kuzmina, kuri 19,9 sek. aplenkė šeimininkų atstovę Olgą Vilukhiną. Bronzos medalį iškovojo 21,7 sek. atsilikusi ukrainietė Vita Semerenko. Visos trys prizininkės šaudė be klaidų.

Beje, nepasisekė aukščiausias pozicijas pasaulio taurės įskaitoje užimančioms biatlonininkėms: sezono lyderė norvegė Tora Berger liko dešimta, antra esanti baltarusė Darija Domračeva – devinta, o trečią vietą užimanti suomė Kaisa Makarainen – tik 30-a. Tiesa, sportininkių rezultatai labai artimi – mažiau nei minute nugalėtojai pralaimėjo net 22 biatlonininkės. D.Rasimovičiūtė nuo A.Kuzminos atsiliko 2 min. 11,8 sek.

Patekdama į geriausiųjų 60-uką Lietuvos biatlonininkė iškovojo teisę startuoti antradienį vyksiančiose persekiojimo lenktynėse. Rytoj vyrų persekiojimo rungtyje startuos ir kol kas aukščiausią vietą Sočyje tarp lietuvių užėmęs Tomas Kaukėnas, kuris sprinte užėmė 48 poziciją.