LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017
SOČIS 2014

Favoritų vartininkams teks pasitempti

Latvis E.Masalskis atrėmė visus šveicarų metimus, bet nesulaikė nuo komandos draugo atšokusio ritulio. AFP/Scanpix nuotrauka

Didelį susidomėjimą Sočio olimpiadoje keliančiose ledo ritulio varžybose netikėtumų dar teks palaukti.

Pirmame varžybų ture pergales iškovojo visos komandos, kurioms prognozuojama vieta ketvertuke - Rusija, Kanada, Švedija ir JAV. O Latvijos ledo ritulininkams teko nuryti karčią piliulę.

Milžinai prieš nykštukus

Tik apie aukso medalius galvojantys Rusijos ledo ritulininkai A grupės kovas pradėjo dvikova su olimpiados debiutante Slovėnijos rinktine. Šių komandų jėgų santykį, puikiai atspindi statistika: Rusijoje registruota 2,8 tūkst. ledo ritulininkų, Slovėnijoje - vos 148.

Todėl "Bolshoy Ice Dome" arenoje susirinkę 11,6 tūkst. aistruolių tikėjosi įspūdingos saviškių pergalės. Rusai nugalėjo 5:2, tačiau jiems teko pasistengti. Rungtynes šeimininkai pradėjo puikiai - po NHL žvaigždžių Aleksandro Ovečkino ir Jevgenijaus Malkino įvarčių jau 4 minutę pirmavo 2:0.

"Rusų taip lengvai nesulaikysime. Pirmosiose rungtynėse prieš savus žiūrovus jie tiesiog skraidys ant ledo. Bet jei iš pradžių atsilaikysime ir demonstruosime savo žaidimą, galime daug nustebinti", - prieš rungtynes kalbėjo slovėnų puolėjas Anže Kopitaras iš Los Andželo klubo "Kings".

Po dviejų praleistų įvarčių Slovėnijos ekipa nusiramino ir sugebėjo sugrąžinti intrigą. Rusai pergalę įtvirtino tik trečiame kėlinyje, pelnydami du įvarčius.

"Slovėnai nustebino: žaidė drausmingai ir nevengė sunkaus darbo. Mes visus tris kėlinius rungtyniavome labai nestabiliai. Kai kuriais epizodais reikia žaisti paprasčiau", - pripažino Rusijos rinktinės kapitonas Pavelas Daciukas.

Kritikos teko ir rusų vartininkui Semionui Varlamovui. Slovėnai per rungtynes atliko tik 14 smūgių, bet 2 iš jų (Zigos Jegličiaus) pasiekė tikslą. "Kur kas lengviau įsitraukti į žaidimą, kai varžovai atakuoja dažniau nei šį kartą", - aiškino vartininkas iš Kolorado "Avalanche".

Olimpinių čempionų titulą ginantys kanadiečiai Sočyje startavo pergalingai, pirmosiose B grupės rungtynėse vakar vakare jie 3:1 nugalėjo norvegus.

Antausis latviams

Pirmos rungtynės apmaudžiai baigėsi Latvijos komandai. Mūsų kaimynai C grupės mače su pasaulio vicečempione Šveicarija paskutinėmis sekundėmis pralaimėjo 0:1.

Šveicarai buvo akivaizdžiai greitesni ir agresyvesni. Bet latviai meistriškumo stygių kompensavo kovingumu ir didžiuliu troškimu žaisti. Veterano Sandžio Ozolinio vedama komanda atremdavo varžovų atakas ir pati kontratakose ieškojo galimybių įmušti. Pirmo kėlinio pabaigoje Herbertas Vasiljevas tolimu smūgiu pataikė į Jonaso Hillerio ginamų vartų skersinį. Baigiantis trečiam kėliniui latviai vos nešokiravo šveicarų. Po puikaus Zemguso Girgensono perdavimo Ronaldui Keniniui pritrūko kelių centimetrų, kad išorine lazdos dalimi įsuktų ritulį į vartus.

Nuostabiai rungtyniavęs Latvijos rinktinės vartininkas Edgaras Masalskis atrėmė net 38 šveicarų smūgius, bet praleido apmaudų įvartį likus 8 sekundėms. Jo komandos draugai tuomet mintimis tikriausiai jau buvo nuklydę į pratęsimą. Tačiau Simonas Moseris per paskutinę šveicarų ataką slysdamas prie galinio borto atliko perdavimą skersai vartų. Po akimirkos E.Masalskio atmuštas ritulys pataikė į latvių gynėją Georgijų Pujacą ir įlėkė į vartus.

Išsprūdęs taškas Latvijos rinktinei būtų itin svarbus siekiant užimti aukštesnę vietą bendrame komandų reitinge prieš atkrintamąsias varžybas.

Vis dėlto E.Masalskis po rungtynių tikino, kad ši nesėkmė komandos nepalauš: "Taip pralaimėti psichologiškai labai sunku. Tačiau įrodėme, kad galime kautis su visais varžovais. Šios rungtynės mums suteiks papildomos motyvacijos ir žaisime dar geriau."

E.Masalskio žaidimą gyrė ir latvių treneris kanadietis Tedas Nolanas. O žurnalistai vartininko žaidimą vadino herojišku.

"Nieko antgamtiško nepadariau, - šypsojosi 33-ejų E.Masalskis, kurio šalmu dėl intensyvaus žaidimo nuolat sruvo prakaitas. - Tai - ir dėl temperatūros arenoje. Dar neteko žaisti arenoje, kurioje būtų taip šilta."

"Galime kalbėti, kas būtų jei būtų, bet rezultatas yra neigiamas, ir teisintis nėra prasmės. Kovojome iš visos širdies ir neturime ko gėdytis", - tvirtino kapitonas S.Ozolinis.

Suomiška prabanga

Šiandien 10 val. Latvijos rinktinė žais su Čekijos ledo ritulininkais, kurie pirmame ture neatsilaikė prieš pasaulio čempionus švedus - 2:4. Įpusėjus rungtynėms švedai pirmavo 4:0. Čekai vėliau įmušė du įvarčius, bet rimčiau pasipriešinti jiems nepavyko. Pralaimėjusiesiems įvarčius pelnė Marekas Židlicky ir Jaromiras Jagras, rungtyniaujantys NHL klube Naujojo Džersio "Devils" drauge su Dainiumi Zubrumi.

Keisti dalykai vyko Suomijos ir Austrijos rinktinių rungtynėse. Iš pradžių sėkmės lydimi austrai pirmais 4 metimais sugebėjo pelnyti 2 įvarčius ir 10 minutę pirmavo 2:1. Bet 5 iš eilės suomių įvarčiai greitai viską sugrąžino į įprastas vėžes. Suomijos komanda nugalėjo netradiciniu rezultatu 8:4.

Suomiai džiaugėsi įspūdingomis savo atakomis (per rungtynes atliko net 52 smūgius), bet turėtų susirūpinti savų vartų saugumu. Prieš olimpiadą specialistai kalbėjo, kad šios komandos vartininko pozicija yra stipriausia turnyre. Ginti vartus pretendavo trys garsenybės - Tuukka Raskas (Bostono "Bruins"), Antti Niemi (San Chosė "Sharks") ir Kari Lehtonenas (Dalaso "Stars"). Treneris Erkka Westerlundas pasirinko T.Raską, šį sezoną patenkantį į geriausių NHL vartininkų penketuką (92,8 proc. atremtų smūgių). Visgi T.Raskas nepateisino lūkesčių - mače su prie autsaiderių priskiriamais austrais praleisti 4 įvarčius iš 20 smūgių - per didelė prabanga.

Tai akcentavo ir suomių gynėjas Kimmo Timonenas: "4 įvarčiai tikrai per daug. Turime gerai apsvarstyti savo veiksmus ginantis. Sekmadienį žaisime su Kanada, ši komanda už klaidas baus dar skaudžiau."

Per kitas rungtynes JAV rinktinė be didesnio vargo 7:1 nugalėjo Slovakiją, nokautuodama varžovus keturiais įvarčiais nuo 29 iki 36 minutės.

REZULTATAI

A GRUPĖ

Rusija - Slovėnija 5:2 (2:0, 1:2, 2:0).

A.Ovečkinas (01:17), J.Malkinas (03:54), I.Kovalčiukas (37:48), V.Ničuškinas (43:59), A.Belovas (47:53); Z.Jegličius (21:43, 38:52).

Slovakija - JAV 1:7 (0:1, 1:6, 0:0).

T.Tataras (20:24); J.Carlsonas (14:27), R.Kesleris (21:26), P.Stastny (22:32, 33:30), D.Backesas (28:16), P.Kesselas (34:20), D.Brownas (35:17).

B GRUPĖ

Suomija - Austrija 8:4 (4:2, 2:0, 2:2).

M.Granlundas (05:15, 58:25), S.Lepisto (11:23), O.Maata (19:25), J.Immonenas (19:33, 51:25), J.Jokinenas (21:43), P.Kontiola (32:10); M.Grabneris (00:36, 41:29, 54:22), T.Hundertpfundas (09:19).

Kanada - Norvegija 3:1 (0:0, 2:0, 1:1).

Sh.Weberis (26:20), J.Bennas (35:19), D.Doughty (41:47); M.Olimbas (40:22).

C GRUPĖ

Latvija - Šveicarija 0:1 (0:0, 0:0, 0:1).

S.Moseris (59:52).

Čekija - Švedija 2:4 (0:2, 2:2, 0:0).

M.Židlicky (28:12), J.Jagras (30:01); E.Karlssonas (10:07, 24:07), P.Berglundas (13:17), H.Zetterbergas (20:51).