LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA
SOČIS 2014

Geriausi startai - biatlono trasoje

AFP/Scanpix nuotraukos

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse iš Lietuvos sportininkų geriausiai sekasi biatlonininkui Tomui Kaukėnui. 23 metų lietuvis kol kas aplenkė daugiausia varžovų.

Vyrų 10 km sprinto lenktynėse T.Kaukėnas užėmė 48 vietą, o vakar vykusiose 12,5 km persekiojimo varžybose pakilo į 40 poziciją.

Persekiojimo varžybose dalyvavo 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių biatlonininkų. T.Kaukėnas startavo 48-as, 1 min. 53 sek. už sprinto varžybų nugalėtojo norvego Ole Einaro Bjoerndaleno. Varžybų metu šaudykloje mūsiškis prašovė 3 kartus iš 20 bandymų, bet sugebėjo aplenkti kelis varžovus ir finišuoti 40-as. Po trečiosios ugnies linijos T.Kaukėnas buvo pakilęs į 33 poziciją, bet žemyn jį nubloškė 2 klaidos šaudykloje prieš pat finišą.

Trasą lietuvis įveikė per 36 min. 49,8 sek. Nugalėtoju tapo prancūzas Martinas Fourcade'as (33 min. 48,6 sek.; 1 klaida). Sidabdrą iškovojo čekas Ondrejus Moravecas (+14,1; 0 klaidų), bronzą - kitas prancūzas Jeanas Beatrixas (+24,2; 1 klaida). Legendinis O.E.Bjoerndaleas finišavo ketvirtas (+25,9; 3 klaidos).

Trasa - sudėtinga

Vyrų 10 km sprinto varžybose T.Kaukėnas užėmė 48 vietą tarp 87 atletų. Jis trasą įveikė per 26 min. 26,2 sek., šaudykloje stovėdamas padarė dvi klaidas. Lietuvis nuo čempiono - Norvegijos biatlono legendos O.E.Bjoerndaleno atsiliko 1 min. 52,7 sek.

"Po finišo buvau kiek nusivylęs, tačiau tai tikrai ne prasčiausias rezultatas. Du kartus suklydau šaudydamas stovėdamas. Šiek tiek neteisingai atsistojau. Jaučiau, kad stoviu ne taip, kaip visada. Tačiau pataikiau pirmą šūvį ir šaudžiau toliau. Po to nepasisekė ir praradau nemažai laiko, - analizavo T.Kaukėnas. - Sočio olimpinė trasa man sudėtinga, nes labai ilgos įkalnės. Dar nesu toks stiprus."

Olimpiadoje lietuvio laukia dar vienas pasirodymas. Ketvirtadienį 16 val. mūsų laiku jis dalyvaus 20 km individualiose lenktynėse. Jose už netaiklų šūvį prie bendro sportininko laiko pridedama viena baudos minutė, tad kiekviena klaida gali kainuoti itin brangiai.

Pasirodymu nenusivylė

Šiandien moterų biatlono 10 km persekiojimo lenktynėse startuos ir labiausiai patyrusi Lietuvos olimpietė 29-erių Diana Rasimovičiūtė.

Sprinto 7,5 km varžybose D.Rasimovičiūtė užėmė 51 vietą tarp 84 finišavusių sportininkių. Lietuvos sportininkė po kartą suklydo šaudydama gulomis ir stovėdama, distanciją ji įveikė per 23 min. 18,6 sek. ir 2 min. 11,8 sek. atsiliko nuo olimpine čempionate tapusios Slovakijos atstovės Anastasijos Kuzminos.

"Nors prieš startą labai jaudinausi, esu patenkinta įrodžiusi, jog galiu kovoti. Šis sezonas man buvo labai sunkus. Rezultatai buvo prasti, turėjau nugalėti save, kad galėčiau sukaupti jėgas ir toliau sportuoti", - po finišo pasakojo lietuvė.

Persekiojimo lenktynes D.Rasimovičiūtė pradės iš 51 pozicijos, 2 min. 12 sek. vėliau nei čempionė A.Kuzmina.

"Sočyje nekeliu tikslo užimti konkrečią vietą. Vietos priklauso nuo konkurenčių. Noriu padaryti viską, kad būčiau savimi patenkinta. Gerai, kai žinai, jog atiduodi visas jėgas", - teigė D.Rasimovičiūtė.

Lemtinga klaida

Vakar olimpiadoje startavo vienintelė Lietuvos atstovė greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose Agnė Sereikaitė. Devyniolikmetė lietuvė varžėsi mėgstamoje 500 m sprinto distancijoje.

Deja, lietuvei nepavyko įveikti kvalifikacinio barjero. Ji nuotolį įveikė per 45,356 sek. ir savo čiuožime finišavo trečia, nors varžybų pradžioje buvo išsiveržusi į priekį. Į ketvirtfinalį pateko pirmąsias dvi vietas užėmusios atletės - pietų korėjietė Seung-Hi Park (44,180 sek.) ir amerikietė Emily Scott (45,210 sek.). Distancijos metu kritusi prancūzė Veronique Pierron finišavo paskutinė, ketvirta (1 min. 12,278 sek.).

Į 500 m sprinto rungties ketvirtfinalį pateko 16 sportininkių. A.Sereikaitė bendrojoje įskaitoje tarp 32 dalyvių užėmė 24 vietą. Jai keltas tikslas olimpiadoje - užimti 20-25 vietas.

"Padariau vieną klaidą, dėl kurios praradau kelialapį į kitą etapą - amerikietė E.Scott mane aplenkė iš vidinės trasos pusės, nes man reikėjo iščiuožti į išorę, kad įgaučiau didesnį greitį, - savo debiutą olimpiadoje vertino atletė. - Sprinto pirmieji du ratai yra stiprioji mano pusė. Net nesitikėjau, kad šausiu į priekį. Bet po to padariau klaidą. Nors keltą tikslą įvykdžiau, norėjau patekti į kitą etapą."

Tai ne paskutinis A.Sereikaitės startas Sočyje. Šeštadienį vidurdienį ji dalyvaus 1000 m lenktynių atrankoje, o kitą antradienį mėgins įveikti 1500 m lenktynių kvalifikaciją. "Daugiau vilčių sieju su varžybomis 1000 m distancijoje", - teigė Agnė.

Sunki pradžia

Olimpinės žaidynės nelengvai prasidėjo Lietuvos slidinėjimo rinktinės nariams. Kaip žinia, pakankamai reitingo taškų nesurinkusiai Ingridai Ardišauskaitei neleista startuoti skiatlono varžybose. Tuo metu Vytautas Strolia skiatlono 30 km rungtyje (15 km klasikiniu stiliumi + 15 km čiuožėjo stiliumi) buvo paskutinis, 67-as tarp finišavusių atletų.

Lietuvis aplenkė tik pietų korėjietį Jun-Ho Hwangą, kuris buvo diskvalifikuotas, kai nuo varžovų atsiliko ratu. V.Strolia 15 km klasikiniu stiliumi įveikė per 40 min. 54,7 sek., 15 km čiuožėjo stiliumi - per 39 min. 3,4 sek. ir finiše 12 min. 21,8 sek. pralaimėjo auksą iškovojusiam šveicarui Dario Colognai.

"Aš ir nesitikėjau įspūdingo rezultato. Tiesiog gaila, kad pozicija aukščiau finišavo latvis Arvis Liepinis. Buvau jį pasivijęs, bet įkalnėje paleidau į priekį. Tikėjausi patekti į 60-tuką. Esu nusivylęs, bet nieko nepadarysi", - po finišo kalbėjo V.Strolia.

Lietuvos slidininkai savo reikalus galės pataisyti šiandien. 12 val. startuos moterų 1,2 km sprinto atrankos lenktynės, po pusės valandos prasidės ir vyrų analogiškos varžybos. I.Ardišauskaitės starto numeris tarp 67 dalyvių yra 61-as, V.Strolios - 73-ias tarp 86 atletų.