LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
SOČIS 2014

Jauniausias Lietuvos olimpietis įveikė jaudulį

R.Zaveckas.
 R.Zaveckas.   AFP/Scanpix nuotrauka

Sočio žiemos olimpiados kalnų slidinėjimo didžiojo slalomo rungtyje debiutavęs 17-metis Rokas Zaveckas galutinėje įskaitoje užėmė 63 vietą tarp 72 klasifikuotų sportininkų.

Atlikęs pirmąjį bandymą lietuvis buvo 70-as (1:36,06) tarp 79 finišavusiųjų. Per abu bandymus Rokas sugaišo 3:13,04 (per antrąjį nusileidimą jis užtruko 1:36,98) ir galutinėje įskaitoje aplenkė devynis atletus.

Į šias varžybas užsiregistravo 109 kalnų slidininkai, 34 nepasiekė finišo, 3 buvo diskvalifikuoti.

Prieš ketverius metus šioje rungtyje Vankuverio olimpiadoje startavęs Lietuvos kalnų slidininkas Vitalijus Rumiancevas užėmė 59 vietą.

Didžiojo slalomo čempiono titulą trečiadienį iškovojo šios rungties pasaulio čempionas 29-erių amerikietis Tedas Ligety. Šiopje rungtyje Vankuveryje jis buvo devintas. Trečiosiose žaidynėse dalyvaujančiam JAV sportininkui tai yra jau antras olimpinio čempiono titulas - prieš aštuonerius metus Turine jis triumfavo dvikovės varžybose.

Per abu bandymus sugaišęs 2:45,29 T.Ligety 0,48 ir 0,64 sekundės aplenkė prizininkais tapusius prancūzus - atitinkamai Steve'ą Missillier bei Alexį Pinturault. Olimpinio čempiono titulą gynęs šveicaras Carlo Janka po pirmojo bandymo buvo devintas, o galutinėje rikiuotėje liko tryliktas.

Jauniausiam Lietuvos olimpinės rinktinės nariui R.Zaveckui keltas uždavinys - Sočyje užimti 40−50 vietą, nors anksčiau R.Zaveckas nė sykio nedalyvavo nei olimpiadoje, nei pasaulio čempionate. 2012-aisiais kalnų slidininkas neprastai startavo jaunimo olimpinėse žaidynėse Austrijoje: slalome užėmė 24 vietą, didžiajame slalome - 29-ąją. Prieš metus R.Zaveckas patyrė sunkią kelio traumą, buvo operuotas, tačiau drauge su jį treniruojančiu tėčiu Giedriumi Zavecku spėjo pasirengti Sočio žaidynėms.

Kita mūsų kalnų slidininkė, olimpinė debiutantė 19-metė Ieva Januškevičiūtė nesėkmingai startavo Sočyje šį antradienį. Didžiojo slalomo pirmajame nusileidime ji užėmė 71 vietą tarp 74 sportininkių, o per antrąjį bandymą griuvo ir nefinišavo.

Abu Lietuvos atstovai dar dalyvaus slalomo varžybose. I. Januškevičiūtė startuos penktadienį , R. Zaveckas - šaštadienį.