LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

Kaimynams stinga meistriškumo

2014 02 15 6:00
 Savo 42-ąjį gimtadienį J.Jagras (kairėje) pasitiko įvarčiu.
 Savo 42-ąjį gimtadienį J.Jagras (kairėje) pasitiko įvarčiu. AFP/Scanpix nuotrauka

Nors Latvijos ledo ritulininkai Sočio olimpiadoje sugebėjo atsigauti po skaudaus pralaimėjimo šveicarams, vakar mūsų kaimynai patyrė antrą nesėkmę.

C grupės 2 turo mače Latvijos ekipa 2:4 pralaimėjo Čekijai. Latviai šiose rungtynėse du kartus išlygino rezultatą, bet čekai vis tiek įrodė savo pranašumą. Dvikovoje su šveicarais stebuklus rodęs vartininkas Edgaras Masalskis penktadienį nebebuvo toks efektyvus. Vieną įvartį varžovai pelnė jam išleidus ritulį iš rankų.

Latvijos rinktinė galėjo griebtis šiaudo trečio kėlinio pabaigoje, kai minutę turėjo dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą. Bet čekai atsilaikė ir nustūmė varžovus nuo savų vartų.

"Atidavėme visas jėgas, todėl prašau komandos nekritikuoti, - sakė Latvijos komandos kapitonas Sandis Ozolinis. - Dauguma Čekijos ledo ritulininkų žaidžia NHL klubuose, jų meistriškumas didesnis. Tuo varžovai ir pranoko mus."

Vienų įvarčiu prie čekų pergalės prisidėjo veteranas Jaromiras Jagras, šiandien jam sukanka 42 metai.

"J.Jagru galima tik žavėtis. Bėgant metams jis nepraranda įgūdžių. Ant ledo šis žaidėjas elegantiškas lyg balerina", - žavėjosi Latvijos rinktinės treneris Tedas Nolanas.

Per kitas C grupės rungtynes žaidė Švedija ir Šveicarija. Abi rinktinės kovojo praėjusio pasaulio ledo ritulio čempionato finale. Tuomet Stokholme švedai įtikinamai laimėjo 5:1. Vakar Sočyje skandinavai šventė pergalę kuklesne persvara - 1:0.

Šiandien Latvijos rinktinė rungtyniaus su Švedija. Net likę paskutiniai grupėje kaimynai turės galimybę prasibrauti į ketvirtfinalį per atkrintamąsias varžybas.

STATISTIKA

Čekija - Latvija 4:2 (2:1, 2:1, 0:0).

M.Eratas (10:10), J.Jagras (19:29), J.Voračekas (27:06), M.Židlicky (37:02); J.Spruktas (13:05), H.Vasiljevas (22:45).

Švedija - Šveicarija 1:0 (0:0, 0:0, 1:0).

D.Alfredssonas (52:39).

TURNYRO LENTELĖ

(pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)