LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017
SOČIS 2014

Lenkai pildo aukso atsargas

2014 02 16 7:03
Tapęs olimpiniu čempionu, Kamilis Stochas nepamiršo išreikšti dėkingumą savo slidėms. AFP/Scanpix nuotrauka

Olimpiniame Sočyje – lenkų šlovės diena. Šeštadienį Lenkijos olimpinė rinktinė iškovojo dar du aukso medalius. Jų lenkai turi jau keturis.

Vyrų šuoliuose su slidėmis nuo didžiojo tramplino auksą iškovojo Kamilis Stochas, kuris triumfavo ir šokinėdamas nuo normalaus tramplino. 27-erių lenkui tai trečiosios olimpinės žaidynė, bet pirmieji olimpiniai medaliai.

1. Kamilis Stochas (Lenkija) 278.7 balo

2. Noriaki Kasai (Japonija) 277.4

3. Peteris Prevcas (Slovėnjia) 274.8

Dar vieną auksinį apdovanojimą lenkams pelnė 1500 m greitojo čiuožimo atstovas Zbigniewas Brodka. Ugniagesiu dirbantis Z.Brodka skambių laimėjimų savo karjeroje neturi, todėl jo pergalė sensacinga vadinama ir Lenkijos žiniasklaidoje.

1. Zbigniewas Brodka (Lenkija) 1:45.006.

2. Koenas Verweij (Olandija) 1:45.009.

3. Denny Morrisonas (Kanada) 1:45.22.

Pagaliau aukso medalį pavyko iškovoti Rusijai atstovaujančiam korėjiečiui Viktorui Ahnui. Tai 28-erių sportininkas padarė greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1000 m varžybose. Titulą V.Ahnas susigrąžino po 8 metų pertraukos – olimpiniu čempionu pirmąkart jis tapo 2006 metais, dar atstovaudamas gimtajai Korėjai.

Šįkart finale jis sugaišo 1 minutę 25,325 sekundės ir vos 0,074 sekundės aplenkė kitą rusą Vladimirą Grigorjevą, kuris pasaulio čempionatuose ir olimpinėse žaidynėse dar nė karto nebuvo lipęs ant apdovanojamų pakylos.

1. Viktoras Ahnas (Rusija) 1 min. 25,325 sek.

2. Vladimiras Grigorjevas (Rusija) 1:25,399

3. Sjinkie Knegtas (Olandija) 1:25,611

Įsimintina diena Švedijos moterų slidinėjimo rinktinei. Švedės triumfavo estafetės 4 po 5 km lenktynėse ir grąžino savo šaliai olimpinį auksą po 54 metų pertraukos.

Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag, Charlotte Kalla nuotolį įveikė per 53 minutes 2,7 sekundės ir vos 0,5 sekundės aplenkė Suomijos komandą.

1. Švedija 53 min. 02,7 sek. (Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag, Charlotte Kalla)

2. Suomija atsiliko 0,5 sek. (Anne Kylloenen, Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Krista Lahteenmaki)

3. Vokietija 0,9 (Nicole Fessel, Stefanie Boehler, Claudia Nystad, Denise Herrmann)

Netikėta drama virė moterų didžiojo slalomo varžybose. Netikėta – dėl sudėtingos trasos būklės. Net septynios pirmosios dalyvės iš aštuonių nesugebėjo finišuoti, o iš viso finišą pasiekė 31 sportininkė iš 50.

Pažliugusioje trasoje auksą iškovojo 24 metų Austrijos sportininkė Anna Fenninger, distanciją įveikusi per 1 min. 25,52 sek. Ant apdovanojimų pakylos ji lipo su vokiete Maria Hoefl-Riesch ir tėvynaine Nicole Hosp.

1. Anna Fenninger (Austrija) 1:25.52

2. Maria Hoefl-Riesch (Vokietija) 1:26.07

3. Nicole Hosp (Austrija) 1:26.18

Kaip jau skelbėme, sidabro medalį vyrų skeletono varžybose iškovojo latvis Martinas Dukuras. Antras jis buvo ir Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Tiesa, latviams nesiseka ledo ritulyje – čia mūsų kaimynai patyrė tris nesėkmes.

Čiuožėja Agnė Sereikaitė 1500 metrų distancijoje užėmė 16 vietą - tai geriausias lietuvių pasirodymas Sočyje kol kas. Aukso medalį šioje čiuožimo trumpuoju taku distancijoje iškovojo kinė Yang Zhou:

1. Yang Zhou (Kinija) 2:19.140

2. Suk Hee Shim (Korėja) 2:19.239

3. Arianna Fontana (Italija) 2:19.416