LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

Lietuvių stovykloje nieko naujo

Bronzą vyrų sprinte iškovojusį Švedijos slidininką E.Joenssoną po finišo už parankių išvedė rinktinės nariai. Reuters/Scanpix nuotrauka

Ketvirtą Sočio žiemos olimpinių žaidynių dieną, antradienį, jėgas išmėgino trys mūsų šalies atstovai. Kalnų nenuvertė – biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė pasirodė pagal savo galimybes, o slidininkai savo rezultatais liko nepatenkinti.

Daugiausia vilčių šalies sporto gerbėjai dėjo į mūsų biatlonininkę, ji vakare kovojo moterų 10 km persekiojimo lenktynėse.

Aplenkė 8 varžoves

Persekiojimo varžybose dalyvavo 60 geriausiai sprinte pasirodžiusių biatlonininkių. D.Rasimovičiūtė startavo 51-a, nuo lyderės iš Slovakijos Anastasijos Kuzminos atsilikdama 2 min. 12 sekundžių. Varžybų metu šaudykloje Diana prašovė 2 kartus iš 20 bandymų (abu netaiklūs šūviai – per paskutinę šaudymo seriją stovint) ir, aplenkusi 8 varžoves, finišavo 43-ia (34:07,1). Vasario 25-ąją savo trisdešimtmetį švęsianti lietuvė (jai tai - jau ketvirtos žaidynės) po trijų šaudymo serijų buvo pakilusi į 40 vietą.

Olimpine čempione tapo iš 9 pozicijos startavusi baltarusė Darija Domračeva (29:30,7; 1 baudos ratas). Sidabro medalis atiteko iš 10 vietos lenktynes pradėjusiai norvegei Torai Berger (30:08,3; 1), bronzą iškovojo 15-a startavusi slovėnė Teja Gregorin (30:12,7; 1).

Iš 9 pozicijos startavusi ir čempione tapusi biatlonininkė D.Domračeva Baltarusijai iškovojo pirmą medalį./AFP/Scanpix nuotrauka

Nepavykęs debiutas

Antradienį pirmieji iš lietuvių asmeninėse sprinto lenktynėse laisvuoju stiliumi startavo abu slidininkai. Tačiau nei pagaliau debiutavusi žaidynėse Ingrida Ardišauskaitė, nei Vytautas Strolia nesugebėjo įšokti į jiems planuotus penkiasdešimtukus. Abu liko toli nuo ketvirtfinalio.

21-erių I.Ardišauskaitė atrankos varžybose 1,2 km nuotolį įveikė per 2 min. 55,24 sek. ir užėmė 62 vietą. Mūsiškė aplenkė tik penkias varžoves - iš Lenkijos, Graikijos, Brazilijos, Vengrijos ir Turkijos. Atrankoje startavo 67 slidininkės, į ketvirtfinalį iškopė 30 geriausiųjų. Nepralenkiama atrankoje buvo norvegė Maiken Caspersen Falla. Nuo jos lietuvė atsiliko 23,17 sek.

„Kai dariau apšilimą, jaučiausi daug geriau. Maniau, ir per lenktynes taip bus. Trasa ne mano - sunkus sniegas. Nepavyko“, – savo prastam debiutui kritikos negailėjo I.Ardišauskaitė.

Tą pačią dieną vyko ir ketvirtfinalis, pusfinalis bei finalas. Olimpine čempione tapo 23 metų M.Caspersen Falla - 2:35,49 min., 0,38 sekundės nuo jos atsiliko bendraamžė tautietė Ingvild Flugstad Oestberg, bronzą iškovojo Slovėnijos atstovė 28-erių Vesna Fabjan (2:35,89).

Po finišo Ingrida teigė esanti nepatenkinta pasirodymu, ji trasoje jautėsi ne taip gerai, kaip norėjo.

Kaip jau rašėme, perskaičiavus Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) reitingo taškus, I.Ardišauskaitė negalėjo šeštadienį startuoti skiatlono rungtyje (7,5 km klasikiniu stiliumi ir 7,5 km laisvuoju).

Lyderių griūtis finale

Kiek geriau antradienį sekėsi Ingridos bendraamžiui V.Stroliai, kuris sekmadienį debiutavo skiatlono rungtyje (15 km klasikiniu stiliumi ir 15 km laisvuoju) ir iš distanciją baigusių sportininkų finišavo paskutinis – 67-as.

Vakar asmeninių sprinto lenktynių (1,6 km trasoje) atrankoje Vytautas sugaišo 3 min. 55,48 sek. ir tarp 86 dalyvių užėmė 70 vietą. Nuo lyderio norvego Ola Vigeno Hattestado lietuvis atsiliko 27,13 sek. Savo pasirodymu Vytautas nebuvo patenkintas, tačiau neliūdėjo.

„Keli sportininkai griuvo stačioje nuokalnėje esančiame posūkyje. Džiaugiuosi, kad pavyko įveikti visą trasą nenugriuvus“, – teigė V.Strolia. Pasak jo, per varžybas visos mintys tik ir sukosi apie tai, kaip išsilaikyti ant kojų.

Vakare surengtas vyrų sprinto finalas vyko dramatiškai. Retai išvysi taip netikėtai pakrypusias varžybas. Viename iš staigių nusileidimų krito norvegas Andersas Gloeersenas, jis parvertė du švedus Emilį Joensseną ir Marcusą Hellnerį. Juos aplenkti pamėginęs rusas Sergejus Ustiugovas neišvengė susidūrimo ir rėžėsi į varžovus. Priekyje šliuožę du sportininkai liko saugūs ir ramiai nuskynė medalius: auksą iškovojo 31-erių norvegas O.Vigenas Hattestadas (3:38,39), sidabrą – 25 metų švedas Teodoras Petersonas (3:39,61). Pirmas po griūties pakilęs Švedijos slidininkas 28-erių E.Joenssonas nuo čempiono atsiliko beveik 20 sekundžių, tačiau to pakako laimėti bronzos medalį (3:58,13). Pastarąjį po finišo už parankių išvedė Švedijos rinktinės nariai.

Šiandien - reta žaidynių diena, kai nestartuos nė vienas lietuvis. Rytoj į baltosiose Sočio trasose išvysime du mūsiškius. 12 val. moterų 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi varžysis I.Ardišauskaitė, 16 val. vyrų 20 km individualiose lenktynėse dalyvaus Tomas Kaukėnas.

Akrobatinis slidinėjimas. Gūbrinis, vyrai: 1. Alexas Bilodeau (Kanada) – 26,31 tšk., 2. Mikaelis Kingsbury (Kanada) – 24,71, 3. Aleksandras Smyšliajevas (Rusija) – 24,34.

Akrobatinis nusileidimas, moterys: 1. Dara Howell (Kanada) – 94,20 tšk., 2. Devin Logan (JAV) – 85,40, 3. Kim Lamarre (Kanada) – 85,00.

Biatlonas. 12,5 km persekiojimo lenktynės, vyrai: 1. Martinas Fourcade (Prancūzija) – 33:48,6 (1 baudos ratas), 2. Ondrejus Moravecas (Čekija)– atsiliko 14,1 sek. (0), 3. Jeanas Guillaume'as Beatrix (Prancūzija) – 24,2 (1).

10 km persekiojimo lenktynės, moterys: 1. Darija Domračeva (Baltarusija) - 29:30,7 (1 baudos ratas), 2.Tora Berger (Norvegija) - 30:08,3 (1), 3. Teja Gregorin (Slovėnija) - 30:12,7 (1).

Kalnų slidinėjimas. Superdvikovė (greitasis nusileidimas ir slalomas), moterys: 1. Maria Hoefl-Riesch (Vokietija) – 2:34,62, 2. Nicole Hosp (Austrija) – 2:35,02, 3. Julia Mancuso (JAV) – 2:35,15.

Greitasis čiuožimas. 500 m, vyrai: 1. Michelas Mulderis (Olandija) – 69,312 sek., 2. Johannesas Smeekensas (Olandija) – 69,324, 3. Ronaldas Mulderis (Olandija) – 69,46.

Greitasis čiuožimas trumpuoju taku. 1500 m, vyrai: 1. Charlesas Hamelinas (Kanada) – 2:14,985, 2. Tianyu Hanas (Kinija) – 2:15,055, 3. Viktoras Anas (Rusija) – 2:15,062.

Slidinėjimas. Sprintas (1,2 km) laisvuoju stiliumi, moterys: 1. Maiken Caspersen Falla (Norvegija) - 2:35,49, 2. Ingvild Flugstad Oestberg (Norvegija) - 2:35,87, 3. Vesna Fabjan (Slovėnija) - 2:35,89.

Sprintas (1,6 km) laisvuoju stiliumi, vyrai: 1. Ola Vigenas Hattestadas (Norvegija) - 3:38,39, Teodoras Petersonas (Švedija) - 3:39,61, 3. Emilis Joenssonas (Švedija) - 3:58,13.