LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017
SOČIS 2014

Olandai dominavo greitajame čiuožime, vokiečių kalnų slidininkė apgynė titulą

2014 02 10 23:26
Po greitojo čiuožimo 500 m rungties finalo podiumą užėmė olandai. Reuters/Scanpix nuotrauka

Sočio žiemos olimpinės žaidynės įgauna pagreitį. Po vasario 10 dienos varžybų medalių lentelės viršuje - Kanada ir Olandija. Būtent šių šalių olimpiečiams geriausiai sekėsi pirmadienį.

Trys olandai okupavo podiumą po greitojo čiuožimo 500 m rungties finalo. Olimpiniu čempionu tapo 27-erių metų Michelas Mulderis (69,31 sek.), aplenkęs tautietį Johannesą Smeekensą bei savo brolį dvynį Ronaldą.

Tuo tarpu kanadiečiai sėkmingai pasirodė akrobatinio slidinėjimo varžybų gūbrinio rungtyje. Čia olimpinio čempiono titulą apgynė 26-erių Alexas Bilodeau.

Finale jo pasirodymas buvo įvertintas 26,31 balo. A.Bilodeau net 1,6 balo aplenkė penkeriais metais jaunesnį tėvynainį, pasaulio čempioną Mikaelį Kingsbury'į. Bronzos medalį iškovojo 26-erių rusas Aleksandras Smyšliajevas (24,34 taško).

Jam tai jau trečiojo olimpiada, bet pirmas medalis. Geriausias ruso rezultatas iki šiol šioje rungtyje buvo dešimtoji vieta Vankuveryje 2010 metais.

Vokietijos kalnų slidininkė Maria Hoefl-Riesch apgynė olimpinės čempionės titulą dvikovės (greitasis nusileidimas bei slalomas) rungtyje.

Tai trečiasis olimpinis aukso medalis 29-erių sportininkės karjeroje. Prieš ketverius metus Vankuveryje pirmą vietą ji užėmė ir slalomo rungtyje.

M.Hoefl-Riesch, kurios bendras laikas – 2 min. 34,62 sek., 0,40 sekundės aplenkė antroje vietoje likusią austrę Nicolę Hosp bei 0,53 sek. atsilikusią amerikietę Julia Mancuso.

Trečią karjeros olimpinį auksą iškovojo ir kanadietis Charlesas Hamelinas, triumfavęs greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 m distancijoje.

29-erių Ch.Hamelinas 2010 metais Vankuveryje olimpiniu čempionu buvo tapęs 500 ir 1000 m distancijose.

Šįkart finale jis aplenkė kiną Han Tianyu bei Rusijai atstovaujantį korėjietį Victorą Ahną, kuriam atiteko bronza. V.Ahnas prieš aštuonerius metus Turine laimėjo tris aukso ir vieną bronzos medalį besivadindamas Ahn Hyun-soo ir atstovaudamas Korėjai ir, tačiau pakeitė ir vardą, ir pilietybę.

Prancūzija iškovojo pirmąjį auksą Sočyje, kai biatlonininkas Martinas Fourcade'as laimėjo 12,5 km persekiojimo lenktynes.

Čia nepasisekė norvegų legendai Ole Einarui Bjoerndalenui, kuris galėjo tapti daugiausia medalių žiemos olimpinėse žaidynėse iškovojusiu sportininku per visą istoriją. Jis finišavo ketvirtas ir lieka su 12 medalių, kaip ir tėvynainis slidininkas Bjoernas Daehlie.