LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Olimpiadoje - norvegų ir vokiečių rekordai

2014 02 12 9:06
JAV atstovas Shaunas White‘as šįkart liko be medalio.
JAV atstovas Shaunas White‘as šįkart liko be medalio. Reuters/Scanpix nuotrauka

Turtingiausias ir garsiausias pasaulio snieglentininkas Shaunas White‘as, kuriam net antroji vieta yra pralaimėjimas, Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse liko be... medalio.

Dviejų paskutinių olimpinių žaidynių čempionų titulus gynęs 27-erių amerikietis krito pirmajame čiuožime, o antrajame padarė klaidą ir vyrų snieglentininkų varžybų ant rampos finale liko tik ketvirtas (90,25 tšk.).

Sh.White‘o dominavimą snieglenčių sporte įrodo ne tik du olimpiniai aukso medaliai, bet ir „X žaidynių“ rekordai – 13 aukso ir 18 iš viso laimėtų medalių.

Čempionu tapo Šveicarijai atstovaujantis rusas Jurijus Podladtčikovas (94,75), pravardžiuojamas „I-Pod“.

Jis aplenkė du japonus – 15-metį Ayumu Hirano (93,50) ir 18-metį Taku Hiraoką (92,25).

Beje, vos 15 metų ir 74 dienų amžiaus A.Hirano tapo jauniausiu visų laikų olimpiniu prizininku sporto šakoje ant sniego.

Tai pirmas kartas istorijoje, kai šioje rungtyje nė vieno olimpinio medalio nelaimėjo amerikietis.

Olimpinis rekordas

Lee Sang-Hwa antradienį ne tik iškovojo pirmąjį aukso medalį Korėjai, bet ir pagerino olimpinį rekordą.

24-erių korėjietė greitojo čiuožimo trumpuoju tapu 500 m rungties finale distanciją įveikė per 37,28 sek. ir ankstesnį rekordą pranoko vos 0,02 sek.

L.Sang-Hwa dviejų važiavimų rezultatas, pelnęs jai auksą – 1 min. 14,70 sek. Sidabras atiteko rusei Olgai Fatkulinai (1 min. 15,06 sek.), bronza – olandei Margot Boer (1 min. 15,48 sek.).

Šioje rungtyje Sočyje debiutavo ir lietuvė Agnė Sereikaitė, bet ji padarė vieną klaidą ir neįveikė atrankos barjero.

Norvegų rekordas

Pirmą kartą slidinėjimo istorijoje vienoje olimpinėje rungtyje triumfavo du tos pačios šalies atstovai. Tai antradienį pavyko norvegams.

Moterų sprinto (1,2 km) finale nugalėjo Maiken Caspersen Falla (2 min. 35,49 sek.), o vyrų sprinto (1,6 km) – Ola Vigenas Hattestadas (3 min. 38,39 sek.).

Dar vieną medalį Norvegijai iškovojo antra finišavusi Flugstad Oestberg (+0,38 sek.), kuri vos 0,02 sek. aplenkė slovėnę Vesną Fabjan (+0,40 sek.).

Tarp vyrų sidabrą ir bronzą pasidalino švedai. Teodoras Petersonas atsiliko 1,22 sek., o Emilis Joenssonas, kuris po starto buvo paskutinis, bet pasinaudojo net trijų varžovų griūtimi – net 19,74 sek.

Abu lietuviai atrankos barjero neįveikė. 21-erių Ingrida Ardišauskaitė (2 min. 55,24 sek.) finišavo 62-a iš 67-ių, o taip pat 21-erių Vytautas Strolia – 70-as iš 86-ių.

Kanadiečių dominavimas

Slidininkių akrobatinio nusileidimo rungtyje trečią aukso medalį iš tiek pat galimų iškovojo Kanada. Maža to, iš 9-ių įmanomų medalių šioje sporto šakoje net 6-is jau laimėjo kanadiečiai.

Antradienį triumfavo Dara Howell (94,20 tšk.), toli už nugaros palikusi dvi amerikietes Devin Logan (85,40 tšk.) ir Kim Lamare (85,00 tšk).

Kanados dominavimas galėjo būti dar akivaizdesnis, tačiau pasaulio čempionei Kayai Turski nepavyko patekti į finalą. Galutinėje įskaitoje ji turėjo tenkintis vos 19 vieta.

Vokietės tęsia seriją

Penktoje olimpiadoje iš eilės moterų vienviečių rogučių sporto varžybose triumfavo vokietė. Tai ilgiausia iš šiuo metu aktyvių vienos šalies dominavimo vienoje rungtyje serijų.

Olimpine čempione antradienį tapo Natalie Geisenberger (3 min. 19,768 sek.). Jos pranašumas prieš sidabrą iškovojusią tautietę Tatjaną Huefner (+1,139 sek.), kuri prarado čempionės titulą, buvo didžiausias per paskutinius 50 metų.

Bronza atiteko amerikietei Erin Hamlin (+1,377 sek.).

Moterų šuolių nuo tramplino debiutas

Pirmą kartą surengtas moterų šuolių nuo tramplino varžybas laimėjo vokietė Carina Vogt (247,4 balo).

Sidabrą puikiu antru šuoliu išplėšė austrė Daniela Iraschko-Stolz (-1,2 balo), o bronza džiaugėsi 18-metė prancūzė Coline Mattel (-2,2 balo).

Aiški favoritė, šiame sezone net 10 iš 13 etapų pasaulio taurėje laimėjusi, japonė Sara Takanashi (-4,4 balo) liko be medalio – ketvirta.

Medalių lenktynėse

Sočio žiemos olimpinių žaidynių medalių lenktynėse ir toliau pirmauja Norvegija (4 aukso, 3 sidabro, 4 bronzos). Jai ant kulnų lipa Kanada (4, 3, 2).

Įspūdingai ir toliau medalius renka greitajame čiuožime dominuojantys olandai – ketvirta vieta (3, 2, 3).

Aukso medalius jau laimėjo 13 šalių, o bet kokios spalvos apdovanojimą – 22-ejų.

Nei latviai, nei estai, kaip ir lietuviai, medalių neturi.