LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017
SOČIS 2014

Olimpinių debiutantų šokis teisėjų neužbūrė

Vakar savo pasirodymą Sočio olimpiadoje baigė bene didžiausią šalies sporto gerbėjų susidomėjimą kėlęs Isabellos Tobias ir Deivido Stagniūno duetas. Pirmadienį ledo šokių varžybose jų atlikta laisvoji programa tarp 20 porų buvo įvertinta 18 vieta (po trumposios programos jie buvo 17-i). Galutinėje įskaitoje olimpiniai debiutantai tenkinosi septynioliktąja vieta.

Beveik kaip Margarita ir Povilas

Igorio Špilbando treniruojama Lietuvos pora liko patenkinta savo pasirodymu, tačiau ne teisėjų vertinimais. Lietuvos šokėjų trumpoji programa įvertinta 56,40, laisvoji – 82,60 balo. Iš viso mūsiškiai surinko 139 balus.

Pagal kino filmo „Skyfall“ garso takelį sukurtą laisvąją programą, kurioje D.Stagniūnas įsikūnijo į Jamesą Bondą, pora atliko be priekaištų. Ir nedaug kas pastebėjo, kad sekmadienio vakarą atliktą šokį Deividas baigė boluojančia šlaunimi – per paskutinį pakėlimą I.Tobias pačiūža netyčia perpjovė partneriui kelnes.

Lietuvos atstovai, kuriems buvo planuota 10-15 vieta, olimpiniame turnyre galėjo būti bent laipteliu aukščiau. Po mūsiškių šokęs Rusijos duetas – Viktorija Sinicina ir Ruslanas Žiganšinas – atrodė kur kas blankiau, net ir ne specialistai pastebėjo akivaizdžių klaidų, tačiau teisėjai jiems skyrė daugiau nei Lietuvos atstovams – 82,65 balo. Tai jiems garantavo 16 vietą.

Bet kokiu atveju, 17 vieta Sočyje tarp 24 porų – rezultatas, dėl kurio Isabella ir Deividas neturi raudonuoti. Milijonai žiūrovų pasaulyje stebėjo nuoširdžius mūsų šalies atstovų šokius, ledo arenoje kabėjo Trispalvė! O juk olimpinis ledas ir jo senbuviai į savo būrį naujokus įsileidžia nenoriai. Prisiminkime Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago debiutą 1992-ųjų Albervilio žaidynėse. Tąsyk šie šokėjai tarp 19 porų liko šešiolikti. Panašiai kaip I.Tobias ir D.Stagniūnas Sočyje. Tačiau jau per savo ketvirtą olimpiadą – 2002 Solt Leik Sityje – Margarita ir Povilas liko per žingsnį nuo prizininkų – užėmė 5 vietą.

Sekmadienį ledo šokių varžybas laimėjo po trumposios programos pirmavę pasaulio čempionai ir Vankuverio olimpiados sidabro medalininkai amerikiečiai Meryl Davis ir Charlie's White'as (195,52 balo). Sidabrą iškovojo olimpinių čempionų titulų neapgynę planetos vicečempionai kanadiečiai Tessa Virtue ir Scottas Moiras (190,99), bronza atiteko Europos vicečempionams iš Rusijos Jelenai Iljinych ir Nikitai Kacalapovui (183,48).

Trečias A.Sereikaitės startas

Šiandien Sočyje jau trečioje rungtyje dalyvaus greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovė Agnė Sereikaitė. Mėgstamiausioje 500 m sprinto distancijoje devyniolikmetė vilnietė neįveikė atrankos etapo ir užėmė 24 vietą. Šeštadienį Agnė lenktyniavo 1500 m distancijoje, ten jai sekėsi kur kas geriau. Atrankos varžybose ji sugaišo 2:21,900 ir pateko į pusfinalį, atsidurdama tarp aštuoniolikos pajėgiausių sportininkių. Atrankoje startavo 36 čiuožėjos. Antrajame pusfinalio čiuožime lietuvė sugaišo 2:20,398 ir, aplenkusi tik japonę Ito Ayuko, liko šešta bei nepateko į A ir B finalus. Galutinėje rikiuotėje A.Sereikaitė užėmė 16 vietą. Tai kol kas yra aukščiausias Lietuvos sportininkų pasiektas rezultatas Sočio žaidynėse.

Greitojo čiuožimo trumpuoju taku 1500 metrų varžybų čempionės titulą apgynė 22 metų kinė Yang Zhou. Sidabrą pelnė pasaulio vicečempionė bei šio sezono lyderė korėjietė Suk Hee Shim. Bronza džiaugėsi Europos čempionė italė Arianna Fontana. Pastaroji sprinto lenktynėse pelnė sidabrą.

Šiandien 1000 m distancijoje varžysis 32 čiuožėjos, suskirstytos į aštuonias grupes. Lietuvės varžovės penktoje grupėje bus kinė Kexin Fan, korėjietė Alang Kim ir rusė Olga Beliakova. Į ketvirtfinalį iš kiekvienos grupės pateks po dvi atletes. Ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas vyks penktadienį.

Debiutuoja kalnų slidininkai

Šiandien žaidynėse debiutuos mūsų kalnų slidininkė devyniolikmetė Ieva Januškevičiūtė. Pirmoji Lietuvos moteris kalnų slidininkė per visą žiemos olimpiadų istoriją išmėgins jėgas didžiojo slalomo varžybose. Kitas mūsų kalnų slidininkas – jauniausias Lietuvos olimpinės rinktinės narys – 17-metis Rokas Zaveckas šioje rungtyje startuos trečiadienį.

Abu lietuviai dalyvaus ir slalomo varžybose: I.Januškevičiūtė – 21 dieną, R.Zaveckas – vasario 22-ąją.

Prieš metus sunkią kelio traumą patyręs Rokas turi mažiau patirties nei Ieva – jis nė sykio nedalyvavo ne tik olimpiadoje, bet ir pasaulio čempionate.