LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITZAPAD-2017
SOČIS 2014

Penktoji žaidynių diena: latviai pralaimėjo likus 8 sekundėms

2014 02 13 8:03

Broliai Andris ir Juris Šicai padovanojo pirmąjį medalį Latvijai Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse. Braliukai užėmė trečią vietą vyrų dviviečių rogučių varžybose. Tačiau apmaudų pralaimėjimą patyrė šios šalies ledo ritulininkai.

Prieš ketverius metus Vankuverio žaidynėse sidabrą iškovoję broliai Šicai trečiadienį dviejuose nusileidimuose užtruko 1 min. 39,790 sek. ir 0,857 sekundės pralaimėjo naujiesiems čempionams Tobiasui Wedlui ir Tobiasui Arltui (1 min. 38,933 sek.) iš Vokietijos.

Sidabras atiteko austrams Andreasui ir Wolfgangui Lingeriams (1 min. 39,455 sek.), kurie gynė olimpinių čempionų titulus.

Įdomu, kad vokiečiai Sočio žaidynėse jau triumfavo trijose rogučių sporto rungtyse.

Latviai taip pat pratęsė savo sėkmingą pasirodymą rogučių sporte. Visus savo olimpinius medalius (2006 m. – bronzos, 2010 m. – du sidabro ir 2014 m. – vėl bronzos) jie laimėjo būtent šioje sporto šakoje.

Pralaimėjo likus... 8 sekundėms

Visgi latvių džiaugsmą netrukus pakeitė apmaudas. Latvijos ledo ritulio rinktinė, siekanti pirmą kartą istorijoje patekti į olimpiados ketvirtfinalį, pirmosiose C grupės rungtynėse apmaudžiai 0:1 (0:0, 0:0, 0:1) pralaimėjo Šveicarijai.

Pergalingą įvartį Simonas Moseris įmušė iki trečiojo kėlinio pabaigos likus vos 8 sekundėms.

Kitame C grupės mače pasaulio čempionai švedai 4:2 (2:0, 2:2, 0:0) pranoko čekus, kurių neišgelbėjo ir 41-erių Jaromiro Jagro, dalyvaujančio jau penktosiose olimpinėse žaidynėse, įvartis.

Dvi olimpinės čempionės

Neįtikėtinas rezultatas buvo užfiksuotas moterų kalnų slidinėjimo greitojo nusileidimo rungtyje.

Slovėnė Tina Maze ir šveicarė Dominique Gisin nuo kalno leidosi skirtingomis trajektorijomis, tačiau užfiksavo identišką laiką – 1 minutė 41,57 sekundės. Joms atiteko du aukso medaliai.

Bronzą iškovojo šveicarė Lara Gut (+0,10 sek.).

Įdomu, kad Slovėnijai tai buvo pirmasis aukso medalis žiemos olimpinių žaidynių istorijoje. Iki tol slovėnai buvo iškovoję net 9 apdovanojimus, bet nė vieno aukso.

Po 78 metų pertraukos

Dailiojo čiuožimo varžybose antrąjį aukso medalį Sočyje iškovojo sportinių šokių pora iš Rusijos Tatjana Volosožar ir Maksimas Trankovas.

Pasaulio ir Europos čempionai, kurie auksą Sočyje jau laimėjo komandinėse varžybose, surinko surinko 236,86 balo ir net 18,18 aplenkė kitą Rusijos porą Kseniją Stolbovą su Fiodoru Klimovu.

Bronza pasipuošė Aliona Savčenko ir Robinas Szolkowy (+21,08 balo) iš Vokietijos.

Įdomu, kad šioje rungtyje olimpinį auksą šeimininkų pora laimėjo pirmą kartą net po 78 metų pertraukos.

Snieglenčių sporte dominuoja amerikiečiai

Shauno White‘o nelaimę ištaisė tautietė Kaitlyn Farrington (91,75 tšk.). Ji triumfavo moterų varžybose ant rampos ir iškovojo amerikiečiams net 3-ią iš 4-ių jau išdalintų aukso medalių snieglenčių varžybose.

Tiesa, K.Farrington vos 0,25 taško aplenkė olimpinės čempionės titulą praradusią australę Torah Brigh.

Bronza ir naujas rekordas – trys olimpiniai medaliai snieglenčių varžybose – atiteko kitai amerikietei Kelly Clark (90,75 tšk.).

Greitajame čiuožime dominuoja olandai

Net 10 iš jau išdalintų 15-os medalių greitajame čiuožime atiteko Nyderlandams.

Trečiadienį vyrų 1000 m rungtyje triumfavo Stefanas Groothuisas (1 min. 8,39 sek.), o dar vienas olandas Michelas Mulderis (+0,35 sek.) liko trečias.

Tarp jų įsiterpė kanadietis Denny Morrisonas (+0,04 sek.), o favoritas, dviejų paskutinių olimpiadų laimėtojas amerikietis Shani Davisas (+0,73 sek.) finišavo tik aštuntas.

Keturis aukso medalius greitajame čiuožime laimėję olandai jau pakartojo šalies rekordą.

Šiaurės dvikovę laimėjo vokietis

Ericas Frenzelis trečiadienį užtikrintai laimėjo šiaurės dvikovės rungtį. Jis ne tik surinko daugiausia balų (131,5) po šuolio nuo tramplino, bet ir buvo pirmasis 10 km slidinėjimo rungtyje (23 min. 50,2 sek.).

Sidabru pasipuošė japonas Akito Watabei (130 balų ir 23 min. 54,4 sek.), o bronza – norvegas Magnusas Krogas (115,8 balo ir 23 min. 58,3 sek.), kuris po šuolių nuo tramplino buvo tik 20-as.

Medalių lenktynėse į priekį išsiveržė Vokietija

Du aukso medalius trečiadienį iškovoję vokiečiai pakilo į pirmąją apdovanojimų lentelės vietą (6 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos).

Po keturių dienų pirmavusi Norvegija (4, 3, 5) buvo nustumta į trečiąją vietą, nes ją dar aplenkė ir Kanada (4, 4, 2).

Pirmąjį medalį – bronzą – iškovoję latviai dalinasi 22 vietą su ukrainiečiais.

Lietuvių startai

Ketvirtadienį, po vienos tuščios dienos, startuos du lietuviai. Biatlonininkas Tomas Kaukėnas dalyvaus jau trečioje rungtyje – 20 km asmeninėse lenktynėse, o slidininkė Ingrida Ardišauskaitė antroje – 10 km klasikiniu būdu.