LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATAŠVIETIMAS
SOČIS 2014

Slovėnai kuria stebuklinę pasaką

Slovėnai triumfuoja -  šiandien jie žais olimpiados ketvirtfinalyje.
Slovėnai triumfuoja -  šiandien jie žais olimpiados ketvirtfinalyje. AFP/Scanpix nuotrauka

Sočio olimpiados ledo ritulio varžybose didžiulį spaudimą atlaikiusi šeimininkė Rusijos rinktinė pateko tarp aštuonių geriausių komandų. Tačiau didžiausiu atradimu tapo Slovėnijos komandos šuolis į aštuntuką.

Vakar rusai aštuntfinalio rungtynėse 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) nugalėjo Norvegijos rinktinę ir šiandien ketvirtfinalyje kausis su Suomijos komanda.

Kova - prieš akis

Rusijos komandai buvo pranašaujama lengva pergalė, tačiau šeimininkams teko gerokai pasistengti, kad palaužtų norvegus, kurie aštuntfinalyje žaidė be traumuoto savo lyderio Matso Zuccarello iš Niujorko klubo "Rangers" klubo. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių, rusai į varžovų vartus smūgiavo tik 7 kartus.

"Planavome žaisti aktyviau varžovų zonose, bet nesiseka, daug klystame, skubame į atakas ir nervinamės. Manau, nusiraminsime, ir viskas bus gerai", - po pirmo kėlinio suplukęs kalbėjo puolėjas Ilja Kovalčiukas.

Ši komanda ledus pralaužė antrame kėlinyje. Porą kartų neatidžiai sužaidė norvegų vartininkas Larsas Haugenas, o Aleksandras Radulovas (24:14) bei I.Kovalčiukas (37:11) atsiradusias galimybes žaibiškai pavertė įvarčiais. Trečio kėlinio pabaigoje gelbėdamiesi norvegai L.Haugeną pakeitė aikštės žaidėju, bet A.Radulovas tuoj pelnė įvartį į tuščius vartus (58:53). Ten sugrįžusį L.Haugeną netrukus kapituliuoti privertė Aleksejus Terešenka (59:20).

Rusijos rinktinė įvarčio nepraleido jau antrose rungtynėse iš eilės. Šį kartą sausas išliko vartus gynęs Sergejus Bobrovskis.

"Svarbiausia ne sausi vartai, o bilietas į ketvirtfinalį, - tvirtino S.Bobrovskis. - Trečiadienį bus rimčiausias išbandymas. Suomijos rinktinėje visi trys vartininkai yra tarp geriausių savo pozicijos žaidėjų NHL lygoje, o aikštės žaidėjai agresyvūs, mėgsta kontaktines dvikovas. Mūsų laukia tikras mūšis."

Tikisi naujų arenų

Tik 17 vietą tarptautiniame reitinge užimanti Slovėnijos rinktinė pateko tarp aštuonių pajėgiausių olimpinio turnyro komandų. Aštuntfinalyje slovėnai 4:0 (2:0, 1:0, 1:0) nugalėjo Austrijos rinktinę. Po kartą pasižymėjo Anže Kopitaras (05:29), Janas Urbasas (11:57), Sabahudinas Kovačevičius (23:21) ir Janas Mursakas (57:02).

Mėgindami gelbėtis iš keblios padėties austrai, atsilikdami 0:3, likus žaisti daugiau nei tris minutes vartininką Mathiasą Lange'ą pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, bet po keliolikos sekundžių buvo skaudžiai nubausti. Ritulį perėmęs Davidas Rodmanas atliko perdavimą J.Mursakui, ir Maskvos CSKA puolėjas po kelių akimirkų ritulį pasiuntė į neginamus vartus. Puikiai vakarykštėse rungtynėse žaidęs slovėnų vartininkas Robertas Kristanas atrėmė visus 30 varžovų smūgių.

Šiandien Slovėnijos ledo ritulininkų laukia bene rimčiausias iššūkis karjeroje - olimpiados ketvirtfinalio rungtynės su pasaulio čempione Švedija.

"Prieš turnyrą svarstėme, kad Sočyje būtų gerai pelnyti bent tašką. Kai įveikėme Slovakiją, laikėme šį laimėjimą didžiausiu pasiekimu savo istorijoje. Dabar esame aštuntuke, tai neįtikėtina", - sakė vieną įvartį įmušęs S.Kovačevičius.

"Esame iš mažytės šalies, bet, kaip matote, iš pusšimčio suaugusiųjų ledo ritulininkų sugebėjome atrinkti 25 neblogus žaidėjus", - šypsojosi didžiausia slovėnų žvaigždė iš Los Andželo klubo "Kings" A.Kopitaras. Rinktinę treniruojantis jo tėvas Matjažas Kopitaras pareiškė, kad po šios pergalės Slovėnijoje turėtų būti pastatytos penkios naujos čiuožyklos.

Vakar moterų didžiojo slalomo rungtyje olimpine čempione tapusi slovėnė Tina Maze tvirtino, kad ją auksiniam pasirodymui įkvėpė šalies ledo ritulininkų sėkmė.

Likusieji ketvirtfinalio dalyviai paaiškėjo vakar vakare po Šveicarijos - Latvijos ir Čekijos - Slovakijos dvikovų. Pirmosios poros nugalėtojo ketvirtfinalyje laukia Kanada, antrosios - JAV.