LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
SOČIS 2014

Sočio atgarsiai

LŽred@lzinios.lt
2014 02 11 6:00
Penkiolikmetė J.Lipnickaja padėjo rusams laimėti dailiojo čiuožimo komandines varžybas. Reuters/Scanpix nuotraukos

Sekmadienį medalius išsidalijo Sočyje debiutavusios naujos olimpinės rungties – dailiojo čiuožimo komandų varžybų – atstovai. Jose triumfavo šeimininkės Rusijos rinktinė, kurią sudarė Julija Lipnickaja, Jevgenijus Pliuščenka, Jekaterina Bobrova ir Dmitrijus Solovjovas bei Ksenija Stolbova ir Fiodoras Klimovas.

Antrojoje vietoje liko Kanados, trečiojoje – JAV komandos. J.Lipnickaja olimpine čempione tapo būdama 15 metų ir 249 dienų. Tačiau ne ji yra jauniausia visų laikų žiemos olimpinė čempionė. Šis titulas priklauso 1994-ųjų Lilehamerio žaidynių greitojo čiuožimo trumpuoju taku varžybose dalyvavusiai Pietų Korėjos atstovei Kim Jun-Mi. Ji su komandos draugėmis triumfavo 3000 m estafečių varžybose. Korėjietė tapo čempione būdama 13 metų ir 85 dienų.

Olimpinė čempionė O.Graf pamiršo, kad po kostiumu nieko nevilki.

Vos neišsinuogino

Sekmadienį greitojo čiuožimo 3000 m distancijoje triumfavusi rusė Olga Graf pamiršo pasiekusi finišą, kad po kostiumu nieko nėra apsirengusi. Baigusi varžybas olimpinė čempionė prasegė kostiumą ir tik vėliau susivokė, jog gerokai apsinuogino. Užtrauktukas žaibiškai pakilo aukštyn. „Visiškai pamiršau, kad po kombinezonu nieko nevilkiu. Kostiumas puikus, labai prigludęs, todėl pasiekus finišą norisi jį nusivilkti, kad būtų galima kvėpuoti visa krūtine“, – teisinosi sportininkė.

Visos žaidynės sėkmingos

Keturiasdešimtmetis italų rogutininkas Arminas Zoeggeleris pasiekė naują olimpinių žaidynių rekordą. Jis, sekmadienį Sočyje laimėjęs bronzą, olimpinį medalį pelnė jau per šeštas iš eilės žaidynes! Italas triumfavo 2002 metais Solt Leik Sityje ir 2006-aisiais Turine, sidabrą iškovojo 1998 metais Nagane, o Lilehameryje (1994 m.) ir Vankuveryje (2010 m.) tenkinosi bronza. „Sočio medaliu esu patenkintas, – sakė A.Zoeggeleris. – Tai gerai ir man, ir sportui, ir visai Italijai.“

Italų rogutininkas A.Zoeggeleris olimpinį medalį pelnė jau per šeštas iš eilės žaidynes.

Vyrų rogučių sporto olimpinio čempiono titulą apgynė vokietis Felixas Lochas, o sidabrą pelnęs rusas Albertas Demčenka (42 metų ir 74 dienų) tapo vyriausiu visų laikų individualios rungties žiemos olimpinių žaidynių medalininku.

Pavijo slidinėjimo legendą

Biatlonininkų sprinto varžybas laimėjęs norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas pagal medalių skaičių – 12 – pasivijo savo tautietį, žiemos žaidynių rekordininką slidininką Bjorną Dahlie. Keturiasdešimtmetis biatlonininkas taip pat jau turi 12 olimpinių medalių, iš jų net septynis – aukso. O.E.Bjoerndaleno olimpinėje kolekcijoje dar yra keturi sidabro ir vienas bronzos medalis. Be to, šis norvegas - vyriausias visų laikų žiemos olimpinis čempionas individualioje rungtyje. Sočyje jis pelnė auksą būdamas 40 metų ir 12 dienų.