LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Sočio olimpiadoje – visų laikų medalių rekordas

2014 02 10 7:45
Reuters/Scanpix nuotrauka

Antradienį 40-ąjį gimtadienį pažymėjęs Arminas Zoggeleris įteikė sau įspūdingą dovaną – visų laikų žiemos olimpiadų rekordą.

Vyrų rogučių sporto rungtyje bronzą iškovojęs italas (3 min. 28,797 sek.) jau šeštoje (!) olimpiadoje iš eilės laimėjo medalį (2 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos).

Olimpinio čempiono titulą apgynė vokietis Felixas Lochas (3 min. 27,526 sek.), o sidabrą iškovojęs rusas Albertas Demčenka (3 min. 28,002 sek.) tapo vyriausiu visų laikų individualios rungties žiemos olimpiadoje medalininku (42 metų 74 dienos).

Pirmasis lenkų aukso medalis

Šuolininkas su slidėmis lenkas Kamilas Stochas sekmadienį iškovojo pirmąjį aukso medalį šiose žaidynėse Lenkijai.

Šokdamas nuo normalaus tramplino jis surinko 278,0 taškus ir tapo pirmuoju šios rungties olimpiniu čempionu iš Lenkijos po 42 metų pertraukos.

Antras liko slovėnas Peteris Prevcas (265,3 tšk.), trečias – norvegas Andersas Bardalas (264,1 tšk.), o 2006 ir 2010 metų olimpiadų čempionų titulus gynęs šveicaras Simonas Ammannas liko vos 17-as.

Pirmasis rusų aukso medalis

Šeimininkė Rusija pirmąjį aukso medalį iškovojo komandinėse dailiojo čiuožimo varžybose, kurios debiutavo olimpiadų istorijoje.

Surinkę 75 taškus rusai daugiau nei užtikrintai aplenkė kanadiečius (65 tšk.) ir amerikiečius (60 tšk.), kurie šioje rungtyje varžėsi be ryškiausių savo žvaigždžių.

Vyrų grupėje nugalėjo Jevgenijus Pliuščenka (168,20 balo), kuriam tai buvo ketvirtasis medalis (pakartotas šios sporto šakos rekordas), moterų – vos 15 metų ir 249 dienų Julija Lipnickaja (141,51 balo), kuri tapo jauniausia olimpine dailiojo čiuožimo čempione per 78 metus.

Beje, šokiuose ant ledo nugalėjo ne rusai (Jelena Iljinič ir Nikita Kacalapovas su 103,48 balo liko treti), o amerikiečiai Meryl Davis ir Charlie White‘as (114,34 balo).

Dar vienas olandų auksas

Dar vieną aukso medalį greitojo čiuožimo varžybose pelnė Nyderlandai. Irene Wust moterų 3000 m rungtį įveikė per 4 minutes 0,34 sekundės ir olimpine čempione tapo jau trečią kartą per savo karjerą. Iki šiol to nebuvo pavykę padaryti nė vienai olandei ar olandui.

Čempionės titulą gynusi čekė Martina Sablikova (4 min. 1,95 sek.) finišavo antra, o rusė Olga Graf (4 min. 3,47 sek.) trečia.

Pirmąjį auksą laimėjo ir slovakai

Prasčiau nei 2006-aisiais Turine ir 2010-aisiais Vankuveryje. Taip Sočio žiemos olimpinių žaidynių sprinto rungtyje pasirodė labiausiai patyrusi Lietuvos komandos narė Diana Rasimovičiūtė. Šį mėnesį 30-metį švęsianti biatlonininkė 7,5 km distancijos varžybose suklydo 2 kartus (šaudymas 1+1) bei užėmė 51 vietą.

Olimpinės čempionės titulą sprinto rungtyje apgynė (pirmas kartas istorijoje) Slovakijai atstovaujanti rusė Anastasija Kuzmina, kuri 19,9 sek. aplenkė šeimininkų atstovę Olgą Vilukhiną. Bronzos medalį iškovojo 21,7 sek. atsilikusi ukrainietė Vita Semerenko. Visos trys prizininkės šaudė be klaidų.

Padarė tai, kas nepavyko tėvui

1988-aisiais Kalgaryje (Kanada) austras Helmutas Mayeris laimėjo žiemos olimpinių žaidynių sidabrą, tačiau čempionu tapti jam nepavyko.

Šią svajonę sekmadienį, po 26-erių metų įgyvendino, Helmuto sūnus Matthiasas Mayeris, triumfavęs vyrų kalnų slidinėjimo greitojo nusileidimo rungtyje.

23-ejų austras trasoje užtruko 2 minutes 6,23 sekundės ir vos 0,06 sek. aplenkė italą Christofą Innerhoferį.

Bronzos medalis atiteko norvegui Kjetiliui Jansrudui, kurį nuo sidabro skyrė dar mažiau – 0,04 sek.

Snieglenčių čempionė – vėl amerikietė

Savo dominavimą snieglenčių sporto varžybose pratęsė JAV sportininkai. Sekmadienį moterų akrobatinio nusileidimo rungtyje triumfavo amerikietė Jamie Anderson.

Finale ji antruoju bandymu surinko 95,25 balo ir aplenkė suomę Enni Rukajarvi (92,50). Įdomu, kad ji pirmoji iš Sočio žaidynių atidarymo ceremonijoje dalyvavuvių vėliavnešių iškovojo medalį.

Bronza atiteko 33-ejų britei Jenny Jones (87,25).

Šiurpią trauma patyrė penkta likusi čekė Sarka Pancochova, kuri po nesėkmingo nusileidimo taip trenkėsi į ledą, kad skilo net šalmas. Laimei, rimtų sužeidimų išvengti pavyko.

V.Strolia – paskutinis

Slidininkas Vytautas Strolia sekmadienį vyrų skiatlono (15 + 15 km) varžybose finišavo paskutinis, 67-as.

21-erių lietuvis nuo olimpinio čempiono šveicaras Dario Colognos (1 val. 8 min. 15,4 sek.) atsiliko 12 min. 21,8 sek.

Sidabru, atsilikęs vos 0,4 sek., turėjo tenkintis švedas Marcusas Hellneris, o bronza – norvegas Martinas Johnsrudas Sundby (+1,4 sek.).

Norvegai laimi daugiausia medalių

Medalių lenktynėse pirmosios vietos neužleidžia favoritai norvegai (2 aukso, 1 sidabro, 4 bronzos). Jie lenkia Nyderlandus (2, 1, 1) ir JAV (2, 0, 2).

Pirmuosius medalius antrąją varžybų dieną iškovoję šeimininkai rusai iš karto šovė į ketvirtą vietą – 1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalis. Tiesa, ją dalinasi su Kanada.

Įdomu, kad medalius Sočio olimpinėse žaidynėse iškovojo jau 17 šalių.

Lietuvių startai

Pirmadienį (vasario 10 d.) startuos du lietuviai. 48 vietą sprinto lenktynėse užėmęs Tomas Kaukėnas šį kartą varžysis 12,5 km distancijos persekiojimo varžybose, o dar viena Lietuvos viltis Agnė Sereikaitė debiutuos moterų greitojo čiuožimo trumpuoju taku 500 m rungtyje.