LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA

Sočyje išdalinti pirmieji medaliai

2014 02 08 20:53
S.Kotsenburgas
S.Kotsenburgas Reuters/Scanpix nuotrauka

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse – medalių dalybos prasidėjo amerikiečių triumfu.

20-metis amerikietis Sage‘as Kotsenburgas iškovojo pirmąjį Sočio žiemos olimpinių žaidynių aukso medalį.

Vyrų snieglenčių akrobatinio nusileidimo rungtyje S.Kotsenburgas surinko 93,50 balo ir aplenkė norvegą Staale‘ą Sandbechą (91,75 bal.) bei kanadienį Marką McMorrisą (88,75 bal.).

Ketvirtąkart čempionė

Ketvirtą kartą olimpine čempione tapo norvegė Marit Bjoergen. Moterų mišriojo stiliaus (7,5 km klasikiniu ir 7,5 km laisvuoju stiliumi) lenktynėse ji vos 1,8 sek. aplenkė švedę Charlotte Kallą, kuriai atiteko sidabras, ir dvi tautietes – Heidi Weng (bronza, +13,2 sek.), Therese Johaug (4 vieta, +14,6 sek.).

Šioje rungtyje turėjo startuoti ir Ingrida Ardišauskaitė, tačiau perksiačiavus FIS taškus lietuvei jų vidurkio nepakako įveikti kvalifikacinius reikalavimus. I.Ardišauskaitė ant olimpinio sniego pasirodys antradienį (vasario 11 d.) sprinto ir ketvirtadienį (vasario 13 d.) 10 km lenktynėse.

Nyderlandų triumfas

Vyrų 5000 m rungtyje visus medalius iškovojo olandai. Olimpiniu čempionu tapo Svenas Krameris, kuris dar pagerino ir olimpinių žaidynių rekordą, distanciją įveikęs per 6 minutes 10,76 sekundės.

Sidabras atiteko Janui Blokhuijsenui (6 min. 15,7 sek.), bronza – Jorritui Bergsmai (6 min. 16,7 sek.).

Startavo pirmasis lietuvis

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse į kovą stojo ir pirmas Lietuvos atstovas. Biatlono 10 km sprinto rungtyje Tomas Kaukėnas aplenkė beveik pusę dalyvių ir finišavo 48-as. Sportininkas taip pat iškovojo teisę startuoti pirmadienį vyksiančiose persekiojimo lenktynėse.

Sprinto nugalėtoju tapo legendinis norvegas Ole Einaras Bjoerndalenas. 40-metis sportininkas suko vieną baudos ratą, tačiau 1,3 sek. aplenkė be klaidų šaudžiusį austrą Dominiką Landertingerį. Bronza atiteko taip pat neklydusiam čekui Jaroslavui Soukupui, kuris atsiliko 5,7 sek.