LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIJA
SOČIS 2014

Suomijos ledo ritulininkai pelnė bronzą

2014 02 22 19:52

Sočio žiemos olimpinių žaidynių ledo ritulio varžybų mažajame finale bronza pasidabino Suomijos ledo ritulininkai. Skandinavišką ramybę išlaikę suomiai pasinaudojo amerikiečių vietomis nepamatuotu skubėjimu pelnyti įvarčius ir sutriuškino JAV rinktinę net 5:0.

Pirmajame kėlinyje tarp abiejų ekipų vyko apylygė kova. Abi komandos turėjo progų pasižymėti, tačiau to padaryti nepavyko. 13:40 min. į suomių vartus buvo paskirtas baudinys, bet Patricko Kane‘o smūgis skriejo pro šalį. Pražangų buvo prisirinkę ir amerikiečiai, bet Suomijai taip pat nepavyko išnaudoti kiekybinės persvaros.

Įvarčiai pasipylė antrajame kėlinyje, kad nuolat amerikiečių spaudimą kentę suomiai kontratakavo ir pelnė pirmą įvartį – 21:27 min. pasižymėjo Teemu Selanne (1:0) Nepaisant praleisto įvarčio, JAV komanda toliau atakavo, ir dar kartą buvo nubausti – 21:38 antrą įvartį 21:38 min. įmušė Jussi Jokinenas (2:0). Tokiu rezultatu ir baigėsi antras kėlinys.

Po pertraukos sugrįžę amerikiečiai ir toliau žaidė atakuojantį ledo ritulį, bet eilinį sykį skaudžiai pasimokė. 46:10 min. Juuso Hietanenas patrigubino suomių pranašumą (3:0). Po šio epizodo amerikiečių pečius pradėjo slėgti ne tik trijų įvarčių našta, bet psichologinis šokas, lėmęs klaidas ir dažnus pašalinimus. Suomija pradėjo smagintis – 49:06 ritulį į vartus vėl nukreipė Teemu Selanne (4:0), o tašką 53:09 min. padėjo Olli Maatta.

Bronzą Suomija iškovojo ir prieš 4 metus Vankuveryje. 2006 m. Turine jie pasidabino sidabru.